Keyhan

بحث راجع به PPS

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

79 ارسال در این موضوع قرار دارد

من تا حالا به اين موضوع بر نخوردم حدود يك ماه پيش مصرفم بالا بود رفتم دستگاه زد و گفت كه ميزان پاششت زياد هست و 2 خطا داشت يكي مال سوخت بود يادم نيست چيه و ديگري مال سيستم صوتي كه عوض شده بود و پاك كرد و دوباره فردا رفتم خطا ها پاك شده بود و مصرف هم درست شد

علت چي بود نميدونم ؟

الان يه پيغامي رو ماشين هست ديگه فرصت نكردم برم دستگاه بزم ببينم دقيقاً چيه ولي مربوط به سيستم هيدروليكه ولي تمام قسمت هيدروليك سالم و بي نقصه و مشكلي هم نداره ولي اين پيغام هميشه هست و پاك هم نميشه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
سلام,

همونطور که میدونید PPS که دستگاه تعمیرات مخصوص پژو (چیزی مثل دیاگ) هست. راستش این تاپیک رو ایجاد کردم که هم بحث راجع به PPS اینجا مطرح بشه و هم اینکه خودم چند سوال داشتم.

با اجازه سوالامو مطرح کنم:

PPS تا جایی که میدونم از 100 تومنی تا 900 تومنیش موجوده. تفاوتشون چیه؟

این که میگن این PPS امکانات بیشتری داره یعنی چی؟ چه امکاناتی؟

فعلا اینا به ذهنم رسید

با تشکر.

دستگاه PPS تا اونجایی که بنده اطلاع دارم هم برای پژو طراحی شده هم برای سیتروئن. از 200-300 تومان هست تا به بالا.دلیلشم اینه که مدل های گرانتر قابلیت استفاده بر روی خودروهای سیتروئن را داراست علاوه بر پژو.. هم نرم افزار به روز تری داره و هم کابل ها و متعلقات بیشتر.

در مورد سوال دوم هم تا اونجایی که بنده میدونم منظور از امکانات همین مواردی بود که عرض کردم خدمتتون. علاوه بر اون میتونه تعداد ماشین های بیشتر باشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
salam.gif

مثل همیشه یه سوال از دوستان داشتم

چند وقت پیش برای روشن شدن چراغ چک موتور(همون زرده) به تعمیرگاه مراجع کردم که گفت مشکل از دریچه گاز هستش،بعد از پاک کردن خطا توسط PPS هرچی استارت زد ماشین روشن نشد!!!YaKhoda.gif

بعد از کلی دردسر رفت سراغ موتور و دریچه گاز رو بیرون آورد و شستشو داد و دوباره سرجای خودش بست و ماشین با یه تک استارت روشن شدthink.gif(البته این رو بگم که مشکل از سوکت اون بود نه خود دریچه گاز)

گفت وقتی خطا رو پاک میکنی باید حتما ایرادی که باعث شده اون خطا به وجود بیاد رو رفع کنی وگرنه به هیچ عنوان خودرو روشن نمیشه!!!

میخواستم از شما اساتید بزرگ بپرسم آیا این قضیه صحت داره؟

hi.gif

خیر متاسفانه این نمونه ای از بهانه هایی هست که برق کار ها و مکانیک ها برای عدم اگاهی و کم نیاوردن! جلوی مشتری میارن

یک سوی این جور مسائل به خاطر حضور مشتری بالا سر ماشینه (البته تو جو ایران حق داره!) و سوی دیگه منشی که متاسفانه بین مکانیک های ما رایج شده...

به هر حال!

نه مشکل از سوکت بود و اگه از اول سوکت رو جابجا میکرد و خطا رو پاک میکرد حل میشد و پاک میشد

حتی بعضی از افرادی که با pps سر و کار دارن نمیدونن چه خطا هایی موتور روشن پاک میشه و چه خطا هایی موتور خاموش! چه بسا به همین دلیل دل و روده وسیله یا موتور رو بریزن پایین

من تا حالا به اين موضوع بر نخوردم حدود يك ماه پيش مصرفم بالا بود رفتم دستگاه زد و گفت كه ميزان پاششت زياد هست و 2 خطا داشت يكي مال سوخت بود يادم نيست چيه و ديگري مال سيستم صوتي كه عوض شده بود و پاك كرد و دوباره فردا رفتم خطا ها پاك شده بود و مصرف هم درست شد

علت چي بود نميدونم ؟

الان يه پيغامي رو ماشين هست ديگه فرصت نكردم برم دستگاه بزم ببينم دقيقاً چيه ولي مربوط به سيستم هيدروليكه ولي تمام قسمت هيدروليك سالم و بي نقصه و مشكلي هم نداره ولي اين پيغام هميشه هست و پاك هم نميشه

مسعود جان احتمالا خطای سنسور فشار هیدرولیک(یا فشنگی هیدرولیک) بوده که روی لوله هیدرولیک نصب شده جلوی موتور

راه تستش هم به این صورته که در پارکینگ کاملا ساکت و ارام وقتی موتور کامل گرمه و داره با دور مناسب کار میکنه، کمی فرمان رو بچرخوند

ببینید صدای موتور تغییری میکنه؟

یا توجه کنید دور موتور وقتی فرمان به انتها میرسه کم میشه و دیگه زیاد نمیشه؟

کار سنسور اینه که وقتی فشار هیدرولیک به واسطه چرخش فرمان بالا میره، به ECU اطلاع میده و ECU با افزایش تایم پاشش سوخت دور موتور رو کمی بالا میبره و در واقع توان موتور رو زیاد میکنه (چون دور خیلی بالا نمیره ولی موتور با پاشش بیشتر بنزین قوی میشه) و جبارن افت دور رو میکنه

احتمالا این سنسور خراب شده

ببخشید زیاد حرف زدم

لینک به ارسال

مسعود جان احتمالا خطای سنسور فشار هیدرولیک(یا فشنگی هیدرولیک) بوده که روی لوله هیدرولیک نصب شده جلوی موتور

راه تستش هم به این صورته که در پارکینگ کاملا ساکت و ارام وقتی موتور کامل گرمه و داره با دور مناسب کار میکنه، کمی فرمان رو بچرخوند

ببینید صدای موتور تغییری میکنه؟

یا توجه کنید دور موتور وقتی فرمان به انتها میرسه کم میشه و دیگه زیاد نمیشه؟

کار سنسور اینه که وقتی فشار هیدرولیک به واسطه چرخش فرمان بالا میره، به ECU اطلاع میده و ECU با افزایش تایم پاشش سوخت دور موتور رو کمی بالا میبره و در واقع توان موتور رو زیاد میکنه (چون دور خیلی بالا نمیره ولی موتور با پاشش بیشتر بنزین قوی میشه) و جبارن افت دور رو میکنه

احتمالا این سنسور خراب شده

با سلام خدمت شما

عزیز این مسله که شما گفتید من باهش مواجهم یعنی وقتی فرمان را حرکت میدم در یکجا صداش قطع میشهو موتور صاف تر کار میکنه ایا این مشکل سنسور فشار هیدرولیک داره با pps زدم

هیچ گونه خطای نداشت ولی این صداش اعصابم را خورد کرده صداشم اصلا زیاد نیست باید زیاد دقت کنی

میشه بگید این سنسور جاش کجاست و قیمتش چنده و خودم میتونم عوض کنم

ماشینم هم در دیاگ یا pps خطا نداشت در هر صورت میتونه مشکل داشته باشه این سنسور

لینک به ارسال

دوست عزیز منم امروز pps زدم همین خطا رو داشتم و دوستم که وارد بود گفت از فشنگی هیدرولیک هست.اسم خطاش Power Steering هست فکر کنم.ممنون میشم که مکان این سنسور و قیمت و هزینه ی تعویض رو بگی.

البته ماشین من فراخوان هیدرولیک خورده بود که متاسفانه وقت نکردم ببرمش ولی گارانتی باید قبول کنه.این فراخوان برای 206 و 207 های نیمه ی اول 89 است.

ممنون

لینک به ارسال

اصلیشو یکی از دوستان TT میفروخت 305

و میگفت اگر زیاد باشه تقاضا کمتر هم میتونه باشه که واقعاً قیمت بینظیریه

با مارک ACTIA و اصل فرانسه (البته نوشته فرانسوی ولی ممکنه سفارش فرانسه باشه چون بعیده خودشون تولید کنن)

لینک به ارسال

دوستان لطفا در خصوص error زير راهنمايي كنند:

http://upload.tuningtalk.com/upload/eror.JPG

لینک به ارسال
دوستان لطفا در خصوص error زير راهنمايي كنند:

http://upload.tuningtalk.com/upload/eror.JPG

این ارور یا باید برای ال سی دی باشه یا برای صفحه دیجیتال آمپر. هردوشون درست کار میکنن؟؟

لینک به ارسال

سلام

من متعلقات PPS رو از کجا باید پیدا کنم ؟ رو لپ تاپم هست میخوام به ماشین وصلش کنم اما سیم و این تشکیلاتشو ندارم ؟ میشه سیمش رو خودم درست کنم ؟ اگه نه کجا سیمشو تهیه کنم ؟

لینک به ارسال

نه عزیز نرم افزارش که همه جا ریخته منم دارم.

برای همین سیم هاست که باید 300 تومان بدی.

البته سیم نیست یک دستگاه سخت افزاری هست که بین ماشین و لپ تاپ ارتباط برقرار میکنه.

شما باید اون رو داشته باشی.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری