مهدي

صدا از گیربکس و سیستم انتقال قدرت(جامع)

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

1,028 ارسال در این موضوع قرار دارد

آقا منم این مشکلو دارم.

وقتی ماشین درجا کار میکنه صدای ترتر ازش میاد.ولی وقتی کلاچو میگیرم قطع میشه.2،3 بار که کلاچو میگیرم ول می کنم به کل قطع میشه.

فکر نمی کنم ار بلبرینگ کلاچ باشه چون اون وقتی کلاچو میگیری صدا میده،نه در درجا.

ممنون.

سلام

داداش کارکرد ماشینتون چقدره؟؟ ممکنه این صدایی که میگی از بلبرینگ ته شفت باشه. چون صدای اون بلبریگ زمانی که ماشین درجا کار میکنه کاملا مشخص هست اگه خراب باشه.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

داداش مدل 83

کارکردش دقیق یادم نیست.

میشه بیستر توضیح بدین؟

ممنون

لینک به ارسال

داداشيا

اين كه تالبوست مال لاستيكهاي ايرانيه !

اصلا سراغ چيزهاي ديگه نرو، اگر ميتوني لاستيكهاي خارجي بندازي همه چيز حله، هم صداي هو هو هم لرزش فرمون هم كشش خودرو به چپ و راست

مطمئن باش

باي

لینک به ارسال
داداش مدل 83

کارکردش دقیق یادم نیست.

میشه بیستر توضیح بدین؟

ممنون

سلام

تا جایی که من میدونم سرو صداهای گیربکس ماله ایناست :

1-بلبرینگ های سر و ته شفت بالا و پایین اگه خراب بشن،در تمامی دنده ها مخصوصا 1 و 2 و 3 که دور پایینتر هست صدای قر قر میدن یعنی هر چی دور بیشتر میشه، ریتم صدای قرقر هم تندتر میشه. به عبارتی وقتی کلاچ میگیری صدا قطع،و وقتی کلاچ رو ول میکنی و شروع به حرکت میکنی صدا هم شروع میشه.

2-اگه هنگامی که موتور روشن و دنده خلاص است تولید صدا کرده و با گرفتن کلاچ صدا قطع می شود که در چنین حالتی باید بلبرینگ شفت ورودی عوض شود.

3-بلبرینگ ته میلنگ، اصولا به علت خشک کار کردن، صدای جیر جیر میده.

4-بلبرینگ کلاچ هم که وقتی کلاچ میگیری صدا شروع میشه و وقتی ول میکنی و بلبرینگ دیگه با فنر خورشیدی ها تماس نداره، صدا قطع میشه.

لینک به ارسال
آقا منم این مشکلو دارم.

وقتی ماشین درجا کار میکنه صدای ترتر ازش میاد.ولی وقتی کلاچو میگیرم قطع میشه.2،3 بار که کلاچو میگیرم ول می کنم به کل قطع میشه.

فکر نمی کنم ار بلبرینگ کلاچ باشه چون اون وقتی کلاچو میگیری صدا میده،نه در درجا.

ممنون.

يه توضيح كوچيك بدم گيربكس گروه پژو (همه)يه صداي قِل قِل ميده كه كلاج ميگيري قطع ميشه و طبيعي هست

من 504،405،206 داشتم تو هر سه مدل همين صدا مشهود هست

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان من اردیبهشت امسال ماشینم روتحویل گرفتم از همون اول حس کردم کیربکس توی دنده ها صدای زوزه داره البته خیلی کم توی تمام دنده ها که هرکس تشخیص نمیده ولی توی دنده 4 باسرعت 70 تا کاملا شنیده میشه ووقتی پارواز گاز برداری قطع ویا کاملا پا روازپدال برداری باز هم زوزه میکشه دوستان کسی این مشکل روداره|؟

خریدارپدال 5سیم وال سی دی تایپ بی دسته دوم تمیز واصلی؟

ویرایش شده در توسط

لینک به ارسال

سلام

صدا در دنده های 3 و4 و5 در سرعت بین 60 تا 70 طبیعیه و همه 206 ها این صدا رو دارند

صدا از دیفرانسیل گیربکسه

لینک به ارسال

سلام

من ماشينم (206 اس دي وي8) مديتيه كه وقتي نيم كلاچ مي گيرم صدايي شبيه كمك پيكان ميده نمايندگي ها هم ميگن طبيعيه اما وقتي روي جاده خاكي با سرعت كم و دست انداز زياد مي رم بازم اين صدا مياد . كسي اين مشكل رو نداشت؟؟

لینک به ارسال

سلام بلبرینگ پلوس ماشین شما خراب شده چون اگه بلبرینگ چرخ بود تو همه سرعت ها صدا میداد ولی بلبرینگ پلوس تو سرعت 10تا20تا30 یا نهایتا تا40 صدا میده .وپلوس سمت راست فقط بلبرینگ داره سمت راننده نداره و توی دسته موتور زیر قرار داره تقریبا وسط ماشین..مطمئن باش

لینک به ارسال
سلام.من تازه 206sd صفر گرفتم. دنده 1 و2 صدای هوهو میاد .خلاص میکنم بازم مییاد. علت چیه؟؟؟؟؟؟eek.gif فرمونو میچرخونم بیشتر میشه

اگه لاستیکای ماشین بارز هست احتمال زیاد این صدا مال لاستیکاست.ماشین منم همچین صدایی داره مخصوصا بین سرعت 80 تا 110km.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری