785 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان.با خانواده رفته بودیم بیرون،ماشین(206 تیپ 2) رو توی سربالایی پارک کردم و گذاشتم دنده 1،چند ساعت بعد وقتی که خواستیم برگردیم،هرکار میکردم دنده خلاص نمیشد و ناچارا کلاچو گرفتمو ماشینو روشن کردم.ممنون میشم راهنمایی کنید که دلیلش چی بوده؟ :sad:

سلام دسته موتور ها وسیم کلاچ چک شوند این مشکل به دلیل فشار پلوسها به موتور در سربالایی متاسفانه سیم کلاچ به دلیل اتومات بودن نتونسته به خوبی دیسک رو فشار بده تا حل مشکل فقط از ترمز دستی برای نگه داشتن خودرو استفاده کنید

مرسی بخاطر راهنماییتون.مدل ماشین مرداد 94 هستش.بنظرتون سیم کلاچ رو رگلاژی کنم بهتره؟من هیچ اطلاعات و استعدادی توی تعمیرات ماشین ندارم :sad:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان.با خانواده رفته بودیم بیرون،ماشین(206 تیپ 2) رو توی سربالایی پارک کردم و گذاشتم دنده 1،چند ساعت بعد وقتی که خواستیم برگردیم،هرکار میکردم دنده خلاص نمیشد و ناچارا کلاچو گرفتمو ماشینو روشن کردم.ممنون میشم راهنمایی کنید که دلیلش چی بوده؟ :sad:

سلام دسته موتور ها وسیم کلاچ چک شوند این مشکل به دلیل فشار پلوسها به موتور در سربالایی متاسفانه سیم کلاچ به دلیل اتومات بودن نتونسته به خوبی دیسک رو فشار بده تا حل مشکل فقط از ترمز دستی برای نگه داشتن خودرو استفاده کنید

مرسی بخاطر راهنماییتون.مدل ماشین مرداد 94 هستش.بنظرتون سیم کلاچ رو رگلاژی کنم بهتره؟من هیچ اطلاعات و استعدادی توی تعمیرات ماشین ندارم :sad:

شکسته وخراب شدن دسته موتور ارتباطی با مدل و... نداره کیفیت که خوب نباشه ممکنه سه ماه هم کارنکنه اگر سیم اتومات است با نمونه دستی عوض کنید

لینک به ارسال

دوستان کلا 206 واسه دنده 1 مخصوصا وقتی که از 2 به 1 میخوای بزنی سفت جا میره.میتونید ماشین رو تا حالت س*** ببرید بعد بزنید دنده 1.میتونید هم وقتی سرعت ماشین پایینه و قصد دارید ماشین رو بزارید دنده 1 ، دوکلاچه بکنید و بزنید دنده 1.

من با دوکلاچه کردن مشکلم حل شده و سفت جا نمیره

لینک به ارسال

سلام رفقا...

ماشین من چند روزیه دنده 5 تو حرکت جا نمیره،ولی وقتی ماشین متوقفه راحت جا میره،

واس همین مجبورم با دنده 4 حرکت کنم ک اعصابمو بهم ریخته، چون من شهرستان هستم پیش هر تعمیرکاری ک میبرم هرکی یه نظری میده...

تیپ 2 مدل 82

دوستان کسی میدونه مشکل از کجاس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

دسته موتورها وسیبکهای میل ماحک دنده برسی شوند

رفقا من زیاد از تعمیرات خودرو سر در نمیارم،تو شهرستان ما هم کلاه ک هیچ بشکه سر آدم میزارن و ماشین رو هم بجا درست کردم چند جا دیگشو خراب میکنن، خواستم ببینم نظر دقیقترتون چیه نسبت ب این مشکل؟؟؟

ازه هم کشف کردم ک تو حرکت وقتی نیم کلاج بگیری دنده 5 جا میره ولی یه صدای کوچولو میده و جا میره؟

مشکلش رو کار حل میشه ببرم تعمیرگاه یا باید گیربوکس بیاد پایین؟

بازم شرمندم اینقد سوال میپرسم

یا علی

کسی نیس جواب بده؟

امروز رفتم تعمیرگاهیی،گفت که کشایی دنده پنج مشکل داره،باید گیریبوکس اوراق بشه، بنظرتون ببرم پیشش؟؟؟

باسلام

دوست عزیز با توجه به توضیحات شما, به نظر میرسه که تعمیرکار درمورد عیب گیربکس درست گفته

ولی واسه رفع اشکال راه پرهزینه و وقت گیری رو انتخاب کردن

درمجموع باید کشویی دنده 5 تعویض بشه

موفق باشید

لینک به ارسال

دوستان کلا 206 واسه دنده 1 مخصوصا وقتی که از 2 به 1 میخوای بزنی سفت جا میره.میتونید ماشین رو تا حالت س*** ببرید بعد بزنید دنده 1.میتونید هم وقتی سرعت ماشین پایینه و قصد دارید ماشین رو بزارید دنده 1 ، دوکلاچه بکنید و بزنید دنده 1.

سلام

میشه بگید دو کلاچه چطوریه ؟

لینک به ارسال

سلام

میشه بگید دو کلاچه چطوریه ؟

دوکلاچه عموما برای ماشینهای سنگین ونیمه سنگین استفاده میشه به شکلی که ما بین دنده عوض کردن زمانی که دنده در حالت خلاص است پدال کلاچ را بالا بیارید وبرای دنده بعدی دوباره کلاچ بگیرید این کارباعث میشه دور موتور با دور شافت ورودی گیربکس یکسان شود ودنده راحت تر جا رود این کار در خودروهای سنگین ونیمه سنگین به دلیل تعداد صفحات بیشتر کیت کلاچ ووزن آنها اعمال خواهد شد وگرنه یک کلاچه دنده ها جا نمیروند وهمه این یکسان کننده دور موتور وگیربکس به عهده ترمز دنده(برنجی) درون گیربکس است که با این کار به شدت آسیب میبیند

وحتما باید دو کلاچه یا راننده های ماهر تا تنظیم شدن این دور صبر میکنند ودنده را جا میزنند

لینک به ارسال

باسلام

تکمیل صحبت آقا مهدی

این کار بیشتر واسه ماشینهای سنگین قدیمی بود که گیربکسشون سیستم سینکرونیزه نداشت

برای تعویض دنده اول دند6 با 1 بار کلاچ گرفتن آزاد میشه،بعد با گاز دادن دور موتور رو میرسونن به مقدار تقریبی دور موتور توی دنده بعدی (با توجه به سرعت ) بعد دوباره کلاچ میگیرن و دنده رو جا میزنن

دقیقا همونطور که آقا مهدی گفتن برای هماهنگی مقدار دور شفت ورودی با دنده

توی گیربکس های جدید دیگه نیازی به اینکار نیست

ولی خیلی از راننده های قدیمی طبق عادت اینکار رو انجام میدن

موفق باشید

لینک به ارسال

باسلام

طبق فرمایش اساتید باید با مشکل بد جا رفتن دنده 1 کنار بیایم :sad:

اما اینکه برا رفتن به دنده 1 از 2 فشار آوردن کار درستیه؟ مشکلی ایجاد نمیکنه؟

ماشین پدر من پژو 405 glx هستش و تو اون ماشین عادت کردیم که فقط موقع حرکت از 1 استفاده کنیم؛ بعد حتی وقتی از دست انداز ها میخایم رد شیم با همون 2 حرکت میکنیم

با توجه به اینکه برا 206 حرکت تو سرعت کم با دنده دو فشار زیادی وارد میکنه دوستان کلا بهترین راه رو تو چی میدونن؟؟؟ [wait]

درضمن ماشین من 206 v8 صفر هست و آیا ضروری هست واسکازین و ... عوض کنم؟

لینک به ارسال

سلام

فشار زیاد و تعویض دنده ی یک به دو در تمامی گیربکس های پژو در دور بالا موجب خرابی کشویی میشه و این مشکل متاسفانه نقص در گیربکس های پژو هست.

برای اینکه دنده یک رو سر دست انداز ها جا بزنید بهتره یکم گاز بدید تا دنده راحت تر جا بره.

در خصوص واسکازین هم می تونید از فرمول 75/80 که برای گیربکس 206 تعریف شده استفاده کنید.

لینک به ارسال

سلام

یه چند روزی از دنده 2 به 3 مشکل میرفت جا یعنی میرفت ولی با یه فشار میافتاد تو دنده 3 .تا اینکه بعد از بردن پیش چند تا تعمیر کار تصمیم گرفتم روغن گیربکس رو عوض کنم .مارک لیکو مولی تحت لیسانس آلمان گرفتم.عالی شده عالی.در ضمن بعد از تعویض متوجه شدم هم روغن کم کرده هم اینکه روغم گیربکس کاملا سوخته به طوری که نمیشد بوش رو تحمل کرد.2 لیترش با تعویض شد 55000تومان.عکسهاش هم گذاشتم

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری