هیدن

تاپیک جامع مباحث مشکلات مربوط به اگزوز(به استثنا کاتالیزور)

480 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

موتور پرت پرت میکرد یا اگزوز؟ عملکرد موتور غیر عادیه؟

سلام

موتور پرت پرت نمیکنه و عادی هست شتاب هم خوب هست این صدای پرت پرت از اگزوز هست گفتم کسی گاز بدی یه نیش گاز داد موتور پرت پرت کرد انگار با فاصله دود از اگزوز میومد بیرون با مکث یعنی گاز که داد یه چند صدم ثانیه دود خیلی کم میومد بیرون و بعد خیلی اومد بیرون دود هم منظورم همون هوا هست که از اگزوز میومد بیون و گرنه از اگزوز دودی بیرون نمیاد....

سلام

ماشینم حدود 10000تا کارکرده بود و صدای مشابه اون فایل صوتی که هست میداد. اول صبح که روشن میکردم دو سه دقیقه ای موتور با لرزش کار میکرد و صدا بیشتر بود. بعد از گرم شدن هم وقتی گاز میدادم یا مسافتی رو با دور بالا رانندگی میکردم، در حالت در جا صدای "پت پت" خفیفی از اگزوز میومد و کمی هم اگزوز می لرزید. ماشینو بردم نمایندگی، بهم گفتن فیلر گیری لازم داره. من به خاطر کار کرد کم نذاشتم فیلر گیری کنن. اما آخرش، روی 12000 دادم فیلر گیری و مشکلم حل شد. البته میدونم فیلر اگر بهم بخوره روی مصرف و شتاب اثر داره، ولی این صدا خیلی شبیه به حالتیه که فیلر ها سفت باشن. تکرار تناوبی صدا، محل صدا و لرزش اگزوز به این موضوع میخوره. نظر دوستان چیه؟

سلام من کمتر از 7 هزار تا رفته ماشینم

- این فیلر گیری چی هست و کجا انجام میشه رو موتور یا ......؟

- این عکس رو ببینید ماشین وقتی سررد هست از اینجا خیلی صدا میاد وقتی گرم بشه بعد شاید 1 ساعت صدا کمتر میشه اما بازم صدا از اینجا میاد که کاملا به گوش میرسه این صدا خودش به وجود اومده قبل اینکه برم برای تعویض روغن و فیلترها

http://s2.picofile.com/file/7176110214/ ... xd83g7.jpg

( ببخشید عکس موتور 207 رو گذاشتم چون عکس خودم نداشتم خواستم متوجه بشید صدا از کجاست دقیقا ) ماشین من تیپ 6 هست

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

فیلر گیری، تنظیم لقی بین انتهای اهرم باز کننده سوپاپ (یا به اصطلاح "اسبک") و انتهای سوپاپ هست. کار خیلی ساده ایه واسه مکانیک ها. هزینه خیلی کمی هم داره. واسه اینکار، همون محفظه ورودی هوا که توشکل مشخص کردی و قاب پلاستیکی روی موتور و قاب روی سر سیلندر باز میشه (کلا ظرف 10 دقیقه) و این فواصل یا همون فیلرها تنظیم میشن. فقط موتور ماشین باید کاملا سرد باشه.

با توجه به مشکل و نوعش، به نظرم اگه یه فیلر گیری انجام بدی ضرری نداره، هزینش فکر کنم زیر 20000تومن در بیاد.

2تا نکته:

1- خود کارشناسان ایرانخودرو و نمایندگی ها و خیلی از تعمیرکارها، زمانی که من همین مشکل رو داشتم و بشون مراجعه کردم بهم گفتن که متاسفانه خیلی از 206 ها چه TU5 و چه TU3 درست تنظیم اولیه نمیشن (زمان تولید در کارخانه)

2- وقتی فیلرها شل باشن، یه صدای تکراری و منظم مثل تیک تیک ساعت (یا صدای برخورد دو قطعه فلزی) شنیده میشه، و وقتی فیلرها سفت باشن، صدای بم گوم گوم یا چیزی شبیه به همون که توی فابل صوتی بود شنیده میشه. این صداها توی بیشتر قسمتهای موتور مخصوصا بالای موتور پخش میشه و لرزش هم به همراه داره ضمن اینکه روی مصرف و شتاب هم تاثیر داره.

لینک به ارسال

سلام مجدد دوستان این رو بگم ماشین سرد بود از دیروز چند ساعت پیش روشن کردم و دیدم دور موتور خودش زیر یک بود اما یه خورده بالا پایین میشد 3-4 دقیقه که گذاشتم موتور گرم بشه این واسه خودش یه کوجولو بالا پایین میشد

اینم عکسش

http://s2.picofile.com/file/7176305478/SP_A0360.jpg

بعد از 1/5 - 2 ساعت رانندگی صدای اگزوز رو ضبط کردم دیدم داره پرت پرت میکنه

http://s2.picofile.com/file/7176301933/ ... 2.wav.html

اینم صدای اون جیغ که وقتی ماشین رو میخوای روشن کنی پله دوم سوئیچ یه صدای جیع میاد و قطع میشه ایا ماشین روشن میشه بازم باید اون صدا بیاد یا خیر و تو ماشین های شما میاد ؟

تو این صدای ضبط شده از ثانیه 6 به بعد این صدا کاملا شنیده میشه خودمم گاپوت رو بالا میزنم خیلی اروم شاید اگر صدای بلند رو 100 درصد فرض کنیم این صدا 15 % میاد

http://s2.picofile.com/file/7176302903/ ... 3.wav.html

لینک به ارسال

بالا پایین شدن دور موتور طبیعی هست و واسه همه هست.

صداس جیغ هم مال پمپ بنزینه.

لینک به ارسال

اکی علی عزیز پس طبیعی هست هماسامون 206 تیپ 5 صفر خریده این دفعه ببینمش میگم کاپوت رو بزنه بالا ببینم چه شکلی هست صدا....

ایا نمیتونه این نوسان یا همون بالا پایین شدن دور موتور ربط داشته باشه به پرت پرت کردن اگزوز یکی هم بهم گفت شاید توری تو اگزوز ریخته ! والا اگر توری هم ریخته بااشه یکی دیگه گفت صدای بم میده نه صدای پرت پرت در مورد اون صدای منوفلید و این پرت پرت اگزوز کمکم کنید ممنون میشم

امروز هم 20 لیتر بنزین سوپر زدم حالا یکی 2 باک دیگه هم میزنم ببینم خوب هست یا خیر.... خدا کنه فردا که ماشین سرده با استارت اول روشن بشه و ساگار باشه با ماشین من

لینک به ارسال
سلام

سلام

موتور پرت پرت نمیکنه و عادی هست شتاب هم خوب هست این صدای پرت پرت از اگزوز هست گفتم کسی گاز بدی یه نیش گاز داد موتور پرت پرت کرد انگار با فاصله دود از اگزوز میومد بیرون با مکث یعنی گاز که داد یه چند صدم ثانیه دود خیلی کم میومد بیرون و بعد خیلی اومد بیرون دود هم منظورم همون هوا هست که از اگزوز میومد بیون و گرنه از اگزوز دودی بیرون نمیاد....

سلام

ماشینم حدود 10000تا کارکرده بود و صدای مشابه اون فایل صوتی که هست میداد. اول صبح که روشن میکردم دو سه دقیقه ای موتور با لرزش کار میکرد و صدا بیشتر بود. بعد از گرم شدن هم وقتی گاز میدادم یا مسافتی رو با دور بالا رانندگی میکردم، در حالت در جا صدای "پت پت" خفیفی از اگزوز میومد و کمی هم اگزوز می لرزید. ماشینو بردم نمایندگی، بهم گفتن فیلر گیری لازم داره. من به خاطر کار کرد کم نذاشتم فیلر گیری کنن. اما آخرش، روی 12000 دادم فیلر گیری و مشکلم حل شد. البته میدونم فیلر اگر بهم بخوره روی مصرف و شتاب اثر داره، ولی این صدا خیلی شبیه به حالتیه که فیلر ها سفت باشن. تکرار تناوبی صدا، محل صدا و لرزش اگزوز به این موضوع میخوره. نظر دوستان چیه؟

- این عکس رو ببینید ماشین وقتی سررد هست از اینجا خیلی صدا میاد وقتی گرم بشه بعد شاید 1 ساعت صدا کمتر میشه اما بازم صدا از اینجا میاد که کاملا به گوش میرسه این صدا خودش به وجود اومده قبل اینکه برم برای تعویض روغن و فیلترها

( ببخشید عکس موتور 207 رو گذاشتم چون عکس خودم نداشتم خواستم متوجه بشید صدا از کجاست دقیقا ) ماشین من تیپ 6 هست

موتورهای tu5 همانند موتورهای شورلت خورجینی احتیاج به تنظیم سوپاپ ندارن وبه اصتلاح اتومات هستن یعنی هراستکانی درون موتور که 16سوپاپ 16 تا استکانی داره هرکدام دارای پمچه کوچکی است که این پمچه به وسیله روغن سوپاپ راره اندازه مورد نیاز باز وبسته میکنه

لینک به ارسال
سلام

سلام

سلام

موتورهای tu5 همانند موتورهای شورلت خورجینی احتیاج به تنظیم سوپاپ ندارن وبه اصتلاح اتومات هستن یعنی هراستکانی درون موتور که 16سوپاپ 16 تا استکانی داره هرکدام دارای پمچه کوچکی است که این پمچه به وسیله روغن سوپاپ راره اندازه مورد نیاز باز وبسته میکنه

برای همین است که میگن درفصل سرما ازروغن 5w40استفاده به بااین کار استکانیها بهتربااین روغن تغذیه میشن ودرفصل سرماواستارتهای اولیه خودرو بهترروشن شده ونرمتر کار میکند

لینک به ارسال

من شکم برد به مسیر سوخت رسانی! حالا شلنگها, انژکتور ها, ریل سوخت, فیلتر بنزین با هر جای دیگه!

چون چند روز پیش بنزین ماشین ما کم بود همه هم میدونیم که اخرای بنزین پر از کثیفی و اشغال هست که تو مسیر گیر میکنه, خلاصه شروع کرد به پرت پرت کردن. بعد از یک بار خاموش روشن کردن درست شد. حالا نمیدونم اشغال رو رد کرده بود یا اصلا از اون نبود.

حالا نمیدونم چه طوری میشه این احتمال رو بررسی کرد.

لینک به ارسال
اکی علی عزیز پس طبیعی هست هماسامون 206 تیپ 5 صفر خریده این دفعه ببینمش میگم کاپوت رو بزنه بالا ببینم چه شکلی هست صدا....

ایا نمیتونه این نوسان یا همون بالا پایین شدن دور موتور ربط داشته باشه به پرت پرت کردن اگزوز یکی هم بهم گفت شاید توری تو اگزوز ریخته ! والا اگر توری هم ریخته بااشه یکی دیگه گفت صدای بم میده نه صدای پرت پرت در مورد اون صدای منوفلید و این پرت پرت اگزوز کمکم کنید ممنون میشم

امروز هم 20 لیتر بنزین سوپر زدم حالا یکی 2 باک دیگه هم میزنم ببینم خوب هست یا خیر.... خدا کنه فردا که ماشین سرده با استارت اول روشن بشه و ساگار باشه با ماشین من

همونطور که گفتم نوسان دور موتور تا 5 دقیقه اول الی 10 دقیقه تو این فصل کاملا طبیعیه

پرت پرت اگزوز هم مال توری موری نیست.ماشین نو اصلا اینا مطرح نیست.

بگرد دنبال چیزای دیگه

به نظر من عملکرد همه قسمتها رو با pps مونیتور کن.اگه مشکلی بود مطمئن باش اون نشون میده.

لینک به ارسال

از دوستان ممنون اما رفتم نمایندگی چند روز پیش نمایندگی رفتم فیلتر روغن " بنزین " اتاق " هوا و روغن رو عوض کرد این مشکل دقیقا یه روز قبل پیش اومد که من ترسیدم گفتم اینقدر نرفتم روغن رو عوض کنم ماشین صدا دار شد و رفتم نمایندگی فرداش و همه چیز رو عوض کردم امروز هم 20 لیتر اولین بار سوپر زدم...

- این که میگن ماشین ریپ میزنه یعنی چی ؟

- مشکل دقیقا از چی میتونه باشه نرم نمایندگی پرسنل محترم بگن از باد لاستیکه یا .... کلی حال ادمو بگیرن گیر بدن به چیزای بی ربط و الکی خرج کنم

------------

ادیت : علی عزیز والا میخواستم یه دیاگ بزنم هشدار صندوق عقب رو فعال کنم یارو اصلا بلد نبود با پی پی اس کار کنه من مسیر رو اومدم خونه اینترنت پیدا کردم باز رفتم پیشش کلا همگی تعطیل هستند cry0.gif

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری