93741352

مباحث و مشکلات مربوط به ترمز معمولی (خط ترمز،انحراف و...)

171 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام من در حال حرکت ازچرخام صدای جیک جیک میاد وقتی ترمز میگیرم صدا قطع میشه لنت اصلی خریدم ودیسکم رو هم نوبستم مشکلم حل نشد از دوستان خ.اهش میکمن اگه اطلاعاتی در این باره دارم کمک کنند

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام من در حال حرکت ازچرخام صدای جیک جیک میاد وقتی ترمز میگیرم صدا قطع میشه لنت اصلی خریدم ودیسکم رو هم نوبستم مشکلم حل نشد از دوستان خ.اهش میکمن اگه اطلاعاتی در این باره دارم کمک کنند

اون صدایی که از ماشین شما میاد از ماشین منم میاد من با چندیدن نوع لنت عوض کردم نشد اخر یدونه تکستار گرفتم دیگه صدا نداد همین فکر متوجه موضوع شده باشید تازه من که جاد می رفتم ماله من از سمت چپی صدا می داد

لینک به ارسال

سلام دوستان من چند وقته ترمز های جلوم تا ترمز میگیرم قفل میکنن سرعت زیادو کمم فرقی نداره خشک میکنه میشه راهنمایی کنید علتش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به ارسال

سلام دوستان من چند وقته ترمز های جلوم تا ترمز میگیرم قفل میکنن سرعت زیادو کمم فرقی نداره خشک میکنه میشه راهنمایی کنید علتش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گلم یه لحظه قفل می کنه یا مثل ماشین بدون abs قفل می کنه؟

اگر گزینه دومه حتما برید با pps چک کنید احتمالا یونیت abs فرمان نمی ده

اگر گزینه اوله که موضوع به3 دسته تقسیم می شه

1- ارتفاع زده باشید = در این مورد به دلیل بازی نکردن فنرها یک لحظه ای که جلوی ماشین پایینه می گیره لحضه بعد ضربه برگشتی از کمک ها ماشین را بالا می ندازه عمل نمی کنه و باعث قفل لاستیک ها می شه به صورت لحظه ای

2- نوع لنت = نوع لنت مرغوب نباشد

3- تغییر سایز رینگ و لاستیک = در این زمینه مستلزمه تعریف سایز جدید از طریق pps به یونیت abs می باشد

لینک به ارسال

اگر گزینه دومه حتما برید با pps چک کنید احتمالا یونیت abs فرمان نمی ده

اگر گزینه اوله که موضوع به3 دسته تقسیم می شه

1- ارتفاع زده باشید = در این مورد به دلیل بازی نکردن فنرها یک لحظه ای که جلوی ماشین پایینه می گیره لحضه بعد ضربه برگشتی از کمک ها ماشین را بالا می ندازه عمل نمی کنه و باعث قفل لاستیک ها می شه به صورت لحظه ای

2- نوع لنت = نوع لنت مرغوب نباشد

3- تغییر سایز رینگ و لاستیک = در این زمینه مستلزمه تعریف سایز جدید از طریق pps به یونیت abs می باشد

فرزادجان سیستم ABS یعنی سیستم ضدقفل چرخهادرهرصورت قفل میکنندواین سیستم بایدچرخهاروآزادکنه

حال این سیستم چراچرخهاراقفل نمیکندبه ارتفاع وتغییرسایزمربوط نیست

1-یاسیستم ترمزضعیف است وقدرت قفل کردن چرخهارانداردکه بحث جداگانه وبه خیلی چیزهامثل صیقلی شدن دیسکهاولنتهایکی ازمواردعمل نکردن ABS است

وتاوقتی سیستم ترمزتوان قفل کردن نداشته بادشدABS هم لزوم به قفل کردن چرخهارا نداردوچرخدنده روی چرخهابه دلیل قفل نکردن چرخهادستورصادرکردن پالس

به ضدقفل رانمیدهد

2- تغییرسایزهم فقط میتواندمقدارمسافتی که چرخ قفل کندراتعیین کندکه بسیارمهم است هرچه این مصافت بین قبل وآزادکردن دقیق باشد

به راننده توان کنترل درخودرووایستادن درزمان لازم درکمترین مصافت راخواهدداشت درصورتی که سایزلاستیک باABSمشکل داشته باشداین

سیستم حث میکندکه مصافت برای ایستادن زیادشده است که دراین صورت چراغ این سیستم روشن میشودوبعدروشن شدن ازمدارخارج میشود

لینک به ارسال

سلام دوست گرامی

خودروی شمادارای سیستم ضدقفل است یاخیر؟

1-بادلاستیکهاراچک کنیددرصورتی بیشریاکمتر ازنرمال باشد این مشکل به وجودمیاد

2-آج لاستیک هم دراین گزینه تاثیرگذاراست

3-مکان ترمزگیری هم دراین گزینه تاثیرگزاراست که مثل اینکه برای شماتفاوتی ندارد

لینک به ارسال

سلام.متاسفانه خیر ضد قفل نداره لنتاشم تازه عوض کردم دیسکاشم نشون چندتا تعمیرکار دادم همه گفتن سالمه لاستیکاشم میشلن 185 که البته ماشینم از سال 86تاحالا تو پارکینگ خوابیده(ایران نبودم) تازه امسال ازش استفاده کردم مدلشم82 اج لاستیکاشم 80 درصده به نظرتون ایراد از کجاست؟درمورد مکانشم روی اسفالتهای که گوشت ندارنو سطحشون بدجور صافه بیشتره

لینک به ارسال

کسی نیست منو راهنمایی کنه ای داااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااد

لینک به ارسال

سلام.متاسفانه خیر ضد قفل نداره لنتاشم تازه عوض کردم دیسکاشم نشون چندتا تعمیرکار دادم همه گفتن سالمه لاستیکاشم میشلن 185 که البته ماشینم از سال 86تاحالا تو پارکینگ خوابیده(ایران نبودم) تازه امسال ازش استفاده کردم مدلشم82 اج لاستیکاشم 80 درصده به نظرتون ایراد از کجاست؟درمورد مکانشم روی اسفالتهای که گوشت ندارنو سطحشون بدجور صافه بیشتره

شمامیبایست لاستیک پهنتراستفاده کنیداین مشکل رافقط شمانداریددر206 هایی که abs نداردن

این مشکل بیشترخودش رونشان داده ولی باتعویض لاستیک باجنس مرغوب وپهنتر205 کمتراحساس

خواهدشد

لینک به ارسال

اما من در تاپیکهای دوستان دیدم که گفتن 205 مصرفو بالا میبره درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میشلن سایز 205 داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ایا باید واسه bsi سایز لاستیک تعریف بشه؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری