pouyapishgar

انتخاب بهترین روغن موتور

<t>به نظر شما بهترین روغن برای خودروی پژو 206 چیست؟</t>   241 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>به نظر شما بهترین روغن برای خودروی پژو 206 چیست؟</t>

• 2.کاسترول (مگناتک و...)
      24
    • 1.توتال(7000،5000 و 9000)
      111
    • 3.ELF
      7
    • 4.لیکو مولی
      9
    • 5.بهران (سوپر پیشتاز و...)
      46
    • 5.ایرانول(206،رویال و...)
      32
    • 6.سایر روغن های خارجی
      6
    • 7.سایر روغن های داخلی
      7

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

150 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 4 ساعت قبل، parsa zarkhord گفته است :

سلام دوستان گرامی. من ۵_۶ ساله که ۲۰۶ اس دی وی ۸ دارم و فقط از روغن موتور توتال ۹۰۰۰  ۵w۴۰حلبی طلایی اماراتی استفاده میکردم و مشکلی نداشتم و حدودا بعد از ۸۰۰۰ یا زیر ۱۰۰۰۰ تعویض میکردم اما اینبار شیطون گولم زد و بهران سوپر رانا ۵w۳۰گرفتم و مثلا خواستم کالای ایرانی بخرم اما صبح هوا که سرده ماشین یه نمه خیلی کم لرزش داره . انگا  روغن ایرانی به مزاج اش خوش نیومده. بااینکه بهران سوپر سنتتیک هست اما با توتال ماشینم کم صدا تر بود.میخواهم اینبار همون توتال بخرم ایا به نظر دوستان روغنهای دیگه ایرانی رو هم امتحان کنم یا برگردم سراغ توتال؟ مرسی. ماشینم ۲۰۶ اس دی وی ۸ مدل ۱۳۹۰ کارکرد ۹۰۰۰۰.شهر تبریز.

روغن خوب ایرانی با قیمت مناسب  ایرانول ریسینگ هست و بهتر از اون رویال پلاس و بهتر از این هم رونیا  همه ی اینا جزو بهترین ها هستن .

خارجی خوب هم میتونی ادینول سوپر لایت بریزی یا توتال قوطی پلاستیکی انرژی

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 9 ساعت قبل، mahdi777 گفته است :

سلام دوستان

ما ۲تا tu5 داریم که مگناتک میریزم هر سری حدود ۷۰۰ ، ۸۰۰ سی سی اضافه میاد که توی ۱سال اضافه ها جمع شده و الان ۳.۵ لیتر شده که تقریبا یک بار تعویض روغنو جواب میده, بنظرتون سری بعد از همین استفاده کنم یا روغن نو بگیرم اینو بزارم برای موتور شویی؟ درسته که روغنا استفاده نشده هستن ولی چون بالاخره پلمپ قوطیش باز شده هست سوال کردم.

استفاده کنید هیچ مشکلی نداره اگه جای مناسب بوده و دربش محکم بسته شده. اگه حساسید میتونید بعد از استفاده حدود هزارتایی زودتر از زمان همیشگی عوض کنید .

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 8 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

استفاده کنید هیچ مشکلی نداره اگه جای مناسب بوده و دربش محکم بسته شده. اگه حساسید میتونید بعد از استفاده حدود هزارتایی زودتر از زمان همیشگی عوض کنید .

کلا وقتی توی قوطی خودش هست فاسد نمیشه دیگه، درسته؟ ۳  ۴ سال مدت داره  ولی اگر توی موتور ریخته بشه و استفاده نشه سر سال عوضش میکنن دیگه 

گفتم شاید نکته ای داشته باشه

ویرایش شده در توسط mahdi777
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1396/05/29, 23:24:54، 308 گفته است :

پدر موتور در میاد بعدشم هر 12 تا  تعویض ؟؟؟؟

با سلام:

کاربر گرامی، نه تنها پدر موتور در نیامده و خودرو حدود 10 سال است کاملا سر حال به این روش داردکار می کند. این نوع روغن موتور توانسته است تا 15000 کیلو متر کار کرد بدون مشکل داشته باشد که در آزمایشگاه  روغن موتور بهران روی خودروی شخصی خود مسئول آزمایشگاه که از اقوام ما می باشد تست شد، نه تعویض روغنی سر کوچه.  البته من روغن خودرو را هم خودم تعویض می کنم یک بار که ناچار شدم  به تعویض روغنی دادم  فقط یک پیچ ته سینی سمت شاگرد را باز کرد و با انداختن آچار و بزور باز کردن مهره پیچ کارتل را هرز کرد. که مجبور شدم بعدا کل سینی زیر موتور را باز کنم و سینی را کاملا با آب گرم شسته و مهره خراب با بدنه را درست کنم.  حالا اگر به تعویض روغنی ها بگوئید روغن موتوردر چند هزار کیلو متر باید تعویض شود، میگویند هر وقت که رنگ روغن سیاه شد.!!! 

ویرایش شده در توسط تحیری
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، mahdi777 گفته است :

کلا وقتی توی قوطی خودش هست فاسد نمیشه دیگه، درسته؟ ۳  ۴ سال مدت داره  ولی اگر توی موتور ریخته بشه و استفاده نشه سر سال عوضش میکنن دیگه 

گفتم شاید نکته ای داشته باشه

درست میفرمایید و نکته خاصی نداره. روغن توی قوطی خودش چند سالی قابل استفاده است و توی موتور حدود یکسال. فقط توی روغن های جمع شده از سر ریز روغن های قبلی باید از لحاظ مشخصات هم گرید، هم  برند و هم گرانروی باشند.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

من از سال 93 که ماشین دستم بود از روغن ریسینگ ایرانول استفاده می کنم و خوب بوده  جدیدا هم از محصول شرکت لوبریفنت استفاده کردم و 5000 هزارتاییشو ریختم فروشنده میگفت پژو 206 تیپ 5 هم ازینا استفاده میکنه ////

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/12/11, 09:23:11، hamid-fateh گفته است :

دوست عزیز خیلی اشتباه کردید. توتال ۷۰۰۰ و هر ۸ تا ۹۰۰۰ تا تعویض کنید. 

چشم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

روغن ایرانول تترا سبز رنگ و فول سنتتیک من ریختم و راضیم تا حالا 4000 باهاش راه رفتیم!:shock:

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/12/11, 21:47:56، parsa zarkhord گفته است :

سلام دوستان گرامی. من ۵_۶ ساله که ۲۰۶ اس دی وی ۸ دارم و فقط از روغن موتور توتال ۹۰۰۰  ۵w۴۰حلبی طلایی اماراتی استفاده میکردم و مشکلی نداشتم و حدودا بعد از ۸۰۰۰ یا زیر ۱۰۰۰۰ تعویض میکردم اما اینبار شیطون گولم زد و بهران سوپر رانا ۵w۳۰گرفتم و مثلا خواستم کالای ایرانی بخرم اما صبح هوا که سرده ماشین یه نمه خیلی کم لرزش داره . انگا  روغن ایرانی به مزاج اش خوش نیومده. بااینکه بهران سوپر سنتتیک هست اما با توتال ماشینم کم صدا تر بود.میخواهم اینبار همون توتال بخرم ایا به نظر دوستان روغنهای دیگه ایرانی رو هم امتحان کنم یا برگردم سراغ توتال؟ مرسی. ماشینم ۲۰۶ اس دی وی ۸ مدل ۱۳۹۰ کارکرد ۹۰۰۰۰.شهر تبریز.

سلام

اگر چه هیچ مبنای علمی نداره ولی واقعیت اینه که کسی که مدت مدیدی از یک نوع روغن موتور استفاده میکنه و بعد یک مرتبه شیفت میکنه به یک روغن دیگه با گرانروی متفاوت چندان راضی نیست. من هم این تجربه را داشتم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرانقدر.بنده با توجه به حساسیت بسیاری که روی روغن موتور و کارکرد موتور دارم تحقیقات زیادی در اینباره انجام دادم.روغن چند فاکتور مهم داره که خدمت دوستان متذکر می شم.اول سطح کیفی روغن هست که برای خودرو های تیو فایو توصیه به استفاده از انواع smیاsn هست که حتما روغن هایی با این سطح کیفیت استفاده بشه.دوم بحث گرانروی روغن هست که برای خودرو های تیوفایو گرانروی های 5w40 و 5w30 و 10w40 مورد استفاده قرار میگیره نوع ده چهل معروف به چهار فصل هست و میتونیم در تمام فصول از اون استفاده کنیم.دو مورد دیگر متناسب برای مناطقی که زمستان بسیار سرد رو دارند هست که کمک می کنه استارت بهتر و کارکرد موتور در شرایط سرد بهتر باشه.توصیه بنده این هست که افرادی که تابستون های خیلی گرم و زمستان های خیلی سرد ندارن از نوع ده چهل استفاده کنند.افرادی که زمستان سرد رو تجربه می کنند از دو نوع دیگر استفاده کنند.با توجه به تحقیقات من تغییر نوع روغن به هیچ عنوان مشکل ساز نمیشه و اینکه شما گرانروی روغن رو می تونید توو فصل عوض کنید یعنی توو تابستون روغن ده چهل و در زمستان روغن پنج سی و یا پنج چهل استفاده کنید.در ضمن روغن پنج چهل با توجه به گستره بیشتر گرانروی قاعدتا گران تر خواهد بود.بنده شخصا روغن های توتال هفت هزار قوطی فلزی و کاسترول مگنتیک رو امتحان کردم هر دو روغن خوبی هستند و پیشنهاد میشن.روغن های رو عموما با توجه به نوع استفاده می بایست عوض کرد.یعنی کسی که بیشتر در ترافیک شهر رانندگی میکنه روغن زودتر از شرایط رانندگی در جاده های برون شهری عوض میشه.سعی کنیم همیشه روغن رو از گیج بررسی کنیم هم رنگ و هم چسبندگی و هم میزان روغن.اندازه روغن برای موتور تیو فایو با توجه به مطالعات و تحقیقات بنده 3.25 بدون تعویض فیلتر و 3.5 لیتر با تعویض فیلتر می باشد.لطفا تمام فیلتر ها رو هر بار با تعویض روغن تعویض کنید تا بعد ها سبب آسیب های جدی نشود و صافی بنزین هم با توجه به بنزین های نا مرغوب هر 15000 تعویض گردد.امیدوارم مطالب اینجانب مفید و کارامد بوده باشد.سعی کنیم بخاطر بهبود وضعیت خودرو خود اطلاعاتمون رو بهتر و بهتر کنیم.در پناه حق

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری