داریوش

تاپیک جامع کاتالیزور (منبع کاتالیست،استاندارد - مادیفای شده)

1,078 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 17 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

ماشین ما هم با اینکه موتور tu5  هست معاینه رفتم مجازش نهایت 0.7 بود برای من با بنزین معمولی هم حتی شد 0.4  

موتور ماشین اکی باشه مهمه سنسور ها دقیق درست کارشون انجام بدن      پارامترا عالی میشن ( البته آپدیت ایسو شده ظاهرا تاثیر داشت ) چون از سال هم قبل خیلی جزیی بهتر شده

بدوت کاتالیزوز هم راحت میشه معاینه گرفت

سلام امین خان بله کاملا موافقم چون اینها تو معاینه فنی برای تمام ماشینهای انژکتوری مقدار پارامترهای مجاز یکیه مثلا همون توقعی که از یه نیسان انژکتوری دارن از 206 یا ماشینهای مدرنتر هم همون میزان مجاز رو میخوان خوب معلومه یه 206 سالم باشه حتی بدون کاتالیزور هم میزان الایندگیش از یه نیسان انژکتور کمتره 

فقط چیزی که هست و بعضیا به دلیل خراب بودن کاتالیزور رد میشن کسایی هستن که کاتالیزورشون کیپ شده و نمیزاره دود به راحتی عبور کنه و پس میزنه و باعث میشه ماشین بد کار کنه ولی اگه کاتالیزور مدیفای شده بندازن و یا رو کاتالیزور حفره ایجاد کنن که دود به راحتی عبور کنه و ماشینم سالم باشه به راحتی قبول میشن البته معاینه برتر رو هنوز شک دارم و مطمعن نیستم بشه بدون کاتالیزور گرفتش  که زیادم مهم نیست 

کاتالیزور هم که الان شده احتمالا دو برابر قیمت پارسال و برای قشر متوسط واقعا زیاده

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در ۱ ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام امین خان بله کاملا موافقم چون اینها تو معاینه فنی برای تمام ماشینهای انژکتوری مقدار پارامترهای مجاز یکیه مثلا همون توقعی که از یه نیسان انژکتوری دارن از 206 یا ماشینهای مدرنتر هم همون میزان مجاز رو میخوان خوب معلومه یه 206 سالم باشه حتی بدون کاتالیزور هم میزان الایندگیش از یه نیسان انژکتور کمتره 

فقط چیزی که هست و بعضیا به دلیل خراب بودن کاتالیزور رد میشن کسایی هستن که کاتالیزورشون کیپ شده و نمیزاره دود به راحتی عبور کنه و پس میزنه و باعث میشه ماشین بد کار کنه ولی اگه کاتالیزور مدیفای شده بندازن و یا رو کاتالیزور حفره ایجاد کنن که دود به راحتی عبور کنه و ماشینم سالم باشه به راحتی قبول میشن البته معاینه برتر رو هنوز شک دارم و مطمعن نیستم بشه بدون کاتالیزور گرفتش  که زیادم مهم نیست 

کاتالیزور هم که الان شده احتمالا دو برابر قیمت پارسال و برای قشر متوسط واقعا زیاده

الان که دیگه عمرا کسی کاتا بخره همین قبل گرونی ها نمیخردن چه برسه الان

معاینه فنی برتر  شما برو ببین قبول میکشی بدون کاتالیزور

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان با چی داخل کاتالیزور حفره ایجاد میکنید؟مته الماسه بلند؟استفاده از مته باعث نمیشه کل شبکه کاتالیزور یه دفه بشکنه؟من میخوام چهارتا سوراخ یک سانتی داخلش بزنم با مته مشکلی نداره؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، yoosefheidari گفته است :

دوستان با چی داخل کاتالیزور حفره ایجاد میکنید؟مته الماسه بلند؟استفاده از مته باعث نمیشه کل شبکه کاتالیزور یه دفه بشکنه؟من میخوام چهارتا سوراخ یک سانتی داخلش بزنم با مته مشکلی نداره؟

مته بلند معمولی

با دقت آروم باید سوارخ کرد

حین کار از دستکش استفاده کن و ماسک بزن - سرطان زا هست تماس با دست نداشته باشه اسشمام هم نشه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

دوستان به نظرتون کاتالیزور میتونه دلیل ناک باشه؟یعنی کاتالیزور یه مقدار کیپ باشه و موقع خروج دود از سیلندر کاتالیزور جلوی خروج اون دودهای به شدت داغ رو تا حدی میگیره و دمای محفظه سیلندر یه مقدار بالاتر میره و در نتیجه  بنزین بدون جرقه منفجر میشه؟؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 3 دقیقه قبل، yoosefheidari گفته است :

دوستان به نظرتون کاتالیزور میتونه دلیل ناک باشه؟یعنی کاتالیزور یه مقدار کیپ باشه و موقع خروج دود از سیلندر کاتالیزور جلوی خروج اون دودهای به شدت داغ رو تا حدی میگیره و دمای محفظه سیلندر یه مقدار بالاتر میره و در نتیجه  بنزین بدون جرقه منفجر میشه؟؟

سلام

بله من این مشکل داشتم کاتالیزور وقتی باز کردم درونش مثل آتشفشان شده بود و روزنه هاش گرفته بود 

من نو خریدم اصلی فرانسوی واقعا تاثیر داشت مخصوصا شتاب اولیه و نفس ماشین باز باز شده

16529EBD_F55A_4AD3_BB85_51C95A5C5F14.jpe

84450B66_13F7_43B0_BE0E_108993B96665.jpe

با مته هم می‌شد یکارایی کرد منتها خوب محکم کاری نیست

ویرایش شده در توسط pezhman 207
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/07/18, 01:42:59، yoosefheidari گفته است :

سلام اقا یوسف نه خیلی راحت میشه سوراخ حتی با یه مته کند چون جنسش سفاله و و بینش حفره داره و پر ممتد نیست که سوراخ کردنش سخت باشه خیلی راحت سوراخ میشه همونطور که امین خان گفت فقط یه مته بلند میخواد حدود 25 سانت که به انتها شبکه های سفالی برسه بعدشم حتی میشه بعد اینکه سوراخ ایجاد شد مته رو کج کنی تا اطراف سوراخ ساییده شه تا سوراخ بزرگتر بشه 

حتی با سنگ انگشتی که کارش سابیدنه خیلی راحت مثل پنیر میشه سابیدش و سوراخ قطورتر به هر اندازه ای که میخوای به وجود بیاری اصلانم نگران تراشه ها و براده هایی که بر اثر سوراخ شدن به وجود میاد نباش چون در اخر میتونی راحت با اب چندین و چند بار بشوری کاتالیزور رو تا همه تراشه ها خارج شه بعدم یا باید سذیع ببندی رو ماشین ماشینو روشن کنی تا اب بخار شه یا اگه نمیخوای فعلا ببندی رو ماشین مقداری گرمش کن تا ابها خشک شه وگرنه ممکنه داخل کاتالیزور زنگ بزنه و بعدا دچار مشکل کنه 

ولی باز هم میگم کسی که کاتالیزورش خرابه و میخواد بندازه دور اینکارهارو باید بکنه چون یه کاتا سوراخ شده خیلی بهتر از مدیفای شدس و گرنه واقعا کاتالیزوری که سالمه حیفه سوراخ شه یا با اسید شسته شه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام اقا یوسف نه خیلی راحت میشه سوراخ حتی با یه مته کند چون جنسش سفاله و و بینش حفره داره و پر ممتد نیست که سوراخ کردنش سخت باشه خیلی راحت سوراخ میشه همونطور که امین خان گفت فقط یه مته بلند میخواد حدود 25 سانت که به انتها شبکه های سفالی برسه بعدشم حتی میشه بعد اینکه سوراخ ایجاد شد مته رو کج کنی تا اطراف سوراخ ساییده شه تا سوراخ بزرگتر بشه 

حتی با سنگ انگشتی که کارش سابیدنه خیلی راحت مثل پنیر میشه سابیدش و سوراخ قطورتر به هر اندازه ای که میخوای به وجود بیاری اصلانم نگران تراشه ها و براده هایی که بر اثر سوراخ شدن به وجود میاد نباش چون در اخر میتونی راحت با اب چندین و چند بار بشوری کاتالیزور رو تا همه تراشه ها خارج شه بعدم یا باید سذیع ببندی رو ماشین ماشینو روشن کنی تا اب بخار شه یا اگه نمیخوای فعلا ببندی رو ماشین مقداری گرمش کن تا ابها خشک شه وگرنه ممکنه داخل کاتالیزور زنگ بزنه و بعدا دچار مشکل کنه 

ولی باز هم میگم کسی که کاتالیزورش خرابه و میخواد بندازه دور اینکارهارو باید بکنه چون یه کاتا سوراخ شده خیلی بهتر از مدیفای شدس و گرنه واقعا کاتالیزوری که سالمه حیفه سوراخ شه یا با اسید شسته شه

ممنون ایدین خان 

بله شما درست میگی کاتالیزور سالم رو حیفه خراب کنی ولی خب کاتالیزور من بعد از ۱۶۰ هزارتا دیگه عمر مفیدشو کرده و اخرین بار که بازش کرده بودم یه تعداد کمی از سوراخاش مسدود شده بود و الان احتمالا بیشتر هم شده.

کاتالیزور نو هم که الان واقعا دیگه نمیشه خرید قیمتش بالای یک میلیون تومنه و بقول شما سوراخ کردنش بهترین کار ممکنه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری