هیدن

تاپیک جامع مباحث مشکلات مربوط به اگزوز(به استثنا کاتالیزور)

450 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام ماشینم 1600 و تیپ 6 هست عزیز دسته موتور همون جا که اسم گیربکس al4 رو نگاه کردم فقط همینو بلد بودم.... الان مشکل 2 جا هست 1- تسمه تایم که میچرخه یه صدا ایجاد میکنه 2- بغل دریچه گاز بالای موتور که فکر کنم به اون محفظه انژکتور میگن اون قسمت خم صدا میده نمیدونم مشکل دقیقش چی هست و ایا ببرم ایران خودرو بگم دیاگ بزنه ببینه چشه یا.... cry.gif عکسها هم اصلا لود نمیشن من دیروز رو دور بالا هم رانندگی کردم ایستادم ببینم صدای موتور کمتر نشده دیدم نه هیچ تغییری نکرده فکر هم نمیکنم ربطی به موتور داشته باشه چون صدا نیمده موتور اصلا صدای اصلی مال اون محفظه بالای موتور هست + زیر تسمه تایم که صدای هو هو میده وقتی میچرخه cry.gif

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

صدای هو هو از همون پولی تنها و آزاد مجموعه تسمه تایم هست!!

لینک به ارسال

اون مال انژکتور نیست

فکر کنم مشکل شما از فیلتر هوا باشه

یه چک بکن اون قسمتی که میگی شاید کیپ نشده صدا میده!!!

پولی هم میشه!

لینک به ارسال

صدا از گیربکست نیست ؟ وقتی داری اون صدا رو می شنوی ، کلاچ رو تا ته بگیر ببین صدا فرقی نمی کنه ؟

لینک به ارسال
اون مال انژکتور نیست

فکر کنم مشکل شما از فیلتر هوا باشه

یه چک بکن اون قسمتی که میگی شاید کیپ نشده صدا میده!!!

پولی هم میشه!

عزیز فیلتر هوا رو چطوری چک کنم ممنون میشم کمک کنید والا اینو یادت نره امیر عزیز که صدا از یه روز قبل اینکه ماشین رو ببرم نمایندگی شروع شد قبل از اونم ماشین کاملا بی صدا بود و فابریک کارخونه بود فیلترها و ...

صدا از گیربکست نیست ؟ وقتی داری اون صدا رو می شنوی ، کلاچ رو تا ته بگیر ببین صدا فرقی نمی کنه ؟

سلام

نه عزیز گیربکس ماشینم اتومات هست و خیلی نرم دنده ها رو عوض میکنه و عملکردش راضی ام hi.gifrose.gif

صدای هو هو از همون پولی تنها و آزاد مجموعه تسمه تایم هست!!

اکی علی عزیز

--------------------

دوستان ماشین رو الان روشن کردم 4-5 دقیقه درجا کار کرد بعد صدا از زیر تسمه تایم یه خورده میومد و اون محفظه بالای موتور که منوفلید هست گمونم اسمش صدای منوفلید اول که روشن کردم زیاد بود و کاپوت بالا بود و ماشین کار کرد 2 دقیقه اول که گذشت منوفلید صداش کمتر شد بعد تغییر نکرد یه 2 دقیقه دیگه گذاشتم کار کرد برداشتم رفتم یه 15 کیلومتر رانندگی کردم هم دور موتور بالا هم پایین بعد یه جا وایسادم اگزوز رو نگاه کردم دیدم یه خورده میلرزه نه خیلی زیاد حس میکنم طبیعی هست و من زیاد حساس شدم روش... رفتم یه تعمیرگاه گفت طبیعی هست ... گفت روغن رو توتال 9 هزار امارات باید میریختی ماشین نرم تر کار کنه زنگ به کاوه دوستم هم زدم تایید کرد باید 9 هزار میریختم اومدم خونه 1- صدای اون منوفلید رو نمیدونم ایا باید صدا بده یا نه و چه قدر ؟

2- صدای تسمه تایم 95 درصدش رفع شده بود و اون 5 درصد هم میزارم به پای سرمای هوا خیلی به گوش نمیرسید اما دیشب بییشتر شنیده میشد شاید به دلیل این رفع شده که دور موتور بالا رفتم و دیروز متوسط دنده ها رو عوض میشد شاید ربط داشته باشه ....

حالا سوال من اینکه تسمه تایم صداش خیلی نیست اگر طبیعی باشه باید بیخیالش بشم .... اون قسمت منوفلید بالای موتور منظورمه ایا باید صدا ایجاد کنه یا نه چقدر ؟ صداش اینجوری هست تر تر تر تر تر میچرخه و منظم هست فقط نمیدونم باید صدا داشته باشه یا نه

لینک به ارسال

با سلام،

اموزشش رو شرمندتم نه ایرانم که بتونم عکس بندازنم نه اموزشش رو دارم ولی کاری نداره کارت با پیچه (میتونی بدی برات یه بار باز و بسته کنن همین تعویض روغنی ها)

اقای رضوی درست گفته روغن شما نیمه سنتیک هست و برای 206 1600 فول سنتیک باید بریزید

والا منوفیلد معمولا صدا نداره شاید اشکال از منتاژ با کیفیت ایران خودرو هست که یا در عایق بندی کوتاهی کردن یا جنسش بده

حالا کلا که کیفیتا پایین اومده ولی اگر هم مشکل از روغن باشه چرا یه روز قبل از تعویض روغن مشکل دار شد؟

بعد یه مسئله هست اصلا منوفیلد صدا نداره!! یعنی کارش خورجی دی اکسید کربن از موتور به بیرون هست ! (البته فیلترازیسون هم میشه!!! تو کاتالیست کانورتور)

میتونید با یه اگزوز ساز در میون بزارید که منوفیلد رو چک کنن

لینک به ارسال

چشم امیر عزیز این تاپیک همینجا بمونه میبرم نمایندگی مشکل رو بررسی کنن ممنون از شما و دیگیر عزیزان که کمک کردید بهم

لینک به ارسال

سلام دوستان من به یکی گفتم امروز گاز بده من اگزوز رو ببینم میلرزه یا خیر دیدم انگار سرما خورده پرت پرت میکنه انگار یه موتور داره خاموش میشه و بهش گاز میدی جون میگیره اینجوریه دلیلش رو نمیدونم چی هست منوفلید کنار دریچه گاز هم که صدا میده.... ااستید کمک کنید مشکلمو حل کنم میترسم برم ایران خودرو ضایع شم بدونه هیچی نمیدونم از موتور و اینا بگه شمعه شمع رو بخرم بگه از موتور ه و و و الکی بپیچوننم و نتونم حلش کنم

لینک به ارسال

سلام

موتور پرت پرت میکرد یا اگزوز؟ عملکرد موتور غیر عادیه؟

لینک به ارسال

سلام

ماشینم حدود 10000تا کارکرده بود و صدای مشابه اون فایل صوتی که هست میداد. اول صبح که روشن میکردم دو سه دقیقه ای موتور با لرزش کار میکرد و صدا بیشتر بود. بعد از گرم شدن هم وقتی گاز میدادم یا مسافتی رو با دور بالا رانندگی میکردم، در حالت در جا صدای "پت پت" خفیفی از اگزوز میومد و کمی هم اگزوز می لرزید. ماشینو بردم نمایندگی، بهم گفتن فیلر گیری لازم داره. من به خاطر کار کرد کم نذاشتم فیلر گیری کنن. اما آخرش، روی 12000 دادم فیلر گیری و مشکلم حل شد. البته میدونم فیلر اگر بهم بخوره روی مصرف و شتاب اثر داره، ولی این صدا خیلی شبیه به حالتیه که فیلر ها سفت باشن. تکرار تناوبی صدا، محل صدا و لرزش اگزوز به این موضوع میخوره. نظر دوستان چیه؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری