هیدن

تاپیک جامع مباحث مشکلات مربوط به اگزوز(به استثنا کاتالیزور)

450 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام عزیزان من نمیدونم شمع ها کجاست و ... سر در نمیارم ااز این چیزا متاسفانه

اسدی عزیز 1 روز قبل از اینکه ماشین رو ببرم روغن بریزم توش این صدا پیش اومد قبل اون هم که روغن فابریک کارخونه توش بوده که تحویل گرفتم..... الان هم توتال 7 هزار ایساکویی ریخته توش با فیلتر پایه کوتاه 3.5 ریخته....

دوستان 1 ساعت پیش ماشین رو روشن کردم که صداشو ضبط کردم چند دقیقه درجا کار کرد شاید 4 دقیقه بعد اروم رفتم یه خورده گرم بشه بعد یه 10 دقیقه ای دور زدم بعد کاپوت رو زدم بالا کلا از 2 قسمت صدا میاد 1- از زیر ماشین که نگاه میکنم از بالای سینی قسمت تسمه تایم این تسمه که میچرخه یه صدای غیر منظم ایجاد میکنه... 2- از بالای سر موتور یه محفظه هست گمونم اسمش درچه گاز یا انژکتور باشه صدای تسمه تایم یه خورده کم میشه بعد از اینکه یه کم کار کنه شاید 10 % کم بشه اما اون محفظه که گفتم صداش اصلا قطع نمیشه...

این صدایی که ضبط کردم هست استارت میزنم و از ثانیه 1 تا 26 درب کاپوت بسته است و از 26 به بعد که درب کاپوت رو میزنم بالا 2 تا صدا شنیده میشه یه صدای بلند تر تر که همون محفظه بالای موتور هستش و یه صدای دیگه که حدودا ثانیه ای یه بار تقریبا شنیده میشه و مثل قطار میمونه که انگار رو ریل رد میشه این صدا رو ایجاد میکنه ممنون میشم کمک کنید پیشاپیش مرسی

http://s2.picofile.com/file/7172576555/ ... _.mp3.html

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام،

شمع رو میتوانید از تعمیرکار مجاز سوال بپرسید

صدای ماشین 100% بیش از حد مجاز هست به حدی که فکر کردم ماشین دیزلی هست

هر چی هست مثل صدای یه چیزی هست که خشک داره جا به جا میشه مثلا مثل این که سیلندر بدون روغن بالا پایین بره ! اصتحکاک متوجه هستید که!

با توجه به گفته های اقا علی و باقی دوستان شک میره به صدای تایپیت هیدرولیکیه

حالا سوال اینه که وقتی دور بالا رانندگی میکنید و توقف می کنه این صدا یا میاد؟

چون دور بالا که میری فشار روغن زیاد میشه تایپیت ها باز میشن تغییر وضعیت میدن.

با تشکر و احترام

لینک به ارسال

امیر جان شنیدم مشکل از دریچه گاز هم میتونه باشه ایا دریچه گاز فق همونی هست که مثل بوق میمونه و من فکر میکردم بوق هست بالای سر موتور هست یا نه شامل چند چیز میشه ؟

- دسته موتور رو با دست گرفتم خیلی نمیلریزد و نمیدونم ایا باید بلرزه یه خورده یا نه ......

- اصلا حواسم نبود یه بار دیگه چک کنم ببینم سر اگزوزی هم میلرزه یا نه

- رو تسمه تایم دسن کشیدم اون قسمت تسمه کاملا خشک بود .. نباید یه خورده روغنی شکل باشه که نرم و بی صدا بچرخه ؟ کلا ما 2 تا صدا داریم همینطور که گفتم یکی از زیر تسمه تایم هست نمیدونم زیر تسمه تایم چیز دیگری هست که بچرخه یا نه اگر نیست پس قسمت پایین تسمه تایم این صدا رو ایجاد میکنه یکی هم صدای اون محفظه بالای موتور هم که اگر دوستان منظورمو میفهمن چی میگم اسمشو بگن من بدونم چیه و اینکه قسمت تسمه تایم چند ؟ انژکتور ها و شمع و دریچه گاز قیمتشو به من بدید ممنون میشم , مرسی

لینک به ارسال

با سلام،

ببینید این دریچه گاز هست

13201793151.jpg

کلا این که دریچه گاز خراب باشه بسیار پایینه!

- بلاخره رولزرویس نیست موتور لرزش داره!

-شمع 20 تومن دریچه گاز 120 تومن دریچه گاز پلاستیکی انژکتور رو نمیدونم

همون طور که گفتم احتمال زیادی داره از این که صدای تایپیت هیدرولیکیه

لینک به ارسال
با سلام،

ببینید این دریچه گاز هست

13201793151.jpg

کلا این که دریچه گاز خراب باشه بسیار پایینه!

- بلاخره رولزرویس نیست موتور لرزش داره!

-شمع 20 تومن دریچه گاز 120 تومن دریچه گاز پلاستیکی انژکتور رو نمیدونم

همون طور که گفتم احتمال زیادی داره از این که صدای تایپیت هیدرولیکیه

عزیز عکس ... بود نتونستم ببینم

منظورت رو از اونجایی که قرمز رنگ کردم نفهمیدم

عزیز تو سرعت خوبه و صدایی به گوش نمیرسه من چند بار رفتم وایسادم ببینم ایا تغییر کرده صدا دیدم نه ... من فکر میکردم از اون محفظه مشکی که سمت چپ موتور هست کنار تسمه تایم فکر میکردم مال اون هست تا دیروز امروز قشنگ توجه کردم دیدم نه از اون محفظه بالای موتور هست هر چی هست از اونجاست... عزیز شمع های ماشین تو همین محفظه هست یا زیر موتور هست ؟ موتور دست میزارم روش خیلی کم میلرزه که طبیعی هست چون موتور روشن هست و بایدم بلرزه یه خورده اما اون محفظه بالای موتور خیلی صدا ایجاد کرده عزیز قیمت تسمه تایم رو بهم بگی ممنون میشم اجرت تعویض هم بگید مرسی... راستی یه مسافتی که رفتم وایسادم کاپوت زدم بالا ا نگار ماشین رو میزاری رو برق اصلی یه صدا میاد عین جیغ اروم که بعد از چند ثانیه قطه میشه من وایاسده بودم صدا رو ضبط کنم ببینم تغییر کرده دیدم اون صدای جیغ که ماشین رو میزاری رو برق اصلی میاد به صورت یه سره شنیده میشه ایا طبیعی هست ؟ rose.gif

لینک به ارسال

اون چیزی که قرمز کردم دریچه گاز هست !

اخه اینجور که شما میگی و من با اقا علی صحبت کردم فقط به همون یه چیز میشه فکر کرد

حالا بذار یه کن راجب اون قسمت ای که میگی صحبت کنیم :

شما برای این که احتراق داشته باشید باید بنزین با هوا مخلوط بشه تا احتراق داشته باشیم ! حالا از تو سیلندر بیا بالا تر میرسی به این دریچه ! مپ سنسور روش هست که مقدار باز شدن دریچه رو میگه و قبلش میشه هم خود دریچه گاز هست

حالا اگه درجا بخواد کار کنه ویز ویز میکنه نه تر تر اگه بخواد صدا بالا تر هم بره باید ماشین گاز بخوره! لذا ربطی به اون موضوع نداره!

برق اصلی داستانش چیه؟ صدای جیغ؟ منظورت مثل جیر جیرک هست؟

تسمه تایم که من چند وقت پیش خریدم 40تومن اصل ولی اخه ماشینت کارکردی نداره من تو 75 تا عوض کردم!

شمع درون موتور هست دقیقا زیر ارم پژو رو موتور (البته موتور های شما ارم پژو رو نداره فقط جاش هست)

لینک به ارسال
اون چیزی که قرمز کردم دریچه گاز هست !

اخه اینجور که شما میگی و من با اقا علی صحبت کردم فقط به همون یه چیز میشه فکر کرد

حالا بذار یه کن راجب اون قسمت ای که میگی صحبت کنیم :

شما برای این که احتراق داشته باشید باید بنزین با هوا مخلوط بشه تا احتراق داشته باشیم ! حالا از تو سیلندر بیا بالا تر میرسی به این دریچه ! مپ سنسور روش هست که مقدار باز شدن دریچه رو میگه و قبلش میشه هم خود دریچه گاز هست

حالا اگه درجا بخواد کار کنه ویز ویز میکنه نه تر تر اگه بخواد صدا بالا تر هم بره باید ماشین گاز بخوره! لذا ربطی به اون موضوع نداره!

برق اصلی داستانش چیه؟ صدای جیغ؟ منظورت مثل جیر جیرک هست؟

تسمه تایم که من چند وقت پیش خریدم 40تومن اصل ولی اخه ماشینت کارکردی نداره من تو 75 تا عوض کردم!

شمع درون موتور هست دقیقا زیر ارم پژو رو موتور (البته موتور های شما ارم پژو رو نداره فقط جاش هست)

عزیز نمیدونم مپ سنسور و دریچه اینا چی هست ممنون میشم یه عکس از قسمت کاپوت بزاری و این مپ سنسور و دریچه و بگی مقدار باز شدش ایا رو چی مشخص هست پس یه عکس از کاپوت بزارید و مشخص کنید این عکسی که میگید رو نمیتونم ببینم چون فیلت.ر هست.

برق اصلی هم منظورم اینه که وقتی ماشین رو رو پله دوم میبریم و یه پله قبل از استارت یه صدای جیغ میاد بعد از چند ثانیه قطع میشه درسته ؟ حالا من ایست کردم تو خیابون کاپوت رو زدم بالا حس کردم اون صدایی که وقتی سوئیچ رو پله دوم یا همون یه پله قبل از استارت هست دقیقا یه صدا مثل اون میاد و یه سره هست ..... عزیز تسمه تایم نباید چرم باشه ایا یا مثل زنجیر دوچرخه اگر روغنی باشه شل میشه و میفته ؟

لینک به ارسال

قسمت نارنجی دریچه گاز و قسمت قرمز مپ سنسور هست

لینک به ارسال

سلام دوباره

عزیزان الان فهمیدم مپ سنسور و دریچه گاز کدوم هست دیگه دقیقا کار مپ سنسور چی هست و چطوری بفهمم بدون مشکل هست یا خیر ؟

لینک به ارسال

با سلام،

هیدن جان (میشه اسم شریفتون رو بدونم؟ ) من اومدم

خیلی ساده توضیح میدم تک تک سوال هاتو

بریم سر دریچه گاز و مپ سنسور !

ببین همون طور که گفتم برای این که ماشین حرکت کنه ما به احتراق (سوزاندن بنزین با هوا یا اکسیژن ) نیاز داریم ! حالا بنزین رو که به ماشین میزنیم که هیچ ! حالا هوا رو موتور از بیرون میگیره !

هر وقت گاز رو فشار میدی یه دریچه هست توش که باز میشه مثلا اگه تخته گاز کنی 100% باز میشه (خودم به چشم تا 102% هم دیدم!!) که هوا بره توی موتور که احتراق بشه !

حالا اقا ما تو ماشین هستیم و گاز میدیم چطوری اون دریچه باز بشه؟ تو قدیم ماشین ها دریچه گاز سیمی داشتن یعنی با فشار دادن پدال گاز سیمی جمع میشد و دریچه هوا باز میشد و استپر مسئول مقدار هوا یا اکسیژن با بنزین بود (اگه اشتباه نکنم) حالا سال ها گذشت و تکنولوژی به روز شد اومدن جای اون دریچه گاز سیمی یه برقی رو گذاشتن و جای اون استپر یه سنسور به نام مپ! (دریچه ها برقی شد تا ماشین ها با لیمیتر های کروزکنترل راحت تر باشن برای ستاب شدن) حالا ما تو ماشین هستیم گاز میدیم دستور گاز به ای سی یو میره از اونجا به مپ سنسور میره ! حالا مپ سنسور گزارش میده به دو جا 1- به دریچه گاز که چقدر باز بشه 2- به انژکتور ها که چقدر پاشش کنن و... (البته دومی رو مطمعن نیستم)

ببین این دریچه گاز سیمی 206 هست : توضیح : این دریچه گاز روی موتور های TU3 یا همون 1400 ها که تیپ 1 و 2 و 3 هستن بوده ولی از سال 85 به بعد (سال رو مطمعن نیستم) به دریچه گاز برقی تغییر کرد

13202385371.jpg

مپ سنسور:

13202385392.jpg

13202385393.jpg

دریچه گاز برقی موتور 1600 (تیپ 4 5 و6 ) شرمنده عکس باز باهاش الان ندارم

13202385394.jpg

حالا بریم سراغ مشکل شما !!!

ببین اگه ماشینت 1600 باشه یا 1400 سال 85 86 به بالا باشه وقتی ماشین رو میزاری رو حالت acc (یعنی یه مرحله مونده سویچ به مرحله استارت برسه که از وسایل برقی استفاده کنی)

وقتی دقت کنی یه صدای تق تق میاد که دریچه باز و بسته میشه !

حالا اگه اینطور که شما میگی و صدا مال این باشه یه سری مشکل داره

1- اگه بخواد ماشین روشن بشه دقت کنی دور موتور میاد رو 800 دور در دقیقه یا یه کمی بالاتر که دریچه در کم ترین حالت خودش باز هست و اگه بخواد صدا بده یا باید بسته باشه کامل که ماشین خفه میشه یا باید باز باشه کامل که میشه فول تراتل یا تخته گاز که دور موتور بالا میره!!

2-بازم صدای تر تر نمیکنه تق تق میکنه!!!

دیاگ بزنی یا پی پی اس میشه فهمید که مشکل داره یا نه (اررور میده یا فالت)

حالا بریم سر صدا

از دو چیز میتونه باشه!

1-تایپیت هیدرولیکیه که وقتی گاز بدی فشار روی تایپیت میاد و تغییر جهت میده!

2- پولی های ماشینت که در واقع چرخدنده هایی هستن که تسمه تایم رو میچرخونه! (مال ماشین بابام این مشکل رو داشت که تسمه از رو پولی میوفتاد در واقع یکی از پولی ها گشاد شده بود!)

وقتی داشتم صدای ماشینت رو میشنیدم احساس کردم یکی از پولی ها خالیه!! مثلا مال کمپرسور کولر خالی باشه و داره الکی میچرخه یا مثلا دسته موتور که از تکون دادن های شدید داره صدا میده! (دسته های پایینی رو چک کردی؟)

تسمه باید خشک باشه اگه بخواد چرب باشه که تو دور های بالا از رو پولی سر میخوره!

سوالی بود من در خدمتم

راستی یه سوال

وقتی دور بالا رانندگی میکنید و توقف می کنه این صدا یا میاد؟

با احترام فراوان

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری