1,917 ارسال در این موضوع قرار دارد

salam.gifبعیدنبودایران خودرو ابن بارهم گا کردبعداز9000 کیلومتربرای بازدیدشمعهارابازکردم که بانهایت تاسف یکی ازشمعهاسوپربوش وبقیه اول اسمشون Eبودیادم نیست ودوباره بستم راهنمایی کنید اشکالی داره اینطوربمونه وسوپربوش کمی بلندترازبقیه بود

اون 3 تایه دیگه شمع تیپ 2 هست پایه کوتاه شتاب ماشین کم نبود؟ تیپ 5 پایه بلند میخوره که شمعش با ازرا و سانتافه یکیه

سلام من قبلاتیپ 2 داشتم الان هم یه کمی ازاون شتاب بیشتری داره ولی اصلا گپ اولیه حتی باکولرهم نداره

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

همه جور بستن لوازم به صورت تصادفی(غیر هماهنگ) دید بودیم غیر شمع که اونم بله...

به هر حال بهتره کل شمع ها رو با همون بوش عوض کنین

لینک به ارسال
206 1.6L Petrol

2000 - 2006

TU5JP4 16 valve (26.5mm thread reach)

LFR6B - NGK Spark Plug (6677)

K20HRU11 - Denso Copper Cored Spark Plug

IKH20 - Denso Iridium Power Spark Plug (5344)

FR8SE0 - Bosch Super Plus Spark Plug

VKH20 - Denso Iridium Tough Spark Plug (5618)

شمعهای پیشنهادی پژو واسه 206 هست

من بوش تهیه کردم کیفیتش خوبه و قبلا جوابش رو پس داده...طبق شنیده‌ها از دوستان پول دادن واسه شمعهای چندپلاتینه واسه ماشینای در استیج فابریک و... پول هدر دادن هستش...اونا بیشتر به درد ماشینهای توربو یا ماشینهاییکه دائم رو دور بالا و فشار کار میکنن میخورن

اقا اصلا fr8sc گیرم نیومد که دوستان میگن. همه جا از همین fr8se0 دارن واسه تیپ 5

لینک به ارسال

salam.gifاین هم شمعی که برای ماشینم گذاشتم raghs.gif 13000 گرفتم نمیدونم جنسش خوبه یانه من اهل تیکاف میکاف نیستم25r30wi.gif کارکرد ماشینم هم تاسرکارروزی 7 کیلومترgigglesmile.gifهست که خیلی وقتها هم باسرویس شرکت میرم سرکارخیلی ازدوستانم هم مسخرم میکنندgigglesmile.gif

http://upload.tuningtalk.com/upload/sklsdilusdgfiwuefg.jpg

لینک به ارسال

فک کنم از نمایندگی گرفتی؟

لینک به ارسال
فک کنم از نمایندگی گرفتی؟

salam.gifبله ازنمایندگی گرفتم ولی یه شمعی بودقیمت رومیگفت 60 تومن حالا نمیدونم چرااون اینقدرگرون بود

لینک به ارسال

بجه ها من خودم یه مدت یدکی فروش بودم. جنسای شرکتی ایساکو به درد نمیخورن، مگر اجناسی که خودشون نمیتونن بزنن و واقعا اصلی باشه، که البته الآن اصلی ها شم دیگه فرانسه و آلمان نباید باشه. ترجیحا جنس اصلی غیر ایساکویی بخرین و اگه پیدا نکردین و نتونستین اصلی بودنشو تشخیص بدین، ایساکویی بخرین. جنس ایساکو فقط در مقایسه با جنس های متفرقه ایرانی و چینی بهتره، همین...

من خودم شمع سوزنی ایریدیوم NGK اصل ژاپنی (تیپ 5) پیدا کردم 58000 تومن. بالای 100000 کیلومترم کار می کنه، همون شمعو بعضی جاها 80 - 90 تومن ویا حتی بالای 100000 تومن می فروشن...

خدارو شکر که من با قیمت خوب تو بازار پیدا کردم، آخرین دستشم بود (پایه بلند TU5).

لینک به ارسال

سلام به همه بچه های گل

دوستان یه سوال داشتم

من تو بعضی از مباحث خیلی فعالم و یه چیزایی بلدم اما بعضی از چیزا رو اصلا اطلاعی ندارم نمونه اش شمع هست...

هر ماشین ایا 4 تا شمع داره ؟ یا نه به سیلندر و موتور اینا بستگی داره ؟ من فکر میکیردم فقط ماشین های قدیمی شمع دارن اما تازه فهمیدم اشتباه میکردم.

خلاصه الان ماشینم 7 هزار و خورده ای کار کرده تنها سرویس دوره ای که بردمش کیلومتر 5026 بود که فیلترها و ... رو عوض کردم ماشینم خدا رو شکر ماشاالله همیشه با تک استارت روشن میشه و هیچ مشکلی نداره...

در مورد شمع ایا تو مضرف سوخت تاثیر میزاره شمع خوب یا بعد ؟ شتاب و اینا چی ؟ مثلا این شمع ایردیوم اگر اسمشو درست تلفظ کرده باشم که میگن سوزنی هم هست چه فرقی با شمع های دیگه داره مصرفم ناجور هست تو بهترین حالت 9.6 میسوزونه.... بدترین هم تا 11.9 با دیاگ کیلومتر 3000 دیده بودم کیلومتر 5 هزار هم دیدم بدترین حالتش 11.2 بود.... ممنون میشم تو خرید شمع خوب که هیچ مشکلی نداشته باشه کمکم کنید و مزایا رو بهم بگید...

لازم به ذکر هست برای تعویض شمع باید موتور باز بشه ؟

لینک به ارسال

بله همه موتور های بنزینی شمع دارند و شمع هم وظیفه جرقه زدن و منفجر کردن مخلوط هوا و بنزین رو داره و به تعداد سیلندر شمع داریم

موتور 206 هم 4 تا شمع داره

با کارکرد 7000 بد نیست شمع ها باز بشن و وضعیت برسی بشه بعیده مشکلی داشته باشن ولی چک کردنش ضرر نداره

شمع ایریدیوم هم عملا تاثیری نداره و بازده اون در مقایسه با شمع فابریک در حالتی که سیستم جرقه و کویل استاندارد باشه تفاوتی روی موتور نداره

تاثیر شمع در مصرف هم بله اگر فرسوده باشه تاثیر منفی داره

لینک به ارسال

دوستان با خوندن مطالب یه سوال برام پیش اومده، سوالم درباره شمع های اتو لایت هست،

من خودم رو تیپ 2 که داشتم همین شمع بوش رو میذاشتم و راضی بودم، اما قصد داشتم برای V8 که این ماه میگیرم از همین شمع های اتو لایت ایریدیوم رو بزارم، اما با این صحبت دوستمون به شک افتادم، من سلامت موتور ماشین از همه چیز برام مهمتره، حتی حاظرم برای سلامت موتور هم که شده این شمع ها رو تو 50000 عوض کنم با اینکه روش زده تا 100000 تا کار میکنه، حالا واقعا این شمعها ضرر داره؟ لطفا جوابی فنی بدین که دلم قرص بشه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری