2,282 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام. والا من واسه ماشین خودم سوزنی مارک بوش Bosch انداختم شد 20 تومن. خیلیم راضیم. اتولایت هم

که حدود 70 تومن میشه که خوب قاعدتا از این bosch ها بهتره.اتولایت بیشتر واسه تقویت موتور و اینا بدرد میخوره.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

206 1.6L Petrol

2000 - 2006

TU5JP4 16 valve (26.5mm thread reach)

LFR6B - NGK Spark Plug (6677)

K20HRU11 - Denso Copper Cored Spark Plug

IKH20 - Denso Iridium Power Spark Plug (5344)

FR8SE0 - Bosch Super Plus Spark Plug

VKH20 - Denso Iridium Tough Spark Plug (5618)

شمعهای پیشنهادی پژو واسه 206 هست

من بوش تهیه کردم کیفیتش خوبه و قبلا جوابش رو پس داده...طبق شنیده‌ها از دوستان پول دادن واسه شمعهای چندپلاتینه واسه ماشینای در استیج فابریک و... پول هدر دادن هستش...اونا بیشتر به درد ماشینهای توربو یا ماشینهاییکه دائم رو دور بالا و فشار کار میکنن میخورن

لینک به ارسال

شمع ایریدیوم عملا تاثیری روی کارکرد موتور استاندارد نداره و تا وقتی کویل استاندارد هست استفاده از چنین شمعی در مقابل شمع های استاندارد بوش تفاوتی در عملکرد نداره

توجه داشته باشید تفاوت زمانی وجود نداره که هر 2 ست شمع ها(بوش و ایریدیوم) در وضعیت کاملا سالم و تنظیم باشن

لینک به ارسال

سلام خدمت دوستان

شما اطلاع دارید وقتی 206 رو صفر میخریم چه شمعی روش هست؟

لینک به ارسال

سلام به همه دوستان برای پژو شمع تک پلاتین معمولی ایکیوم وبوش همونطور که دوستمون گفت بهتر ین شمع است چون درسته که شمع دو یا سه وچهار پلاتین وقتی رو ماشین میزاری شتاب ماشین دو چندان میشه ولی بدلیل این که شمع های چند پلاتین جرقه خیلی قوی تری نسبت به تک پلاتین دارند تقریبا 3 یا 4 برابر و از اونجا که 206 یک خودروی 1400 یا1600 است بعد از این که 30هزار تا این شمعها روماشین باشند جرقه به حدی قوی است که ساق سوپاپ رو نازک یا لاغر میکنه ساق سوپاپهای ماشین نازک شده که به اصطلاح میگن ماشین سوپاپ ترسونده وباعث روغن سوزی یا بد کار کردن و سه کار کردن موتور ماشین شده که باید حتما سر سیلندر باز بشه واین نمونه از شمع ها مال ماشین های رالی هست که موتور ماشین براشون مهم نیست سرعت و شتاب مهمه

لینک به ارسال

سلام دوستان

1-شمع اریدیوم مارک دنسو بهتره یا اتولایت؟

2-ماشینم 13000 تا کار کرده تیپ 5 هست شمع هارو از فابریک عوض نکردم -------- شتاب و قدرت هم برام مهمه ----------- خیلی حساسم---------- به نظر شما چه شمعی بزارم؟

مشهد هستم----------- از کجا تهیه کنم ؟

لینک به ارسال

من هم مصرفم زیاد بود. در جاده بالای هفت و نیم. (وی8 بهمن 89) شمع سوزنی ایریدیوم ان- جی - کا خریدم به وضوح مصرفم کم شد. اواین بار تونستم با یه باک مشهد تا تهران برم قبلا حتما باید بین راه پر میکردم. به یه حسابی 6.3 و حتی کمتر هم شد. توی باقی چیزها فرق خاصی احساس تکردم. یعنی کلا اهل شتاب و تاپ اسپید و اینها نیستم اما این موضوع مصرف عالی بود. شمعو از ایستگاه مترو ملت پاساژ کاشانی پلاک 6 آقای شاهسون خریدم. مرد نیکی بود و قیمتش هم مناسب بود. 50 تومن . شماره فنی و مشخصاتشو توی سایت ان-جی-کا چک کردم اورژینال مینمود. لوکس فروشها دیدم تا 70 - 80 تومن هم زدن. ضمنا اگه خواستین بگیرین ایریدیم از پلاتینوم عمرش بیشتر و مرغوبتره.زده 150000 کیلومتر. یعنی مادام العمر تقریبا. نکته جالب این بود که وقتی تعمیرکار شمع قبلی رو باز کرد (خودم یه زمانی موتور ماشینای قدیمی مو میریختم پایین اما نمیدونستم شمع این اصلا کجاس!!!!) گفت دو تا از شمعهای قبلی ات برق دزدی داشته. علامتش اینه که دور محل تلاقی چینی با مهره دوده زده بود. با وجودی که شمعهاش ایکییوم هم بود و به نظر اونم مرغوب بود. در کا به نظرم به جهات مختلف به صرفه اس. ضمنا اینو اضافه کنم که اصلا این حرفها که شمع چند پلاتینه یا سوزنی ممکنه به موتور خسارت سخت افزاری بزنه و سوپاپ بترسونه یا پیستون سوراخ بشه یا این کشک ها (ببخشید ها) که عوام میگن اصلا قبول ندارم و حاضرم به هرکس مخالفه با دلیل ثابت کنم.

لینک به ارسال

سلام این مشکل رو منم داشتم و با تویض شمع اورجینال حل شد شمع بوش انداختم اخه شمع وکیوم و بوش سوزنی باعث کپ کردن در ماشینم میشه.

لینک به ارسال
salam.gifبعیدنبودایران خودرو ابن بارهم گا کردبعداز9000 کیلومتربرای بازدیدشمعهارابازکردم که بانهایت تاسف یکی ازشمعهاسوپربوش وبقیه اول اسمشون Eبودیادم نیست ودوباره بستم راهنمایی کنید اشکالی داره اینطوربمونه وسوپربوش کمی بلندترازبقیه بود

لینک به ارسال
salam.gifبعیدنبودایران خودرو ابن بارهم گا کردبعداز9000 کیلومتربرای بازدیدشمعهارابازکردم که بانهایت تاسف یکی ازشمعهاسوپربوش وبقیه اول اسمشون Eبودیادم نیست ودوباره بستم راهنمایی کنید اشکالی داره اینطوربمونه وسوپربوش کمی بلندترازبقیه بود

اون 3 تایه دیگه شمع تیپ 2 هست پایه کوتاه شتاب ماشین کم نبود؟ تیپ 5 پایه بلند میخوره که شمعش با ازرا و سانتافه یکیه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری