هیدن

تاپیک جامع مباحث مشکلات مربوط به اگزوز(به استثنا کاتالیزور)

462 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام به همه دوستان عزیز

ماشین من از زیر تسمه تایم یه صدای کر کر میاد که صدای بم شکل داره و از بالای موتور اون قسمت که تو عکس مشخص کردم یه صدای تر تر میومد 2-3 دقیقه اول که روشن کردم ماشین رو و سرد بود یه 3 دقیقه گذشت و صدا 80 % قطع شد و بقیه صدا موند... نمیدونم این صدا از کجا اومده قبلا خیلی بی سر و صدا بود رفتم اگزوز رو ببینم دود میکنه ماشین یا نه صداش منظمه یا خیر دیدم به به سر اگزوز ماشین صدا بم شکل داره انگار موتور خفه کار میکنه و لرزش هم داره مشکل چی هست ممنون میشم عزیزان کمک کنند اینم بگم نه تا حالا موتور شویی نداشتم ......

بیشتر صدا از اینجا هست http://s2.picofile.com/file/7172047525/er.png

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
سلام به همه دوستان عزیز

ماشین من از زیر تسمه تایم یه صدای کر کر میاد که صدای بم شکل داره و از بالای موتور اون قسمت که تو عکس مشخص کردم یه صدای تر تر میومد 2-3 دقیقه اول که روشن کردم ماشین رو و سرد بود یه 3 دقیقه گذشت و صدا 80 % قطع شد و بقیه صدا موند... نمیدونم این صدا از کجا اومده قبلا خیلی بی سر و صدا بود رفتم اگزوز رو ببینم دود میکنه ماشین یا نه صداش منظمه یا خیر دیدم به به سر اگزوز ماشین صدا بم شکل داره انگار موتور خفه کار میکنه و لرزش هم داره مشکل چی هست ممنون میشم عزیزان کمک کنند اینم بگم نه تا حالا موتور شویی نداشتم ......

بیشتر صدا از اینجا هست http://s2.picofile.com/file/7172047525/er.png

با سلام،

لطفا مدل خودروی خود را قید کنید

با احترام.

لینک به ارسال

با سلام،

لطفا مدل خودروی خود را قید کنید

با احترام.

206 تیپ 6 مدل 25-10-89

لینک به ارسال

با سلام،

خوب مدل ماشین شما تازه هست و نمیشه گفت از کاتالیزور باشه

اون قسمتی هم که قید کردین مربوط به بخش گاز ماشین میشه (کمی قبل تر دریچه گاز یا تراتل قرار داره) روی خودش هم مپ سنسور که مقدار باز کردن اون دریچه رو به دریچه گذارش کنه (تراتل پزیشن)

لذا اون صدای تر تر شاید از باز و بسته شدن دریچه گاز باشه (تو مدل های قدیمی میشد کمی با تمیز کردن مدار و چرخ دنده ها این مشکل رو کاهش داد ولی تو مدل های جدید 7.4.5 دریچه گاز تعویض شد و این امکان وجود نداره)

از طرفی صدایی که شما قید میکنید ربطی به اون مکان نداره!

دیاگ یا پی پی اس زدین ببینید سنسوری یا چیزی فالت داده باشه؟

با احترام.

لینک به ارسال

سلام نه عزیز دیاگ نزدم اما حس میکنم چون روغنی که عوض کردم با فیلتر 3.5 ریخته روغن زیادی داره ... و از رو اون میله گیج سطح روغن هم چیزی نمیفهمم چون تا حالا اندازه گیری نکردم

لینک به ارسال

با سلام،

نمیگم حتما دیاگ یا پی پی اس بزنید ولی برای چک اپ یه نگاهی بیاندازین !

مقدار روغن رو نمیدونم! بهتر از دوست عزیز اقای اسدی کیهان بپرسین (میگم یه سر به این تاپیک بزنن)

با احترام!

لینک به ارسال

سلام,

گیج روغن رو در بیارید, با دستمال کاغزی حسابی تمیزش کنید و دوباره تو جاش فرو ببرید. بعد دوباره در بیارید و با عکس زیر مقایسه کنید.

hmjq1x09u3lgw4iarnp4.jpg

سطح B کمترین حد مجاز هست نباید از این کمتر بشه. سطح A بیشترین حد مجاز هست نباید از این بیشتر بشه. البته به نظرم یکم بیشتر بشه موردی نیست. چون سطح کنونی که همین سطح حال حاضر در ماشین خودمون هست مشکلی ایجاد نکرده.

درب موتور رو باز کنید (همون جایی که ازش روغن میریزید) ببینید بوی دود میده؟

به یک نفر بگید که به ماشین گاز بده دور موتور رو تا 4-5 ببره بعد گاز رو ول کنه. خودتون دستتون رو بگیرید جلوی اگزوز ببینید بوی روغن سوخته میده یا نه؟

نمیدونم چرا فکر میکنم داره روغن سوزی میکنه. توی شتاب ماشین تاثیری دیدید؟

لینک به ارسال

با سلام،

اسدي كيهان جان فكر نميكني يه كم براي اين سال زود هست؟

نوع سواري شما جطور هست؟ دور بالا رانندكي ميكنيد؟ وسايل سنكين باهاش جا به جا ميكنيد؟

شرمنده كي بوردم عربيه!

لینک به ارسال

سلام

بیشتر 206 های با دریچه گاز برقی از همون قسمتی که علامت زدید یه صدای دایم دارند . که کاریش نمی شه کرد. اما اون صدا توی همه حالات یکسان هست . اگه صدا با افزایش دور موتور برطرف نشد و بههمون شکل به گوش رسید احتمالا از همون قسمت دریچه گاز برقیه و جای نگرانی نیست . اما اگه با تغییر دور موتور ماشین ، صدا هم تغییر کرد اونوقت باید خیلی چیزهای دیگه رو بررسی کرد . از هرزگرد و بلبرینگ گرفته تا....

بهتره ماشین رو ببرید یه تعمیرگاه ماهر تا وضعیت کارکرد موتور رو با دیاگ چک کنه و اگه لازم بود یه کمپرس هم از سیلندرهای ماشین بگیره

لینک به ارسال

مرسی دوستان

عزیزان مشکل تو حالت درجا کار کردن هست من تو حرکت هنوز امتحان نکردم اما همینقدر بگم قدیما تو ماشین مینشستم روشن بود اصلا نمیدونستم روشن هست و استارت میزدم... اما الان قشنگ مشخصه ماشین روشنه انگار بد کار میکنه cry.gif

من با گیچ اندازه گرفتم با این میله ...

اول اینو بگم که میله شما مثل اینکه سرش اهنی هست اما میله ماشین من سرش پلاستیکی هست و از سر میله تا سطح A روغن مثل اب هست یعنی پر رنگ هست از اون سطح A اون فرورفتگی یه خورده روغن پراکنده هست امیدوارم منظورمو بفهمید درب مخزن روغن موتور رو باز کردم دیدم نه بو نمیده ماشین هم از صبح ساعت 11 - 12 خاموش بود تا الان که خاموشه و اندازه گرفتم...

دوستان مشکل از 1 روز قبل اینکه برم نمایندگی و روغن رو عوض کنم شروع شد خیلی صدای ماشین زیاد بود یه خط هم روغن کم کرده بود تو پشت امپر من نگاه کردم گفتم صدا شاید به دلیل روغن هست برم همه چی روو عوض کنم به نظرم از دریچه گاز یا تسمه تایم باید باشه اخه دریچه گاز اون محفظه بالای موتور رو میگم یه صدای تر تر میده چند دقیقه اول که روشن میکنی بعد خوب میشه 80 % و 20 درصدش باقی می مونه از بالای تسمه تایم نه زیرش هول و هوش سینی میشه دقیقه یه صدای غیر منظم چرخیدن تسمه تایم میاد وقتی میچرخه غیر منظم یه صدای هو هو میاد ایا میشه از تسمه تایم باشه ؟؟ دریچه گاز چی میتونه ربطی داشته باشه ؟ قیمتشوت چقدر هست بخوام عوض کنم ؟ ایا لرزش اگزوز هم میتونه ربط داشته باشه به دریچه گاز و تسمه تایم ؟ خواهشا کمک کنید رفع کنم این مشکلو

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری