afshinv8

نوسان و ثابت نبودن دور موتور (استپر،دریچه گاز و...)

742 ارسال در این موضوع قرار دارد

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

206 من مدل 83 تیپ 2 وقتی چراغ جلو روشن نیست موتور مثل ساعت کار میکنه ولی تو شب تا چراغ جلو رو روشن میکنم ماشین دور موتورش بازی میکنه البته خیلی کم و نور چراغ ها هم سو سو میشه این پدیده وقتی ماشین در جا کار میکنه کاملا رویت میشه. من در حالت موتور روشن سر باطری رو برداشتم ماشین خاموش شد نمیدونم همه 206 ها اینطوریه یا دینام خرابه . سمند که داره کار میکونه سر باطری رو بر میداری روشن میمونه . فکر میکنم ماشین من برق کم میاره ولی از طرفی اگه دینام خراب بود باطری باید زود خرابشه و موقع استارت ضعیف باشه ولی برا من خیلی هم خوب استارت میخوره اگه باز میگید از دینامه روش تستش رو بگید اگه میشه با تصویر . از همتون ممنونم

من رو تیپ ۵ قبلی این مشکل را داشتم که مشکل از دینام بود. باطریتون چند آمپره و چه مدتی کار کرده؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

باطری من 55 امپره و حدود 1 سال داره کار میکنه

لینک به ارسال
باطری من 55 امپره و حدود 1 سال داره کار میکنه

به نظر من مشکل از دینامتونه روش تست را نمیدونم ولی اگر به یه باطری ساز نشون بدین بهتره

لینک به ارسال

سلام دوستان

من یک مشکلی دارم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم .

جدیدا" دور موتور ماشین بعد از اینکه تو دنده 1 و یا 2 کلاج رو میگیرم بین 1500 و 2000 RPM چند ثانیه ای ( حدود 6 الی 7 ثانیه ) مکث میکنه بعد میاد پایین ، این مسئله تو ترافیک خیلی میره رو اعصاب ، بردمش نمایندگی انژکتورم و سوزناش رو سرویس کرد حتی شمع ها رو عوض کرد دلکو رو سرویس کرد حتی استپر رو هم عوض کرده ولی مشکل هنوز سر جاشه البته وقتی دیاگ میزنم یه Error میده ( 1374 ) که اول پاک میشه وقتی پاک کردن خطا رو میزنی ولی بعد از مدتی دوباره میاد آیا این موضوع میتونه مشکل ساز بشه ؟ چکار باید کرد .

لینک به ارسال

سلام

وضعیت کویل ماشین شما باید بررسی بشه

اگر موقتا برای تست تعویض بشه مشخص میشه

خطایی که نوشتید:

P1374 Crankshaft Position (CKP)/Ignition Coil - Cylinder 4 - Early Activation Fault

پژو 206 سنسور موقعیت میل سوپاپ نداره و برای تشخیص جرقه و شمع اول در زمان جرقه از سیستمی تشخیص منطقی به نام دفیا استفاده میکنه که یک سیستم پیچیده و جالبیه که وظیفه اش رو خود کویل بر عهده داره

به نظر من ایرادی در کویل به وجود اومده که ماشین دچار توهم در جرقه میشه و متعاقبا بقیه واحد ها هم دچار خطا میشن

لینک به ارسال

دوست عزیز مشکل از سوکت سنسور دور موتور هست،تمیز یا تعویض کنی درست میشه.

منم همین مشکلو داشتم.دور موتور ثابت نبود.البته نه به این شدت.

لینک به ارسال

از همه دوستان بابت توجهشون ممنون

جهت کسب تجربه عرض کنم سیم کشی استپر و سنسور دریچه گاز مشکل داشت و با تعویض اون دسته سیم مسئله کاملا رفع شد،

مرسی از همگی

لینک به ارسال

سلام

ميشه هزينه اش روهم بگي

متشكرم

لینک به ارسال

استاد یک سوال . شما از شمع چند پلاتینه استفاده میکنید؟(یکی دو روز پیش منم همین مشکل رو با 206 تیپ 2 81 داشتم .بنده خدا مکانیکه هرچی ecu میزاشت زرت خراب میشد.-خطای مشکل پاشش سوخت میده ماشین شما هم؟- تا اینکه شمع ها رو فابریکی انداختم و مشکل سر جمع با 52 تومن حل شد) از وایر شمع ها هم میتونه باشه که با توضیحاتتون بعید میدونم اینطور باشه .

وضعیت واشر سر سیلندر چطور هست؟ آب کم نکردید؟ از عوارض سر سیلندر زدن هم میتونه باشه think.gif

لینک به ارسال

سلام دوست من

بله مال من هم خطای سیستم سوخت رسانی میداد

شمع ماشین الان BOSCH ولی از EQY هم ناراضی نبودم، اگه ECU مشکل پیدا می کنه صدی نود مال اینه که دینام اضافه شارز میکنه و برق ماشین نوسانش خیلی بیشتر از حدمجازه اما مسئله من این بود که یه قسمت از سیم های که به استپر میره بر اثر سائیدگی مداوم رو قسمت بست های لوله خرطومی اش زخمی شده بود و سیگنال رو ضعیف رد می کرد. البته خودم فکر نمی کردم مشکل من اینجوری حل بشه اما شد ! YaKhoda.gif

اما راجع به سر سیلندر زمانی که ماشین این مشکل رو داشت ، من مشکلی تو سر سیلندر حس نکردم و آب هم کم نکرده بود، اما بعد از اون یک بار متوجه شدم که خیلی هم آب کم کرده بود اما وقتی پرش کردم مجدد دیگه خالی نشد!

اگه تو این مورد تجربه ای دارید خوشحال می شم اگه با من درمیون بگذارید.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری