mordab_23

در مورد شستشوی موتور با گازئیل برای نرم کارکردن موتور

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

61 ارسال در این موضوع قرار دارد

ممنون بابت نظرات دوستان واله حقیقتش داخل موتورمو که دیدم کم مونده بود بالا بیارم تصمیمم واسه تمیز کردن جدیه حالا 1 بار تست کنم شاید خوب بود و دوستان دیگه هم استفاده کردن و راضی بودن انتظار معجزه ندارم که عین ماشین ظرفشویی کثیف بدم و تمیز تحویل بگیرم یه مقدار تمیز کنه کافیه چون ذاتا الان دارم با دستمال آغشته به بنزین و بنزین زیر درب سوپاپ و خود درب سوپاپ که شدیدا جرم گرفترو تمیز میکنم.

برام جالب که این مواد گل مانند اومدن بالا گیر افتادن خود فروشنده میگفت این مواد از اول درون روغن موجود هستن با کارکرد موتور و چرخش روغن در مدار این مواد میان و در بالای سرسیلندر جمع میشن.اسمشم گفت دقیق یادم نیست ادتیو بود مثل اینکه.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسلان جان بفرض شما استفاده کردی و همین رسوبات خدایی نکرده به اویل پمپ فشار آورد و باقی قضایا حالا دست نخورده بودن موتورت مهمه یا اینکه صحنه خیلی تمیزی موقع باز کردن قالپاق سوپاپ نبینی؟ اون آقا جوابگوی این مسائل و هزینه ها هم هستن اونم با کمال خوش رویی ؟ وجود همین رسوبات گاهی مفید هست و برخی منافذ پر میکنند حالا اگر از فلاش،موتور شور و... استفاده بشه دو اتفاق مهم میفته : 1.رسوبات مفید از محل تجمعشون جدا میشن و تبعات این اتفاق مشخص نیست 2.این رسوبات بحرحال خیلی شیک و ظریف جدا و جاری نمیشن بخصوص با توجه به مدل و کارکرد ماشینت پس ممکن هست بخاطر ابعاد برخی ذرات به اویل پمپ و برخی قسمت ها فشار یا آسیب برسه ، نفص در سیستم روغن کاری هم خودت کم و بیش میدونی چه تبعاتی داره...

همانطور که آقای امانی اشاره داشتن کیفیت روغن و استمرار استفاده از یک نوع روغن خاص مفید هست و در بسیاری از روغن های مرغوب یکی از افزودنی های مهم (ادیتیو) مواد رسوب زدا و جرم گیر هست . استفاده از این محلول ها باید از ابتدا یا 2-3 سال بعد از تولید خودرو شروع بشه و استمرار داشته باشه در کل بنظرم ریسک اینکار کم نیست بهمین خاطر بهتره سر فرصت که بخاطر مشکل دیگه ای سر سیلندر و... باز میشن سر فرصت و با حوصله با بنزین،تینر و... خودتون بصورت دستی جرم برداری کنید

آخرش باید یه میل سوپاپ اسپرت کادو واست بفرستم لااقل این موتور بدبخت با خلوص نیت به دست آقایون مکانیک بسپاری ارسلان خان nishkhand.gifnishkhand.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/nishkhand.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

علی جان من از همین قضیه میترسم که نکنه این رسوبات روی اویل پمپ هم باشن اونوقت فاتحه اویل پمپ و سیستم چرخش روغن رو باید خوند.

بعد از کلی تلاش مقدار قابل توجهی از رسوبات رو با بنزین شستم raghs.gifraghs.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/raghs.gif' alt='URL>'> اینجوری میگی دلسرد میشم از استفاده از این ماده به قول تو قرار نیست کل جرمهارو بشوره ببره پس چیکارش کنم هردفعه ببینمش وسوسه میشم بریزم توماشین. grin.gifgrin.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/grin.gif' alt='URL>'>

پس بمونه هروقت پورتو پولیش کردم سرسیلندرو اونوقت میریزم توش(اینجوری گفتم کلاس کاری بره بالاتر) 303.gif303.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/303.gif' alt='URL>'>

2 روز از شدت مریضی شب و روز ندارم با این حال هر 2 ساعت 1بار میرم با یجای ماشین ور میرم خداروشکر که تو خونمون چاله و جرثقیل نداریم وگرنه تا الان موتور رو زمین بود... hihi.gifhihi.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/hihi.gif' alt='URL>'>

نه میل سوپاپ نمیخوام اصرار نکن دیگه gigglesmile.gifgigglesmile.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/gigglesmile.gif' alt='URL>'>

من متقاعد شدم استفاده نمیکنم حرف حساب جواب نداره از همتون ممنونم. rose.gifrose.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/rose.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

ارسلان جان بنظرم اگر همین مقدار تمیز کاری انجام نمیشد شاید بهتر بود، چون قاطی شدن روغن و بنزین بعید میدونم جالب باشه.البته واسه اینکه خیالت راحت بشه یمقدار ،میتونی از روغن فله استفاده کنی به اینصورت که روغن فعلی تخلیه میکنی البته بدون تعویض فیلتر روغن و روغن فله (ارزون قیمت) داخل موتور بریزی و بزاری 10-15 دقیقه بصورت درجا کار کنه بعد روغن تخلیه کن و فیلتر روغن تعویض کن و اینبار روغن اصلی(جدید) بریز اینکار بی شباهت به استفاده از موتور شور،فلاش و... نیست ولی با ریسک و شاید تاثیر کمتر

راستش ارسلان جان بازم بنظرم تمیز کردن سر سیلندر تو حالتی که مد نظرت هست بصرفه تر و کم دردسر تر از ریختن این محلول هست چون تمام مسیر روغن به سر سیلندر محدود نمیشه و از وضعیت بقیه مسیر(بخصوص نیم تنه پایین موتور) اطلاعی نداری پس ممکنه اوضاع بهتر از نیم تنه بالایی باشه میتونه هم نباشه و این یعنی بازم ریسک وجود داره . در کل بنظرم از یه روغن خوب و شناخته شده استفاده بکن ارسلان جان این قضیه هم بزار واسه وقتی که خدایی نکرده موتور نیاز به تعمیر اساسی (بخاطر روغن سوزی و...) داشت اون موقع انجام اینکار اونم بصورت یدی بقول معروف حکم " هم فاله هم تماشا" داره

اگر این محلول بریزی و خدایی نکرده مشکلی که نباید پیش بیاد،اتفاق بیفته آنقدر گرفتار خرید قطعه و جمع کردن موتور تو بهترین و اصولی ترین شکل ممکن میشی و البته دل چرکین که شاید فرصتی واسه تمیز کردن قطعات پیدا نکنی

لینک به ارسال

ارسلان بیا یه قرار بزاریم من ببینم وضعش چطوری هست یه راهی تو ذهنم هست که حتما بدون هیچ گونه اسیبی می تونه جواب بده

ای کاش یه عکس می ذاشتی

لینک به ارسال

نه بابا بنزین قاطی نشد اصلا به روغن موتور. دستمال مرطوب شده با بنزین پاک کردم جالب اینجاست روی قطعات متحرک همچین رسوبی نبود ولی رو پیچ ها و گوشه های سرسیلندر جمع شده بود.اونارو پاک کردم درب سوپاپ رو باز کردم آوردم خونه با بنزین شستم بعد که خشک شد گذاشتم سرجاش.1قطره هم بنزین نرفت تو روغن.

آره دیگه استفاده نمیکنم روغن سوپر پیشتاز گرفتم بکس مناسب ندارم باید ببرم تعویض روغنی برام عوض کنه.

لینک به ارسال

سلام میدونم دارم زیر خاکی بالا میارم :::P ولی گفتم شاید یکی بخونه به کارش بیاد :thumbsup:

این تجربه شخصی هستش که دارم انجام میدم اونم بعد از هر3بار تعویض روغن موتور

اول این را بگم شغل من مهندس فنی یه سردخانه غذایی هستم من شخصا روغن موتور ماشینم را خودم تعویض میکنم و چون دسترسی به روغن کمپرسور دارم از این روش استفاده میکنم در زمان تعویض روغن بعد از تخلیه روغن و قبل از اینکه فیلتر روغن را باز کنم پیچ تخلیه را میبندم و به میزان چهار لیتر از روغن کمپرسور می ریزم داخل ماشین و روشن میکنم تا ماشین حدود یکی دو دقیقه کار کنه و بعد هم تخلیه میکنم و میزارم کامل تخلیه بشه و بعد تعویض فیلتر روغن و در اخر هم روغن موتور را میریزم (( چرا روغن کمپرسور اول از همه اینکه از لحاظ پایه روغن پایینی مثل روغن 10 است با این تفاوت که هم نسبت به گازوئیل و مواد شوینده ای که دوستان نام بردند ضرر به قطعات نمیزنه و دوم اینکه خاصیت جرم گیری بالایی داره و در برابر گرما تحمل بیشتری داره )) این روش به قدر تمیز میکنه که باورتون نمیشه مانند روز اول

یه چیز بگم یه همکار دارم یه روز داشتم فیلر گیری میکردم دری سوپاپها را برداشته بودم وقتی سوپاپها را دید باورش نمیشد که ماشین چند مدل پایین هستش تا اینکه بهش گفتم چه کار میکنم [*]

فقط یادتون باشه ماشین نباید زیاد روشن بمونه چون بر اثر گرمای زیاد روغن کمپرسور بخار میشه :)

لینک به ارسال

علی جان من از همین قضیه میترسم که نکنه این رسوبات روی اویل پمپ هم باشن اونوقت فاتحه اویل پمپ و...

.

.

.

من متقاعد شدم استفاده نمیکنم حرف حساب جواب نداره از همتون ممنونم. rose.gifrose.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/rose.gif' alt='URL>'>

سلام.

دروغ گفتم دروغ گفتم!!!متقاعد نشدم از محلول شوینده استفاده کردم :L:L بوش مابین بوی بنزینو گازوییله روغنی که بعد از شستشو بیرون اومد خیلی رقیق بود.

بار آخری هم که رفتم تعویض روغنی گفت تضمینی برات با گازوییل میشورم 2لیتر روغن بشگه با 2لیتر گازوییل اونم میخوام تست کنم :ghalioon: .

روغن کمپرسور چیه آقا میشه 1کم توضیح بدی لطفا؟

لینک به ارسال

خیلی گلید ممنون. کلی بدردم خورد. عالی بود

لینک به ارسال

سلام دوستان تاپیک جالبی هستش خواستم تجربه ی 8 ساله ی 206 سواری 4تا تیپ 3 خودم رو هم بگم شاید من وسواس زیادی دارم اما هر بار که ماشین میخرم موتور رو 1 بار گازوییل شور میکنم 1کارتل نو هم میخرم میدم از زیر باز کنه اویل پمپ رو قشنگ کانالها و طوری اویل پمپ رو تمیز میکنم بعد کارتل نو رو میبندم و هر 5000تا روغن و کلیه فیلترها رو عوض میکنم و همیشه موتورم مثل ایینه میمونه اگر شما توری سر اویل پمپ رو تمیز کنین بعد از گازوییل شور یا شستشو با مکمل بشورین یاتاغان هم نمیزنین چون دلیل یاتاغان زدن کیپ شدن توری سر اویل پمپ و نرسیدن روغن به یاتاغان ها هستش.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری