93741352

مباحث و مشکلات مربوط به ترمز معمولی (خط ترمز،انحراف و...)

171 ارسال در این موضوع قرار دارد

salam.gif سلام دوستان عزیز

امشب یه مشکل پیش اومد نگرانم کرد اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم . ماشینم مدل بهمن 89 تیپ 5 . تو خیابون ایستاده بودم ماشینم روشن منتظر بودم یهو دیدم رو LCD پیغام LOW BREAK OIL LEVEL رو داد و چراغ STOP هم شروع به چشمک زدن کرد و چند تا بوغ اخطارم داد. خدا رو شکر تو ماشین روغن ترمز داشتمو ریختم. حالا میخوام بدونم این عادیه که تو یکسال روغن کم کنه ؟ قبلا چک کرده بودم ولی فکر کنم دقت نکرده بودمو مخزنشم یکم رنگ آبی گرفته بود به خاطر همین به اشتباه انداخت منو که پره. تو پارکینگم نگاه کردم اثری از روغن روی زمین نبود.

به نظر شمت مشکلی هست یا عادیه ؟ think.gif

سلام

شما باید وقتی لنتها ی ماشین رو عوض می کنید به روغن ترمز هم دقت می کردید

تا حالا لنت ماشین رو عوض کردید؟

اگه عوض نکردید علت از اون چون 206 وقتی لنت هاش مصرف میشه از سطح روغن ترمزش هم کم میشه وقتی لنت ها رو با نو عوض می کنید دوباره سطح روغن ترمز بالا میداد اون زمان که اگه کم کرده باشه خودش رو نشون میدهMrgreen.gif

و اگر کم کرده باید بهش اضافه کرد نه به صورت ...............bikh.gif.

ممنون از راهنمایییت دوست عزیز. فقط یه سوال. فکر نمیکنی ماشینی که فقط 19000 تا راه رفته زود باشه واسه تعویض لنت ؟ چون اهل کورس گذاشتنم نیستم که زیاد ترمز های شدید بگیرم. اتفاقا لنت اصلیشم گرفتم چون یکی از دوستام نماییندگی ایساکو داره ولی خودش گفت زوده واسه تعویضش. البته این لنت هایی که ایران خودرو میزاره ..........

بعد این جملتم متوجه نشدم : "و اگر کم کرده باید بهش اضافه کرد نه به صورت ... " یعنی به چه صورت باید می افزاییدم بهش ؟ بازم ممنون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
salam.gif سلام دوستان عزیز

امشب یه مشکل پیش اومد نگرانم کرد اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم . ماشینم مدل بهمن 89 تیپ 5 . تو خیابون ایستاده بودم ماشینم روشن منتظر بودم یهو دیدم رو LCD پیغام LOW BREAK OIL LEVEL رو داد و چراغ STOP هم شروع به چشمک زدن کرد و چند تا بوغ اخطارم داد. خدا رو شکر تو ماشین روغن ترمز داشتمو ریختم. حالا میخوام بدونم این عادیه که تو یکسال روغن کم کنه ؟ قبلا چک کرده بودم ولی فکر کنم دقت نکرده بودمو مخزنشم یکم رنگ آبی گرفته بود به خاطر همین به اشتباه انداخت منو که پره. تو پارکینگم نگاه کردم اثری از روغن روی زمین نبود.

به نظر شمت مشکلی هست یا عادیه ؟ think.gif

سلام

اگه عوض نکردید علت از اون چون 206 وقتی لنت هاش مصرف میشه از سطح روغن ترمزش هم کم میشه وقتی لنت ها رو با نو عوض می کنید دوباره سطح روغن ترمز بالا میداد اون زمان که اگه کم کرده باشه خودش رو نشون میدهMrgreen.gif

ممنون از راهنمایییت دوست عزیز. فقط یه سوال. فکر نمیکنی ماشینی که فقط 19000 تا راه رفته زود باشه واسه تعویض لنت ؟ چون اهل کورس گذاشتنم نیستم که زیاد ترمز های شدید بگیرم. اتفاقا لنت اصلیشم گرفتم چون یکی از دوستام نماییندگی ایساکو داره ولی خودش گفت زوده واسه تعویضش. البته این لنت هایی که ایران خودرو میزاره ..........

بعد این جملتم متوجه نشدم : "و اگر کم کرده باید بهش اضافه کرد نه به صورت ... " یعنی به چه صورت باید می افزاییدم بهش ؟ بازم ممنون

خواهش میکنم

جناب نمیشه ماشین رو بازدید نکرد مخصوصا لنت رو مصرف لنت بستگی به لنتی هم داره که رو ماشین بسته شده باشه بعضی از لنتهای خیلی زود از ببین میره بعضی هم به مدت طولانی برا شما کار میکنه اگه خودت فنی هستی فردا برو جک بزن زیر ماشین یکی از چرخ های جلو باز کن ببین لنت گوشت داره یا نه؟اگه داشت که ماشینت رو حتما ببر نمایندگی جریان رو بگو بین مشکلی نداشته باشه خیلی خطرناک

دوست من الان ممکن لنت شما کاملا تموم شده باشه درسته

اگه لنت عوض کنید سطح روغن بالا میاد و تمام روغنی که اضافه کردید از مخزن ممکنه بریز بیرون

همون طور که قبلا گفتم برای اضافه کردن روغن ترمز زمانی که لنت ماشین تعویض شده باشه تا مقداری زیاد روغن ترمز اضافه نشه

امیدوارم منظرو بنده رو متوجه شده باشید15.gif

اگه سوالی بود در خدمتمMrgreen.gif

لینک به ارسال

سلام

خواهش میکنم

جناب نمیشه ماشین رو بازدید نکرد مخصوصا لنت رو مصرف لنت بستگی به لنتی هم داره که رو ماشین بسته شده باشه بعضی از لنتهای خیلی زود از ببین میره بعضی هم به مدت طولانی برا شما کار میکنه اگه خودت فنی هستی فردا برو جک بزن زیر ماشین یکی از چرخ های جلو باز کن ببین لنت گوشت داره یا نه؟اگه داشت که ماشینت رو حتما ببر نمایندگی جریان رو بگو بین مشکلی نداشته باشه خیلی خطرناک

دوست من الان ممکن لنت شما کاملا تموم شده باشه درسته

اگه لنت عوض کنید سطح روغن بالا میاد و تمام روغنی که اضافه کردید از مخزن ممکنه بریز بیرون

همون طور که قبلا گفتم برای اضافه کردن روغن ترمز زمانی که لنت ماشین تعویض شده باشه تا مقداری زیاد روغن ترمز اضافه نشه

امیدوارم منظرو بنده رو متوجه شده باشید15.gif

اگه سوالی بود در خدمتمMrgreen.gif

فکر کنم فهمیدم Mrgreen.gif اگه قرار باشه لنت عوض بشه نهایتا باید با سرنگ بکشم بیرون یا شایدم پیچ تخلیه داشته باشه واسه هواگیری. قبلا تو بخش هوا گیری خونده بودم .نه دوست عزیز خیلی فنی نیستم. فردا باز میکنم چک میکنم . چون بیرون بودم کم کرد نگران شدم و اضافه کردم . امیدوارم مشکل همون لنت باشه . اگه لنت نباشه فکر میکنین از چه جایه دیگه ای ممکنه مشکل باشه ؟ ( ببخشید زیاد سوال میپرسم . ممنون از وقتی که میزارین)

لینک به ارسال

(فقط خواستی باز کنی از لاستیک های جلو باز کن)

نگران نباشه زمانی که خواستی لنت رو عوض کنی به تعمیرکار ماشینت بگو خودش حتما بلده درستش کنه برات

بنده انقدر اطلاعاتم زیاد نیست که بتونم بگم مشکل میتونه چی باشه نمیدونم

ولی خیالت راحت از لنت

بازم سوالی بود تا جایی که اطلاعات داشته باشم کمکتون میکنم.

لینک به ارسال

من يه تيپ 2 مدل 82 دارم اهل كورس گذاشتن و لايي بازيم ولي يه مشكل بزرگ دارم اونم اينه كه چون مجبور ميشم ترمزهاي خيلي شديد بگيرم ترمزهام سريع داغ ميكنند و ديگه اصلاً نميگيرن ميخواستم ببينم راهي داره اين حالتو از بين برد يا حداقل كمش كرد؟ چون گاهي اوقات اين حالت دردسرساز ميشه ممنون ميشم راهنمايي كنيد در ضمن ترمزها كاملاً سالمن فقط در صورت استفاده ي اونجوري مشكل پيدا ميكنن

لینک به ارسال

من يه تيپ 2 مدل 82 دارم اهل كورس گذاشتن و لايي بازيم ولي يه مشكل بزرگ دارم اونم اينه كه چون مجبور ميشم ترمزهاي خيلي شديد بگيرم ترمزهام سريع داغ ميكنند و ديگه اصلاً نميگيرن ميخواستم ببينم راهي داره اين حالتو از بين برد يا حداقل كمش كرد؟ چون گاهي اوقات اين حالت دردسرساز ميشه ممنون ميشم راهنمايي كنيد در ضمن ترمزها كاملاً سالمن فقط در صورت استفاده ي اونجوري مشكل پيدا ميكنن

سلام

میزان داغ کردن دیسک ارتباط مستقیم با جنس لنت داره

لنت اصلی کمترین افزایش دما رو داره و بیشترین کارایی

شما از چه لنتی استفاده میکنید؟

لینک به ارسال

لنت اورجينال انداختم(جعبه سفيد با لوگو پژو-سيتروعن).بهتر شده ولي بازم اين حالت پيش مياد.در ضمن ديسك ها و روغن ترمز رو هم عوض كردم ديگه نميدونم چيكار بايد كرد

لینک به ارسال

سلام.

وی 8 مدل 89 دارم.آذر یا دی سال قبل لنت را در نمایندگی تعویض کردم.به گفته خودشان بوش اورجینال انداختند...جعبه سفید با علامت های پژو و سیتروئن.

از همان زمان موقع فشار دادن پدال صدای سوت خفیفی از لنت ها میاد که با فشار بیشتر قطع میشه.اوائل فکر میکردم با گذشت زمان مشکل سوت برطرف میشه ولی هنوز این صدای سوت روی اعصابه.

راهی هست که این صدای سوت قطع بشه...یا دوباره نیاز به تعویض لنت دارم.

لنتی هست که این صدا را نداشته باشه ؟ اگر هست نحوه تشخیص اصل بودن آن هنگام خرید چیه و قیمتش در چه حدودهاست؟

در ضمن مشکل چوب کردن ترمز با اپگرید ECU حل میشه یا خیر؟

ممنون.

لینک به ارسال

لنت اورجينال انداختم(جعبه سفيد با لوگو پژو-سيتروعن).بهتر شده ولي بازم اين حالت پيش مياد.در ضمن ديسك ها و روغن ترمز رو هم عوض كردم ديگه نميدونم چيكار بايد كرد

تو فروم بازار دیسک شیار دار و سوراخدار برای تیپ دو می فروشند که تاثیر زیادی در خنکتر شدن دیسک و حل مشکل شما دارد.

در ضمن بفرمایید تا حالا کاسه چرخ های عقب رو تراش دادید؟ و لنتش رو باز بینی کردید؟ حتما گرد لنت های کاسه چرخ عقب رو خارج کنید و تمیز کنید داخلش رو.

موفق باشید

لینک به ارسال

دیسک تیپ 2 چون از نوع خنک شونده نیست اگر گرم بشه زمان می بره خنک بشه باید از هدایت کننده های هوا استفاده کنید همراه با رینگ اسپرت

یا اینکه به قول دوستان دیسک تیونینگ بخرید

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری