mehrdad320

مباحث و مشکلات مربوط به سیستم ترمز(هواگیری،بوستر و...)

133 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 12 ساعت قبل، otika2000 گفته است :

سلام دوستان ماشین من ایرانیزه هست اس ادی مدل 94 ، مشکلی که دارم اینه که در سرعت های پایین فقط ، اگر مدتی برونم و ترمز کنم ، بعضی وقتها ترمز بعد از رها کردن پدال دیگه ول نمیکنه ... خودم برای اینکه بفهمم کدام چرخ درگیره وقتی این طوری شد جک زدم و همه چرخ ها را چک کردم و دیدم چرخ جلو سمت شاگرد کاملا گیره ....خواستم راهنمایی کنید اشکال از کجا میتونه باشه ... در ضمن تست عملکرد بوستر رو هم خودم انجام دادم و اکی بود و هیچ مشکل خاصی هم در ترمز گیری وجود نداره در سرعت های بالا....

با سلام:

علت گیر کردن پیستون پمپ در داخل سیلندرخود. ( به دلیل زنگ زدگی, گیر کردن گل ولای و گرد و خاک در اطراف آن) باید پمپ باز شود و لاستیک های تشتکی و فنر داخل آن و محل حرکت پیستون داخل سیلند بررسی شود. معمولا با کشیدن سنباده بسیار نرم در محل اتصال  اشکال رفع می شود. 

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در ۱ ساعت قبل، تحیری گفته است :

با سلام:

علت گیر کردن پیستون پمپ در داخل سیلندرخود. ( به دلیل زنگ زدگی, گیر کردن گل ولای و گرد و خاک در اطراف آن) باید پمپ باز شود و لاستیک های تشتکی و فنر داخل آن و محل حرکت پیستون داخل سیلند بررسی شود. معمولا با کشیدن سنباده بسیار نرم در محل اتصال  اشکال رفع می شود. 

سلام ممنون از توضیحاتتون ، من معمولا ماشینو میشورم حداقل یک هفته ده رو دیگه تکونش نمیدم و در شمال کشور هم هستم معمولا ، رینگ ماشین هم تورنادو هست و آب به راحتی میره داخل ولی آیا نفوذ میکنه به قسمتهایی که فرمودید ؟؟؟
مورد دیگه هم اینه که چرا فقط در سرعت های کم اینطوری میشه ؟؟؟ در سر عتهای بالا گیر نمیکنه !
در ضمن اینم عرض کنم خدمتتون که  وقتی اینطوری میشه  یکی دوبار روی پدال میزنم ول میکنه 

لینک به ارسال

دوستان سلام

مشکلی از چند سال قبل دارم که جدیدا کمی حادتر شده. جریان هم از این قراره که بین سرعت 90 تا 105 لرزش خفیفی توی فرمان و زیر پا دارم و از بازدید پلوس تا تعویض طبق و کل سیبکهای جلو بندی .تعویض دیسک و لنت هم چندی قبل انجام دادم و جالب اینکه موقع ترمز چه با دیسک و لنت قبلی چه با این جدیدا روی سرعت 90 لرزش در فرمان و پدال دارم ولی بالاتر از 90 یا زیر 90 هیچ لرزش و مشکلی ندارم. تنها چیزی که هنوز امتحان نکردم تعویض رینگ چرخهاست که اونم علائمی از ضربه ندارند چون ضربه ای نخوردند. ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، hamid-fateh گفته است :

دوستان سلام

مشکلی از چند سال قبل دارم که جدیدا کمی حادتر شده. جریان هم از این قراره که بین سرعت 90 تا 105 لرزش خفیفی توی فرمان و زیر پا دارم و از بازدید پلوس تا تعویض طبق و کل سیبکهای جلو بندی .تعویض دیسک و لنت هم چندی قبل انجام دادم و جالب اینکه موقع ترمز چه با دیسک و لنت قبلی چه با این جدیدا روی سرعت 90 لرزش در فرمان و پدال دارم ولی بالاتر از 90 یا زیر 90 هیچ لرزش و مشکلی ندارم. تنها چیزی که هنوز امتحان نکردم تعویض رینگ چرخهاست که اونم علائمی از ضربه ندارند چون ضربه ای نخوردند. ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام

چرخ ها را عقب جلو کنید و بالانس مجدد. بعضی لاستیک ها کارخانه ای ایراد دارند اون را هم در نظر بگیرید. تاب جزیی رینگ را هم کنترل کنید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 26 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام

چرخ ها را عقب جلو کنید و بالانس مجدد. بعضی لاستیک ها کارخانه ای ایراد دارند اون را هم در نظر بگیرید. تاب جزیی رینگ را هم کنترل کنید.

والا الان هانکوک کره دارم قبلی هم که کومهو کره بود اونم اینجور بود. چند وقت پیش عقب جلو کردم.خودم خیلی به تاب رینگ شک دارم ولی چرا توی سرعت 90 و 100 این لرزش حاد میشه؟ قراره ماشینو به برادر خانمم بفروشم دوست ندارم دل چرکین بشه.:)))))

ویرایش شده در توسط hamid-fateh

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 10 دقیقه قبل، hamid-fateh گفته است :

والا الان هانکوک کره دارم قبلی هم که کومهو کره بود اونم اینجور بود. چند وقت پیش عقب جلو کردم.خودم خیلی به تاب رینگ شک دارم ولی چرا توی سرعت 90 و 100 این لرزش حاد میشه؟ قراره ماشینو به برادر خانمم بفروشم دوست ندارم دل چرکین بشه.:)))))

بهتره از اشنایی موقتا یک جفت رینگ و لاستیک حد اقل برای جلو امانت بگیرید و عوض کنید که هم رینگ و هم لاستیک تغییر کنه و باد را تنظیم کنید و ببینید این مشکل هست یا نه اگه برطرف شد که مربوط به رینگ لاستیکه اگه نشد سراغ کمک و جلو بندی و دسته موتورها برید. عموما زیر 100 تا را مربوط به رینگ و لاستیک و بالانس میدونند و بالاتر را به زیر و بند و سگدست میدونند. و انشالله سریع مشکل حل شه که با خیال راحت به آشناتون بفروشید. 

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

روش هواگیری  ترمز برای ماشین های اتومات به چه صورت هست ( منظور روشن کلی نیست چون همه یکسان هستن )

فقط چون موقعی که ترمز میزنیم تا پر کنیم ترمز را تا اخر نگه میدارم ماشین های اتومات روی p  که هست ضامن آزد میشه برای حرکت دنده بخاطر همین وقتی ترمز نگه میداریم سفت نیست زیر پا 

همین باعث میشه کامل پر نشه هوا خارج بشه !!!

وقتی هم ماشین روشن میکنیم بازم کمی بهتر میشه ولی بازم سفت نیست

روی n  هم امتحان کردم !

قلق خاصی داره ؟ تو سایت های خارجی هم سرچ زدم چیزی ندیدم

لینک به ارسال

امین جان بیشتر توضیح میدی؟

وقتی ماشین خاموشه و ترمز رو میگیری قبل  روشن کردن ، پدال سفت نمیشه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/09/07, 20:54:49، 206 گفته است :

امین جان بیشتر توضیح میدی؟

وقتی ماشین خاموشه و ترمز رو میگیری قبل  روشن کردن ، پدال سفت نمیشه؟

نه آقا متاسفانه مثله ماشین های دستی نیستی سفتش خیلی معمولی یه حالت نرمی داره ضامن آزاد میکنه کاشین از حالت p  پارک خارج بشه بتونیم بذاریم روی دنده های دیگه

موقع هواگیری تا ته فشار میدیم یه حالت نرمی همراه باد داره فیس  

روش هواگیری ماشین اتومات احتمالا فرق داره منبع دقیقی نتونستم پیدا کنم

روی حالت N  خلاص که میذاریم وقتی ماشین روشنه باز پدال بهتره سفت تر هست

لینک به ارسال

سلام دوستان

یه دونه بوستر آرسی دارم؛ قسمتی که به پدال متصل میشه یه چیز زردرنگ روش بود که خودم عمدی و در اثر سهل انگاری تخریبش کردم؛ کار این قسمت زرد( که نمد مانند هم هست و کلا هر سه قسمت رو پوشونده بود) چی هست؟  ایا قابل تعویض هست ؟ ایا نصبش کنم مشکلی در کارکرد الان و اینده خواهد داشت؟

ممنون

2017-12-07 23.35.53-1600x1200.jpg

ویرایش شده در توسط zilamo

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری