مهدي

صدا از گیربکس و سیستم انتقال قدرت(جامع)

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

1,028 ارسال در این موضوع قرار دارد

دوستان زوزه دنده 3 و 4 و 5 حدود 70 تا 100 که اپیدمیه گریبکس ma5 هست انگار ولی جدیدا وقتی گاز رو ول میکنم زوزه بصورت ممتد نیست و پالس مانند شده و البته بیشتر از قبل و همچنین در دنده 1 و 2 پر گلز میرم صدای خشک مانندی به گوش میرسه که مطمئنا از سیستم انتقاله. امروز پلوس ها باز و بازدید و بلبرینگ پلوس تعویض شد ولی صداها پابرجاست. دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تیپ 6 مدل 90

یه صدای عجیبی از گیربکس میاد .صدای نوسان دو تیکه فلزی رو هم

هرجا بردم تشخیص ندادن از چیه

البته منطقه ما مکانیک کاربلد برا گیربکس اتومات نیست

دوستان میشه راهنمایی بفرمایید احتمال داره از چی باشه؟

لینک به ارسال

سلام

۲۰۶ تیپ ۵مدل شهریور ۹۵ با کارکرد ۹هزارکیلومتر که از روز اول موقع جا زدن دنده ۱ صدا و ضربه  از سمت گیربکس احساس میشه.

این صدا و ضربه موقعی میاد که ماشین توی سراشیبی کم بصورت خلاصداره حرکت میکنه و میخوای دنده ۱ روجا بزنی یا توی ترافیک یا سرعتگیر که میخوای از هر دنده ای به دنده ۱ بیای.

این ضربه و صدا فقط ۱ بار با هر کلاچ گرفتن میاد. یعنی اگه کلاچ رو گرفته باشم و چند بار خلاص کنم و دوباره دنده رو جا بزنم بدون اینکه کلاچ رو ول کنم فقط بار اولش ضربه و صدارو داره .

دوستان اگه کسی مشکلو میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه.

در ضمن دوشاخ کلاچ و پین های استوانه ای هم توسط نمایندگی تعویض شدن که تاثیری تو برطرف شدن مشکل نداشت.

لینک به ارسال

منم مشکل دوست بالایی را دارم  زمانیکه ماشین سرده تعویض دنده 1 و 2 بی سر و صداست ولی با گرم شدن ماشین ، با ول کردن کلاچ صدای تق میاد . دوستان اینم بگم منظورم اصلا تقه و یا ضربه ناشی از دسته موتور خراب نیست . فقط صدای تق میاد همین...اونم اگر دنده 1 را تا 4000 پر کنم دیگه تق نمیکنه موقع ول کردن کلاچ در دنده بعدی .... 

لینک به ارسال
در در 1395/12/23, 16:21:46، hamid-fateh گفته است :

دوستان زوزه دنده 3 و 4 و 5 حدود 70 تا 100 که اپیدمیه گریبکس ma5 هست انگار ولی جدیدا وقتی گاز رو ول میکنم زوزه بصورت ممتد نیست و پالس مانند شده و البته بیشتر از قبل و همچنین در دنده 1 و 2 پر گلز میرم صدای خشک مانندی به گوش میرسه که مطمئنا از سیستم انتقاله. امروز پلوس ها باز و بازدید و بلبرینگ پلوس تعویض شد ولی صداها پابرجاست. دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم

سلام حمید جان

این صدا به مرور بیشتر میشه و مطابق تجربه ، دیگه از یه حدی بیشتر نمیشه!

صدا هم مربوط به بلبرینگه و زمانی رو که عرض می کنم به مرور بیشتر میشه، به شکلی میشه که از دنده 1 هم این صدا رو دارید تا اخر... 

گیربکس بنده به همین شرایط رسیده و عده ای میگن با توجه به قیمت گیربکس استوک(500 تومان حدودی) تعمیر این گیربکس منطقی نیست. با توجه به این که قطعات داخلی گیربکس (مثلا دنده ها زیر یا دنده رو یا شفت و و و...) همه قیمت ها بالای 80 الی 120 تومان دارند و یک شفت رو تا 180 هم میدن ، از طرفی اجرت تعویض هم اضافه میشه ، تعمیر به صرفه نیست. ولی بنده شاید یک روزی اگر حال و حوصله داشته باشم گیربکس خودم رو باز کنم و تعمیر کنم.

خلاصه با این صدا کار خاصی نمیشه کرد و باید ساخت. گیربکس استوک هم باید 100% تعضمینی باشه چون تا حد زیادی هندوانه در بسته است.

در در 1395/12/25, 12:07:55، sadeghmp گفته است :

تیپ 6 مدل 90

یه صدای عجیبی از گیربکس میاد .صدای نوسان دو تیکه فلزی رو هم

هرجا بردم تشخیص ندادن از چیه

البته منطقه ما مکانیک کاربلد برا گیربکس اتومات نیست

دوستان میشه راهنمایی بفرمایید احتمال داره از چی باشه؟

سلام

شما به تاپیک مشکلات گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید(در بخش انتقال قدرت)

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

امروز بلاخره رفتم دروازه دولت پیش گیربکس سازه نشست یه دوری زدیم گفت تقه بزن منم کلاجو سریع ول کردم و کمی تقه زد و گفتم که دسته موتورامو چنتا مکانیک چک کردن گفت اون تقه خیلی کمه و تو گیربکستو داری تحط فشار میزاری گیربکسی که تو شرایط عادی حتی وقتی کلاج ول شده و میای گاز بدی ماشین تقه میخوره خطرناکه و باید به دادش رسید بعد پامو گذاشتم رو کلاج گفت اون صدا ام نصف بیشترش برا بربرنگ کلاجه دیسکو صفتو عوض کردی جنس بربرنگا خشکه و بازم صدا میده روغنریزیشم نگاه کرد گفت اصلا از پشت ماهک همیشه خیلی کم روغن میاد در حد یکی دو قطره در روز ولی گفت صدای گیربکست خوبه اصلا زوزه نداره گفت بعضی گیربکسا میان اینجا بدون واسکازین کار کردن و زوزه دارنو دیگه قابل تعمیر نیستن ولی گیربکس شما نهایت سیصد خرج سرویسش میشه بعد ازش خرید گیربکس استوکو پرسیدم گفت اونا گیربکسهای اروپاییه که اصلا گیربکس 206 نیست و ضریبش فرق داره و ماشینو کند میکنه کسی که گیربکسش داغونه و قابل تعمیر نیست باید به فکر تعویض باشه گفت وقتی که داشتی صفتو عوض میکردی و گیربکس رو زمین بود باید میوردی ولی حالا میتونی سوارش شی به گیربکس فشاری نمیاد 

خلاصه تصمیم گرفتم سوار شم تا صفحه تموم شه و دفعه بعد که باز کردم برا تعویض کلاج بدم اونم سرویس کنه 

راستی دوستان عمر مفید یه دیسکو صفحه چند کیلومتره؟

na2p_img_20170611_162622%5B1%5D.jpg

6gy0_img_20170611_162644%5B1%5D.jpg

دوستان بلاخره امروز دلو به دریا زدم و رفتم گیربکسو وا کردم  ولی پیش اون مکانیکی که صفحمو عوض کرد نرفتم ارزون میگیره ولی دستش بده هر وقت دست میزنه دوباره کاری میشه پیش یه مکانیکی رفتم تا حالا هر چیریو درست کرده کمی بیشتر گرفته ولی همون یه بار شده یه بارم دیدم گیربکس اتومات وا کرده بود دیگه گیربکس دستی کاری نداره پیش اون مغلزه ام که تعمیر تخصصی گیربکس بود نرفتم چون گفتم فردا دوباره صدا بده یا تقه بزنه این پاس میده به اون اونم میندازه گردن این دیگه دادم یه مکانیک تو خ صفا شرقی سمت امام حسین باز کرد گفت یه دست دنده دیشلی و یه بربرنگ شفت میخواد فقط گفت اصلی بگیر چنجا رفتم یه سیدی ایساکو تو تهران نو هست خیلی معروفه رفتم پیشش یه بربرنگ skf ساخت بلغارستان داد و یه دست دنده دیشلی که هیچ برندو مارکی نداشت تو کیسه لواشک بود خدایی گفتم بابا این چیه جمش کن ایساکویی یا اورجینال بده گفت خدا بیامرزه ولی این جنسش خوبه همه بردن برا خط تولیده منم گفتم جون عمت مگه خط تولید گیربکس فرانسوی میندازه رو محصولات قیمتشم 50 تومن بود خلاصه خیابون دماوندو زیرو رو کردم همه همون لواشکیرو داشتن 60د 70 قیمت میدادن خلاصه شماره یه ایساکویی که اتفاقا درست روبرو مکانیکه بود و مکانیکه گفت بهم این گرونفروشه از سیدی بگیر خلاصه زنگ زدمو گفت اره ایساکویی اصل دارم از قدیم تو انبارم بوده 110 تومن یعنی دو برابرم بیشتر ولی رفتمو خریدم تو پک پلمب اورجینال بود جعبشم نگه داشتم بربرنگم اتفاقا همین یکی اورجینال فرانسه داشت 45 تومن میخواستم برم اون sfk بلغاریرو پس بدم ولی مکانیکه گفت خوبه نمیخواد خلاصه تا الان 110 یه دست دنده دیشلی 45 یه بربرنگ sfk بلغاری ده تومن یه کاچویی دنده دیشلی اونم اورجینال فرانسه ده تومن یه سری چیزا مثل کاسه نمد ماهک رو هم و واسکازین که تا حالا دو بار عوض کرده بودم تو یه ماه قرار شد خود مکانیکه بزاره ولی گفت واسکازینت براده نداشته باشه همونو میریزم 

خلاصه دوستان دعا کنید هر سه مشکل گیربکسم یعنی صدای شفت بربرنگ تو درجا کار کردن و تقه زدن و نشتی کم واسکازین درست شه ایشالاه واقعا دیگه حالو حوصله مکانیکی ندارم گفت احتمالا امشب نمیرسه فردا ماشینو میده

دوستان شرمنده من از اول باید مشکل گیربکسمو اینجا مطرح میکردم ولی تو تایپیک صفحه کلاج گفتم اشتباها البته چون مشکلم با تعویض صفحه شروع شده بود همونجا ادامه پیدا کرد

لینک به ارسال

امروز صبح با هزار شوق و ذوق رفتم مکانیکی مکانیکه نبود شاگردش بود گفت ماشین امادس نشستم پشت ماشین امتحان کنم دیدم ای داد بیداد هنوز همون تقه رو داره ولی صدایی که برا بربرینگ شفت بود درست شده بود دیگه شاگرده گفت برو اوستام اومد میگم درست کنه به نظر خودم از دیسکو صفحه است این تقه از وقتی دیسکو صفحه عوض شد این تقه اومد 

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

امروز صبح با هزار شوق و ذوق رفتم مکانیکی مکانیکه نبود شاگردش بود گفت ماشین امادس نشستم پشت ماشین امتحان کنم دیدم ای داد بیداد هنوز همون تقه رو داره ولی صدایی که برا بربرینگ شفت بود درست شده بود دیگه شاگرده گفت برو اوستام اومد میگم درست کنه به نظر خودم از دیسکو صفحه است این تقه از وقتی دیسکو صفحه عوض شد این تقه اومد 

دوست عزیز بنده بعد از تعویض دیسک و صفحه با لوک ایساکویی هنگام ول کردن کلاچ تقه دارم و الان 4 سال و 3 ماه میشه. 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، hamid-fateh گفته است :

دوست عزیز بنده بعد از تعویض دیسک و صفحه با لوک ایساکویی هنگام ول کردن کلاچ تقه دارم و الان 4 سال و 3 ماه میشه. 

akpu_img_20170612_154304%5B1%5D.jpg

84bc_img_20170612_154310%5B1%5D.jpg

داداش دیگه الان رفتم پیش مکانیکه مکانیکه گفت ماشین تو الان دیگه هیچ ایرادی نداره اگه میخوای این یه زره تقه زده نشه باید یه جفت پلوس کامل بخری منم برا اینکه یه تشر بزنم گفتم باشه عوض کن یهو باز حرفش عوض شد گفت نهاونم عوض کنی تو خیلی وسواسی باطم میگی زیاد فرق نکرده پلوسهای  تو سالمه و فابریکه و هیچ ایرادی نداره ولی کلا وقتی یه دست پلوس نو بندازی ماشین نرم میشه و تقه هاش رفع میشه 

خداییش دنده دیشلیارو که دیدم دیدم واقعا مرخص بود بربرینگ شفتمم صدای زیاد و غیر عادی میداد اونم خدارو شکر درست شد روغن ریزمم که فعلا معلوم نیست ولی ایشالا دیگه نشت واسکازینم ندارم  خلاصه 170 اجرت گرفت یه مقدارم وسایل مثل واسکازینو کاسه نمدو چسبو اینا 280 ازم گرفت 150 تومنم دیروز خودم یه دنده دیشلی اورجینال و یه بربرنگ خریدم 

البته اینم بگم که توی حرکت وقتی گازو ول میکردم و یهو پارو تا ته میزاشتم رو گاز یه تقه میزد که اون رفع شد توی همین یه دوریم که زدم ماشین نرمتر شده بود 

ولی مطمعنم اون تقه مال صفحه کلاجه یه گیربکس سازم بدون اینکه بدون صفحه عوض کردم این صدا اومده گفت گیربکستوکه وا کردی برای تقه حتما فنرهای دیسکو صفحه و هزار خاریشو بده مکانیک چک کنه منم هی به این میگفتم و این میگفت ربطی نداره ولی اگه میدونستمم با تعویض صفحه تقه میره بازم تعویض نمیکردم چون دو سه هفته نیست 220 پول دیسکو صفحه والو سبز دادم واقعا یه جورایی اصرافه این جور هزینه ها به قول یه دوستی تو همین تایپیک میگفت ادم بدونه صدا یا تقه برا دیسکو صحفه اس خیالش راحت میشه چون مصرفیه و دیر یا زود باید عوض شه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

اقا ما یه روز صبح داشتیم ماشینو میزدیم بیرون و لاستیک جلو راست گرفت به پل و پاره شد.همون موقع زاپاسو انداختم و رفتم سر کار
یه مدت در حدود ۱۰۰۰ کیلومتر با همون زاپاس که جلو‌بود رفتم تا به یه مشکلی بر خوردم.
اولا اینکه لاستیکها 195/55R15 بودن و زاپاس 185/65R15 که خب یکمی بزرگتر از باقی لاستیکها میشه
بعد از اون ۱۰۰۰ کیلومتر توی تمام دنده ها از یک تا پنج وقتی دور موتور بین ۱۷۵۰ تا ۱۸۵۰ باشه یه ویبره با یه صدای بم تو اتاق میفته و لرزشش کاملا حس میشه و صدای بم ویبره میپیچه تو اتاق

اومدم و زاپاسو از جلو انداختم عقب و جفت جلوها شدن 195/55R15 ولی بازهم مشکل سر جاش موند و درست نشد.

الان به نظرتون مشکل از چیه؟گیربکس داغون شده بنظرتون؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری