1,917 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 8 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

دوستذعزیز، من خودم رو اذیت نمی کنم. فقط دارم دنبال یه شمع خوب وومناسب می گردم، در ضمن، اطلاعاتم رو هم افزایش می دم.

بعدشم، دلیل نمیشه که چون توی شهرستان جنس خوب گیر نمیاد، منم که تهران هستم دنبالش نگردم.

من همیشه روی ماشین لوازم اورجینال استفاده کردم، دوست دارم شمعش هم یکی از بهترین گزینه های ممکن باشه و این اصلا اذیت کردن خودم نیست. اتفاقا از این قضیه لذت می برم.

بله، شما اگه نامناسب ترین شمع رو هم بندازی روی ماشین، کار می کنه.

راستی شما مسیرت چجوریه که ۶.۱ می سوزونی؟ مصرف جاده TU5 طبق دفترچه ماشینم (۷.۴.۴) صدی ۵.۴ هستش و شهریش فکر می کنم هشت و خرده ای.

شما مثل اینکه از پست من ناراحت شدید. ببخشید جسارت کردم.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، cadilac گفته است :

در صفحات قبل کد شمعهای  بوش توصیه کرده مربوط به tu5  نوشتیم  میتونید بررسی کنید

درمور د  اصل بودن وتقلبی  هم سایت چک کردن بارکد باکس شمع ونوع باکس شمع را قرار دادیم 

شرکت  بوش حتی خبر دارم در شیراز هم نمایندگی داره یکی از بچه ها اونجا زندگی میکرد گفت  شمع موتور که دیگه    لوازم یدکی های شهرستان دارن 

رادیات  که  کلا اب مقطر نمیریزن  کولانت بریز   اب     رادیات  یا کولانت با رنگهای صورتی -سبز  -قرمز  -زرد  -نارنجی     وجود داره  تا اونجایی که من میدونم  حالا  شما میخواهی کولانت بخری که این قطعات را عمرش را  افزایش بده بخشی سیستم خنک کننده (واتر   پمپ، رادیاتور، بخاری، ترموستات)  
 ه (رایج  ترین ماده شیمیایی به نام اتیلن گلیکول) در این    کوالانت هست سریع خوردگی در قطعات بوجود میاره برخی موادش باعث پوسیدگی واتر پمپ میشه و عمر اون کمتر میکنه  چیزی که   میدونستم  عرض کردم  حالا شاید اینطوری نباشه 

فکر   کنم            اونی که  خریدی از این پایه باشه که اتلین کلیکول داره  روی برچسب گالن نوشته تو سایتش هم نوشته بود 

--------------------------------

اما   مواد تشکیل دهنده اصلی هستند بازدارنده خوردگی و زنگ زدگی، و آنها استفاده می شه. مهار کننده  هایی با  نام  ( رایج  ترین، سیلیکات) برای  حفاظت از رادیات آلومینیومی ، استفاده می شه بازدارنده خوردگی و ضد  زنگ زدگی، و غیره استفاد ه  کن                        این  را در نظر بگیر رادیات ماشین شما المینیومی هست نه مسی وغیره پس باید روی برچسب مواد تشکیل دهنده را بخونی ومتوجه بشی 

رنگ  سبز بیشتر در برخی خودروهای ژاپنی ریخته میشه بدون سیلیکات هست 
رنگ زرد  بیشتر در خودروهای اروپایی مصرف میشه اماتفاوت زیادی هست کولانت زرد اروپا با امریکا با نام تجاری yellow Prestone     که فروش بالای داره پس ضد یخ یا کوالانت قرمز در تویوتا ورنگ آبی در برخی خودروهای  اروپایی وکره ای استفاده میشه 

به همین  دلیل برخی از اتومبیل های جدید (ت جنرال  موتور یا مدل های آئودی VW             ضد یخ رنگ قرمز یا نارنجی با یک کلاس جدید از مهار کننده های، به نام اسیدهای آلی است. نمونه هایی  از آمریکا نام تجاری  با این اسیدهای آلی: Havoline DEX-خنک  و Prestone    طول عمر، هر دو برای پنج سال یا 150،000   مایل توصیه می شود

آب  لوله , آب  چشمه , آب  جوشیده , آب  مقطر قلابی , آب  فیلـتر شده همه ی اینها ماشین رو داغون میکنه خصوصا که تو موتور داغ هم میشه و قدرت خورندگیش و ضررش صد برابر میشه و باعث خرابی و رسوب زدگی  و سوراخ شدنِ شیلنگها و رادیاتور و واتر پمپ و رادیات بخاری و ترموستات و بدنه موتور و سر سیلندر میشه .

فقط  از مایع مخصوص رادیات استفاده کنید که عمر تمام قطعات   افزایش میده . 

آب  رادیاتور درجه یک و استاندارد 50% آب  مقطر داره و 50% بقیه اش  ضد یخ و ضد جوش و ضد زنگ و چرب کننده هست . 

اما  یکی  از  بهترینها , آب  رادیاتِ GM هست که قرمز رنگه و با کیفیت  ترین هست در دنیا  ست  

الان  مزدا   کولانت  FL 22   در رادیات میزیزه و ضد یخ  PROFICAR --به    دلیل  اینکه  نه       تنها   این مایع برای خنک کاری موتور،بلکه برای خنک کردن روغن گیربکس هم در جریان میباشد.

از توضیحات سما استفاده بردم ولی دوست گلم عرض کردم این تنها ضد یخی بود که تاییدیه ایساکو داره و بقیه هم مواد تشکیلیشون همینه. اینجا آب رادیاتور از همین 5 تومنی سبزها هست که آب شهری رو رنگ میکنن و به اسم آب رادیاتور میدن. روی این کراپ زده ضد یخ و جوش و خوردگی و با تمام اجزا پلاستیکی هم همخوانی داره. کراپ یه مدل میزنه که اون از مواد آلی هست و 150 هزار تا عوض میشه. اونم پیدا نکردم. البته شهرستان که میگم قم هستم و فاصله کوتاه تا تهران ولی متاسفانه از نظر مکانیکی و تعمیراتی و قطعاتی واقعا افتضاحه. هنوز نمیدونن روغن رو باید چند لیتر توی موتور بریزن. طرف توی 206 برمیداره روغن 20/50 میریزه.خلاصه که تحریمها بدجور امثال ماها رو اذیت کرده چون قبلا اجناس اورجینال به وفور بود و خیال راحت میخریدیم ولی الان نه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 51 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

راستش نمی دونم موتور کدومه؟ منظور از NFU همون پیستون کله قندیه؟

الان حدود ۲۳۰۰ کیلومتر رفتم که ۶۰۰ تاش جاده و بقیه شهر بوده، تایپ بی داره میانگین رو ۸.۲ نشون میده.

البته من تو جاده کفی ۱۰۰-۱۱۰ هم رفتم که ۵ سوزونده. اما خب احتمالا یا باد موافق بوده، یا جاده کمی شیب داشته.

راه تشخیص NFU و N6A چیه؟

تا  سال 84  ecu  بوش 7.4.4  نصبه از سال 85  به بعد بوش 7.4.5  شده  

موتور  NFU دسته شاتون بلندتره و تاج پیستون کوتاهتره  سبک تره یعنی گژن پین  به لبه پیستون نزدیکه در نتیجه گشتاور بالا تر میره حالا میگن پیستون کله قندیه =

اتکان  سوخت =95 

قدرت  موتور RPM = 110 HP  و 5800 RPM

گشتاور  موتور =147 نیوتن  و 4000 RPM

نسبت  تراکم  = 10.8  به 1

موتور  N6A دسته شاتون کوتاه تره و تاج پیستون  بلندتره و سنگین تره کلا در نتیجه گشتاور کمتری داره =

اتکان  سوخت =91

قدرت  موتور = 110 HP و  5600 RPM

گشتاور  موتور = 142  نیوتن  و 4000 RPM 

نسبت  تراکم = 10.5  به 1

NFU   معمولا  روی تیپ 4  نصبه 

موتور 

نوع موتور    هم  روی کول تگ موتور حکاکی شد ه  و نوع سرسیلندر  Z06   هست =

ftpu_jrak_peug0011.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، hamid-fateh گفته است :

از توضیحات سما استفاده بردم ولی دوست گلم عرض کردم این تنها ضد یخی بود که تاییدیه ایساکو داره و بقیه هم مواد تشکیلیشون همینه. اینجا آب رادیاتور از همین 5 تومنی سبزها هست که آب شهری رو رنگ میکنن و به اسم آب رادیاتور میدن. روی این کراپ زده ضد یخ و جوش و خوردگی و با تمام اجزا پلاستیکی هم همخوانی داره. کراپ یه مدل میزنه که اون از مواد آلی هست و 150 هزار تا عوض میشه. اونم پیدا نکردم. البته شهرستان که میگم قم هستم و فاصله کوتاه تا تهران ولی متاسفانه از نظر مکانیکی و تعمیراتی و قطعاتی واقعا افتضاحه. هنوز نمیدونن روغن رو باید چند لیتر توی موتور بریزن. طرف توی 206 برمیداره روغن 20/50 میریزه.خلاصه که تحریمها بدجور امثال ماها رو اذیت کرده چون قبلا اجناس اورجینال به وفور بود و خیال راحت میخریدیم ولی الان نه.

دوست عزیز، شما خیال نکن تو تهران همه تعویض روغنیا و مکانیکی ها کارشون رو درست و اصولی انجام میدن. اینجا هم ۲۰-۵۰ می ریزن، اونم ۴ لیتر کامل.

ما خودمون باید حواسمون باشه.

یه جورایی هم تقصیر ندارن. مثل ما که رو ۲۰۶ زوم نکردن. صد تا مدل مختلف ماشین میاد پیششون، حوصله ندارن دونه دونه تحقیق کنن ببینن ظرفیت روغنشون چقدره.

در ۱ ساعت قبل، cadilac گفته است :

تا  سال 84  ecu  بوش 7.4.4  نصبه از سال 85  به بعد بوش 7.4.5  شده  

موتور  NFU دسته شاتون بلندتره و تاج پیستون کوتاهتره  سبک تره یعنی گژن پین  به لبه پیستون نزدیکه در نتیجه گشتاور بالا تر میره حالا میگن پیستون کله قندیه =

اتکان  سوخت =95 

قدرت  موتور RPM = 110 HP  و 5800 RPM

گشتاور  موتور =147 نیوتن  و 4000 RPM

نسبت  تراکم  = 10.8  به 1

موتور  N6A دسته شاتون کوتاه تره و تاج پیستون  بلندتره و سنگین تره کلا در نتیجه گشتاور کمتری داره =

اتکان  سوخت =91

قدرت  موتور = 110 HP و  5600 RPM

گشتاور  موتور = 142  نیوتن  و 4000 RPM 

نسبت  تراکم = 10.5  به 1

NFU   معمولا  روی تیپ 4  نصبه 

موتور 

نوع موتور    هم  روی کول تگ موتور حکاکی شد ه  و نوع سرسیلندر  Z06   هست =

ftpu_jrak_peug0011.jpg

اینطور که قبلا فرمودید، مصرف N6A بیشتره، درسته؟

جناب آرمین خان

من شمع سوزنی ایریدیوم می خوام بخرم. لطفا از برندهای معتبر مثل بوش، دنسو، NGK و غیره، اگر سوزنی ایریدیوم مدلی می شناسید که همه چیزش با TU5 مچ هستش و همخونی داره، فقط مدلشون رو بنویسید. ببینم می تونم پیدا کنم.

راستی نظرتون راجع به شمع های دو یا چهار الکترود چیه؟

مزایا و معایبشون چیه؟

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

جناب آرمین خان

سلام  

شرمنده   ماشین پدرم  فنر شمش و شاه فنر شکسته  دارم اونا را باز میکنم  تا ردیف کنم  چون نمی خرم همون ها را  اورهال میکنم  بیچاره شدم  

کلی  وقتم را گرفته  جنس های بی کیفیت ایرانی را روش نصب کردن  دیگه همونا را بستم  اخه فنر شمش هم میشکنه ؟

البته کمک ها را تست کردم  خوب کار نمی کنن  و میکوبه بخاطر همین به مرور زما باعث این ایراد شده 

ببخشید   میام جواب سوالات را مینویسم 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/05/25, 13:25:53، cadilac گفته است :

سلام  

دوست عزیز کم  پیدایی ؟

در  صفحه قبل  سوالاتی که پرسیدید جواب دادم 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نمایندگی  شرکت بوش  در خیابان ملت تهرانه 

یکی دیگه  هم در اکباتان یه ساختمان داره 

چیزی که میدون ودیدم کلا  شمع اصلی  به همراه موتور به صورت CKD  وارد میشه  مثل شرکت مزدا قبل  اونجا بودم دیدم موتور ها از زاپن درون جعبه های چوبی  با تریلی  اورهال شده وکامل میاد و بعد باز میکردن و در خط تولید روی  شاسی     نصب   میشه   وقتی شمع ها را بررسی کردم دیدم شمع فوموکو FoMoCo شرکت  فورد    امریکایی   روی  موتور نصبه مثل اینکه نمایندگی شمع امریکایی در ژاپن هم هست وقرارداد شرکت  ژاپنی داره 

این شمعهای  بوش اصلی در ایران کمه حالا نمیدونم در نمایندگی باشه یا نه چون قیمت بالای دارن وفروشنده فکر نکن وارد کنه  اینا رمز و کد امنیتی دارن 

شرکت  بوش  شمع مثال از سال 2010  شمع دو خط سبز و مشکی تولید  نمی کنه  یه نمونه شمع با کد FR 8 SE 0  دوخط سبز بوده که قبلا  توضیح دادیم   الان این شمع  جدید دو خط ابی    FR 8 S C  +   جایگزین    کد  نامبر   قبلی  FR 8 SE 0      شده   که در  کاراکترها  نیست 

F +R+8 =که  میشن اندازه مهره اچر خور 14*1.25  و رزیستور دار +کد  حرارتی 8 یه درجه  گرمتره 

S=اندازه طول رزوه  26.5 M و اندازه سرامیک نوک الکترود  5 M    که سیتروئن گفته 

C = جنس الکترود نیکل  ایتریوم + مس  هست 

+  = سوپر پلاس نمیشه در کل میشه  شمع chisel-shaped  ground electrode یعنی  الکتود منفی شمع از نوع شیار دار U  و نازکتر chisel-shaped   هست 

اندازه  گپ این شمع 0.9    هست 

az0k_04e8.jpg

roeh_f9a662371.jpg

دوست عزیز اسم این نمایندگی که میگید تو ملت و اکباتان هست چیه ادرسی چیزی هست بگید؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، topfit گفته است :

دوست عزیز اسم این نمایندگی که میگید تو ملت و اکباتان هست چیه ادرسی چیزی هست بگید؟

سلام 
خیابان  امیر کبیر، بین پامنار و ملت، شرکت تجاری بوش دیزل الکتریک...تو  خیابان ملت هم نبش پاساژ ملت هم یک نفر فقط شمع بوش می فروشه  

خیابان  اکباتان دقیق یادم نیست   ولی بپرسی میتونی پیدا کنی 
اما  برای شمع ngk    ادرس  نمایندگی=   خیا بان     اکباتان  پاساژ معصومی 

در 1 دقیقه قبل، cadilac گفته است :
سلام 
خیابان  امیر کبیر، بین پامنار و ملت، شرکت تجاری بوش دیزل الکتریک...تو  خیابان ملت هم نبش پاساژ ملت هم یک نفر فقط شمع بوش می فروشه  

خیابان  اکباتان دقیق یادم نیست   ولی بپرسی میتونی پیدا کنی 
اما  برای شمع ngk    ادرس  نمایندگی=   خیا بان     اکباتان  پاساژ معصومی 

تصحیح  کنم

اما  نمایندگی شمع  NGK       =ادرس  نمایندگی=   خیا بان     اکباتان  پاساژ معصومی 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری