ناصر

استرس بار چیست؟

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

139 ارسال در این موضوع قرار دارد

استرس بار چیست؟

چرخ های جلوی خودرو علاوه بر اتصالات عرضی که دارند در راستای قائم نیز دارای اتصال به اتاقک کمک ها هستند.زمانی که خودرو در خط مستقیم حرکت می کند ضربات وارده به مجموعه تعلیق هر یک از چرخ ها اسیب زیادی به اتاقک کمک ها نمی رساند اما وارد امدن ضربات در زمان چرخش ها و در شرایطی که دو چرخ جلوی خودرو در حال طی نمودن مسافتی متفاوت است (چرخ داخل پیچ دایره ای با شعاع مشخص و چرخ خارج از پیچ دایره ای با شعاع مشخص به علاوه فاصله عرضی دو چرخ را طی می نماید) می تواند به مرور زمان موجب تغییر زاویه اتاقک های کمک ها شود البته حتی بدون وارد شدن ضربات و در اثر نیروهای فشاری و کششی وارده در زمان چرخش ها نیز این اتفاق رخ می دهد.اگر چه این تغییر زاویه تا حد زیادی نامحسوس است اما برروی کارایی و فرمان گیری خودرو تاثیر می گذارد و ایجاد حالتی ازگیج بودن و عدم دریافت مناسب از چرخ های جلو از طریق فرمان از نتایج ان است که هر کدام از ما ممکن است انها را تجربه کرده باشیم.

ncrewldr0d63at7kq9k4.jpg

"استرس بار"(Stress Bar ) در واقع یک میله عرضی از ناحیه بالای اتاقک کمک ها بوده که می تواند بخش قابل توجهی از این مشکل را حل نماید و دلیل ان نیز واضح است.<?

به دلیل ایجاد یک اتصال صلب و ثابت امکان تغییر زاویه ناممکن می شود ضمن انکه در صورت بروز ضربات نسبتا شدید به یک چرخ استرس بار می تواند بخشی از نیرو را جذب نموده و بخشی را نیز در مجموعه پخش نماید تا از صدمات وارده کاسته شود و این مسئله در مورد خودروهایی که اقدام به کاهش ارتفاع کرده اند و در انها رینگ و لاستیک بزرگتر و احیانا لاستیک های دیوار کوتاه استفاده شده مشهودتر خواهد بود.

czwpiqs0frnfg8xsqzb.jpg

از دیگر مزایای استرس بار تعادل بهتر برای خودرو است در مقابل شاید این سئوال پیش بیاید که چرا به طور استاندارد این قطعه در تمامی خودروها نصب نمی شود؟در پاسخ ان بایستی گفت که بسیاری از خودروهایی که به نوعی فاقد استرس بار هستند خودروهایی معمولی اند که ممکن است کمتر تحت فشار قرار بگیرند.در مجموع وجود استرس بار می تواند به روی توان فرمان گیری و نیز عدم دچار شدن خودرو به گیج فرمانی تاثیر مثبتی داشته باشد.

با نصب استرس بار طول عمر سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو تضمین و خودرو در پیچ ها و سرعت های بالا پایدارتر می گردد

منبع : مجله ماشین شماره 285

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

کلا به نظر من داشتن این قطعه در خودروی مثل پژو 206 واجب هست

یه مربع رو در نظر بگیرید حالا خط بالاییش رو بردارید میشه ماشین ما حالا اون خط رو بزارید میشه ماشین ما با استرس بار

البته جنس و اصل بودن این قطعه بسیار مهم هست

لینک به ارسال

اگه کسی از دوستان استفاده می کنه نتیجه اش رو بگه و مارک اصل و با اعتبارش چیه ؟ آیا برای 206 مدل خاصی وجود داره؟ و ...................

لینک به ارسال

سلام.

داداش ناصر تا اونجایی که من میدونم بهترین مارک استرس بار واسه 206 مارک HP هستش.. باز اساتید اصلاح بکنند اگه اشتباه گفتم.....

لینک به ارسال

راستی دوستان درباره نصب استرس بار رو 206 من از یه مشکل کوچیک شنیدم و خوندم اونم مربوط به سمت شاگرد میشه و درست زیر قسمت اون شبکیه ورودی هوا که میله استرس بار بین اون قسمت و لبه پایین که لاستیک روشه و توصیه می کنن که برای جلوگیری از ضربه و تولید صدا اون لبه رو به اندازه عرض استرس بار بریده و بخوابونیم تا از برخورد و ایجاد فشار و صدا جلوگیری کنیم . دوستان اگه چیز بیشتری می دونن لطفا راهنمایی کنن. ممنون

لینک به ارسال
سلام.

داداش ناصر تا اونجایی که من میدونم بهترین مارک استرس بار واسه 206 مارک HP هستش.. باز اساتید اصلاح بکنند اگه اشتباه گفتم.....

سلام داداش , درسته منم شنیدم و یه مارک شبیه همین هم که چینی هست Hq و یه چیز دیگه که شنیدم و اطلاعی ندارم اینه که ظاهرا همین مارک HP هم دارای طرح و مدلهای متفاوتی هستش که آلیاژهای مورد استفاده در هر کدوم فرق داره, آیا این درسته و چی برای 206 بهتره؟

لینک به ارسال
سلام.

سلام داداش , درسته منم شنیدم و یه مارک شبیه همین هم که چینی هست Hq و یه چیز دیگه که شنیدم و اطلاعی ندارم اینه که ظاهرا همین مارک HP هم دارای طرح و مدلهای متفاوتی هستش که آلیاژهای مورد استفاده در هر کدوم فرق داره, آیا این درسته و چی برای 206 بهتره؟

والا من فقط میدونم مارک hp مارک خیلی خوبیه اما دیگه از مدلاش خبری ندارم.... استرس یه عیبی هم داره اینه که اگه از یه طرف بزنن به ماشینت اون یکی طرف ماشین هم آسیب میبینه. مثلا اگه از بغل بزنن به سمت راستت(خدای نکرده ایشالا واسه هیج کدوم از بچه ها اتفاق نیوفته) سمت چپ ماشین نیز آسیب میبینه بخاطر تقسیم فشار و ..... توسط استرس بار. من میخواستم ببندم اما پشیمون شدم چون اینجوری مفت نمیارزه. حتی خودم هم دیدم چنین چیزی که گفتم رو.

لینک به ارسال

اما خب اگه تصادف هم نکنی جلو بندی ماشین دیتر میاد پایین ( مورد توجه اونایی که جلوبندیشون زود میاد پایین یا رینگ و لاستیک غیر استاندارد می ندازن زیر ماشین)

لینک به ارسال

سلام. دوستان كسي از قيمتش اطلاع داره؟ با نصبش چقدر در مياد؟ مرسي.

لینک به ارسال

نصبش که کار خودتونه دوتا پیچ رو باز و بسته باید بکنید...happy.gif

قیمت HP اصل هم اگه دقیق یادم مونده باشه 56تومن بود واسه 206

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری