1,442 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در ۱ ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

ایشالاه که دیگه نیاد واقعا تو این اوضاع یه تسمه عوض کردنم برای ادم سنگینه بسکه گرونی شده و از طرفی نبود جنس و مکانیک خوب چه برسه به تعمیرات سنگینتر مثلا تعویض یا تعمیر دینامو کمپرسورو ...

شاید برای اینکه شما میگید فقط صبحها که سرده شنیده میشده شما ام صبح درجا گاز نمیدادی و صدارو نشنیده بودی ممکن بود اگه تو همون اول صبح گاز میدادی و دور موتورو بالا میبردی صدا رو میشنیدی به هر حال ایشالاه ردیف شه با همون تسمه

صبح توی درجا گاز دادم صدا نمیاد.

امروز تسمه رو که عوض کردیم امشب باز همون صدا چن دقیقه اومد! منتهی قبلا بلندی صدا از شماره ده ...۸ بود..الان خیلی ضعیف شده و ۲ هست!! واقعا نمیدونم چیکار کنم!!! همه چیز اورجیناله! اگر از تسمه نبود برای چی اینقدر حجم صدا ضعیف شد نمیدونم!

فقط یه چیزی. پمپ هیدرولیک من صدای فس فس میده وقتی با فرمون بازی میکنم. نمیدونم ربطی داره یا نه! مکانیکم میگه فعلا در حدی نیست که بخوای عوض کنی ..تعمیرش هم ارزش نداره.

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 39 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

صبح توی درجا گاز دادم صدا نمیاد.

امروز تسمه رو که عوض کردیم امشب باز همون صدا چن دقیقه اومد! منتهی قبلا بلندی صدا از شماره ده ...۸ بود..الان خیلی ضعیف شده و ۲ هست!! واقعا نمیدونم چیکار کنم!!! همه چیز اورجیناله! اگر از تسمه نبود برای چی اینقدر حجم صدا ضعیف شد نمیدونم!

فقط یه چیزی. پمپ هیدرولیک من صدای فس فس میده وقتی با فرمون بازی میکنم. نمیدونم ربطی داره یا نه! مکانیکم میگه فعلا در حدی نیست که بخوای عوض کنی ..تعمیرش هم ارزش نداره.

چی بگم والا گاهی یه ایرادهایی ماشینامون پیدا میکنه که هیچ منطقی نداره شما تسمه قبلیت صدا میداده یه تسمه دیگه انداختی ولی چون قدیمی و خشک بوده مجدد صدارو داشتی که شک کردی شاید به خاطر قدیمی بودن تسمه باشه  الان که دیگه مجدد تسمه نو انداختی صدا هست ولی مقدارش خیلی کم شده بعیده سه تا تسمه هر سه به دلیل ایراد ایجاد صدا کنن ممکنه به دلیل خشکی و نرمی یا اختلاف سایز تسمه ها مقداری روی اون پولی یا بلبرینگی که تولید صدا میکنه تاثیر گذاشته باشه به هر حال به نظر من چون صدا همیشگی نیست و فقط صبح ها میاد و الانم خیلی کم شده فعلا بیخیالش شی تا مطمئن شی صدا از کدوم قسمته تا بیخودی هزینه نکنی 

من یادمه ماشینم در حالت درجا میومده راه بندازی یه صدایی میداد انگار مثلا اگزوز از زیر میخوره به اتاق حتی اگزوز ساز رفتم واشر گلویی گفت ایراد داره عوض کرد بعد که صدا نیفتاد ولی حس کردم کمتر شده همش ذهنم درگیر اگزوز و نهایت سینی زیر موتور بود بعد چندین ماه اتفاقی متوجه شدم قمقمه آب میخوره به اتاق و اون صدارو میده که کمی با دست تاش کردم و فاصله افتاد و درست شد ولی صدایی که میداد جوری میپیچیبد که حتی اگزوز ساز و مکانیکم میگفتن از زیر ماشینه 

در مورد پمپ هیدرولیک منظورتون صدای قیژ مانند نیست؟ که وقتی در حالت درجا فرمونو میگردونید تولید میشه؟ وقتی ام هوا سرده این صدا بیشتر مشهوده اگرم تجربه کرده باشی روغن منبع تموم شده باشه اون صدا به مقدار خیلی بلندتری شنیده میشه

اگه منظورت اون صدای قیژ هست در روزهای سرد و وقتی ماشینو تازه روشن کردی میشه گفت طبیعیه برا منم اون صدارو میده ولی وقتی کمی گرم شه یا در روزهای گرم اصلا صدایی تولید نمیشه بیشتر بر میگرده به نوع و کهنگی روغن هیدرولیک اگه روغنو عوض کنی و از روغن مناسب توتال که الان مدلشو فراموش کردم استفاده کنی صدا برطرف میشه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 15 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

چی بگم والا گاهی یه ایرادهایی ماشینامون پیدا میکنه که هیچ منطقی نداره شما تسمه قبلیت صدا میداده یه تسمه دیگه انداختی ولی چون قدیمی و خشک بوده مجدد صدارو داشتی که شک کردی شاید به خاطر قدیمی بودن تسمه باشه  الان که دیگه مجدد تسمه نو انداختی صدا هست ولی مقدارش خیلی کم شده بعیده سه تا تسمه هر سه به دلیل ایراد ایجاد صدا کنن ممکنه به دلیل خشکی و نرمی یا اختلاف سایز تسمه ها مقداری روی اون پولی یا بلبرینگی که تولید صدا میکنه تاثیر گذاشته باشه به هر حال به نظر من چون صدا همیشگی نیست و فقط صبح ها میاد و الانم خیلی کم شده فعلا بیخیالش شی تا مطمئن شی صدا از کدوم قسمته تا بیخودی هزینه نکنی 

من یادمه ماشینم در حالت درجا میومده راه بندازی یه صدایی میداد انگار مثلا اگزوز از زیر میخوره به اتاق حتی اگزوز ساز رفتم واشر گلویی گفت ایراد داره عوض کرد بعد که صدا نیفتاد ولی حس کردم کمتر شده همش ذهنم درگیر اگزوز و نهایت سینی زیر موتور بود بعد چندین ماه اتفاقی متوجه شدم قمقمه آب میخوره به اتاق و اون صدارو میده که کمی با دست تاش کردم و فاصله افتاد و درست شد ولی صدایی که میداد جوری میپیچیبد که حتی اگزوز ساز و مکانیکم میگفتن از زیر ماشینه 

در مورد پمپ هیدرولیک منظورتون صدای قیژ مانند نیست؟ که وقتی در حالت درجا فرمونو میگردونید تولید میشه؟ وقتی ام هوا سرده این صدا بیشتر مشهوده اگرم تجربه کرده باشی روغن منبع تموم شده باشه اون صدا به مقدار خیلی بلندتری شنیده میشه

اگه منظورت اون صدای قیژ هست در روزهای سرد و وقتی ماشینو تازه روشن کردی میشه گفت طبیعیه برا منم اون صدارو میده ولی وقتی کمی گرم شه یا در روزهای گرم اصلا صدایی تولید نمیشه بیشتر بر میگرده به نوع و کهنگی روغن هیدرولیک اگه روغنو عوض کنی و از روغن مناسب توتال که الان مدلشو فراموش کردم استفاده کنی صدا برطرف میشه

تسمه ای که الان انداختم نو هست ولی تولید ۲۰۱۶ هست بازم. از اسپوتا موتور خریدم.

روغن هیدرولیک رو تازه عوض کردم توتال فرانسوی هم ریختم. قرمز رنگ بود. حتی الانم مکانیک شک کرد گفت داری روغن؟ گفتم اره تازه عوض کردم درب رو باز کرد دید .

اره همون قیژ فیژ منتهی بیشتر به فیس فیس شبیه هست صدا.   فرمون رو دست بهش میزنم یعنی حتی باهاش بازی میکنم هم صداش میاد  نیاز نداره حتما بگردونمش. فقط صدا اصلا داخل اتاق نمیاد فقط موقعی که کاپوت بالاست اینکار رو میکنم صدا رو میشنویم تازه اونی که بیرون وایساده.صدا هم دقیقا از داخل پمپ هست. ارزش تعمیر داره؟

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/11/25, 00:52:33، aidin1384 گفته است :

آقا صدا افتاده ظاهرا. دیگه صبح هم نمیاد

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

آقا صدا افتاده ظاهرا. دیگه صبح هم نمیاد

خدارو شکر 

راستی تسمه دینام چی انداختی؟ و چند خریدی

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/11/25, 16:05:45، Ali207 گفته است :

تسمه ای که الان انداختم نو هست ولی تولید ۲۰۱۶ هست بازم. از اسپوتا موتور خریدم.

روغن هیدرولیک رو تازه عوض کردم توتال فرانسوی هم ریختم. قرمز رنگ بود. حتی الانم مکانیک شک کرد گفت داری روغن؟ گفتم اره تازه عوض کردم درب رو باز کرد دید .

اره همون قیژ فیژ منتهی بیشتر به فیس فیس شبیه هست صدا.   فرمون رو دست بهش میزنم یعنی حتی باهاش بازی میکنم هم صداش میاد  نیاز نداره حتما بگردونمش. فقط صدا اصلا داخل اتاق نمیاد فقط موقعی که کاپوت بالاست اینکار رو میکنم صدا رو میشنویم تازه اونی که بیرون وایساده.صدا هم دقیقا از داخل پمپ هست. ارزش تعمیر داره؟

سلام آقاعلی

پمپ فقط در صورتی ارزش تعمیر داره که روغن ریزی داشته باشه

تعمیر وآبندیش هم قابل انحام هست ولی کو کننده کار؟

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/11/28, 02:41:50، aidin1384 گفته است :

خدارو شکر 

راستی تسمه دینام چی انداختی؟ و چند خریدی

از اسپوتاموتور خریدم توی پک اورجینال تولید ۲۰۱۶ داخلش تسمه هاچینسون بود

۱۳۹ تومن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

متاسفانه امروز صبح دوباره صدای سوت و ویز ویز از سمت شاگرد شروع شد!!! دیگه مسلما از دینام و متعلقات نیست!

واقعا ماشین چرتیه پژو...دوس دارم از شرش خلاص بشم به زودی.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

متاسفانه امروز صبح دوباره صدای سوت و ویز ویز از سمت شاگرد شروع شد!!! دیگه مسلما از دینام و متعلقات نیست!

ماشینتون چند کیلومتر کارکرده تا حالا ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

پمپ هیدرولیک بده بررسی کنن - بجز هرزگرد ها چیز دیگه ایی نداره - در ضمن تسمه اورجینال 1565 هاچینسون منم نصب کردم خیلی بد بود همون 1 ماه اول تعویضش کردم 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری