arya

راندمان كولر

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

90 ارسال در این موضوع قرار دارد

به قولی یکی از دوستان همینجا این کار فایده چندانی نداره چون ما با درگیر کردن کمپرسور در دور موتور کم،فقط یک بار از فشار جلوگیری میکنیم، ولی بار های بعد که در حال حرکت هستیم و کمپرسول خودش قطع و وصل میکنه چی؟ در زمان رانندگی چند ساعته با کولر شاید 100 بار قطع و وصل در دور های بالا و پایین اتفاق بیفته

کلا کمپرسور به شکلی طراحی شده که تنش ناشی از درگیر شدن با دور بالا رو راحت تحمل میکنه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام ضمن عرض تبريك بمناسبت عيد نميه شعبان خدمت دوستان و اساتيد

كولر ماشين من از وقتي خريدم كار نمي كنه دكمه كولر رو مي زنم و چراغش روشن مبشه ولي هيچ تغييري در باد ش ايجاد نميشه سرد نميشه و هيچ تغييري در موتور هم احساس نميشه فيوزهاش سالمه

لطف مي كنيد راهنمايي كنيد كه بايد چه مواردي رو چك كنم؟؟؟؟

لینک به ارسال
سلام ضمن عرض تبريك بمناسبت عيد نميه شعبان خدمت دوستان و اساتيد

كولر ماشين من از وقتي خريدم كار نمي كنه دكمه كولر رو مي زنم و چراغش روشن مبشه ولي هيچ تغييري در باد ش ايجاد نميشه سرد نميشه و هيچ تغييري در موتور هم احساس نميشه فيوزهاش سالمه

لطف مي كنيد راهنمايي كنيد كه بايد چه مواردي رو چك كنم؟؟؟؟

سلام ماشینتون صفر که نبود؟

میزان گاز رو چک کنین احتمالا گاز نداره

لینک به ارسال

نه ماشين من صفر نيست و كلي هم كار كرده مي خواستم بدونم از كمپرسور مي تونه باشه يا از گازش و اگه بردم تعميرگاه بگم دقيقا اول كجاش رو نگاه كنه متشكرم

لینک به ارسال

با بررسي ساده خودتون هم متوجه خواهيد شد اصلا ببينيد كمپرسور فعال ميشه اگه شد يه حال استوانه اي بغل رادياتور هست كه يه شيشه مانندي به اندازه يه سكه داره اگه اون حالت كف آلود داره بايد گاز اضافه بشه

البته خود مكانيك چك ميكنه هم شما بگو خنك نميكنه

لینک به ارسال

با سلام به همه دوستان

با توجه به اينكه استفاده از كولر مصرف رو بالا ميبره ميخواستم بدونم درجه فن و يا دماي انتخابي هم در ميزان افزايش مصرف تاثير ميزاره يا نه؟

لینک به ارسال

باسلام.درجاده طبق بررسي هاي بنده كولر تاثيري روي مصرف ندارد.وبه نظر نميرسدمقدار باد يا باز وبسته بودن دريچه كنترل هوا نيز تاثيري روي مصرف داشته باشد.در شهر دوستان عزيزنظربدن.

لینک به ارسال
با بررسي ساده خودتون هم متوجه خواهيد شد اصلا ببينيد كمپرسور فعال ميشه اگه شد يه حال استوانه اي بغل رادياتور هست كه يه شيشه مانندي به اندازه يه سكه داره اگه اون حالت كف آلود داره بايد گاز اضافه بشه

البته خود مكانيك چك ميكنه هم شما بگو خنك نميكنه

دقیقا، از رو شیشه رطوبت گیر میشه میزان گاز رو تشخیص داد

البته اگر کلاچ کمپرسور درگیر نمیشه احتمالا اصلا گاز نداره

با سلام به همه دوستان

با توجه به اينكه استفاده از كولر مصرف رو بالا ميبره ميخواستم بدونم درجه فن و يا دماي انتخابي هم در ميزان افزايش مصرف تاثير ميزاره يا نه؟

البته کولر کمی که تاثیر داره رو دیسپلی هم میشه دید و دلیلش هم ریچ شدن سوخته و تایم انژکتور بالاتر میره

اما سرعت باد تهویه تاثیری در مصرف نداره

لینک به ارسال
به نظر من هم کلاچ گرفتن تاثیری نداره چون کمپرسور کولر از چرخشش رو از گیربکس نمیگیره و مستقیم از شفت اصلی موتور استفاده میکنه چرا که در زمان توقف ماشین و وقتی که کلاچ درگیر نباشه هم کولر به کارش ادامه میده و فقط با همان دور ساده موتور ماشین میچرخه.

ببينيد دوست عزيز،

وقتي شما با دنده 4 داريد با سرعت 100 كيلومتر بر ساعت حركت مي كنيد دور موتور روي چنده؟ (فكر مي كنم حدود 4000)

اما وقتي كه ماشين ايستاده يا با دنده خلاص حركت مي كنيد و يا كلاچ رو مي گيريد حتي در همون سرعت 100 كيلومتر بر ساعت دور موتور ماشين روي 750 دور در دقيقه هست.

حالا مقايسه كنيد كمپرسور اگر ناگهان با موتوري كه 750 دور در دقيقه گردش داره درگير بشه فشار بيشتري متحمل ميشه يا زماني كه با موتوري كه در حال گردش با دور 4000 دور در دقيقه هست؟

اميدوارم با اين مثال متوجه منظور من و دوستاني كه مثل من فكر مي كنن شده باشيد.

موفق باشيد.

سلام بر همگی

خوب اگر تاثیر داره که کلاج بگیریم بعد کولر روشن کنیم

پس تکلیف دنده اتومات ها چی هستش؟؟!!

اونا که کلاج ندارن Mrgreen.gif

لینک به ارسال

درود به همه

من یک 206 وی 8 مدل 89 دارم30000 کارکر داره بعدا مدت 4 ماهی است که سیستم تهویه (کولر ) دارای مشکل شده و دریچه های داخلی 2 تای سمت شاگرد هوای فن میده بیرون و سمت راننده هوای نسبتا خنک نه خیلی خنک میده بیرون راستش شش ماه پیش هم کمپرسورش را عوض کردم به علت خرابی ؟

حال می خواستم علت این مشکل را بدونم یکی من راهنمایی کنه . مرسی

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری