mordab_23

در مورد شستشوی موتور با گازئیل برای نرم کارکردن موتور

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

61 ارسال در این موضوع قرار دارد

هر نوع استفاده از ماده های ترکیبی و یا گازییل یه دلیل اینکه مواد ترکیبی دارای حلال های قوی هستند باعث از بین رفتن رویه های کروم قطعات می شوند مخصوصا میل بادامک و گازوییل به دلیل نداشتن روغن کافی بازهم باعث فرسایش شدید موتور شده و اویل و حتمی ترین اسیبی که به موتور می رسه موتور نسشت می کنه و وقتی این اتفاق افتاد دیگه موتور به درد نمی خوره پس خواهشا از این موارد استفاده نکنید

اگر شما دوستان همیشه از روغن های خوب استفاده کنید مطمئن باشید هیچ وقت موتور رسوب جمع نمی کنه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام و ارادت

بدون شك اگه ميتونستيم كارتل رو باز كنيم و داخل اونو ببينيم، با لجن هاي سياه رنگي مواجه ميشديم كه در عرض چندين سال بر اثر استفاده از روغن هاي مختلف يا به دلايل شيميايي بوجود اومده، اين لجن ها گاه خطر جدي براي موتور محسوب شده و ميتواند باعث گرفتگي مسير روغن و خرابي اويل پمپ و آسيب شديد به موتور شود.

دوستان عزيز براي شستن داخل كارتل بدون باز كردن آن به روش ذيل عمل نمايند:

پس از طي مسافتي و گرم شدن موتور و روغن داخل موتور، ابتدا ماشين را روي چاله سرويس برده و روغن آن را خالي نماييد، اما به فيلتر دست نزنيد.

سپس پيچ كارتل را ببنديد.

سپس 4 ليتر گازوئيل به داخل ماشين بريزيد و 10 دقيقه صبركنيد. هرگز استارت نزنيد.

بعد پيچ كارتل را باز كرده و اجازه بدهيد تا تمام گازوئيل ريخته شده با فشار تخليه گردد.

دوستان عزيز يادتان باشد بعد از ريختن گازوئيل به داخل موتور، هرگز استارت نزنيد.

پس از تخليه گازوئيل، پيچ كارتل را نبنديد و 2 ليتر گازوئيل ديگر داخل موتور ريخته كه همان موقع تخليه ميشود و 15 دقيقه صبر كنيد تا ديگر گازوئيل از كارتل بيرون نيايد.

پيچ كارتل را بسته و 4 ليتر روغن با درجه گرانروي پايين داخل موتور بريزيد، و استارت بزنيد و اجازه بدهيد كه روغن گرم شود، در موقع استارت زدن و گرم شدن روغن از گاز دادن به ماشين يا حركت با آن خودداري فرماييد.

پس از گرم شدن روغن، پيچ كارتل را باز كرده و روغن راتخليه نماييد و فيلتر روغن را هم باز نموده و تعويض نماييد.

سپس پيچ كارتل را بسته و موتور را با روغن دلخواه پر نماييد.

با اين روش كارتل ماشين و تمامي مسير روغن شسته خواهد شد.

از هيچگونه ماده شيميايي در اين كار استفاده نكنيد.

با احترام

منبع: persian halls

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

باز این روش دوستمون منطقی بود البته انجام این کار فکر کنم هر 3الی 4 سال یک بار کافی باشه ولی اگر از روغن های خوب استفاده بشه ایا باز هم لجن میگیره؟

لینک به ارسال

دوستان من امروز رفتم روغنم رو عوض کنم طرف یه محلول معرفی کرد که موتور رو تمیز میکنه و منم ریختم تو روغن.گفت 2 روز بعد بیا روغن رو عوض کنم.مطالب رو خوندم خیلی ترسیدم.ضرری داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه دراه صبح سریع عوضش کنم؟

لینک به ارسال

دوست عزیز این محلولها فقط باید ۲۰ دقیقه تو موتور روشن بمونه اونم در حالت درجا و بدون گاز دادن بنابراین بدون فوت وقت و راه بردن ماشینتون روغن را تعویض کنید. عجب تعویض روغنی نادونی بوده

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

این دوستمون درست میگه

مگه جنگه؟؟؟

یه نوع از این محصولات هست که من یکبار روی زانتیا استفاده کردم خیلی خوب بود اسمش Motor flush هستش

روی بسته بندیش نوشته حداکثر 10 دقیقه توی موتور باشه و بعد کاملا تخلیه بشه

شما با تمام سرعت خودتون رو برسونید به تعویض روغنی و روغن و تمام فیلتر هارو عوض کنید

امیدوارم دیر نشده باشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دیشب به دلیل نشت روغن از واشر پلاستیکی دور درب سوپاپ در سوپاپ رو باز کردم و با صحنه فجیعی مواجه شدم روغن کلا همه جا روسوب کرده و بود عین گل چسبیده بود به همه جا خلاصه تا اونجایی که میشد تمیز کردم و امروز رفتم دنبال روغن جدید از قضا فروشنده آدم بسیار با شخصیت و با تجربه ای بود کلی از روغن های مختلف ازش سوال پرسیدم و اذیتش کردم.

در آخر جریان رو بهش گفتم اونم در پاسخ 3 نوع موتور شور داشتن ایرانی چینی و آمریکایی که ایرانیرو اصلا پیشنهاد ندادن آمریکایی رو هم گفتن خیلی قوی و احتمال آسیب زدن هست و چینی رو بهم پیشنهاد دادن به قیمت 8500 روغن هم سوپر پیشتاز گرفتم قرار شده این مادرو توش بریزم ببینم چی میشه البته بعید میدونم بتونه به اون رسوبات تاثیری بزاره.

لینک به ارسال

ارسلان جان بنظرم از ریختن موتور شور یا فلاش منصرف بشی بهتره چون با کارکرد ماشینت ممکنه مشکل حاد تر بشه و خرج رو دستت بزاره، اینکار بزار واسه زمانیکه یوقت خدایی نکرده واشر سر سیلندر خراب شد یا هر اتفاق دیگه ای که بخاطر مجبور به باز کردن سر سیلندر شدی

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان عزیز

بنده تجربه خودم رو عرض میکنم

1. قطعات موتور از انواع مختلفی مواد ساخته شده، قطعات آلومینیومی با آلیاژ های متفاوت، انواع اورینگ ها و کاسه نمدها، فولاد و چدن و ...

2. برای نظافت مجموع این قطعات بهترین ماده همون روغن موتوره! و مداومت بر استفاده از یک نوع روغن

3. موادی که در مدت زمان کوتاهی آلودگی ها رو از موتور دفع میکنن، در خوشبینانه ترین حالت! باید ترکیبی از مواد شوینده موجود در روغن موتور ها باشند با غلظتی بیشتر! اگر اینطور باشند قیمتشون باید خیلی بیشتر از 10 ، 20 هزار تومن باشه! ضمنا شک نکنید که غلظت بالای همین ترکیب خوشبینانه! برای موتور مضر هستش و اگر نه روی بسته بندی هشدار مصرف برای حداکثر 10 دقیقه درج نمیشد!

4. اگر خیلی به تمیزی موتور حساس هستید (که البته هممون هستیم) بهتره به کیفیت روغن موتور، فیلتر روغن، فیلتر بنزین و فیلتر هوا اهمیت بدیم، تنها راه ورود آلودگی به موتور این چهار مورد هستند و ولاغیر... کافیه در مصرف این موارد دقت کنید تا پس از سه سرویس 10.000 کیلومتری با کارتل تمیز مواجه بشید...

ارادتمند rose.gifrose.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/rose.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال
salam.gifsalam.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/salam.gif' alt='URL>'>بنده هم در مورد اين موتور شورها با مكانيكم صحبت كردم.ايشون به شدت منو منع كرد از اينكار.گفت بهترين راه تميز موندن استفاده هميشگي از روغن هاي با كيفيت و تعويض به موقع روغنه.جالبه مكانيكم ميگفت استفاده از اين موتور شورها خودش باعث ايجاد رسوب تو موتور ميشه.بنده كه تا حالا استفاده نكردم و اصلا هم استفاده نميكنم.روغن خوب تو ماشينم ميريزم به موقع هم عوض ميكنم.
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری