مهدي

صدا از گیربکس و سیستم انتقال قدرت 206 (تاپیک جامع)

1,134 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام صدازیرپای شماست وازتلسکپی فرمان به جعبه فرمان است

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ماشین 5 هزارتا کار کرده چطو بلبرنگ پولس خراب شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به ارسال

salam.gifسلام یکی بهم کمک کنه

الان مدتی وقتی ماشینو روشن میکنم از تو گیربکس صدای خروخر میاد وقتی پدال کلاجو فشار میدم صدا قطع میشه.اگه با ماشین مسافتیو برم که گرم بشه صدا کلا قطع میشه.لطفا کسی اگه میتونه کمکم کنه.

206تیپ 2 معمولی

لینک به ارسال

دوست عزيز اين صدا طبيعي هستش

گيربكس همه پژو ها همين صداي لق لق رو ميدن وقتي كلاچ ميگيري قطع ميشه

من 504،405،206 هم داشتم همين صدا رو ميده البته تو 206 كمتر شده ولي طبيعي هست

لینک به ارسال

سلام دوسته من این صدایی که میگید از پیچه دسته موتوره صدای قییژ قییژ میده مخصوصن تو نیم کلاج و یوهو شتاب گرفتن صداش در میاد ماشین منو نمایدگی فرخوان کرد برای پیچه دسته موتور رفتم دیدم اوم پیچ شل بود که تولید صدا می کرد

لینک به ارسال

اگه فقط 5 هزار کار کرده مشکل از بلبرینگ نیست به گفته دوستان لاستیک ها رو عوض کن برطرف میشه اگه بازم صدا داد ضرر نداره یه نگاهی به بلبرینگ بتداز....

لینک به ارسال

شاید بگم صدای غرش بهتر باشه. اگه صدا از گیربکس و دف نباشه بقیه چیزا مهم نیست. میتونه از اونا باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به ارسال

نه امکان نداره دنده دیشلی های داخل دف یا کرانویل خراب باشه ماشین تو 5 هزارتا میتونم بگم 99درصد غیر ممکنه ناراحت نباش ایشاالله با لاستیک یا نهایتا بلبرینگ حل میشه چون تو یه سرعت پایین 20و30 صدا میده مطمئن باش از دف نیست چون دف تو سرعت بالا صدا میده و صداش شبیه به زوزه البته تو دنده 4و5 شدید هست یا تق تق هست.

لینک به ارسال

سلام دوست من صدایی که میگی تابلو هست که صدای بلبرینگ کلاچ هست چون وقتی پدال رو فشار میدی صدا قطع میشه تابلو هست وقتی کلاچ رو میگیری بلبرینگ با شاخه ها یا همون اسیابک دیسک درگیر میشه و صداش قطع میشه و وقتی هم ماشین گرم میشه گریس بلبرینگ هم گرم و روان میشه صدا نمیده ولی اگه بلبرینگ نو هم بزاری بعد از 5 هزارتا صداش شروع میشه .خطری نداره تا میره ازش استفاده کن و اگر هم میخوای واقعا برای همیشه صداش قطع بشه یه بلبرینگ کلاچ از نوع تخم مرغی بگیر که الان تو بازار کم یاب هم هست ولی بگردی پیدا میکنی .اگه تخم مرغی بندازی محشر میشه البته فرانسوی

لینک به ارسال

سلام به تمام دوستان عزیز

از دوستان خواهشمندم پاسخ سئوالات حقیر را بدهند و آیا لازم می دونند به نمایندگی مراجعه کنم، ممنون.

206 تیپ 6 با کارکرد 5000 کیلومتر دارم (5ماه تحویل گرفتم)

1- در موقع شروع حرکت و دور گرفتن به مدت چند ثانیه زیر پام میلرزه علت چیه؟ فراخوان تعویض دسته موتور شامل حال ماشینم می شد که رفتم و تعویض کردم.

2- در زمانی که ماشین رو روشن می کنم و بعد می خوام دنده را از P به R و یا از P به D ببرم یه صدای تقه می آید مخصوصا از P به R آیا طبیعی هست؟ ببرم نمایندگی؟

3- موقع ترافیک یا چراغ قرمز تا چه مدت زمانی دنده را خلاص نکنم و روی D بمانم در مطالب قبلی بعضی دوستان گفتند کمتر 60 ثانیه بعضی گفتند 90 ثانیه ، نرمالش چیه؟

4- شرمنده سئوالم مال این تاپیک نیست، 2 ماه پیش چراغ مه شکن سمت چپ سوخت تعویض کردم بعد 1 ماه چراغ مه شکن سمت راست سوخت تعویض کردم الانم چراغ کوچک جلو سمت چپ سوحته، چرا؟

5- بازم شرمنده، موقع کولر گرفتن کفی سمت شاگرد خیس می شد بردم نمایندگی بعد کلی بحث و زمان فهمیدن سینی آبگیر زیر کولر ترک کوچک برداشته گفتند برای تعویض باید کل داشبورد باز شه و ارزش نداره با چسب آببندی کردند درست شد به نطرتون ببرم نمایندگی مرکزی چون گارانتی داره تعویض کنند یا ارزش نداره داشبورد باز شه؟

6- در سربالای یه موقع هایی هر چی گاز میدم گاز نمی خوره انگاره تک کار می کنه پدال گازو تا ته فشار میدم بازم گاز ثابته بعد چند ثانیه آنچنان گاز می خوره میره تو دل ماشین جلویی ، بعضی می گن کپ می کنه می خواستم بدونم با تعویض پدال گاز ماشین به پدال 5 سیمه مشکلم حل میشه؟ اینکه در این مواقع پدال گاز رو تا ته فشار میدم مشکلی واسه موتور و گیربکس پیش نمی آید؟

از همه دوستان عذرخواهی می کنم و متشکرم...

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری