reza

مشاوره خرید سیستم صوتی

2,357 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 2 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

اساتید سیستم باز کجایید پس؟

سلام داداش اون در هم ریزی صدا واسه تنظیم ‌گین میشه.شما اول همه حالت های ضبط بزار روی فلت بعد مثلا صدا بزار روی ۳۰ این پیچ گین باز کن کم کم تا جایی که احساس میکنی صدای دلنیشنی داری بعد برو باقیش از روی ضبط تنظیم کن 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 19 دقیقه قبل، amin1367 گفته است :

سلام داداش اون در هم ریزی صدا واسه تنظیم ‌گین میشه.شما اول همه حالت های ضبط بزار روی فلت بعد مثلا صدا بزار روی ۳۰ این پیچ گین باز کن کم کم تا جایی که احساس میکنی صدای دلنیشنی داری بعد برو باقیش از روی ضبط تنظیم کن 

این کارا رو کردم. منتها حس می کنم صدای ساب خوب درنمیاد. می خوام ببینم ساب ضعیفه یا آمپ؟

ساب پایونیر ۲۰۰۲ و آمپ بوشمن ۲ کانال. جفتشون هم ۱۵۰ وات RMS هستن.

لینک به ارسال
در 23 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

دوستان به نظرتون یه آمپ مناسب و نه چندان گرون و بزرگ که قشنگ صدای ساب ۸ اینچی پایونیر ۲۰۰۲ رو دربیاره چی هست؟

و اینکه وقتی ولوم تنظیم آمپلی رو از ۳۰ درصد بالاتر می برم صدا به هم می ریزه، از ضعف آمپه یا ضعف ساب؟

خب این مشکل ۷۵ درصد مربوط به ساب و ۲۵ درصد مربوط به امپلی فایر هست.ساب شلو ۱۵۰ وات انچنان صدایی نداره و واسه یه صدایی که اتاق رو پر کنه نیاز به ساب ۲۵۰ الی ۳۰۰ وات هست.

در مورد امپ هم کلا برندهایی شامل بوشمن mb اکوستیک کنون پریمیر و.... مدارات اصولی و توان واقعی ندارند.

اما اینکه امپتون دو کانال هست بخاطر دمپینگ فکتور خیلی پایینش نمیتونه ووفر ساب رو کنترل کنه و تو توان های بالاترش یه جاهایی بیس رو اهنگ سوار نمیشه و فقط بوم بوم میشنوی و خبری از بیس موزیکال  نیست.

واسه سابووفر حتما از امپلی فایر مونو استفاده کن که دمپینگ فکتورش بالا باشه

مشکلی هم که شما الان دچارش شده مشکل خیلی از سیستم بازهاست که بعد از مدتی صدا ارضاشون نمیکنه و ارتقا میدن.شما هم یا باید با همین میزان بیس بسازید یا برید سراغ ارتقا.ساب ووفر الان شما بیشتر از این نمیتونه بیس تولید کنه.بعلاوه باکس هم اهمیت بالایی داره و اگه پورت خروجی باشه فرکانس تیونش تاثیری بسیار زیادی روی حجم صدا و کیفیت بیس داره.

در نهایت واسه بیس بسیار تمیز و با کیفیت که از شنیدنش سیر نشی و از طرفی جای زیادی گرفته نشه من فقط برند گلیدن رو پیشنهاد میکنم مثلا rsx10 یا ۸ اینچش.طبیعیه که بدون امپ مونو حداکثر پرفورمنس رو دریافت نخواهی کرد.

من خودم سالی دو سه بار نهایتا از کل حجم صندوق ماشین استفاده میکنم و بنابراین با وجود یه باکس کوچیک تو صندوق مشکلی ندارم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، naim1362 گفته است :

خب این مشکل ۷۵ درصد مربوط به ساب و ۲۵ درصد مربوط به امپلی فایر هست.ساب شلو ۱۵۰ وات انچنان صدایی نداره و واسه یه صدایی که اتاق رو پر کنه نیاز به ساب ۲۵۰ الی ۳۰۰ وات هست.

در مورد امپ هم کلا برندهایی شامل بوشمن mb اکوستیک کنون پریمیر و.... مدارات اصولی و توان واقعی ندارند.

اما اینکه امپتون دو کانال هست بخاطر دمپینگ فکتور خیلی پایینش نمیتونه ووفر ساب رو کنترل کنه و تو توان های بالاترش یه جاهایی بیس رو اهنگ سوار نمیشه و فقط بوم بوم میشنوی و خبری از بیس موزیکال  نیست.

واسه سابووفر حتما از امپلی فایر مونو استفاده کن که دمپینگ فکتورش بالا باشه

مشکلی هم که شما الان دچارش شده مشکل خیلی از سیستم بازهاست که بعد از مدتی صدا ارضاشون نمیکنه و ارتقا میدن.شما هم یا باید با همین میزان بیس بسازید یا برید سراغ ارتقا.ساب ووفر الان شما بیشتر از این نمیتونه بیس تولید کنه.بعلاوه باکس هم اهمیت بالایی داره و اگه پورت خروجی باشه فرکانس تیونش تاثیری بسیار زیادی روی حجم صدا و کیفیت بیس داره.

در نهایت واسه بیس بسیار تمیز و با کیفیت که از شنیدنش سیر نشی و از طرفی جای زیادی گرفته نشه من فقط برند گلیدن رو پیشنهاد میکنم مثلا rsx10 یا ۸ اینچش.طبیعیه که بدون امپ مونو حداکثر پرفورمنس رو دریافت نخواهی کرد.

من خودم سالی دو سه بار نهایتا از کل حجم صندوق ماشین استفاده میکنم و بنابراین با وجود یه باکس کوچیک تو صندوق مشکلی ندارم.

ممنون از پاسخ شما.

راستش من الان دو جفت باند JBL رو درای جلو و عقب دارم. جلو GT7-6 اگه اشتباه نکنم که ۴۵ وات RMS هست و عقب Stage502 که ۳۵ واته. پخش هم سونی M100 که چهار تا ۱۰۰ وات و چهار تا ۴۰ وات RMS خروجیشه و به باندای جلو و عقب وصله. یعنی خروجی پخش و باندا تقریبا هماهنگ هستن.

الان از حجم صدای باندا با اینکه باندای به نسبت معمولی هم هستن، راضی ام. اکولایزرم تقریبا فلته. یه تغیرات جزیی توش دادم. الان از ۵۰ تا ولوم تا ۴۷ صدا صافه، اون ۳ تا آخرم در هم ریختگی ندارم.

راستش ساب قویتر یه جورایی اصلا توازن رو به هم می زنه. چون از سطح باندا خیلی فراتر میره و کلا میشه بیس خالی.

همین حد بیس این ساب برام کافیه. بخوام ساب عوض کنم که کلی هم باید هزینه کنم.

این ساب هم ساب خوبیه. تو سایت های خارجی هم دیدم که ازش خوب گفتن.

خلاصه تمام بحث من اینه که آیا این آمپی که الان دارم تمام توان این ساب رو به کار می گیره یا نه؟

قصد تغییر ساب یا باندا رو ندارم. فقط می خوام ببینم تعویض آمپ نتیجه ای داره یا نه؟ چون یادمه یه بار رفته بودیم برای داداشم باند بخریم، به طرف گفتم چنین ساب و آمپی دارم، گفت اون آمپ براش کمه. حالا نمی دونم یه چیزی یهو گفت یا واقعیت بود.

آمپ های مونو که خیلی قوی و گرون هستن. من نظرم اینه یه آمپ دو کانال بگیرم که تو حالت بریج حدود ۱۸۰ وات خروجی بده و بهش وصل کنم. نمی دونم این کار تا چقد درسته.

لینک به ارسال

اگه میخواین کار مثبت انجام بدین بهتره مونو بخرین بجای دو کانال.تا تجربه نکنید متوجه تفاوتشون نمیشید.مونوی توان پایین در حد نیازتون هم که هست.ولی من بعید میدونم با توجه به ۱۵۰ واتی بودن ساب تفاوت زیادی از لحاظ حجم صدا ایجاد بشه.اگه خواستین امپ بخرید حداقل برند کنوود/پایونیر/جی وی سی/جی بی ال تهیه کنید.

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، naim1362 گفته است :

اگه میخواین کار مثبت انجام بدین بهتره مونو بخرین بجای دو کانال.تا تجربه نکنید متوجه تفاوتشون نمیشید.مونوی توان پایین در حد نیازتون هم که هست.ولی من بعید میدونم با توجه به ۱۵۰ واتی بودن ساب تفاوت زیادی از لحاظ حجم صدا ایجاد بشه.اگه خواستین امپ بخرید حداقل برند کنوود/پایونیر/جی وی سی/جی بی ال تهیه کنید.

برند که همینا مد نظرمه. 

ای کاش کسی داشت می تونستم یه تست بگیرم.

لینک به ارسال

الان بهرام شاپ نگاه کردم، مونو زیر ۱۱۰۰ نداره.

لینک به ارسال
در 35 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

الان بهرام شاپ نگاه کردم، مونو زیر ۱۱۰۰ نداره.

سلام یه نگاهی به دیوار بنداز مونوهای ارزون هم هستن خودم یه jbl 300.1خریدم ۴اهم ۱۵۰ و ۲اهم ۳۰۰ وات میده البته دست دوم،۵۴۰۰tپایونیر هم میتونه گزینه مناسبی باشه برات،ولی ساب ۸ اینچ نباید انتظار بالایی ازش داشت،نظرم بیشتر رو تعویض ساب.

لینک به ارسال
در 23 دقیقه قبل، arsalan_s گفته است :

سلام یه نگاهی به دیوار بنداز مونوهای ارزون هم هستن خودم یه jbl 300.1خریدم ۴اهم ۱۵۰ و ۲اهم ۳۰۰ وات میده البته دست دوم،۵۴۰۰tپایونیر هم میتونه گزینه مناسبی باشه برات،ولی ساب ۸ اینچ نباید انتظار بالایی ازش داشت،نظرم بیشتر رو تعویض ساب.

تعویض ساب منتفیه. چون هم فضای صندوق رو می گیره، هم از سطح باندام می زنه بالا و اون وقت مجبور میشم باندا رم عوض کنم. بعد از اون دوباره پخش ممکنه کم بیاره و مجبورم آمپلی فایر دیگه برای باندا بندازم که خودش باز هم جاگیره و هم هزینه بر.

دیوارم نگاه کردم. آمپ های مونو از یه تومن به بالا گذاشتن ملت.

من دنبال یه آمپ خوب هستم که نهایت با ۵۰۰-۶۰۰ تومن هزینه، تمام توان این ساب رو بهم بده، همین.

از صدای سابم ناراضی نیستم و در حد سیستمی که دارم خیلی هم خوبه. فقط حس می کنم از حداکثر توانش بهره نمی برم. دنبال اینم که تمام توان سابم رو داشته باشم.

به نظرتون آمپ دو کانال کنوود KAC-PS702EX این کارو برام انجام میده؟

تو حالت بریج ۱۷۰ وات RMS میده. جمع و جورم هست.

https://bahramshop.ir/fa/product/kenwood-kac-ps702ex

لینک به ارسال
در در 1398/06/20, 18:14:28، endwaiter گفته است :

این کارا رو کردم. منتها حس می کنم صدای ساب خوب درنمیاد. می خوام ببینم ساب ضعیفه یا آمپ؟

ساب پایونیر ۲۰۰۲ و آمپ بوشمن ۲ کانال. جفتشون هم ۱۵۰ وات RMS هستن.

سلام

بزای ساب 150 وات باید آمپی تهیه بشه که کمی توان بیشتر داشته باشه چون اولا اون آمپ مثل بوشمن که روش زده 150 وات RMS مطمعنا  100 وات هم نمیده چون توان آمپ به پارامترهایی مثل سیم کشی برق و شرایط باطری و .... بستگی داره اگه بخوای صدای قدرتمند و صاف توی 90% لول داشته باشی هم باید سیم کشی برق رو تقویت کنی و هم آمپ قوی تری بگیری شما به یک آمپی نیاز داری که با وجود شرایط غیر ایده آل موجود (شرایط ایده آل میشه شرایط آزمایشگاهی) بتونه حداقل 90% توان مورد نیاز ساب رو برآورد کنه وگرنه شما به همین مشکلی که الان دارید بر میخورید ساب خوب تغذیه نمیشه و صدای خوبی نمیده آمپ بهش فشار میاد و به مرور به مشکل میخوره و باعث آسیب به ساب میشه تنظیم گین که دوستان هم اشاره کردن مهمه ولی اگه صدای ساب با بلند کردن صدا در حد معمول بهم میریزه قطعا از ضعف آمپ هست سیم خروجی  آمپ بایدهم از نظر گیج و هم از نظر کیفیت مناسب  باشه تا خروجی آمپ با کمترین افت به ساب برسه

موفق باشید

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری