mehrdad320

مباحث و مشکلات مربوط به سیستم ترمز(هواگیری،بوستر و...)

262 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام به دوستان بنده مشکل ترمز ضعیف داشتم که یه سری کارا انجام دادم که خیلی تاثیر داشت اما یه اشکالی تو کار هست که اینجا هیچ مکانیکی سر در نمیاره/قطعاتی که عوض کردم:لنت عقب/کاسه چرخ چون 2 بار لبه گیری کردم قطرش کم شده بود/مکانیزم تنظیم لنت/بوسترم هم سالم بود این کارا رو انجام دادمم ترمز خیلی عالی شد اما بعد یه مدت تقریبا 1 ماه دوباره ضعیف شد که فهمیدم مشکل از مکانیزم تنظیم لنته که لنتو تنظیم نمیکنه دوستان راهنمایی کنید یا یه عکسی بزارید تا نحوه درست بستنش رو بدونم هر مکانیک هم یه جور می بنده/در ضمن مکانیزم هم مارک بوش تو بسته بندی اوجینال بود

سلام

احتمالا منظور دوستمون از مکانیزم همون پیچ ریگلاژ کفشک هاست

کاسه تیپ 2 چون با بلبرینگ بیرون میاد تنظیمش از 405 و .. مشکل تر هست .

باید مکانیک جوری تنظیم کنه که نه چرخ قفل بشه و نه لنت آزادی داشته باشه گرچه در بهترین شرایط خیلی تنظیم دوام نداره و دوباره ریگلاژ لازم میشه.

اون پیچ دندانه دار با یک فلز کوچک قفل میشه و مکانیک باید مراقب اون خار نگهدارنده باشه تا تنظیم ثابت بشه.

یه روش راحت هم وجود داره که فقط جک زیر چرخ می زنید و یکی از پیچ چرخ باز شده و با اهرم باریکی از بیرون به داخل کاسه دسترسی داشته به کمک چراغ قوه ریگلاژ میشه که خیلی تجربه میخاد چون ممکنه خار نگهدارنده مورد اصابت قرار بگیره.

با سلام دوست عزیز و ممنون از پاسختون تنظیم دقیق انجام میشه حتی 2 بار خودم این کارو انجام دادم به طوری که وقتی چرخ رو میچرخونی داخلش خش لنت میاد اما کامل درگیر نیست /اما من فک میکنم که این مکانیزم تنظیم کفشک ها اتومات تنظیم کنه که اونم در صورت بستن درسته یا اینطور نیست خودش تنظیم نمیشه؟چون پراید اینطوریه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام به دوستان بنده مشکل ترمز ضعیف داشتم که یه سری کارا انجام دادم که خیلی تاثیر داشت اما یه اشکالی تو کار هست که اینجا هیچ مکانیکی سر در نمیاره/قطعاتی که عوض کردم:لنت عقب/کاسه چرخ چون 2 بار لبه گیری کردم قطرش کم شده بود/مکانیزم تنظیم لنت/بوسترم هم سالم بود این کارا رو انجام دادمم ترمز خیلی عالی شد اما بعد یه مدت تقریبا 1 ماه دوباره ضعیف شد که فهمیدم مشکل از مکانیزم تنظیم لنته که لنتو تنظیم نمیکنه دوستان راهنمایی کنید یا یه عکسی بزارید تا نحوه درست بستنش رو بدونم هر مکانیک هم یه جور می بنده/در ضمن مکانیزم هم مارک بوش تو بسته بندی اوجینال بود

سلام

احتمالا منظور دوستمون از مکانیزم همون پیچ ریگلاژ کفشک هاست

کاسه تیپ 2 چون با بلبرینگ بیرون میاد تنظیمش از 405 و .. مشکل تر هست .

باید مکانیک جوری تنظیم کنه که نه چرخ قفل بشه و نه لنت آزادی داشته باشه گرچه در بهترین شرایط خیلی تنظیم دوام نداره و دوباره ریگلاژ لازم میشه.

اون پیچ دندانه دار با یک فلز کوچک قفل میشه و مکانیک باید مراقب اون خار نگهدارنده باشه تا تنظیم ثابت بشه.

یه روش راحت هم وجود داره که فقط جک زیر چرخ می زنید و یکی از پیچ چرخ باز شده و با اهرم باریکی از بیرون به داخل کاسه دسترسی داشته به کمک چراغ قوه ریگلاژ میشه که خیلی تجربه میخاد چون ممکنه خار نگهدارنده مورد اصابت قرار بگیره.

با سلام دوست عزیز و ممنون از پاسختون تنظیم دقیق انجام میشه حتی 2 بار خودم این کارو انجام دادم به طوری که وقتی چرخ رو میچرخونی داخلش خش لنت میاد اما کامل درگیر نیست /اما من فک میکنم که این مکانیزم تنظیم کفشک ها اتومات تنظیم کنه که اونم در صورت بستن درسته یا اینطور نیست خودش تنظیم نمیشه؟چون پراید اینطوریه

امروز رفتم پیش یه بوستر ساز و موضوع رو براش توضیح دادم اونم گفت لنت ها جا افتاده و نیاز به تنظیم داره گفتم بازم باید بازش کنم گفت نه جالبه اینه که یه روشه جدید بهم یاد داد اونم اینه که در حالت دنده عقب رفتن چند بار ترمز شدید بزنید تا تنظیم شه البته با سرعت کم/و در نهایت تعجب درست شد

البته این روش زمانی جواب میده که مکانیزم تنظیم لنت سالم و درست بسته شده باشه

لینک به ارسال

باسلام

ژيچ هواگيري چرخ عقب سمت راننده در هنگام باز كردن شكست توسط چپ گرددومته خارج كردم موارد زير بوجود آمد خواهشمندم مرا راهنمائي كنيد(‌تيپ خودرو 4 اتوماتيك)

1)‌بعد از بستن وسفت كردن پيچ هواگيري باز از داخل سوراخ پيچ روغن به بيرن ميريزد؟

2)‌با كور كردن سوراخ پيچ هواگيري وانجام هواگيري در چنيدين مرحله كورس پدال پائين است در هنگام ايست كامل فاطله پدال تا بدنه 4 سانت وپدال بسيار نرم وبا خلاصي همراه است ؟

باتشكر از دوستان كه مرا راهنمائي كنند [prr]

لینک به ارسال

باسلام

ژيچ هواگيري چرخ عقب سمت راننده در هنگام باز كردن شكست توسط چپ گرددومته خارج كردم موارد زير بوجود آمد خواهشمندم مرا راهنمائي كنيد(‌تيپ خودرو 4 اتوماتيك)

1)‌بعد از بستن وسفت كردن پيچ هواگيري باز از داخل سوراخ پيچ روغن به بيرن ميريزد؟

2)‌با كور كردن سوراخ پيچ هواگيري وانجام هواگيري در چنيدين مرحله كورس پدال پائين است در هنگام ايست كامل فاطله پدال تا بدنه 4 سانت وپدال بسيار نرم وبا خلاصي همراه است ؟

باتشكر از دوستان كه مرا راهنمائي كنند [prr]

سلام دوست عزیز

چرا شکست شما که چرخ عقب دیسکی دارید و کالیپر آلومینیومی است؟

نگران نباشید اگه کور کردن اصولی باشه و نشتی ندارید از خود مهره سرلوله هواگیری کنید ، یعنی بجای شل کردن پیچ هواگیری اونو شل کنید

ازخود لوله هم هوا بیرون میاد ترمز هم میاد بالاتر ، چون با کور شدن هوا محبوس مونده

لینک به ارسال

با سلام خدمت اساتیده اهل فن

من یه 206 تیپ 5 مدل 84 دارم با وجود مراجعه به مکانیک مشکل ترمزش ادامه داره

چراغ استوپ و absوکیلومتر و امپر قط شده دیروز یادگار شمال شلوغ بود مجبور به ترمز های پیاپی شدم همه مشکلات از بین رفت و کار کردن بعد از روشن کردن دوباره ماشین همش برگشت . ممنون میشم راهنمایی کنید.

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

لینک به ارسال

سلام و عرض خسته نباشید.

من بعد از تعویض روغن ترمز مشکل در ترمز گیری پیدا کردم بدین صورت که ترمز با فشار پدال فورا عمل نمی کنه و پدال سفت شده نیاز به فشار بیشتری برای ترمز گیری هستش.

داستان تعویض روغن ترمز من هم عجیبه و نگرانم کرده.

تیپ 5 مدل 90 که از کارخونه روغن ترمز آبی داشت.

من شنیده بودم که نباید روغن ترمز dot 3 و dot 4 با هم ترکیب بشن که در این صورت سیستم ترمز خراب میشه و خطرناکه.

در محصولات ایرانی Dot 3 زرد و Dot 4 آبی هست.

از ایرانخودرو روغن ترمز تکستار Dot 4 گرفتم ولی موقع ریختن داخل مخزن دیدم رنگش زرد هست و مکانیک بلافاصله کار رو متوقف کرد و دستپاچه شد که خطرناکه و حتما روی برچسب اشتباهی dot 4 چاپ شده.

در اینترنت به زبان انگلیسی جستجو کردم و در هیچ سایتی ندیدم که بگن dot 3 و 4 نباید ترکیب بشه.

با این حال با کمی جستجو متوجه شدم dot 4 لزوما آبی نیست و زرد هم میتونه باشه.

ولی برای اینکه مطمئن بشم مشکلی به وجود نمیاد تصمیم گرفتیم کل سیستم رو خالی کنیم و بعد روغن ترمز تکستار رو بریزیم تا کاملا زرد باشه.

بدین صورت که از هر چهار چرخ لوله روغن رو باز کرد و گفت استارت بزن و با موتور روشن ترمز بزن تا کل روغن خارج بشه که بعد از خالی شدن کامل 1 قوطی روغن تکستار ریختیم و تخلیه کردیم بعد با 2 تا قوطی پر کرده و هواگیری کردیم.

الان نمیدونم مشکل از ترکیب شده این 2 نوع روغن هستش یا اینکه چون با موتور روشن به قدری ترمز کردیم که لوله ها خالی شدن باعث شد خرابی به وجود بیاد.

مکانیک میگه باید با دیاگ در قسمت abs هم هواگیری رو انتخاب کنم تا شاید مشکل حل بشه.

همچین چیزی هم داریم؟!

ببخشید طولانی شد.

ممنون که تا انتها خوندید.

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز ای بی اس حتما باید با دستگاه هواگیری بشه و مشکل کار از اونجاست

لینک به ارسال

دوستان اگه لوله ها خالی از روغن باشن و با موتور روشن پدال ترمز رو فشار بدیم ممکنه خرابی به وجود بیاد؟

امروز رفتم پیش یک برق کار و با دیاگ هواگیری abs رو زدیم ولی خود سیستم هواگیری نمی کنه باید پیچها رو به ترتیبی که اونجا اعلام میکنه باز و بسته کنیم.

کار سخت شد الان باید برق کار رو بردارم ببرم مکانیکی [wait]

لینک به ارسال

دوستان اگه لوله ها خالی از روغن باشن و با موتور روشن پدال ترمز رو فشار بدیم ممکنه خرابی به وجود بیاد؟

امروز رفتم پیش یک برق کار و با دیاگ هواگیری abs رو زدیم ولی خود سیستم هواگیری نمی کنه باید پیچها رو به ترتیبی که اونجا اعلام میکنه باز و بسته کنیم.

کار سخت شد الان باید برق کار رو بردارم ببرم مکانیکی [wait]

سلام دوست عزیز

اشکالی نمیتونه پیش بیاد غیر از اینکه هوای بیشتری وارد بشه به سیستم،

شما سعی کنید هوا گیری از هر 4 چرخ بطور کامل انجام بدید، اگه لوله ها درین شده باشه با حوصله انجام بدید ، ترمز که بالا اومد یه هواگیری با دیاگ هم انجام بدید

من خودم abs نصب کردم ، فکرش رو بکنید تمام لوله ها و یونیت جدید ، پمپ و مخزن ، هر 4 چرخ بدون روغن رو هواگیری کردم اکی شد، اگه تمام سیستم هوا داره با دیاگ احتمالا خیلی موثر نیست و بهتره پیچ هواگیری از سر 4 چرخ رو باز و بسته کنید تا هوا تخلبه بشه بخصوص چرخهای عقب که طول لاین بیشتری داره .

با دیاگ احتمالا پمپ داخل یونیت به گردش در میاد و سلونوئیدها با الگوریتم مشخصی باز و بست میشن حالا این هوا کجا میره و براحتی خارج میشه که معلوم نیست فقط میتونه برگرده به مخزن، که ممکنه به موثری تخلیه از چرخها نباشه

فقط طی کار مراقب باشید مخزن خالی نشه

لینک به ارسال

با سلام

اخیرا دیدم که توسط ساکشن روغن،اقدام به ساکشن روغن ترمز و بعد از ان اقدام به ریختن روغن ترمز جدید می کنند.

ایا اینکار درست است؟

چون به نظر همه روغن ترمز تخلیه نمیشه.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری