mehrdad320

مباحث و مشکلات مربوط به سیستم ترمز(هواگیری،بوستر و...)

262 ارسال در این موضوع قرار دارد

دوستان اینکه کورس پدال ترمز کم باشه یه نکته مثبت هست یا منفی؟(خودم فکر میکنم مثبته!)

من بعد از تعویض بوستر با نوع تیپ 6 کورس پدال ترمزم خیلی کم شده جوریکه نهایتا 2سانت میره پایین

پدالم سفت شده و البته بسیار حساس ، مشکل چوب شدن ندارم هروقت بخوام بهترین ترمزگیری رو بهم میده اما در کل کورس پدال کم شده و نسبت به حالت اولم سفت تر شده

وجود هوا در سیستم میتونه باعث این قضیه شده باشه؟

سلام

پدال که خلاصیش کم بشه نکته مثبتیه

اگه هوا داشته باشه کورس زیاد و ترمز نرم میشه که باعث کم شدن قدرت ترمز میشه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

از دوستان و اساتید کسی نحوه سرویس کردن بوستر ترمز رو میدونه؟

فرض کنید بوستری چندین سال از روی ماشین باز بوده و استفاده نشده، اگه بخوایم سرویسش کنیم به چه صورت هست؟

لینک به ارسال

سلام هيچكس تاحالا بوسترترمز وسوپاپ بوستر تيپ دو رابازوسرويس نكرده

لینک به ارسال

با سلام

دو ماه پیش لنت های ماشینو عوض کردم و بهترین جنس رو انداختم و تا به امروز هیچ مشکلی نداشتم ، کیفیت ترمز گیری عالی بود و هیچ سوتی نمیکشید و کلا ازش همه جوره راضی بودم

ولی امروز ناگهان صدای خرخر از چرخ جلو سمت شاگرد اومد که زدم بغل و چرخ رو باز کردم و دیدم یکی از لنت ها کاملا تموم شده و به آهن رسیده و دیسک رو کلی خط انداخته و اون یکی کاملا نو بودش ، بعدش چرخ سمت راننده رو باز کردم و دیدم که لنت ها اون هم عالیه ، کلا با این لنت ها من 5000 کیلیومتر راه رفتم ولی نمیدونم چرا اینجوری شده؟

حالا مجبورم فردا برم بدم دیسک رو تراش بدن و مجدد چهار تا لنت نو بخرم و الکی الکی حداقل 200 تومن برام خرج داره

دوستان مشکل از کجاست؟

لینک به ارسال

سلام

متاسفانه رفتم سراغ ماشین و دیدم که متاسفانه گردگیر من هم خیلی کم پارگی داره ولی هر جا توی قم رفتم نتونستم پیدا کنم برگشتم همون گردگیر رو با چسب فوری کورش کردم و همونو جا زدم سیلندر کثیف بود این عکسش

20150221-195157.jpgLINK_TEXT><e>

حالا اینو تمیز کردم ولی روغن نزدم و گردگیر هم جا زدم و هواگیری هم کردم

نظر دوستان چیه؟

الان که خوندم هوا گیری هم اشتباه انجام دادم من پیچ رو باز میکردم و به نفر دوم میگفتم پدال بزنه و پیچ رو میبستم و دوباره همون کار

دوستان میگن باید پیچ بسته چند بار پدال بزنه ولی من پیچ باز گفتم پدال میزد و اون شلنگ شفاف در ظرف روغن ترمز هم من نداشتم حالا بنظر شما سیستم هوا گرفته؟

اگر هوا گرفته فقط همون چرخ باید هوا گیری بشه یا کل چرخها؟

لینک به ارسال

سلام

متاسفانه رفتم سراغ ماشین و دیدم که متاسفانه گردگیر من هم خیلی کم پارگی داره ولی هر جا توی قم رفتم نتونستم پیدا کنم برگشتم همون گردگیر رو با چسب فوری کورش کردم و همونو جا زدم سیلندر کثیف بود این عکسش

20150221-195157.jpgLINK_TEXT><e>

حالا اینو تمیز کردم ولی روغن نزدم و گردگیر هم جا زدم و هواگیری هم کردم

نظر دوستان چیه؟

الان که خوندم هوا گیری هم اشتباه انجام دادم من پیچ رو باز میکردم و به نفر دوم میگفتم پدال بزنه و پیچ رو میبستم و دوباره همون کار

دوستان میگن باید پیچ بسته چند بار پدال بزنه ولی من پیچ باز گفتم پدال میزد و اون شلنگ شفاف در ظرف روغن ترمز هم من نداشتم حالا بنظر شما سیستم هوا گرفته؟

اگر هوا گرفته فقط همون چرخ باید هوا گیری بشه یا کل چرخها؟

سلام

اگه پدال به اصطلاح 2 پا شده هوا داره ، همون چرخ عقب هواگیری بشه و ترمز بالا بگیره کفایت میکنه .متاسفانه اغلب بخاطر پیچ دادن بدون حوصله با پیچ گوشتی به گردگیر صدمه میزنند، بهتره همون چسب بزنید تا بعد پیدا کنید

لینک به ارسال

اون شلنگ شفاف و ظرفی که انتهای شلنگ در روغن ترمز باشه اصولی ترین کاره

ولی وقتی این وسیله ها در دسترس نیست بهترین کار اینه برای هواگیری:

1.فردی چند بار پشت هم پدال رو پُر میکنه و پدال رو تا انتها نگه میداره.

2.شما پیچ هواگیری رو باز می کنید و روغن با فشار بیرون میپاشه ، به محض کم شدن فشار روغن پیچ رو می بندید

(باید آچار روی پیچ هواگیری باشه و جدا نکنید و به محض باز کردن فشار تخلیه میشه و باید پیچ رو ببندید. نیز نیست سفت هم بکنید!)

3.اون فرد دوباره پمپ میکنه و پدال رو نگه میداره و شما باز هم پیچ رو باز و بسته می کنید

4.این کار رو تا جایی ادامه میدید که روغنی که خارج میشه کاملا آبی و شفاف بشه

نکته: حواستون به سطح روغن مخزن باشه

نکته: در زمان هواگیری درب مخزن باز باشه

نکته: هواگیری رو از دور ترین چرخ شروع کنید

یعنی : اول چرخ عقب سمت شاگرد - دوم چرخ عقب سمت راننده - سوم چرخ جلو سمت شاگرد - چهارم چرخ راننده

در صورتی که تمایل دارید کل روغن سیستم رو تعویض کنید هم به همین روش میشه انجام داد و باید هر بار که سطح روغن مخزن داره تموم میشه از بالا روغن اضافه کنید

لینک به ارسال

با سلام به دوستان بنده مشکل ترمز ضعیف داشتم که یه سری کارا انجام دادم که خیلی تاثیر داشت اما یه اشکالی تو کار هست که اینجا هیچ مکانیکی سر در نمیاره/قطعاتی که عوض کردم:لنت عقب/کاسه چرخ چون 2 بار لبه گیری کردم قطرش کم شده بود/مکانیزم تنظیم لنت/بوسترم هم سالم بود این کارا رو انجام دادمم ترمز خیلی عالی شد اما بعد یه مدت تقریبا 1 ماه دوباره ضعیف شد که فهمیدم مشکل از مکانیزم تنظیم لنته که لنتو تنظیم نمیکنه دوستان راهنمایی کنید یا یه عکسی بزارید تا نحوه درست بستنش رو بدونم هر مکانیک هم یه جور می بنده/در ضمن مکانیزم هم مارک بوش تو بسته بندی اوجینال بود

لینک به ارسال

سلام

لطفا مکانیزم تنظیم لنت رو بیشتر شرح بدید که کدوم قسمت رو دقیقا میفرمائید

لینک به ارسال

با سلام به دوستان بنده مشکل ترمز ضعیف داشتم که یه سری کارا انجام دادم که خیلی تاثیر داشت اما یه اشکالی تو کار هست که اینجا هیچ مکانیکی سر در نمیاره/قطعاتی که عوض کردم:لنت عقب/کاسه چرخ چون 2 بار لبه گیری کردم قطرش کم شده بود/مکانیزم تنظیم لنت/بوسترم هم سالم بود این کارا رو انجام دادمم ترمز خیلی عالی شد اما بعد یه مدت تقریبا 1 ماه دوباره ضعیف شد که فهمیدم مشکل از مکانیزم تنظیم لنته که لنتو تنظیم نمیکنه دوستان راهنمایی کنید یا یه عکسی بزارید تا نحوه درست بستنش رو بدونم هر مکانیک هم یه جور می بنده/در ضمن مکانیزم هم مارک بوش تو بسته بندی اوجینال بود

سلام

احتمالا منظور دوستمون از مکانیزم همون پیچ ریگلاژ کفشک هاست

کاسه تیپ 2 چون با بلبرینگ بیرون میاد تنظیمش از 405 و .. مشکل تر هست .

باید مکانیک جوری تنظیم کنه که نه چرخ قفل بشه و نه لنت آزادی داشته باشه گرچه در بهترین شرایط خیلی تنظیم دوام نداره و دوباره ریگلاژ لازم میشه.

اون پیچ دندانه دار با یک فلز کوچک قفل میشه و مکانیک باید مراقب اون خار نگهدارنده باشه تا تنظیم ثابت بشه.

یه روش راحت هم وجود داره که فقط جک زیر چرخ می زنید و یکی از پیچ چرخ باز شده و با اهرم باریکی از بیرون به داخل کاسه دسترسی داشته به کمک چراغ قوه ریگلاژ میشه که خیلی تجربه میخاد چون ممکنه خار نگهدارنده مورد اصابت قرار بگیره.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری