208

مباحث و مشکلات مربوط به ترمز دستی 206 (رگلاژ ، میکروسوئیچ و...)

152 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

دسته ترمز دستی فنر داره؟؟ نگهدارنده ای چیزی؟؟ وقتی ترمز ازاد هست دسته میلقه بالا پایین یه کم آزاد هس و وقتی ترمز دستی هم میکشم بازم یه مقدار بازی میکنه

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

tavajoh.giftavajoh.gifhttp://ir206.net/images/smilies/tavajoh.gif' alt='URL>'>

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

پشت کنسول 2 کابل هست که به ترمز دستی متصل شده و قابل رلگلاژ است

باید کمی رگلاژ کنید تا مقدار لقی کم بشه ولی توجه داشته باشید در حد یک دنده لق زدن نرماله

زمانی هم که ترمز دستی بالاست و لق میزنه احتمالا مربوط به اتصالات اهرم ترمز دستی میشه که اگر درست خاطرم باشه پرچیه و لق شدن

به صورت جانبی(به چپ و راست) هم لق میزنه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

گاها شده وقتی ترمز دستی رو میخوابونم ماشین انگار که از زیرش یه سنگی چیزی که زیر چرخ بوده برداشته میشه و یهو میفته پایین !!

سیم ترمز دستی با چرخ عقب درگیره وقتی حرکت می کنی ماشین عقبش می خوابه. مال من هم اینطور بود بدلیل مشکلی که برای سیم ترمز دستی ایجاد شده بود و در رفته بود پیچیده بود دور چرخ عقب سمت راننده. حتما ببرید چرخ های عقب بازدید بشه شاید مشکل منو داشته باشید و سیم ترمز دستی شاید درگیر باشه.

منم همین مشکلو دارم لنتم اوکیه نمیدونم از کجاست دیگه

چرخهای عقب را حتما بدین بازدید کنن . مکانیکی ببرید که ماشین را بالا ببرن. دقیق نگاه کنید که چیزی با چرخ ها درگیر نباشه و سیم ترمز دستی در نرفته باشه و نپیچیده باشه دور چرخ های عقب. این مشکل را من داشتم.

------------ ادغام شده در تاریخ پنج شنبه مرداد 31, 92 11:46 pm ، لطفا قوانین انجمن را مطالعه کنید ------------

سلام دوستان

دسته ترمز دستی فنر داره؟؟ نگهدارنده ای چیزی؟؟ وقتی ترمز ازاد هست دسته میلقه بالا پایین یه کم آزاد هس و وقتی ترمز دستی هم میکشم بازم یه مقدار بازی میکنه

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

tavajoh.giftavajoh.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/tavajoh.gif' alt='URL>'>

بااجازه تون سیم ترمز دستی شما در رفته باید ببرید مکانیکی تعویض و رگلاژ کنید. در حال حاضر با یه چرخ دارین ترمز دستی می کشید. قیمتش هم 11 تومن هست یکماه پیش مال من هم این حالت شده بود بدلیل اینکه ماشین را دادم یکی از آشناها متاسفانه ترمز دستی من را فکر کرده بود ماشین خودشه خیلی کشیده بود بالا باعث شده بود در بره . بعد از یکماه تازه متوجه شدم و رفتم مکانیکی ماشین را برد بالا دیدم سیم ترمز پیچیده دور چرخ عقب سمت راننده و یک ماه با یه چرخ ترمز می کشیده . سیم ترمز دستی را تعویض کرد.

لینک به ارسال

سلام دوستان . امروز دستی رو که کشیدم یک صدای تق اومد و دسته نرم شد و بالاتر از حد نرمال ایستاد . گمان کنم سیمش پاره شد . الان دستی که میکشم فقط چرخ عقب سمت راننده ترمز میگیره . جالبه که قبل از این اتفاق ترمز اینقدر قوی نبود و امکان نداشت تو حرکت چرخ رو قفل کنه ولی الان با هر سرعتی ، چرخ سمت راننده قفل میشه . اولاً سیم پاره شده یا در رفته ؟ دوماً تعویض یا جا انداختنش چجوری هست ؟ و سوماً چرا قبل از این اتفاق قدرت ترمز دستی تا این حد زیاد نبود ، با این حال که هر دو چرخ ترمز میگرفتند .

لینک به ارسال

سلام دوستان . امروز دستی رو که کشیدم یک صدای تق اومد و دسته نرم شد و بالاتر از حد نرمال ایستاد . گمان کنم سیمش پاره شد . الان دستی که میکشم فقط چرخ عقب سمت راننده ترمز میگیره . جالبه که قبل از این اتفاق ترمز اینقدر قوی نبود و امکان نداشت تو حرکت چرخ رو قفل کنه ولی الان با هر سرعتی ، چرخ سمت راننده قفل میشه . اولاً سیم پاره شده یا در رفته ؟ دوماً تعویض یا جا انداختنش چجوری هست ؟ و سوماً چرا قبل از این اتفاق قدرت ترمز دستی تا این حد زیاد نبود ، با این حال که هر دو چرخ ترمز میگرفتند .

سلام ترمز دستی 206

از داخل کابین به وسیله یک قلاب تبدیل به دوتا سیم شده که هر سیم مجزا میزه واسه یک چرخ

الان سیم چرخ سمت راست احتمال 99 درصد پاره شده

دلیل اینکه قوی تر شده بخازر این هست که شما بیشتر دستی رو میکیشید به علت نرم بودن و حذف یک چرخ شما اون قاب روترمز دستی رو اگه بازکنید

راهت میتونید ببینینش

باز کردنش خیلی راحته

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

اولا کنسول پشت ترمز دستی باز کنید و اگه ترمز دستی شما کاسه ای هست لاستیک چرخ شاگرد رو درآوردید واز پشت کاسه از محل ورود سیم دستی به کاسه با انبر رو به بیرون بکشید تا از اتصال سیم دستی مطمن شوید و برای وضعیت اون تصمیم گیری کنید به هر حال اگه خاستید کامل سیم رو عوض کنید هم باید کاسه رو باز کنید و هم پیچ زیر کنسول پشت ،

تعویضش هم سخت نیست

سخت ترینش باز کردن کاسه

اگه دیسکی هست که خیلی راحته ، احرم از روی چرخ به سمت جلو تحریک شده و از بین شیار سیم جدا میشه وتمام

لینک به ارسال

سلام دوستان .

با تشکر از کاربران arman0014 و hh866 ، امروز دستی رو باز کردم و سیم سمت شاگرد بریده بود . یک سیم ترمز دستی تیپ ۵ گرفتم و عوضش کردم ، فقط یک نکته قابل توجه بود که یک بخش از کابل توسط یک تکه روکش اضافی تقویت شده (جاهائی که باید توسط بست محکم بشه ) تقریباً اکثر سیم های تو بازار طول روکششون کوتاه تر هست و لازمه که یک تکه از روکش کابل قبلی رو بریده و به روکش کابل جدید اضافه کنید . کیفیت محصولات ایرانی بد نیست ولی با این کم گذاشتن های بی ارزش ، به سودشون اضافه که نمیشه ، کل محصول رو هم میبرن زیر سئوال .

لینک به ارسال

سلام دوستان هفته پیش صبح وقتی از پارک می خواستم بیام بیرون سوت اخطار و stop روشن شد دقت کردم دیدم چراغ ترمز دستی روشنه با اینکه ترمز دستی پایین بود. یکبار ترمز دستی رو کشیدم و درست شد گویا سوئیچ گیر کرده بود حالا هر وقت تو رانندگی به سمت راست (فقط راست) می پیچم یه بوق بعضی وقتها دو بوق اختار میده و چراغ ترمز دستی روشن میشه و سریع خاموش میشه ولی بعدش مشکلی نداره کلا تو طول روز شاید دو سه بار این اتفاق می افته اگه کسی میدونه مشکل چیه ممنون میشم راهنمایی کنه ماشین v8.

لینک به ارسال

سلام دوستان هفته پیش صبح وقتی از پارک می خواستم بیام بیرون سوت اخطار و stop روشن شد دقت کردم دیدم چراغ ترمز دستی روشنه با اینکه ترمز دستی پایین بود. یکبار ترمز دستی رو کشیدم و درست شد گویا سوئیچ گیر کرده بود حالا هر وقت تو رانندگی به سمت راست (فقط راست) می پیچم یه بوق بعضی وقتها دو بوق اختار میده و چراغ ترمز دستی روشن میشه و سریع خاموش میشه ولی بعدش مشکلی نداره کلا تو طول روز شاید دو سه بار این اتفاق می افته اگه کسی میدونه مشکل چیه ممنون میشم راهنمایی کنه ماشین v8.

سلام دوست عزیز

احتمالا سطح روغن ترمز پایین اومده، کمی اضافه کنید و وضعیت لنت ها رو هم در نظر داشته باشید

لینک به ارسال

سلام....

لنت ها رو چک کنید...

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری