MojtabaSD

توتال ایرانی یا اماراتی

<t>توتا ایرانی یا اماراتی</t>   186 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>توتا ایرانی یا اماراتی</t>

• توتال 7000 ایرانی
      70
    • توتال 7000 اماراتی
      116

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

114 ارسال در این موضوع قرار دارد

happy.gifhappy.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/happy.gif' alt='URL>'>سلام دوستان

امیدوارم حمل بر تبلیغات نشه، البته اگر مدیران صلاح دونستن، لطفا پست بنده رو پاک کنند

بنده حدود 150.000 کیلومتر رو با 206 رانندگی کردم و تقریبا 80% این پیمایش با توتال های اماراتی بوده و 3 سرویس 10.000 تایی از روغن پارس سوپر پیشرو استفاده کردم. برای اثبات این مطلب میتونم به پست های گذشته خودم تو فروم همسایه، در تاپیک "قیمت قطعات 206" استناد کنم که شاید حدود 10 پست فقط قیمت روغن و ... و هزینه سرویس رو درج کرده باشم.

تو این مدت بنده دو دستگاه 206 داشتم که یکی تیپ 3 مدل 85 و آخری تیپ 5 مدل 83 بوده. تیپ 3 رو فقط توتال 7000 اماراتی (API SL) مصرف کردم و تیپ 5 رو یک یا دو بار توتال 7000 اماراتی (قوطی فلزی)، سه بار پارس سوپر پیشرو (API SM) و باقی موارد (بیشتر از 3 بار) توتال 9000 اماراتی (قوطی فلزی و API SM). توی تمام سرویس ها فیلتر روغن تعویض شده و فیلتر هوای K&N شسته شده و هر 10.000 تا 20.000 تا هم بسته به شرایط، شمع و فیلتر بنزین تعویض شده.

با توجه به مقایسه این سه روغن با هم میگم از نظر کیفی توتال 9000 رتبه اول کیفی و بعد پارس سوپر پیشرو و بعد از اون توتال 7000 قرار میگیره (برای تیپ 5). با این نتیجه میگم توی توتال قوطی فلزی هرچی که هست و هر جایی که پر میشه، قطعا کیفیت خوبی داره و این به شخصه برام اثبات شده. ضمنا دوستان مطلع میدونند که توی روغن های تولید داخل، "پارس سوپر پیشرو" نزدیکترین شاخصه ها رو به شاخصه های توتال 9000 که توسط توتال فرانسه اعلام شده داره و ان رو میتونید با مراجعه به وبسایت تولید کننده ایرانی و مقایسه مشخصات روغن ها با هم ببینید (بنده سابقا توی تاپیک مربوطه هم جدول مقایسشو گذاشته بودم:http://ir206.net/forum-f38/207-206-t72-1660.html#p97324 )

در حال حاضر هم عنوان میکنم اگر پارس سوپر پیشرو به قیمت 60.000 تومان گیرم بیاد، از اون استفاده میکنم و در غیر این صورت توتال 9000 اماراتی. دلیل این انتخاب اینه که پارس رو توی حداکثر 10.000 تا تعویض میکنم و توتال 9000 رو روی 15.000 تا (با توجه به رانندگی خودم) و با یه حساب سرانگشتی هزینه فیلتر و اجرت سرویس ... توتال توجیه اقتصادی داره.

این نظر بنده بود با توجه به تجربه فعلیم، امیدوارم مثمر ثمر واقع بشه

ارادتمند rose.gifrose.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/rose.gif' alt='URL>'>

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تشکر از حسن نیت شما... واقعا خوبه هر کسی اطلاعات و تجربه خودش رو در اختیار دیگران بزاره.. ممنون ازشما

لینک به ارسال

دوستان یه پیشنهاد از من

اگر عادت دارید زود به زود روغن عوض کنید همین ایرانیش بریزید خوبه اما اگه مث من عادت دارید کیلومتر بالا عوض کنید اماراتی بریزید من 7000 امارات 10w40 میریزم متوسط 18000 تا باش راه میرم هرروز هم از ماشین استفاده میکنم تنها بدیش اینه که موقع استارت فشار روغن بالا که رو صفحه کیلومتر بتون میگه اما موتور بعد 89000 راه رفتن هنوز آخ نگفته بزنم به تخته رنگ تعمیر گاه ندیده.

رو سمندم هم تا کیلومتر 190000 تاش هر 10000 تا توتال امارات 10.40 میریختم اونم سالم بود. حتی الان توسان(2007) هم توتال 10.40 7000 میریزم متوسط 10000 تا عوض میکنم موتور هم نرم و هم تمیز کار میکنه

یه بار ایرانی تو سمندم ریختم سال 89 بود تا 8000 تا بیشتر کار نکرد بیشتر بخار میشد

رانندگی من معمولا با دور موتور بالاس جاده وشهری

لینک به ارسال

من از یکی از مهندسان رده بالای شرکت بهران سوال کردم، می گفت که توتال ایرانی و اماراتی فرقی با هم ندارن یا اگرم داشته باشن ناچیزه. مسئله مهم اینه که از جای مطمئن تهیه کنید. از نمایندگیهای معتبر بگیرید، همه چی حله.

لینک به ارسال

از نمایندگیش تو امیر کبیر میگرم من مرکز پخشش اونجاس قبلا 55 بود الان نمیدونم چند شده

لینک به ارسال

من از یکی از مهندسان رده بالای شرکت بهران سوال کردم، می گفت که توتال ایرانی و اماراتی فرقی با هم ندارن یا اگرم داشته باشن ناچیزه. مسئله مهم اینه که از جای مطمئن تهیه کنید. از نمایندگیهای معتبر بگیرید، همه چی حله.

salam.gifsalam.gifhttp://ir206.net/images/smilies/salam.gif' alt='URL>'>من تو این 3 سال که ماشینو دارم یه بار فقط از توتال 7000 ایرانی استفاده کردم.به خدا تو همون یه بار کم کردن روغن رو به وضوح احساس کردم.در صورتی که تو توتال اماراتی و همین مگناتک که دارم استفاده میکنم کم کردن روغن بسیار ناچیزه.

لینک به ارسال

فقط و فقط توتال 9000 اماراتی قوطی فلزی برای تیپ 5 و 6 و فقط بازرگانی پانته ا در خیابان امیرکبیر

لینک به ارسال

کم لطفی میکنید...

بین توتال ایرانی و اماراتی خیلی فاصله هست.

من برای ماشین قبلیم(206) همیشه توتال 7000 قوطی میریختم. یه بار توتال ایرانی ریختم که کاملا اشتباه کردم. صدای موتور افزایش پیدا کرد, کشش ماشین کم شد, شتاب ماشین کم شد...

خلاصه انقدر رو اعصابم بود که تو 4000 کیلومتر تعویضش کردم.

hi.gifhi.gifhttp://ir206.net/images/smilies/hi.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

من امروز از(بازرگانی پانته آ) نمایندگی امیرکبیر توتال 9000 فلزی رو 96 تومن گرفتم بعلاوه فیلتر روغن PURFLUX که 13 تومن شد = جمعا 109 تومن دادم./.

دنبال واسکازین اسوه 75W80 هم بودم که پیدا نکردم./.

لینک به ارسال

سلام به همه دوستان

صحبتهای همه دوستان رو خوندم ولی یکم تجربه بعضی ها برام جالب بود من مسئول تعمیرات پیشگیرانه تو یکی از پتروشیمی ها هستم و نوع کارم و تخصصم در رابطه با شناخت و معادله یابی و انالیز روغن و گریس هست ، ماشین من 206 تیپ 5 مدل 84 هستش و 110000 کیلومتر کار کرده و جز توتال ایرانی روغن دیگه ای نمیریزم و هر 10000 کیلومتر هم تعویض میکنم و تعجب میکنم بعضی از دوستان میرن تو 6000 تا روغن عوض میکنن ، اقا از بحث اصراف و هزینه بیجاش که بگذرین اسیب به محیط زیست هست نتیجه این کار و هیچ تاثیری در نرم کار کردن موتور و غیره نداره ، خود فرانسه گفته توتال 7000 مناسبه 206 هست و هر 20000 کیلومتر تعویض باید بشه ما میگیم چون معادل اون روغن و شرایط سخت رو داریم بگیم 15000 نه 10000 ولی کمتر از این دیگه بیخودیه ، در ضمن در فیلتر روغن و فیلتر هوا رو هم حتما تعویض کنید ولی فیلتر هوای اتاق تا زمانی که به چشم تمیزه نیازی نیست

شرکت توتال خودمون معتبر تر از اماراتی ها هستش اینم لینکش

http://askmeaboutengineoils.blogfa.com/post/6/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%84

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری