داریوش

تاپیک جامع کاتالیزور (منبع کاتالیست،استاندارد - مادیفای شده)

1,160 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

می خواستم واسه باز شدن نفس ماشین و صدای دلنشین تر منبع کاتالیست و انباری اگزوز رو عوض کنم، خواستم بدونم کسی تجربش داره یا قیمتارو میدونه (قیمت منبع کتالیست خالی و انباری 106)، . . .

ماشین : تیپ 5 مدل 93، 55 هزارتا کارکرد

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 54 دقیقه قبل، tukanet گفته است :

دوستان یک سوال ، منبع تیپ های 1 و 2 و 3 با تیپ های 4-5-6 تفاوتی دارند؟

قیمتشون که تا جایی که تو اینترنت سرچ کردم یکی هست ، گلویی پایین که همگی یه شکل هستند

فقط سوالم اینجاست که مثلا تیپ پنجی رو روی منیفولد دود تیپ دویی میشه نصب کرد یا دردسر داره؟

سلام کاتالیزور تیپ 5 با 2 فرق داره  قیمت کاتالیز تیپ 5 گرونتره

شاید بشه یه جورایی به هم خوروند ولی از نوع فابریکش استفاده شه خیلی بهتره چون تو طول و جای پیچها و گلویی و قسمت منیفولد قطعا تفاوت دارن و کاتالیطور هم قطعه حساسی هست کمی هوا بکشه یا خوب کیپ نشه تاثیر میزاره تو کارکرد 

حالا چرا این سوال رو کردید اقا بابک؟ مثلا کاتالیز تیپ 5 اورجینال قیمت مناسب گیرتون اومده؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام کاتالیزور تیپ 5 با 2 فرق داره  قیمت کاتالیز تیپ 5 گرونتره

شاید بشه یه جورایی به هم خوروند ولی از نوع فابریکش استفاده شه خیلی بهتره چون تو طول و جای پیچها و گلویی و قسمت منیفولد قطعا تفاوت دارن و کاتالیطور هم قطعه حساسی هست کمی هوا بکشه یا خوب کیپ نشه تاثیر میزاره تو کارکرد 

حالا چرا این سوال رو کردید اقا بابک؟ مثلا کاتالیز تیپ 5 اورجینال قیمت مناسب گیرتون اومده؟

آیدین جان اون 925 که گفتم بهت که فروش رفت و قسمت من نشد

الان یکی پیدا کردم دست دوم هست روی ماشین مدل 97 هست که تصادف شدیدی از عقب داشته دارن اوراقش میکنن

طرف 400 گفت ولی همونطور که گفتم تیپ 5 هست و طبق فرموده شما هم به ماشین من که تیپ سه هست نمیخوره ...

مثل اینکه قسمت نیست ما کاتالیزور بخریم ، باید به همین روند آلوده کردن هوا ادامه بدم :grin:

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، tukanet گفته است :

دوستان یک سوال ، منبع تیپ های 1 و 2 و 3 با تیپ های 4-5-6 تفاوتی دارند؟

قیمتشون که تا جایی که تو اینترنت سرچ کردم یکی هست ، گلویی پایین که همگی یه شکل هستند

فقط سوالم اینجاست که مثلا تیپ پنجی رو روی منیفولد دود تیپ دویی میشه نصب کرد یا دردسر داره؟

سلام.

من اخیرا فرانسویه هر دو مدل رو کنار هم گذاشتم و دقیق مقایسه کردم.

- ظاهر هردو محل اتصال (سمت منیفولد و سمت منبع اگزوز) با دقت خوبی یکیه

- اگر دقیقا از محل اتصال به منیفلد اونها رو کنار هم بذارید متوجه میشید که بیش از یک سانتی متر مال TU5 بزرگتر از TU3 هست (حدود دو سانتی متر فکر کنم)

اگر جداگانه دو بخش منبع و لوله واسط شون رو مقایسه کنید می بینید: 

- انحناهای بخش گلویی یا همون لوله شون با دقت خوبی مشابه هست

-بخش منبع کاتالیست ها هم شکلند ولی از نظر طول این بخش، تیپ پنجی بیش از یک سانتی متر بزرگتر از بخش منبع تیپ دویی است. به عبارت دیگه تیپ پنجی منبع بزرگتری داره (درازتره، عریض تر نیست)

حالا اینکه آیا میشه به زور، یا با تعویض بخش گلویی (لوله) اینها رو جای هم استفاده کرد یا خیر من مطمئن نیستم. هرچند در همین تاپیک بعضی دوستان دو سه جا قابل استفاده بودن تیپ دویی جای پنجی را با تعویض لوله، امکانپذیر دونستن. ولی احساسم میگه کاتالیست موتور 1600 قاعدتا در عبور هوا باید 10-15 درصد توانمندتر باشه. حالا این قابل اغماضه یا خیر من نمیدونم. 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 15 دقیقه قبل، jzamani گفته است :

سلام.

من اخیرا فرانسویه هر دو مدل رو کنار هم گذاشتم و دقیق مقایسه کردم.

- ظاهر هردو محل اتصال (سمت منیفولد و سمت منبع اگزوز) با دقت خوبی یکیه

- اگر دقیقا از محل اتصال به منیفلد اونها رو کنار هم بذارید متوجه میشید که بیش از یک سانتی متر مال TU5 بزرگتر از TU3 هست (حدود دو سانتی متر فکر کنم)

اگر جداگانه دو بخش منبع و لوله واسط شون رو مقایسه کنید می بینید: 

- انحناهای بخش گلویی یا همون لوله شون با دقت خوبی مشابه هست

-بخش منبع کاتالیست ها هم شکلند ولی از نظر طول این بخش، تیپ پنجی بیش از یک سانتی متر بزرگتر از بخش منبع تیپ دویی است. به عبارت دیگه تیپ پنجی منبع بزرگتری داره (درازتره، عریض تر نیست)

حالا اینکه آیا میشه به زور، یا با تعویض بخش گلویی (لوله) اینها رو جای هم استفاده کرد یا خیر من مطمئن نیستم. هرچند در همین تاپیک بعضی دوستان دو سه جا قابل استفاده بودن تیپ دویی جای پنجی را با تعویض لوله، امکانپذیر دونستن. ولی احساسم میگه کاتالیست موتور 1600 قاعدتا در عبور هوا باید 10-15 درصد توانمندتر باشه. حالا این قابل اغماضه یا خیر من نمیدونم. 

خیلی ممنون از پاسختون

مشکل اصلی همون دهانه خود منبع هست که اگر همشکل باشن و جا پیچ هاشون تفاوتی نداشته باشه میشه نصبش کرد

حالا شاید پیچ بلندتر لازم باشه که مورد خاصی نیست فقط نکته مهم همون طور که آیدین عزیز ذکر کردند همشکل بودنه به شکلی که واشر نسوز کاملا کیپ بشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، tukanet گفته است :

خیلی ممنون از پاسختون

مشکل اصلی همون دهانه خود منبع هست که اگر همشکل باشن و جا پیچ هاشون تفاوتی نداشته باشه میشه نصبش کرد

حالا شاید پیچ بلندتر لازم باشه که مورد خاصی نیست فقط نکته مهم همون طور که آیدین عزیز ذکر کردند همشکل بودنه به شکلی که واشر نسوز کاملا کیپ بشه

ظاهرا که کاملا مشابه بودن.

بازم نمیشه قطعی گفت ولی چیزی که من دیدم کاملا میخوردن به هم ازون سمت.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 34 دقیقه قبل، tukanet گفته است :

آیدین جان اون 925 که گفتم بهت که فروش رفت و قسمت من نشد

الان یکی پیدا کردم دست دوم هست روی ماشین مدل 97 هست که تصادف شدیدی از عقب داشته دارن اوراقش میکنن

طرف 400 گفت ولی همونطور که گفتم تیپ 5 هست و طبق فرموده شما هم به ماشین من که تیپ سه هست نمیخوره ...

مثل اینکه قسمت نیست ما کاتالیزور بخریم ، باید به همین روند آلوده کردن هوا ادامه بدم :grin:

کاتالیزور خودتون چی بود ایرادش یادم رفته؟

اگه کیپ شده فقط چنتا سوراخ بزنید رو شبکه هاش از لحاظ صدا و عبور دود قابل قبول میشه و فقط بحث محیط زیستیش داستان میشه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

کاتالیزور خودتون چی بود ایرادش یادم رفته؟

اگه کیپ شده فقط چنتا سوراخ بزنید رو شبکه هاش از لحاظ صدا و عبور دود قابل قبول میشه و فقط بحث محیط زیستیش داستان میشه

کاتالیزور خودم رو اون موقع که ماشین رو تازه گرفته بودم و شدیدا ناشی بودم به پیشنهاد یه مکانیک بلانسبت عوضی تعویض کردم و مودیفای شده انداختم

طرف میگفت کیپ شده ولی نه ظاهرش بدک بود و نه مشکل خاصی داشت و اشتباه خیلی بزرگم این بود که کاتالیزور رو همونجا رها کردم و برنداشتم بیارمش

البته اگه الان روی ماشین بود هم با این روغن سوزی که طی این مدت داشتم حتما میگرفت و تفاوت چندانی نمیکرد

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

دوستان راه شناسایی خرابی کاتالیز چیه؟

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، yas_ni گفته است :

دوستان راه شناسایی خرابی کاتالیز چیه؟

سرچ کنید بارها گفته شده ...

دیاگ / داغ شدن بیش از حد منیفولد دود / باز کردن منبع و مشاهده از نزدیک

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری