356 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/06/14, 12:27:21، qualitas گفته است :

بردم به مکانبک مورد اطمینانم نشون دادم کامل چک کرد گفت از کاسه نمد پلوس نیست. گویا از درزهای موسته گیر بکسه.. خلاصه   تمیزش کرد کاملن .. برای روز شنبه اول وقت هم کقت داد گفت این جند روز بزار بزینیم جقدر نشتی داده اگر خیلی کم بود ارزش نداره گیر بکس کامل باز بشه اما اگر زیاد بود احبارن باید کل گیر بکس رو بیاریم پایین  باز بشه گیر بکس و کاسه نمد ها کامل تعویض بشند.. فعلن موقتن تمیزش کرد تا ببینیم چقدر نشتی داره تو این دوسه روز..  حالا دوستان به نظرتون چی کار کنم جون تازه  دیسک و صفحه عوض کردم و واکسازین...  حتا اگر کم بود بگم گیربکس رو باز کنه  رفعش کنه یا واقعن ارزش نداره؟  ایا گیر بکسی که باز بشه مثل اولش میشه یا دیگه   اون گیر بکس دست نخورده اولی نمیشه؟  راهنمایی ام کنید جی کار کنم.. دقیقن جمله اش این بود که از درز های پوسته گیر بکس نشتی  داره.. حالا لگید جه ککم .. مکانیکمم ادم فوق العاده نورد اطمینانیه و میشه گفت دوست صمیمی .. ممنون میشم بگید چی کار کنم چون اگر گیر بکس باز بشه علا ه بر کل کاسه نمد ها  واسکازین هن باید عوض کنم (  هنوز سه ماه نشده الف  اصل ریختم ) .‌  بازم ممنون که راهنمایی ام میکنید.‌‌

بعد از حدود ۲۴ ساعت تمیز کردن( با مسواک و اسپری و دستمال بدون باز کردن چرخ به صورت کوماندویی  و تاجایی که دستم میرسید )  گیر بکس خوشبختانه  اصلن نشتی روغن ظاهرن نداشته... این  تصاویر رو هم الان  که چک کردم گرفتم.. حالا تا روز شنبه که برای نصب  عایق حرارتی پمپ هیدرولیک وقت گرفتم     چک میکنم ببینم نشتی ای داره یا کل این   روغن و گل شدن بدای زمان تعویض واسکازین و گند کاری  تعویض روغنی بوده که هنون موقع هم هواکش بالای کیربکس رو زد شکست که مجبور شدم عوضش کنم و البته اون زمان فقط بالای گیربکس رو تمیز کردم نه زیرش رو) از قبل بوده و اصلن نشتی درکار نبوده.  اینم تصویر    گیر بکس  ...۲۴ ساعت بعد از تمیز شدن.... تا  چند روز بعد چه پیش اید امیدوارم‌چیزی نباشه..

20170906_144006-1600x1200.jpg

20170906_150720-1600x973.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان    گیر بکس Ma5 تیپ دو ۸۸ چه کاسه نمد هایی داره دقیقن و هر کدوم چند تا( میخام بگیرم کم کم تا وقتی دیسک و صفحه عوض کردم اینا رو هم باهاش بدم عوض کنند کامل) .. مثلن کاسه نمد ماهک دنده یا نمیدونم کاسه نمد لیور ..  و چه برندی خوبه  و بهترینه و  کیفیتش خیلی خوبه تا از همون برند پیدا کنم.. ممندن میشم دقیقن راهنمایی ام کنید که چه کاسه نمدهایی برای گیربکسMa5لازمه . چه تعداد و چه برند یا برندهایی کیفیت خیلی خوبی دارند تا اروم اروم  وفتی میرم تهران تهیه کنم... خیلی خیلی سپاسگزارم  بابت راهنمایی تون (   بیشتر بای کسب اطلاعاته و البته  تو یه فرصت برای تعویضشون) . بازم ممنونم

لینک به ارسال
در در 1396/06/15, 15:20:58، qualitas گفته است :

بعد از حدود ۲۴ ساعت تمیز کردن( با مسواک و اسپری و دستمال بدون باز کردن چرخ به صورت کوماندویی  و تاجایی که دستم میرسید )  گیر بکس خوشبختانه  اصلن نشتی روغن ظاهرن نداشته... این  تصاویر رو هم الان  که چک کردم گرفتم.. حالا تا روز شنبه که برای نصب  عایق حرارتی پمپ هیدرولیک وقت گرفتم     چک میکنم ببینم نشتی ای داره یا کل این   روغن و گل شدن بدای زمان تعویض واسکازین و گند کاری  تعویض روغنی بوده که هنون موقع هم هواکش بالای کیربکس رو زد شکست که مجبور شدم عوضش کنم و البته اون زمان فقط بالای گیربکس رو تمیز کردم نه زیرش رو) از قبل بوده و اصلن نشتی درکار نبوده.  اینم تصویر    گیر بکس  ...۲۴ ساعت بعد از تمیز شدن.... تا  چند روز بعد چه پیش اید امیدوارم‌چیزی نباشه..

20170906_144006-1600x1200.jpg

20170906_150720-1600x973.jpg

پس از بررسی کامل مشخص شد     روغن ریزی در حد خیلی کم از کاسه نمد لیور دنده بوده که با تعویضش مشکل نشتی خیلی خیلی کم واسکازین  کاملن حل شد...

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام

حدود دو ماه پیش، وقتی روغن موتور را تعویض کردم تعمیرکار گفت که روغن گیربکس هم کم شده. مقداری روغن گیربکس هم اضافه کرد. بعد از این اتفاق تا حدود یک هفته، توی پارکینگ زیر ماشین مقداری روغن گیربکس مشاهده میکردم. بعد از اون روغن ریزی تقریبا متوقف شد ولی تعویض دنده‌ها مخصوصا دنده دو، سخت جا میخوره. مشکل از چی میتونه باشه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، masood69h گفته است :

سلام

حدود دو ماه پیش، وقتی روغن موتور را تعویض کردم تعمیرکار گفت که روغن گیربکس هم کم شده. مقداری روغن گیربکس هم اضافه کرد. بعد از این اتفاق تا حدود یک هفته، توی پارکینگ زیر ماشین مقداری روغن گیربکس مشاهده میکردم. بعد از اون روغن ریزی تقریبا متوقف شد ولی تعویض دنده‌ها مخصوصا دنده دو، سخت جا میخوره. مشکل از چی میتونه باشه؟

سلام کلا توی 206 روغن گیربکس سر ریز نکنی بهتره چون نوع و مدل روغنها متفاوته و گاها ناسازگار مخصوصا تعویض روغنها که واسکازین سر ریزشون سفتر هست باید بديد کامل عوض کنه ولی قبلش حتما از اینکه گیربکس نشت روغن نداره مطمئن شيد 

سفت جا رفتن دنده هم ميتونه از تنظیم نبودن کلاج باشه در صورتی که سیم کلاج تنظیمی هست و اگر سیم کلاج اتومات هست و خیلی پایین ول کنه یعنی ممکنه سفت جا  رفتن دنده ها ميتونه از اون باشه که بیشتر خودشو تو دنده یک و عقب وقتی ماشین ساکن هست نشون ميده ولی اگه توی حرکت و مثلا دنده خاصی  مثل دو یا سه بد جا بره ميتونه از دنده برنجی ها و واسکازین غیر مناسب باشه 

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان گرامی. یکی دو ماه قبل ماشینم رو بردم مکانیک برای رفع نشتی گیر بکس و گفتم آزادی هرکاری بخواهی بکنی فقط نشتی نده.اونم برسی کرد و گفت از کاسه نمد شفت سمت راننده است و مقدار خیلی کمی هم از کاسه نمد میل ماهک تعویض دنده. و فقط کاسه نمد شفت رو عوض کرد و هفته ها ماشین بدون روغن ریزی بود تا هفته گذشته که ۳ روزه رفتم  مسافرت و برگشتم( تبریز_ کرج_ تبریز) ماشینو نظافت کردم و گذاشتمش پارکینگ. چند روز بعدش رفتم سراغ ماشین و دیدم زیرش حدودا به قطر ۱۵ سانت روغن ریخته و معلوم بود روغن گیربکسه.واقعا خستم کرده این جریان وقت هم نداشتم برم زیرش و ببینم از کجاست.۲۰۶ اینجوریه یا همه ماشینا پس از مدتی روغن ریزی دارن؟ مثلا پژو پارس؟میخواهم بفروشمش و پژو پارسelx بگیرم شاید دردسرهاش کمتر باشه.

ببخشید طولانی شد.

پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸. مدل ۱۳۹۰ کارکرد ۹۰۰۰۰

ویرایش شده در توسط parsa zarkhord
افزودن توضیحات
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 5 ساعت قبل، parsa zarkhord گفته است :

سلام دوستان گرامی. یکی دو ماه قبل ماشینم رو بردم مکانیک برای رفع نشتی گیر بکس و گفتم آزادی هرکاری بخواهی بکنی فقط نشتی نده.اونم برسی کرد و گفت از کاسه نمد شفت سمت راننده است و مقدار خیلی کمی هم از کاسه نمد میل ماهک تعویض دنده. و فقط کاسه نمد شفت رو عوض کرد و هفته ها ماشین بدون روغن ریزی بود تا هفته گذشته که ۳ روزه رفتم  مسافرت و برگشتم( تبریز_ کرج_ تبریز) ماشینو نظافت کردم و گذاشتمش پارکینگ. چند روز بعدش رفتم سراغ ماشین و دیدم زیرش حدودا به قطر ۱۵ سانت روغن ریخته و معلوم بود روغن گیربکسه.واقعا خستم کرده این جریان وقت هم نداشتم برم زیرش و ببینم از کجاست.۲۰۶ اینجوریه یا همه ماشینا پس از مدتی روغن ریزی دارن؟ مثلا پژو پارس؟میخواهم بفروشمش و پژو پارسelx بگیرم شاید دردسرهاش کمتر باشه.

ببخشید طولانی شد.

پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸. مدل ۱۳۹۰ کارکرد ۹۰۰۰۰

سلام اين ربطی به نوع ماشین ندازه حتی ماشین خارجی ام بعد یه مدت کاسه نمداش که همیشه تحط فشار و حرارت هست خراب میشه ولی اینکه بعد تعمیر و هزینه و زمان گذاشتن مشکل برطرف نشه واقعا خسته کننده است که به نظر من دو علت عمده داره یک مرغوب نبودن لوازم یدکی و وارد نبودن یا وقت نذاشتن کافی توسط مکانیک 

پشت ماهک دنده ام اگه روغن بده مقدارش کم هست برای تعویض کاسه نمدشم گیربکس باید خورد شه، حتما دوباره کاسه نمدهای شفت پلوس رو بازدید کنید چون گیربکس رو پیاده نمیکنن و فقط پلوس وا میشه بعد کاسه نمد رو جا میزنن گاها موقع جا زدن چون خیلی بد دست هست کاسه نمد کج جا میره و خراب میشه 

بهترین کار برای گرفتن اساسی نشت واسکازین این هست که وقتی ميخوای صفحه کلاج عوض کنی و گیربکس پايينه کاسه نمدهاش کامل توسط یک مکانیک که تخصص گیربکس داره عوض شه حتی باز هم شه و وضعیت بربرینگها ی شفت گیربکس و وضعیت دنده دیشلی و دنده برنجی ها بررسی شه ارزش داره آدم هزینه کنه حتی با وجود نبود مشکل 

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/12/01, 03:41:35، aidin1384 گفته است :

سلام اين ربطی به نوع ماشین ندازه حتی ماشین خارجی ام بعد یه مدت کاسه نمداش که همیشه تحط فشار و حرارت هست خراب میشه ولی اینکه بعد تعمیر و هزینه و زمان گذاشتن مشکل برطرف نشه واقعا خسته کننده است که به نظر من دو علت عمده داره یک مرغوب نبودن لوازم یدکی و وارد نبودن یا وقت نذاشتن کافی توسط مکانیک 

پشت ماهک دنده ام اگه روغن بده مقدارش کم هست برای تعویض کاسه نمدشم گیربکس باید خورد شه، حتما دوباره کاسه نمدهای شفت پلوس رو بازدید کنید چون گیربکس رو پیاده نمیکنن و فقط پلوس وا میشه بعد کاسه نمد رو جا میزنن گاها موقع جا زدن چون خیلی بد دست هست کاسه نمد کج جا میره و خراب میشه 

بهترین کار برای گرفتن اساسی نشت واسکازین این هست که وقتی ميخوای صفحه کلاج عوض کنی و گیربکس پايينه کاسه نمدهاش کامل توسط یک مکانیک که تخصص گیربکس داره عوض شه حتی باز هم شه و وضعیت بربرینگها ی شفت گیربکس و وضعیت دنده دیشلی و دنده برنجی ها بررسی شه ارزش داره آدم هزینه کنه حتی با وجود نبود مشکل 

دوست عزیزم ممنون از توضیحات و راهنمایی های خوبتان.دیروز بازم بردمش پیش مکانیک و پس از بازدید گفت اینبار از اورینگ درپوش سنسور کیِومتر هست.اورینگ رو عوض کرد و فعلا مشکل برطرف شده.اما توصیه ی شمارو حتما عملی میکنم.( سرویس کامل گیربکس در زمان تعویض دیسک و صفحه کلاچ). باز هم ممنون.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام من کاسه نمد های پلوس هارو مکانیک جفتشو به علت نشت روغن عوض کرد بعد از جانداختن کلی چسب زد آیا این حرکت درسته یا نه ؟

ممنون 206 تیپ 2 88

لینک به ارسال

سلام دوستان

من یه 206  اس دی مدل 89 دارم v20  چند وقته روی گیربکس زیر جای باطری یه مقدار روغن ریخته نمیدونم واسکازینه یا روغن موتور  هر چی هم نگاه میکنم نفهمیدم از کجا ریخته ممنون میشم کمکم کنید

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری