1,493 ارسال در این موضوع قرار دارد

,من خودم دوبار در جاده تسمه پاره کردم و دو بار هم امداد اومد تسمه سفت کن  و تسمه تعویض کرد 

بعدا تسمه اورجینال هاچینسون ۱۵۶۵ انداختم باز هم فصل سرما جیر جیر اول صبح میداد

تسمه سفت کن اورجینال المانی خریدم و تسمه ۱۵۶۵ دایکو ایتالیایی که از قبل داشتم گذاشتم مشکل حل شد

هاچینسون هم انقدر صابون زده بودم کثیف شده بود شستم خشک‌کردم گذاشتم یدکی صندوق بمونه

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

تسمه دینام فعلی ماشینم 1564 هست تیپ2

به صدا افتاده و گفتم عوضش کنم، کارکردشم بالاست، رفتم یه تسمه 1565 خریدم دانگیل کره.

تا انداختم و استارت زدم 5 دقیقه نشد تسمه شروع کرد به بیرون اومدن!

دوباره جا انداختم و استارت زدم باز همون شد.

دیگه تسمه قبلی رو انداختم.

یه توضیح بدم، چندماه پیش همین تسمه 1564 که نصب هست رو یه لبه میومد بیرون، با توصیه یکی از دوستان همینجا یه واشر انداختم زیر پایه پایینی تسمه سفت کن و مشکل حل شد کاملا.

الان عجیبه با 1565 اینجور میشه، اینقد که نباید فرق داشته باشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/09/15, 19:48:33، arash_a59 گفته است :

سلام

به صدا افتاده و گفتم عوضش کنم، کارکردشم بالاست، رفتم یه تسمه 1565 خریدم دانگیل کره.

یه توضیح بدم، چندماه پیش همین تسمه 1564 که نصب هست رو یه لبه میومد بیرون، با توصیه یکی از دوستان همینجا یه واشر انداختم زیر پایه پایینی تسمه سفت کن و مشکل حل شد کاملا.

نظری نبود؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 3 ساعت قبل، arash_a59 گفته است :

نظری نبود؟

سلام . به احتمال زیاد سفت کن دینام خرابه. وگرنه با تغییر سایز تسمه نباید خارج بشه

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

در در 1398/09/15, 19:48:33، arash_a59 گفته است :

سلام

سلام

احتمالا تسمه سفت کن یکم کج شده و تسمه بزرگتر رو بیرون میندازه. با انداختن واشر زیر پایه پایینی این کجی کم میشه و موقتا درست میشه. البته هنوز خیلی اوضاعش وخیم نشده  وگرنه در هر صورتی تسمه رو بیرون میندازه.

اگه براتون مقدوره کل قطعه رو تعویض کنید اگه نه تعمیرش کنید. اصلی المانی حدود 350 تا 400 ایرانی حدود 200

یکی از دوستان عزیز قبلا آموزش تعمیرش هم گذاشتند.

ویرایش شده در توسط MOHAMAD WRC
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/09/18, 14:18:38، arash_a59 گفته است :

نظری نبود؟

سلام اقا ارش منم مشکل شمارو قبلا داشتم مثلا تسمهکهنه هفته ای یه بار بیرون میزد تسمه نو گتس خریدم تا مینداختم بیرون میزدحتی بردم مکانیک واشر هم انداخت ولی جواب نداد 

بعد یه سفتکن خریدم هرزگرد پایینم عوض کردم همون تسمه گتسو انداختم  همه چی او کی شد 

چند وقت پیشم برای دامادمون همین مشکل پیش اومد باور میکنی یا نه 4 تا تسمه سفتکن مارکای مختلف انداخت درست نشد من بهش گفتم بره اورجینال بخره رفته بود چراغ برق و همونجا زنگ زد گوشیو داد دست من طرف گفت اورجینال دارم 350 ولی بیاره ببنده جواب نده پس نمیگیرم گفت یه برند جدید اومده اونو با تضمین میدم هی گفتم اقا ما 4 تا تا حالا انداختیمک جواب نداده طرف گفت بنداز جواب نداد من اجرت شمارم میدم فکر میکرد من مکانیکم بعد گفتم یه هرزگرد پایینم پس بده دومادمون خربد اورد دیدم قاره سبزه هم سفتکن هم هرزگردو عوض کردیم و درست شد خداروشکر 

در ضمن اقا ارش این بیرون زدن تسمه رو جدی بگیر هر وقت دیدی بیرون زده حتما جا بنداز چون شیار لبه پولی هیدرولیک ذخیمتره که تسمه بیرون نزنه وقتی میفته رو اون دقیقا تسمه از اونجا به شکل دراز و رشته ای بریده میشه و خیلی خطر ناکه حتی ممکنه از لا به لای قاب تسمه تایم بره لای تسمه تایم همین اتفاق برای همکارم افتاده بود 

یه بارم تسمه دینام خودم بیرون  زد و سیمهای کمپرس کولرو کند شانسی که اوردم سیمها از داخل بوبین کمپرسور قطع نشد وگرنه مجبور بودم کمپرسورو باز کنم و کلی هزینه شارژ مجدد بدم فقط سوکت سرش جدا شده بود که خودم درست کردم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 21 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام اقا ارش منم مشکل شمارو قبلا داشتم مثلا تسمهکهنه هفته ای یه بار بیرون میزد تسمه نو گتس خریدم تا مینداختم بیرون میزدحتی بردم مکانیک واشر هم انداخت ولی جواب نداد 

بعد یه سفتکن خریدم هرزگرد پایینم عوض کردم همون تسمه گتسو انداختم  همه چی او کی شد 

چند وقت پیشم برای دامادمون همین مشکل پیش اومد باور میکنی یا نه 4 تا تسمه سفتکن مارکای مختلف انداخت درست نشد من بهش گفتم بره اورجینال بخره رفته بود چراغ برق و همونجا زنگ زد گوشیو داد دست من طرف گفت اورجینال دارم 350 ولی بیاره ببنده جواب نده پس نمیگیرم گفت یه برند جدید اومده اونو با تضمین میدم هی گفتم اقا ما 4 تا تا حالا انداختیمک جواب نداده طرف گفت بنداز جواب نداد من اجرت شمارم میدم فکر میکرد من مکانیکم بعد گفتم یه هرزگرد پایینم پس بده دومادمون خربد اورد دیدم قاره سبزه هم سفتکن هم هرزگردو عوض کردیم و درست شد خداروشکر 

در ضمن اقا ارش این بیرون زدن تسمه رو جدی بگیر هر وقت دیدی بیرون زده حتما جا بنداز چون شیار لبه پولی هیدرولیک ذخیمتره که تسمه بیرون نزنه وقتی میفته رو اون دقیقا تسمه از اونجا به شکل دراز و رشته ای بریده میشه و خیلی خطر ناکه حتی ممکنه از لا به لای قاب تسمه تایم بره لای تسمه تایم همین اتفاق برای همکارم افتاده بود 

یه بارم تسمه دینام خودم بیرون  زد و سیمهای کمپرس کولرو کند شانسی که اوردم سیمها از داخل بوبین کمپرسور قطع نشد وگرنه مجبور بودم کمپرسورو باز کنم و کلی هزینه شارژ مجدد بدم فقط سوکت سرش جدا شده بود که خودم درست کردم

سلام آقا آیدین

من با این تسمه قدیمی هیچ مشکلی ندارم  اصلا بیرون نمیزنه، فقط به صدا افتاده.

اما تسمه جدید رو که میندازم به 1 دقیقه نمیکشه بیرون میزنه.

تسمه قدیمی 1564 هست، جدیده 1565

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، arash_a59 گفته است :

سلام آقا آیدین

من با این تسمه قدیمی هیچ مشکلی ندارم  اصلا بیرون نمیزنه، فقط به صدا افتاده.

اما تسمه جدید رو که میندازم به 1 دقیقه نمیکشه بیرون میزنه.

تسمه قدیمی 1564 هست، جدیده 1565

تسمه قدیم انعطاف پذیری  (نرمتر) از تسمه جدید است ولی مشکل اصلی از تسمه نیست بلکه از تسمه سفت کن است که تسمه رو به سمت بیرون هدایت میکنه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/09/07, 16:27:06، helijoop گفته است :

امروز موقع تعویض ترموستات ، مکانیک گفت تسمه دینام فرسوده شده و باید عوض بشه. زنگ زدم از فروشگاه ایمان  یک تسمه دینام با پیک فرستاد . قیمت 130 تومان. جالبه پشت تلفن گفتم تسمه دینام شماره 1568  گفت مطمئنی این شماره هست چون فرمانت برقیه و .... گفتم ماشین مدل 89 گفت پس درسته همین 1568 .

yc4x_2019-11-28_161205.jpg

سلام

تقریبا بعد از دو هفته رانندگی امروز وضعیت تسمه دینام بررسی کردم، دیدم یک شیار به سمت بیرون حرکت داشته درحالیکه تسمه قبلی همین سایز بوده . بنظر شما چه کاری باید انجام داد ؟ میبایست تسمه دینام با شماره 1565 تعویض کنم یا سایر متعلقات نیاز به تعویض دارند؟ یا اصلا دست نزنم و مشکلی پیش نمیاد. 

فایل gif از وضعیت کارکرد تسمه دینام و تصاویر ضمیمه نمودم.

سپاس و تشکر 

gmmy_img_20191212_141456-tilea.jpg

ebb5_vid_20191212_140919.gif

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

در 4 ساعت قبل، helijoop گفته است :

سلام

تقریبا بعد از دو هفته رانندگی امروز وضعیت تسمه دینام بررسی کردم، دیدم یک شیار به سمت بیرون حرکت داشته درحالیکه تسمه قبلی همین سایز بوده . بنظر شما چه کاری باید انجام داد ؟ میبایست تسمه دینام با شماره 1565 تعویض کنم یا سایر متعلقات نیاز به تعویض دارند؟ یا اصلا دست نزنم و مشکلی پیش نمیاد. 

فایل gif از وضعیت کارکرد تسمه دینام و تصاویر ضمیمه نمودم.

سپاس و تشکر 

gmmy_img_20191212_141456-tilea.jpg

ebb5_vid_20191212_140919.gif

سلام. در واقع تسمه سفت کن خراب شده فکر میکنم آقا آرش همین مشکل داشت صفحه قبلی رو  بخونید شاید با تعویض تسمه تا حدودی مشکل برطرف بشه . ولی ایراد اصلی مربوط به تسمه سفت کن هست

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری