saleh

با این پول چی بخرم؟ (تیپ ،مدل)

399 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 14 ساعت قبل، Mohammad1990 گفته است :

سلام وقت بخیر.تیپ پنج زیر نود و یک سالم و تمیز و کم کار مثل طلای ناب می مونه.اگر بفروشن اینقدر بالا می گن که اون که عشقشه بره بگیره جوری که اطراف می گن مگه عقل توو سرش نیست رفته انقدر پول داده فلان ماشین می تونست فلان و بگیره.

بقول آقا آیدین و بقیه دوستان خیلی شرایط وجود داره برای این تصمیم.

کیس مناسب

پول مناسب

علاقه ی به شتاب بیشتر 

و...

هزینه های جانبی و قطعه ای تیپ پنج بیشتر از تیپ دو هست مثلا یه تسمه تایم تیپ دو رو میشه با صدو سی چهل تومن خرید ولی تیپ پنج و باید دویست و سی چهل تومن بدی.شما فقط یک انتخاب میتونی داشته باشی خرید تیپ پنجی که ازش بسیار مطمئنی نه تیپ پنج بنگاه.اون هم مال اهلشه و قیمتش قطعا بالا.

سلام بله دقیقا اینم یکی از مشکلات بزرگ خرید تیپ 5 فرانسوی هست سالمش نسبت به تیپ 2 خیلی کمتره البته منظورم تو فرانسویا و. زیر مدل 91 هست حالا چرا؟

یک چون تولید تیپ 5 خیلی کمتر از تیپ 2 بوده چند سال که اصلا تولید نشده ولی تیپ 2 از سال 81 تا 91 گسترده تولید شده شما الان بری تو دیوار اگه 40 تا اگهی تیپ 2 مربوط به دو روز گدشته باشه تیپ 5 4-5 تا اگهی هست خوب به همین نسبت یعنی یک به 4 شانس پیدا کردن یه تیپ 5 شرایط مناسب هم قیمت هم سلامت کمتره و میانگین زمان گذاشتن اگه مثلا 2 هفته بگردی برای تیپ 2 برای تیپ 5 باید 2 ماه بگردی تو اگهیا و بری بازدید کنی

دلیل دوم مشتریا تیپ 5 اکثرا جونها بودن که ماشینو دستکاری میکنن مثل هدرزو ارتفاعو کورسو یرعتو غیره خیلیاشونم فقط سوار میشن و یه روغنو لنتو به موقع عوض نمیکنن ولی تیپ 5 چون سادس بیشتر ماشین میانسالها و خانمها بوده که محتاط ترن و به ماشین بیشتر میرسن 

دلیل سوم تیپ 5 چون سالمش همه میدونن کمه و نسبت به امکانتش که اقا مصطفی گفتن خیلی ماشین خوش قیمتیه و طرفدارهای زیادی داره مخصوصا فرانسویاش به خاطر همین هر کی سالمشو داره یا نمیفروشه یا بین نزدیکان خودش دست به دست میکنه مثلا همین اقا مصطفی خودش یه تیپ 5 سالم داشت فروخت به عموش از این جور مثالها زیاده و همه دیدیم حتی تیپ 2 فرانسوی سالمم تو همون اشناها میقلپن ولی خوب باز تیپ 2 راحتر گیر میاد 

من قبل این گرونیا 30 تومن داشتم میخواستم تیپ 5 بخرم و ماشین خودمو بدم بچه خواهرم یعنی بفروشم چنتا اگهی پیدا کردم وقتی رفتم ماشینو از نزدیک میدیدم ترس تمام وجودمو میگرفت با اینکه من کلا مدل پایین سوارم ولی وضعیت ماشین داد میزد بخرمش تا یه سال هر روز تعمیرگاهم از صفحه و لنتو جلوبندی و خورده ریز که معلوم باد باید عوض شه کلی ام ایراد هست که بعد یه مدت سواری خودشو نشون میده که کلا بیخیال شدم همون تیپ 2 رو محکم نگه داشتم چون خرجاشو کرده بودمو میدونستم بی دردسر تره برام

پسند شده توسط 5 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام بله دقیقا اینم یکی از مشکلات بزرگ خرید تیپ 5 فرانسوی هست سالمش نسبت به تیپ 2 خیلی کمتره البته منظورم تو فرانسویا و. زیر مدل 91 هست حالا چرا؟

یک چون تولید تیپ 5 خیلی کمتر از تیپ 2 بوده چند سال که اصلا تولید نشده ولی تیپ 2 از سال 81 تا 91 گسترده تولید شده شما الان بری تو دیوار اگه 40 تا اگهی تیپ 2 مربوط به دو روز گدشته باشه تیپ 5 4-5 تا اگهی هست خوب به همین نسبت یعنی یک به 4 شانس پیدا کردن یه تیپ 5 شرایط مناسب هم قیمت هم سلامت کمتره و میانگین زمان گذاشتن اگه مثلا 2 هفته بگردی برای تیپ 2 برای تیپ 5 باید 2 ماه بگردی تو اگهیا و بری بازدید کنی

دلیل دوم مشتریا تیپ 5 اکثرا جونها بودن که ماشینو دستکاری میکنن مثل هدرزو ارتفاعو کورسو یرعتو غیره خیلیاشونم فقط سوار میشن و یه روغنو لنتو به موقع عوض نمیکنن ولی تیپ 5 چون سادس بیشتر ماشین میانسالها و خانمها بوده که محتاط ترن و به ماشین بیشتر میرسن 

دلیل سوم تیپ 5 چون سالمش همه میدونن کمه و نسبت به امکانتش که اقا مصطفی گفتن خیلی ماشین خوش قیمتیه و طرفدارهای زیادی داره مخصوصا فرانسویاش به خاطر همین هر کی سالمشو داره یا نمیفروشه یا بین نزدیکان خودش دست به دست میکنه مثلا همین اقا مصطفی خودش یه تیپ 5 سالم داشت فروخت به عموش از این جور مثالها زیاده و همه دیدیم حتی تیپ 2 فرانسوی سالمم تو همون اشناها میقلپن ولی خوب باز تیپ 2 راحتر گیر میاد 

من قبل این گرونیا 30 تومن داشتم میخواستم تیپ 5 بخرم و ماشین خودمو بدم بچه خواهرم یعنی بفروشم چنتا اگهی پیدا کردم وقتی رفتم ماشینو از نزدیک میدیدم ترس تمام وجودمو میگرفت با اینکه من کلا مدل پایین سوارم ولی وضعیت ماشین داد میزد بخرمش تا یه سال هر روز تعمیرگاهم از صفحه و لنتو جلوبندی و خورده ریز که معلوم باد باید عوض شه کلی ام ایراد هست که بعد یه مدت سواری خودشو نشون میده که کلا بیخیال شدم همون تیپ 2 رو محکم نگه داشتم چون خرجاشو کرده بودمو میدونستم بی دردسر تره برام

آیدین جان این مورد برای خیلی ها پیش افتاده.

ولی ۲۰۶ مدل قبل ۹۱ حالاچه تیم پنج چه تیپ دو،اجازه نمیده بشینه آدم سر جاش.اگه ماشینت سالم سالم هم باشه دوست داری یه تغییریش بدی.حالا موتوری ریمپ هدرز و ... تو تیپ پنج ها و تغییرات بیشتر ظاهری و آپشن توی تیپ دو.

اعتیاد داره انگاری.:grin:

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 34 دقیقه قبل، DBBU گفته است :

ولی ۲۰۶ مدل قبل ۹۱ حالاچه تیم پنج چه تیپ دو،اجازه نمیده بشینه آدم سر جاش.اگه ماشینت سالم سالم هم باشه دوست داری یه تغییریش بدی.حالا موتوری ریمپ هدرز و ... تو تیپ پنج ها و تغییرات بیشتر ظاهری و آپشن توی تیپ دو.

دقیقا همینه. ماها که این ماشین رو یه جورایی درک کردیم، دوست داریم باهاش عشق بازی کنیم. من با اینکه دیگه واقعا وقت و پول و حوصله ور رفتن با ماشین و تعمیرگاه رفتن رو ندارم، ولی یه مدت که بهش دست نمی زنم یا خرجش نمی کنم، انگار یه چیزی کم دارم و هی به خودم میگم الان دیگه وقتشه یه حرکتی روش بزنم.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، DBBU گفته است :

بله درسته بدیشم اینه واقعا توی 206 این اعتیاد ته نداره ته نداره مثلا شما یه جی ال ایکسو یه سیستم میندازی یه رینگ یه ارتفاع میدی 70-80 درصدر راهو رفتی و میمونه یه صندلی داخل اتاق و منبعو هدرزو میل تعادل و چنتا خورده کاری سلیقه ای  ولی تو 206 بعد تمام اینکارها تازه اپشنها میاد تایپ بی کروز سنسور نور باران دزدگیر تکستون اینه تاشو چراغ شور سیستم ESB و... بعد اینها ام تازه لوازم ارسی میاد که از انتن بگیر تا سردنده او فرمون و درباکو کیلومترو دکراتیو دستگیره و درب داشبوردو حتی دکمه های دریچه کولرو ترمز دستی و... تازه بعد اینها ام تمومی نداره 206 کلی لوازم اورجینال داره که هر کی206 داره ارزوشه اونارو بگیره از سوزن انژکتور و پمپ بنزین بگیر تا کوعلو دینامو استارت و دیسکو صفحه و لنتو کمکو ...

تازه بعد از تمام اینکارها طرف به فکر تعویض اکسلو موتور به RC میفته 

تازه 206 تیپ 2 یه پله دیگه ام داره اپشنهای تیپ 5 مثل ایرکاندیشنو شیشه عقب برقیو تعویض کالیبرهای ترمزو ... با نمونه تیپ 5 بعدم بهش بگی چه کاریه هر کاریم کنی تیپ دو با موتور ضعیف میگه موتورو میخوام ارسی بندازم:)

خلاصه هر کی 206 داره باید اراده قوی داشته باشه خودشو کنترل کنه یهو خونشو نفروشه خرج ماشین کنه :) یا اگه خونه نداره خودشو بندازه تا گردن تو قرضو وامو بره زندان :budo:

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

بله درسته بدیشم اینه واقعا توی 206 این اعتیاد ته نداره ته نداره مثلا شما یه جی ال ایکسو یه سیستم میندازی یه رینگ یه ارتفاع میدی 70-80 درصدر راهو رفتی و میمونه یه صندلی داخل اتاق و منبعو هدرزو میل تعادل و چنتا خورده کاری سلیقه ای  ولی تو 206 بعد تمام اینکارها تازه اپشنها میاد تایپ بی کروز سنسور نور باران دزدگیر تکستون اینه تاشو چراغ شور سیستم ESB و... بعد اینها ام تازه لوازم ارسی میاد که از انتن بگیر تا سردنده او فرمون و درباکو کیلومترو دکراتیو دستگیره و درب داشبوردو حتی دکمه های دریچه کولرو ترمز دستی و... تازه بعد اینها ام تمومی نداره 206 کلی لوازم اورجینال داره که هر کی206 داره ارزوشه اونارو بگیره از سوزن انژکتور و پمپ بنزین بگیر تا کوعلو دینامو استارت و دیسکو صفحه و لنتو کمکو ...

تازه بعد از تمام اینکارها طرف به فکر تعویض اکسلو موتور به RC میفته 

تازه 206 تیپ 2 یه پله دیگه ام داره اپشنهای تیپ 5 مثل ایرکاندیشنو شیشه عقب برقیو تعویض کالیبرهای ترمزو ... با نمونه تیپ 5 بعدم بهش بگی چه کاریه هر کاریم کنی تیپ دو با موتور ضعیف میگه موتورو میخوام ارسی بندازم:)

خلاصه هر کی 206 داره باید اراده قوی داشته باشه خودشو کنترل کنه یهو خونشو نفروشه خرج ماشین کنه :) یا اگه خونه نداره خودشو بندازه تا گردن تو قرضو وامو بره زندان :budo:

فکرشو بکن، ما اینهمه خودکشی می کنیم که بعد از کلی عذاب و هزینه، ماشینمون یه شبه آرسی بشه. چی میشد اگه می تونستیم یه آرسی فابریک داشته باشیم آخه؟

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

فکرشو بکن، ما اینهمه خودکشی می کنیم که بعد از کلی عذاب و هزینه، ماشینمون یه شبه آرسی بشه. چی میشد اگه می تونستیم یه آرسی فابریک داشته باشیم آخه؟

واقعا عالی میشد.این همه تلاش برای تغییر.اگه این انحصار لعنتی نبود هر کی مورد علاقه ترین ماشینش و سوار میشد.من قطعا یه تویوتا چهارو نیم کالسکه ای می خریدم و یه آرسی تمیییییز.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برای کسی که میخواد یه رانندگی ملایم رو تجربه کنه و هزینه اضافی هم بابت ماشین انجام نده ، به نظرم تیپ 3 هم جالبه ، هم اتاق تیپ 5 رو داری و هم کم خرجی تیپ 2 .

در ادامه صحبت ها هزینه اضافی پای ماشین و تب تبدیل ماشین به آرسی 99% مواقع سراغ دارندگان تیپ 5 میاد ، دنیایی از آپشن موجوده ، واقعا 206 یکی ازعجیب ترین ماشین ها از لحاظ آپشن هست .

البته روی خرج کردن هم باید دقت فراوان کرد و به فکر اسپرت کردن نبود ، به فکر فابریک بودن و اصالت این ماشین بود .

دیروز یه تیپ 5 سوار شدم ، با آپشن های فراوان .

تایپ بی ، کروز ، آینه الکتروکرونیک ، سنسور نور و باران ، نگین دریچه آرسی ، ترمز دستی آرسی ، دستگیره در آرسی ، دستگیره داشبرد ، دنده آرسی ، فرمان آرسی ، درب باک ، چراغ شور ، کفی صندوق ، قاب قفل صندوق ، گرم کن ، ریموت جدید ، هردرز ، مکش ، آنتن ، سپر ، رینگ 16 ، لاستیک 205 ، سپر آرسی ، ریش سپر آرسی ، برف پاکن فرمان راستی ، پدال آرسی ، ست چراغ های جلو و عقب و آپشن های دیگر که مطمئنم ندیدم ، صندلی و کیلومتر هم تو لیست بود .

ماشین فوق العاده وسوسه کننده بود ، بعد تو ماشین خودم نشستم انگار پراید نشستم .

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

در 11 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

اقا مصطفی اینکارها برای جوونهای ایران حرومه البته فقط قشر متوسط و رو به پایین وگرنه اقا زاده همتون تو اینستاگرام و اینور اونور دیدی تو همین تهران ماشینهای روز دنیارو سوار میشنو یه پاشون تو دوبی و امریکا و اروپاس پدراشون با قیافه های موجه باندبازی میکنن و ثروتهای ملتو خارج میکنن اقا زاده هاشونم وظیفه پولشویی و تبدیل این پولها به ملکو املاکو ثروت تو کشورهای دیگن و هیچ ترسی از نشون دادن زندگیهای تجملیشون ندارن تماما تابعیت کشورهایی رو دارن که پدراشون مردمو مجبور میکنن مردم بگن مرگ بر اون کشورها

توی خودرو که ما جوونها مجبوریم پرایدو پژو سالها قبلو سوار شیم و تو جاده ها و مسافرتها عزیزانمون رو از دست بدیم و ماشینهای روز هم که وارد میشه انقدر گمرکی میگیرن که فقط از ما بهترون بتونن سوار شن

تو بخش موتور سیکلت که کمی ارزونتر از خودروست و ایرانخودرو سایپا دولتی ام تولیدات ندارن که به بهونه اونها گمرکی 400 درصد بتونن بگیرن و اگه وارد بشه شاید جونهای ایران بتونن سوارشون شن یه قانون گذاشتن که بالای 250 ممنوعه ومیان مارو باهاش ترور میکنن در صورتی که الان تمام خیابونها پر از دوربینه و برای خلاف یا ترور همون موتورهای هندا 125 که تو جمعیت گم میشه بهترین وسیلست برای ترور و خلاف ولی افسوس که اینها دوست ندارن جوونها به چیزی که عشقشو دارن برسن غیر از فرزندان خودشون 

وگرنه الان باجاج 400 تولید کرده TVS 350 که با قیمتهای خیلی خوب راحت میتونه وارد ایران بشه ولی اینها نمیپسندن همون بنلی دو سیلندر 250 ام که وارد شد در ابتدا 15 ملیون بود و بعد تا 18-19 رسید و بازم خیلی از جونها خریدن که ناگهان با این افزایش قیمتها به 40 تومن رسید و همونم شد یکی دیگه از ارزوهای دست نیافتنی جوونهای ایران

خداییش جوونهای ایران لایق بهترینهان ولی افسوس مسوولین این بهترینهارو برای جوونها نمیپسندن وگرنه چی میشد واردات خودرو با گمرکی معقول وارد میشد ایران خودرو سایپا ام به منتاژ و خدمات پس از فروش برندهای روز دنیا که وارد ایران میشد میپرداختن و شرکتهای قطعه ساز هم قطعات خودروهای وارداتیو تولید میکردن 

هم تلفات جاده ای پایین میومد هم الودگی هوا کم میشد باور کنید هیچ اسیبی ام به اقتصاد نمیخورد چون اون خودروهای جدیدم احتیاج به خط منتاژ داخل ایران دارن همینطور قطعات ایرانی مثلا کروز یا مدرن به جای اینکه سپر و چراغ پراید و پژو بزنن چراغهای خودروهای روزو میزدن هر کی پول داشت چراغ فابریک میخرید هر کی نداشت قطعات ایرانی فقط میموند ایرانخودرو سایپا که اونها ام کارهای خدمات پس از فروش برندهای معروف دنیا رو انجام میدادن مثل زمان شاه که خودروهای روز امریکایی وارد ایران میشد و جنرال موتورز ایران بعضیارو منتاژ میکرد و خدمات پس از فروش رو انجام میداد هم از ژاپن هم از اروپا هم از امریکگا بهترین خودروها وارد میشد ایرانخودرو فروش خودشو داشت بامنتاژ  خودروهای روز و با کیفیت راحت با اون برندها رقابت میکرد

ولی انحصار و بستن درها فقط باعث عقب ماندگی و فسادو قیمتهای فضایی این دو کمپانی شد

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام رفقا . 

یه چند وقتیه که قصد خرید یه 206 کارکرده رو دارم .

خیلی گشتم اما با این شرایط بازار کسی ماشین سالم رو کم پیش میاد بفروشه انگار..

بودجم زیاد نیست اما واقعا حاضرم یه 206 مدل پایین بخرم و با خرج هاش کنار بیام تا اینکه بخوام پراید و تیبا و .. سوار شم.

ماشین های بدی نیستن اما من نمیتونم کنار بیام. چند وقت پیش با 206 یکی از دوستان که مدل 81 بود! تجربه رانندگی داشتم و واقعا بهتر از پراید صفر بود!

درکل تا جایی که تو دیوار و .. با قیمت های فضاییشون دیدم با بودجه 30-32 تیپ 5 های 84 و اون سال ها هست و تیپ 2 های تا 88-89 گذاشتن و خیلی کم هم V1 پیدا میشه 86 تا 89.. 

برام صندوق دار بودن یا نبودن مهم نیست . اهل دور موتور پر کردن و اینجور کارا خیلی هستم ولی خب نمیشه هم بودجم کم باشه هم یه تیپ5 تمیز و مدل بالا پیدا کنم برای همین فکر کنم باید قید این کارا رو بزنم..

درضمن اولین تجربه 206 داشتنم هست و بیشتر تندر و پارس زیر دستم بوده. 

ممنون میشم راهنماییم کنین که با توجه به این قیمتا چه تیپ و مدلی برای من بهتر هست که بیفتم دنبالش یه مورد خوب پیدا کنم (اگه بشه :sad: )

:razz:

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری