302 ارسال در این موضوع قرار دارد

با تشکر از شما

محل کثیف رو شستم

دیگه کثیف نکرده

فکر کنم داده بودم روغن گیربکسشو چک کنن یارو کثیف کاری کرده بوده

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با تشکر از شما

محل کثیف رو شستم

دیگه کثیف نکرده

فکر کنم داده بودم روغن گیربکسشو چک کنن یارو کثیف کاری کرده بوده

سلام

دوستان چجوری میشه روغن گیربکس موتور tu5رو چک کرد.؟

چند وقت پیش اورینگ سنسور کیلومتر خراب شده بود گیربکس شدیدا نشتی داشت .طوری که ماشین رو نگه میداشتم از شب تا صبح حدود یک پنجم استکان یا شایدم بشه گفت 10-20 سی سی از زیرش روغن میریخت در عرض سه چها روز دوبار بردم نمایندگی اورینگ عوض کردن بازم درست نشد.تا آخر سر مجبور شدن به گفته تعمیر کار یک سنسور کیلومتر خراب جای اون اورینگه بذارن.که حدود یک لیوان هم اونجا روغن خالی شد.بعدش من چون نمیدونستم چقدر روغن کم کرده دوبار روغن گیربکس اضافه کردم.یکبار 250 سی سی یبار دیگه هم 500 سی سی.(روغن دنده توتال)بعد از اون احساس میکنم دنده ها بد جا میرن یه خورده خشک جا میره.حالا شک دارم روغن کم ریخته باشم یا زیاد.ضمنا کسی میدونه روغن فابریک ایرانخودرو برا این نوع گیربکس چیه؟

ممنون

لینک به ارسال

همیشه توصیه شده دو نوع روغن گیربکس را با هم قاطی نکنید چون باعث سفتی می شه

یکی هم اینکه اگر خیلی زیاد بشه دنده ها سنگیم می شند شما بهترن کار اینه که اون را در یک تشت خالی کنید بعد ببنید چقدر کم و یا زیادش را جبران کنید دوباره بریزید سر جاش

لینک به ارسال

همیشه توصیه شده دو نوع روغن گیربکس را با هم قاطی نکنید چون باعث سفتی می شه

یکی هم اینکه اگر خیلی زیاد بشه دنده ها سنگیم می شند شما بهترن کار اینه که اون را در یک تشت خالی کنید بعد ببنید چقدر کم و یا زیادش را جبران کنید دوباره بریزید سر جاش

ممنون دوست عزیز

اطلاع دارید روغن گیربکس فابریک موتورهای 1600 چی هستش؟

منظورم اینه که ایرانخودرو تو گیربکس 206 صفر چه روغنی میریزه؟

لینک به ارسال

تا اونجا که من اطلاع دارم از روغن ایرانول gl4 استفاده می کنه

فرقی بین گیربکس 1400 و 1600 وجود نداره همه گیربکس ها یا ma5 هستند یا be1

لینک به ارسال

سلام

من یه 206 تیپ 2 مدل 89 دارم.حدود دو ماه پیش که ماشینو واسه تعویض روغن موتور و واسکازین بردم تعویض روغنی ماشینم هنوز گارانتی داشت.تعمیرکاره 2 لیتر واسکازین ریخت و بعد اینکه خواست سینی زیر ماشینو ببنده دید روغن رو سینی ریخته.بهم گفت هیدرولیکت نشتی داره .ما هم ماشینو بردیم نمایندگی.اونا دیدن گفتن این واسکازینه و 2 لیتر زیاده و باید 1.2 لیتر بشه.کمش کردن و گفتن که درسته.اما وقتی هفته پیش ماشینو واسه تعویض شمع باز پیش همون مکانیکه بردم ودر مورد میزان واسکازین بهش گفتم( لیتر1.2) کلی بهش بر خورد و رفت زیر ماشنو دیدو مارو صدا زد.رفتم دیدم که باز روغن روسینی ریخته و داره میچکه..

اعصابم ریخت به هم..

میشه بگید از چیه و من باید چکار کنم.چقدر واسکازین استانداردشه؟

راستی گارانتیمم تموم شده.cry0.gifcry0.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/cry0.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

2 لیتر ...شما باید اول محل دقیق روغن ریزی پیدا کنید و بعد بدنبال راه حل باشید دوست عزیز

لینک به ارسال

سلام

من یه 206 تیپ 2 مدل 89 دارم.حدود دو ماه پیش که ماشینو واسه تعویض روغن موتور و واسکازین بردم تعویض روغنی ماشینم هنوز گارانتی داشت.تعمیرکاره 2 لیتر واسکازین ریخت و بعد اینکه خواست سینی زیر ماشینو ببنده دید روغن رو سینی ریخته.بهم گفت هیدرولیکت نشتی داره .ما هم ماشینو بردیم نمایندگی.اونا دیدن گفتن این واسکازینه و 2 لیتر زیاده و باید 1.2 لیتر بشه.کمش کردن و گفتن که درسته.اما وقتی هفته پیش ماشینو واسه تعویض شمع باز پیش همون مکانیکه بردم ودر مورد میزان واسکازین بهش گفتم( لیتر1.2) کلی بهش بر خورد و رفت زیر ماشنو دیدو مارو صدا زد.رفتم دیدم که باز روغن روسینی ریخته و داره میچکه..

اعصابم ریخت به هم..

میشه بگید از چیه و من باید چکار کنم.چقدر واسکازین استانداردشه؟

راستی گارانتیمم تموم شده.cry0.gifcry0.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/cry0.gif' alt='URL>'>

ااگرواسکازین است ازاورینگ سنسورکیلومتراست واگردقیقامیخواهیدواسکازین درون گیربکس تخلیه کنیدوخیلی حساس هستید1.8لیترتخلیه کنیدولی 2 لیترهم مشکل ساز نیست

لینک به ارسال

باسلام

روغن ریزی از کاسه نمد سر پلوسها هم میتونه باشه

لینک به ارسال

سلام

کسی می دونه بغیر از کاسه نمد پولوس دو طرف و کاسه نمد میل ماهک کاسه نمد دیگه ای هم گریباکس داره یا نه؟

------------ ادغام شده در تاریخ شنبه فروردین 3, 92 9:30 pm ، لطفا قوانین انجمن را مطالعه کنید ------------

سلام

کسی می دونه بغیر از کاسه نمد پولوس دو طرف و کاسه نمد میل ماهک کاسه نمد دیگه ای هم گریباکس داره یا نه؟

آخه نشتی داره می خوام همه را عوض کنم

ممنون

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری