93741352

مباحث و مشکلات مربوط به ترمز معمولی (خط ترمز،انحراف و...)

171 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوست من

مشكل از عدم گيرايي ترمز سمت مخالف جهت انحرافه. يعني اگه به چپ ميكشه ترمز سمت راستت خوب نميگيره. به مكانيك نشون بده ببينه سيلندر ترمزت درست عمل ميكنه يا نه.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان ما 1 دونه 206 تیپ 2 داریم مدل اسفند 81 از اول دست خودمون بوده ماشین خونگیه و اصلا فشاری رو موتورش و.... نبوده

فقط جدیدا احساس ضعف تو ترمز میکنم مخصوصا پدال جدیدا خیلی سفت میشه زیر پا و بگیر نگیر داره بعضی اوقات ماشین رو خوب جمع میکنه مخصوصا تو سرعت بالا ولی تو سرعت پایین واقعا ضعیفه مخصوصا امروز که 1 نفر همین طوری امد از لاین 2 تو لاین 3 نزدیک چراغ راهنمایی بود سرعتم 30 یا 40 تا بود وقتی ترمز گرفتم انگار که درو باز کردم دارم پامو میکشم رو زمین که واسته دیگه کار خدا بود و سرعت کم که نخوردیم بهش

حالا میخواهم بدونم به نظر دوستان مشکل از چی میتونه باشه لاستیک ها هم میشلن هستن لنت ها رو هم تازه عوض کردم

به نظرتون میتونه مشکل از روغن ترمز باشه الان 93 هزارتا ماشین کار کرده و هنوز روغن عوض نشده

راستی بعضی اوقات که پشت چراغ قرمز پام همین طور رو ترمزه 1 دفعه پدال شل تر میشه و میره پایین تر دلیل این چی میتونه باشه؟؟؟

ممنون میشم 1 نفر راهنمایی کنه

لینک به ارسال

سلام

نوع لنتتون چيه؟

احتمالا لوازم چرخ يا لوازم پمپ ترمزتون خراب شده و حتما بايد توسط مكانيك چك بشه

لینک به ارسال

ممکنه روغن ترمزتون خاصیتش رو از دست داده باشه. به هر حال باید هر چند سال برای اطمینان تعویض بشه. شما هم روغن ترمزتون رو تعویض کنید بهتره چه ربطی به مشکل داشته باشه چه نداشته باشه.

لینک به ارسال

علت چوب کردن ترمز 206 v20 Aha.gif

لینک به ارسال

منظور از چوب کردن یعنی چی ؟ خشک شدن ترمز منظور شماس ؟

لینک به ارسال

چوب کردن یابه علت خراب شدن لاستیک (سوراخ شدن)بوسترترمزیادرترمزهای شدیدبه علت گرم شدن وسوختن لنتها وکفشکهااست ودربعضی مواقع گیرکردن سوپاپ بوسترکه داخل خودبوسترترمزاست

لینک به ارسال

دقیقا همین موارد

چه مواقعی چوب میکنه؟

ABS نداره؟

لینک به ارسال

salam.gif سلام دوستان عزیز

امشب یه مشکل پیش اومد نگرانم کرد اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم . ماشینم مدل بهمن 89 تیپ 5 . تو خیابون ایستاده بودم ماشینم روشن منتظر بودم یهو دیدم رو LCD پیغام LOW BREAK OIL LEVEL رو داد و چراغ STOP هم شروع به چشمک زدن کرد و چند تا بوغ اخطارم داد. خدا رو شکر تو ماشین روغن ترمز داشتمو ریختم. حالا میخوام بدونم این عادیه که تو یکسال روغن کم کنه ؟ قبلا چک کرده بودم ولی فکر کنم دقت نکرده بودمو مخزنشم یکم رنگ آبی گرفته بود به خاطر همین به اشتباه انداخت منو که پره. تو پارکینگم نگاه کردم اثری از روغن روی زمین نبود.

به نظر شمت مشکلی هست یا عادیه ؟ think.gif

لینک به ارسال
salam.gif سلام دوستان عزیز

امشب یه مشکل پیش اومد نگرانم کرد اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم . ماشینم مدل بهمن 89 تیپ 5 . تو خیابون ایستاده بودم ماشینم روشن منتظر بودم یهو دیدم رو LCD پیغام LOW BREAK OIL LEVEL رو داد و چراغ STOP هم شروع به چشمک زدن کرد و چند تا بوغ اخطارم داد. خدا رو شکر تو ماشین روغن ترمز داشتمو ریختم. حالا میخوام بدونم این عادیه که تو یکسال روغن کم کنه ؟ قبلا چک کرده بودم ولی فکر کنم دقت نکرده بودمو مخزنشم یکم رنگ آبی گرفته بود به خاطر همین به اشتباه انداخت منو که پره. تو پارکینگم نگاه کردم اثری از روغن روی زمین نبود.

به نظر شمت مشکلی هست یا عادیه ؟ think.gif

سلام

شما باید وقتی لنتها ی ماشین رو عوض می کنید به روغن ترمز هم دقت می کردید

تا حالا لنت ماشین رو عوض کردید؟

اگه عوض نکردید علت از اون چون 206 وقتی لنت هاش مصرف میشه از سطح روغن ترمزش هم کم میشه وقتی لنت ها رو با نو عوض می کنید دوباره سطح روغن ترمز بالا میداد اون زمان که اگه کم کرده باشه خودش رو نشون میدهMrgreen.gif

و اگر کم کرده باید بهش اضافه کرد نه به صورت ................bikh.gif

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری