afshinv8

نوسان و ثابت نبودن دور موتور (استپر،دریچه گاز و...)

862 ارسال در این موضوع قرار دارد

قیمت نرم افزار ؟ و اینکه دقیقا چه چیزی بهتر میشه ایا 0-100 کاهش پیدا میکنه ؟ ایا اون کپ معروف که دیگه اپیدمی شده از بین میره یا چه تغییر دیگری ؟

قيمت رو الان نميدونم

اما براي من 70 تومن آب خورد

كپ رو برطرف ميكنه و به نظر من در قياس با 5 سيم يه فعاليت رو انجام ميدن امتحان بكني مي فهمي هيچ فرقي با پدال 5 سيم نداره

شتاب اوليه با توجه به رفع كپ بالاتر ميره(به نظر من اين باعث ميشه تو مانور و كورس افت موتور كمتر بشه)

از همه مهمتر اينه كه وقتي كولر روشن هست و در حالت دنده در گير تو يه سربالايي پشت ترافيك هستي فقط كافيه يه كوچولو پدال رو لمس كني و لذتش رو ببري104.gif

مهندس آرمين تهران هم مياد امتحانش ضرر نداره و 6 ماه هم كليه خدماتش ضمانت داره يه تماس بگير باهاش هماهنگ كن

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اهان پس اون قضیه اپگرید ای سی یو یا دوسان اسمشو عوض میکنن برنامه ریزی ای سی یو یا همون رفعه کپ و افزایش چند اسبی اگر تو این زمینه هست شنیدم جز بالا بردن مصرف سوخت کار دیگه ای ازش بر نمیاد

لینک به ارسال

من قبلاً ECU رو آپگريد كردم

مصرف هم 8 تا 9 تو شهر هست جاده كمتر تا 7 حدوداً با كروز 6.5

به صورت ديفالت هم همه آپشن هاي خود ECU فعال بود

چون اولين بار كه كروز رو برام نصب كرد ECU هم آپگريد كرد و بعداً حدود 5 يا 6 ماه بعد اين رفع كپ رو زد الان هم مصرفم خوبه زياد نيست

من و كلي از دوستانم انجام داديم همه هم راضي هستن حتي يك نفر هم تا حالا ناراضي نبوده

لینک به ارسال

سلام,

هیدن جان اونی که شما میگی سوپر چیپس هست اما اینی که اقا مسعود میگه فقط مربوط به رفع کپ هست که با تغییر یک قسمت از نرم افزار ECU ایجاد میشه. کلا با هم فرق دارن. اون علاوه بر رفع کپ کمی هم قدرت رو افزایش میده اما اینی که مسعود جان میگه فقط و فقط کپ رو رفع میکنه.

لینک به ارسال

از بحث خارح شدیم....

دوستان کسی نمیدونه هنوز این ثابت بودن دور موتور دلیلش چیه میگن دریچه گاز رو تمیز کنی خوب میشه ایا تایید میشه این حرف ؟

لینک به ارسال

سلام

قبلا ماشین من این جوری میشد حتی گاهی اوقات عیب یاب ماشین هم روشن میشد بردم دادم انژکتور رو شستن و فلتر بنزین رو هم عوض کردم .

در مورد من درست شد ولی باز اساتید باید نظر بدن.

لینک به ارسال

سلام دوستان

نمیدونم که جای درستی تاپیک رو ایجاد کردم یا خیر اگر مناسب نیست انتقال داده شود مرسی

دوستان امروز یه تیپ 6 مدل 86 دیدم اونم مثل من ماشین رو روشن میکرد یعنی استارت که میزد گاز نمیداد اول اینگه ایا این کار درسته باید گاز داد یا خیر ؟

اون دوست عزیز ماشینش رو که روشن میکرد خیلی نرم کار میکرد تو حالت درجا اصلا بیرون اتاق نمیفهمیدی ماشین روشن هست ! و اینکه انگار سلو موتورش خیلی کم بود چون استارت زد ماشینش دور موتورش خط دوم بعد از 0 کیلومتر بود یعنی یه خط زیر دور موتور 1 اما ماشین من در حالت درجا دوروبرای خط یک هست یه خورده مونده برسه میخواستم بدونم میشه کم و زیادش کرد این حالت رو ایا ضرر داره یا خیر ؟

لینک به ارسال

با سلام

موقع روشن کردن موتور خودروهای انژکتوری که ecu همه چیز رو کنترل میکنه اصلا نیازی به گاز دادن نیست چون همه چیز با توجه به شرایط آب و هوایی و گرمی یا سردی موتور و خیلی فاکتورهای دیگه خود به خود در کسری از ثانیه تنظیم و موتور به راحتی روشن میشه(به اصطلاح میگن ساسات اتومات) بر خلاف موتورهای قدیمی کاربراتی که از این مکافات ها زیاد داشتن و اما ظرر گاز دادن اینه که اون لحظه هنوز مجاری روغن تغریبا خالی هستن و به خصوص در سرد بودن غلظت روغن بیشتره و چند لحظه طول میکشه تا اویل پمپ فشار روغن رو کامل پر کنه مخصوصا برای قطعات بالای موتور پس کار درستی نیست همون لحظه فشار و سایش زیاد برای موتور پیش بیاد در صورتی که اصلا لزومی هم نداره.

در مورد دور موتور هم وقتی کامل 206 گرم هست (آمپر آب 90) دور موتور باید همون 1 خط زیر 1000 باشه که بین 730 تا 800 دور معمولا میشه که با دیاگ هم قابل چک کردنه و نمیشه دستی تنظیمش کرد و اتوماتیک بوسیله ecu هر لحظه داره نتظیم میشه ولی افت یا بالا بودنش در این زمان یعنی 1 ایراد که میتونه از شمعها- کول- مپ سنسور- آب بندی منیفولد هوا- استپر و ...... چیز دیگه باشه که راحت قابل پیدا کردن و حل شدنه.

اما در مورد 206 تیپ5و 6 به خاطر استفاده از موتور tu5 کلا کمی کم صدا تر هستن ولی اگه موتور tu3 هم ایرادی نداشته باشه و سلامت و تنظیم باشه در حالت درجا صداش بیشتر از tu5 شنیده نمیشه طوری که برای مثال هر دو در کوچه خلوط و ساکت اگه کاپوت بسته(با نمد) و حدودا 1-2 متر فاصله بگیری صدای موتور واقعا به سختی به گوش میرسه البته بازم میگم موتور کاملا گرم (آمپر آب 90 )

موفق باشی

لینک به ارسال

والا ماشین منم تیپ 6 هست قبلا دور موتور نسوان هم نداشت که جدیدا نوسان هم پیدا کرده یه کوچولو بالا پایین میشه خواستم ببینم میشه به اصلاح حالت سلو رو کار کرد که درجا کار میکنه ماشین سلوش کمتر باشه یا خیر.

لینک به ارسال

اگه این نوسان سر صبحه به نظر من طبیعیه

هومونجور که دوستمون گفتن به علت سردی هوا به اصطلاح حالت ساسات اتومات میشه و دور موتور روی 1000 میمونه و هرازچندی که دور موتور میخواد به شرایط ایده آل نزدیک بشه چون شرایط دمایی رو هنوز مناسب نمیبینه دوباره به 1000برمیگرده و این موجب نوسان دور موتور میشه

وقتی دمای موتور به حالت نرمال رسید باید روی 750-800 باشه البته در حالتی که از کولر یا بخاری استفاده نمیکنید

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری