mordab_23

در مورد شستشوی موتور با گازئیل برای نرم کارکردن موتور

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

57 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام خدمت اساید محترم اخیراً از یکی از دوستان شنیدم که بعد از هر چند بار تعویض روغن موتور قبل از تعویض روغن موتور مقداری گازوئیل داخل موتور ریخته و ماشین را روشن کنیم بعد اقدام به تعویض روغن از زیر ماشین کنیم حین تعویض مشاهده می شود که تمامی رسوبات روغن خارج می شود و موتور بی نهایت نرم کار می کند.

سئوال اول : آیا این حرف صحت دارد یا خیر؟؟

دوم: مدت زمان کار موتور با گازوئیل چند دقیقه باشد و مقدار گازوئیل مصرفی چقدر باشد؟؟

سوم کجا می شود انجام داد؟؟

با تشکر از دوستان و عزیزان و همچنین تیپ5سواران عزیز ghelion.gifghelion.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/ghelion.gif' alt='URL>'>

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام منم شنیدم مکانیکم بهم گفت رفتم تعویض روغنی گفتم آقا....

کم مونده بود کتکم بزنه یه محلول هم هست که تمیز کننده رسوبات ناشی از روغن میریزن تو موتور 10 دقیقه کار میکنه بعد تعویض روغن ایندفعه یا گازوئییل یا محلول

تیپ 2 سوارا دل ندارن؟؟؟!!!!

لینک به ارسال

سلام

والا نمیدونم این مکانیک ها این حرفا رو از کجاشون در میارن

یعنی گازوییل پدر پدر بزرگه یاتاقان رو در میاره اخه این چه کاریه؟

هیچ محلولی هیچ موقع تو روغن نریزین

لینک به ارسال

به هیچ عنوان از گازوییل و مکمل های مخصوص استفاده نکنید که واقعا ضرر داره و نابود کنندست

لینک به ارسال

سلام

والا نمیدونم این مکانیک ها این حرفا رو از کجاشون در میارن

یعنی گازوییل پدر پدر بزرگه یاتاقان رو در میاره اخه این چه کاریه؟

هیچ محلولی هیچ موقع تو روغن نریزین

فکر نمیکنم منظور دوستمون این بود که گازوئیل با بنزین قاطی کنن بریزن تو باک ها

ظاهرا گفتن گازوئیل رو مثل روغن موتور بریز توی موتور تا کار کنه و شستشو بده (که به نظر من فاجعه بار ٍ)

لینک به ارسال

salam.gifsalam.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/salam.gif' alt='URL>'>دوست عزیز، همچین کاری شدنیه، ولی با یه شرایط خاصی.

شیوه این کار اینه که بعد از خالی کردن روغن موتور، 4 لیتر گازوییل می ریزن توش و یه استارت بدون گاز می زنن و میذارن 1 دقیقه ماشین کار کنه. خیلی با احتیاط انجام میشه. اگه گاز بدید که موتور قفل می کنه و ...

البته این کار برای زمانهای قدیم بود با روغنهای قدیمی و البته ماشینهایی مثل پیکان که مثلا 25 سال کارکرد داشت. الآن اگه شما از اول یه روغن خوب مثل همین توتال 7000 یا 9000 رو استفاده کنی، بعد از چند هزار تا که راه میری و اواخر عمر روغن، خودش شروع می کنه به رسوب زدایی کردن. روغنهای امروزی که مرغوب هستند، تقریبا این مشکل رو حل کردند.

البته من ماشین موتور خودم رو که باز کردم، فکر کردم جای روغن توش گل ریختن، از بس که رسوب داشت. خودم تمیزش کردم مثل روز اول و از اون موقع هم توتال 9000 واسه زمستون و 7000 واسه تابستون توش ریختم. شک هم ندارم که رسوبی نگرفته. موتورشور ها هم اینطور که میگن، زیاد جالب نیستن.

لینک به ارسال

به فکرتمیزکاری موتورفقط نباشد به فکرجلوگیری ازخرابکاری هم باشید

چون بعدازاین کارهاممکن روغن ریزی شدیدازکاسه نمدهااورینگهاو....

روداشته باشیدبهترین راه تمیزنگه داشتن موتورفقط تعویض روغن به

موقع وزودترازموعودنصبت به مقدارکارکردوفشاربرموتوروکیفیت روغن

است

لینک به ارسال

با استفاده از گازوییل کاسه نمد های موتور بعد از مدت کوتاهی خاصیت خودشون رو از دست میدن . اکثر محلولهای موتورشور هم علیرغم تبلیغ و نوشته های روی محصول خاصیت اسیدی دارند و باعث آسیب جدی در بوشهای میل سوپاپ و یاتاقان و غیره میشوند. بهترین راه برای موتورهای کثیف اینه که روغن موتور رو تخلیه و روغن با نمره پایین ( 10 ) رو داخلش بریزید و ماشین رو روشن کنید و صبر کنید تا کاملا گرم بشه . ( روشن شدن فن ) و سپس روغن و فیلتر رو تعویض کنید.

لینک به ارسال

با تشکر از همه دوستان 104.gif104.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/104.gif' alt='URL>'>rose.gifrose.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/rose.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

با سلام به دوستان خوبم

با اجازتون من تا آخر اين راهو رفتم! البته رو ماشين قبليم(پرايد كه صاحب قبليش روغن بشكه ميريخته و دير عوض ميكرد و داخل موتور جرم گرفته بود) فرومهاي خارجي هم تو اين زمينه مطالعه كردم به نحو وسواسي نتايج حاصل:

1- گازوئيل نريزيد مگر با موتور خاموش، كاركردن با گازوئيل فوق العاده به ياتاقان و ساير بخشهاي متحرك آسيب ميزنه

2- بهترين ماده همين شوينده هاي مخصوص اين كاره كه قبل تعويض روغن به اون اضافه ميشه و 15 دقيقه موتور درجا (بدون گاز دادن) كار ميكنه و بعدش فيلتر و روغن عوض ميشه. بهتر بعد از اين كار هم روغن اين دفعه رو زودتر عوض كنيد.

3- فروم خارجي اين كارو براي ماشينهاي بالاي 100 هزار كيلومتر كاركرد كه جرم گرفته باشن موثر دونسته اما از طرف ديگر ممكنه يه مشكلي ايجاد كنه(آيتم بعدي)

4- اگر داخل موتور و مسيرهاي روغن جرم زيادي داشته باشه ممكنه با حل شدن اونها و حركت در مسير روغنكاري موتور باعث گرفتگي بشه در اين حالت چراغ روغن روشن ميمونه يا چشمك ميزنه كه بايد فورا موتورو خاموش كرده و توسط مكانيك تعمير نمود (يعني بعد از اينكار يه مدتي دست به عصا و مواظب چراغ روغن باشيد)

5- روغنهاي مرغوب موتور ماده تميز كننده به ميزان كمي دارند كه با استفاده روغن كم كم بي اثر ميشه و در اواخر عمر روغن كارايي نداره(بر عكس نظر دوستمون) به همين علت تعويض زود به زود روغن مشكل فرستيش موتور رو داره

6- در كل من براي پرايد با 130 هزار تا كاركرد 2 مرتبه استفاده كردم و مشكلي پيش نيومد البته رواني ماشينو حس نكردم اما در كل با رسيدگي به ماشين و نحوه رانندگي مصرف من زير صدي 6 ليتر در سيكل تركيبي بود

الان براي تيپ 5 خودم (مدل 84) با 120 هزار تا كاركرد شك دارم استفاده كنم يا نه،‌ موتورش دست نخوردس و روغن 7000 توش ميريزم. البته در صورتي كه طبق دستورالعملش مصرف بشه مشكل خاصي ايجاد نميكنه مگر در مورد موتور با جرم زياد....

موفق و سلامت باشيد

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری