808 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان عزیز

تسمه دینام منم مدتیه یکم گرم میشه زوزه میکشهgigglesmile.gifgigglesmile.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/gigglesmile.gif' alt='URL>'>(یادمه بعد اینکه یه بار موتور رو شستم اینجوری شد)

بردم پیش یکی گفت روغن بریز روش؟؟؟؟!!!

به نظرتون چیکارش کنم؟ بزارم باشه؟ عوضش کنم؟ روغن بریزم روش؟

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان عزیز

تسمه دینام منم مدتیه یکم گرم میشه زوزه میکشهgigglesmile.gifgigglesmile.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/gigglesmile.gif' alt='URL>'>(یادمه بعد اینکه یه بار موتور رو شستم اینجوری شد)

بردم پیش یکی گفت روغن بریز روش؟؟؟؟!!!

به نظرتون چیکارش کنم؟ بزارم باشه؟ عوضش کنم؟ روغن بریزم روش؟

با تشکر

سلام

نه صابون بزن روش نه روغن صابون بزنی خشک تر میشه و روغن هم شل میشه...هترین کار اینه تعویضش کنی

لینک به ارسال

با سلام

ماشین من زوزه داره ی چیزی شبیه جیغ آرام!

مکانیک خوب بررسی کرد گفت بلبرینگ دینام مشکل داره به نظر شما میشه دیرتر تعویضش کرد و اینکه چقدر خرج داره؟

لینک به ارسال

دوستان عزیز اساتید محترم سلام

برای بنده مشکی پیش اومده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

بنده دیروز تو اتوبان حکیم با سرعت 100 تا درحال رانندگی بودم که بعداز اینکه از یه چاله نسبتا بزرگ رد شدم ناگهان صداهای عجیب از موتور اومدو بعدشم بوی لاستیک سوخته وسط اتوبان حکیم. زدم کنار چک کردم دیدم تسمه دینامم نصفش خورده شده و نصفش مونده. با احتیاط و دور موتور پایین تا خونه خودمو رسوندم . دوباره چک کردم دیدم روغن ریخته رو تسمه و دم و تشکیلات اول نفهمیدم از کجاست اما مخزن روغن هیدرولیکو که چک کردم دیدم روغن کم کرده! ممکنه روغن هیدرولیک بوده باشه؟ شلنگ هیدرولیکو چک کردم ظاهرا پارگی یا خرابی نداره گفتم شاید تسمه زده شلنگو خراب کرده باشه، در ضمن بعد از اینکه تسمه رو عوض کردم دیگه از روغن ریزی هم خبری نبود! به نظر شما مشکل از کجاست؟ خطرناک نیست؟

یه سوال دیگه. تسمه رو ماشین 1564 بود من رفتم تسمه اوریجینال گرفتم 1560 بود، به زور و با کلی دردسر جاش انداختم، الان تسمه به نظرم خیلی سفته، آیا این قضیه مشکلی ایجاد نمیکنه؟ اگه میکنه چطوری میتونم شلترش کنم؟

پیشاپیش تشکر میکنم از راهنمایی هاتون.

لینک به ارسال

در ادامه باید اضافه کنم که روغن ریزی بند نیومده و اطمینان پیدا کردم که روغن هیدرولیکه، مخزن روغن هیدرولیکم کاملا خالی شده بود! بردم ماشینو نشون دادم یکی میگه باید پمپ هیدرولیک عوض بشه یکی میگه شاید مخزنش صدمه دیده، خلاصه موندم چیکار کنم. پمپ هیدرولیکم الان فک کنم بالای 300 تومن قیمتش باشه.

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید.

لینک به ارسال

دوست عزیز اولا در مورد تسمه دینامت همینی که خریدی خوبه نگران نباش و در مورد پمپ هیدرولیک اگه خودت می تونی دست به آچار شی باز کردنش کار سختی نیست به تاپیک مشکلات فرمان هیدرولیک مراجعه کن

البته بدون بازدید نمیشه گفت مشکل روغن ریزی هیدرولیک مربوط به پمپ و یا مخزن و یا اورینگ اونه اما با تجربه ای که من دارم 90 درصد اورینگه که قیمتش 500 تومن ناقابله اگه کمک خواستی در خدمتم

لینک به ارسال

دوست عزیز اولا در مورد تسمه دینامت همینی که خریدی خوبه نگران نباش و در مورد پمپ هیدرولیک اگه خودت می تونی دست به آچار شی باز کردنش کار سختی نیست به تاپیک مشکلات فرمان هیدرولیک مراجعه کن

البته بدون بازدید نمیشه گفت مشکل روغن ریزی هیدرولیک مربوط به پمپ و یا مخزن و یا اورینگ اونه اما با تجربه ای که من دارم 90 درصد اورینگه که قیمتش 500 تومن ناقابله اگه کمک خواستی در خدمتم

خیلی متشکرم از اینکه پاسخ دادید. اگر مشکل از اورینگ باشه میشه تعویض کرد؟ ممکنه به کاسه نمد صدمه خورده باشه؟ اگه کاسه نمد صدمه دیده باشه قابل تعویض هست یا اینکه باید پمپ عوض بشه؟

لینک به ارسال

آقا امروز رفتم پیش یه بنده خدایی که کارش فقط هیدرولیک بود پمپو نشون دادم در عرض نیم ساعت پمپو باز کردو دلو رودشو ریخت بیرونو شستشو دادو دوتا قطعشم عوض کردو ردیف شد. خیلی کار راحتی بود، فعلا هم داره خوب کار میکنه، اشکال روغن ریزیشم از کاسه نمدش بود که به راحتی تعویض شد.

دوستان پمپ هیدرولیک دور انداختنی نیست، به راحتی میشه تعمیرش کرد، هزینه بیخودی نکنید! پمپ هیدرولیک چیزی بجز چند قطعه مکانیکی نیست که تمام اون قطعات به راحتی قابل تعویضه، تازه اگر خراب بشه. من اگه تسمه دینام پاره نکرده بودم و تیکه هاش دور فولی هیدرولیک گیر نکرده بود هیچ مشکلی برای پمپم ایجاد نمیشد، از سال 83 تا الان داشت کار میکرد هیچ مشکلی هم نداشت. قبل از هر اقدامی خوب تحقیق کنید. خود من نزدیک بود پمپ نازنینو بخاطر روغن ریزی دور بندازم

و متحمل هزینه ای در حدود 400 تومن بشم اما با 80 تومن سرو ته قضیه هم اومد. چند نفر این پمپو جواب کرده بودن ، میگفتن تعویضش کن خیال خودتو راحت کن!!

مراقب تسمه تایم و تسمه دینامتون باشید. امیدوارم این تجربه من بدرد کسی بخوره.

لینک به ارسال

دوستان عزیزم

من ماشینم فقط 15000 کارکرده که امسال تو تعطیلات تسمه دینام پاره کرد . ایران خودرو اومد و 35 تومن پول تسمه گرفت .

اون هم مال یه شرکتی به اسم راستی کار البرز گذاشت و گفت اصلیه ایساکو هست.

اولا دلیل اینکه ماشین نو تو 15 هزار تسمه پاره کرده چی می تونه باشه ؟

دوما این قیمت بالا ست و این مارک تسمه رو کسی میشناسه

لینک به ارسال

با سلام

ماشین من زوزه داره ی چیزی شبیه جیغ آرام!

مکانیک خوب بررسی کرد گفت بلبرینگ دینام مشکل داره به نظر شما میشه دیرتر تعویضش کرد و اینکه چقدر خرج داره؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری