mehdighandi

مشکلات مربوط به BSI ( پیکربندی-configuration-سخت افزاری )

352 ارسال در این موضوع قرار دارد

با عرض سلام و تبریک عید

من برای مسافرت به کاشان رفته بودم. ماشینم به یکباره به مشکل خورد و دیگه اصلا روشن نشد. خلاصه مجبور شدم ماشین را بکسل کنم و به یه تعمیرگاه ببرم. اونجا بهم گفتند که ماشین کد پرانده است و باید دوباه BSI تنظیم شود. بعد از اینکه کد رمز چهار رقمی را وارد کردند و دو سوئیچ ماشین را هم تعریف کردند و دستگاه را پیکربندی نمودند. مشکل روشن شدن ماشین بر طرف شد اما چند مشکل جدید ایجاد شده است. یکی اینکه سیستم قفل مرکزی کلا از کار افتاده است. بالابر شیشه های جلو از کار افتاده و بالا پائین نمی روند. به صورت خودکار فلاشر ماشین روشن می شود و صدای بیپ بیپ مرتب از باند های پخش ماشین شنیده می شود.

به نظر شما مشکل چیست؟ آیا نرم افزار تعمیرگاه قدیمی بوده است؟ سوکتها و اتصالات مشکل دارند؟ و یا احیانا باید قطعه ای را عوض کنم؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز ،خوش آمدید

احتمالا BSI رو دانلود (آپگرید) کردند و و بعد configuration (پیکربندی) رو انجام ندادند.

همه این موارد با یک پیکربندی حل میشه و بهتره به جایی مراجعه کنید که مهارت کافی و آشنایی کامل با دستگاه های عیب یاب پژو PPS داشته باشند

صدای بیپ هم به دلیل عدم تعریف VIN Code برای پخش ماشین است که اون هم با پیکربندی حل میشود.

لینک به ارسال

بهترین تفسیر براش این هست که bsi را کامل و دقیق کانفیگ نکرده

یعنی اون مشکلات شما از تعریف نشدن اون قسمتها برای bsi هست

لینک به ارسال

با عرض سلام و تبریک عید

من 206 تيپ 2 با abs مدل 89 دارم روز اول عيد در حال حركت چرخ عقب با رينگ و توپي كامل از جا در اومد و باعث تصادف با درخت و آسيب به درب شاگرد و ركاب ... شد خلاصه مجبور شدم ماشین را بکسل کنم و به یه تعمیرگاه ايران خودرو ببرم. بعد از صافكاري اونجا بهم گفتند که ماشین کد پرانده است و باید دوباه BSI تنظیم شود. بعد از اینکه کد رمز چهار رقمی را وارد کردند و دو سوئیچ ماشین را هم تعریف کردند و دستگاه را پیکربندی نمودند. مشکل روشن شدن ماشین بر طرف شد اما چند مشکل جدید ایجاد شده است. یکی اینکه سیستم قفل مرکزی کلا از کار افتاده است. ولي به صورت دستي فعال ميشود

صدای بیپ بع از حركت شنيده مي شود های پخش ماشین شنیده می شود.

آلارم كيسه هوا و كمربند فعال است

مشكل اساسي كيلومتر كاركرد من از 6000 به 251000عوض شده

يه جا بردم گفتن شايد BSI ماشينت رو با دسته دوم عوض كردن از كجا ميشه فهميد كه عوض شده يا نه؟

مرسي

لینک به ارسال
با عرض سلام و تبریک عید

من 206 تيپ 2 با abs مدل 89 دارم روز اول عيد در حال حركت چرخ عقب با رينگ و توپي كامل از جا در اومد و باعث تصادف با درخت و آسيب به درب شاگرد و ركاب ... شد خلاصه مجبور شدم ماشین را بکسل کنم و به یه تعمیرگاه ايران خودرو ببرم. بعد از صافكاري اونجا بهم گفتند که ماشین کد پرانده است و باید دوباه BSI تنظیم شود. بعد از اینکه کد رمز چهار رقمی را وارد کردند و دو سوئیچ ماشین را هم تعریف کردند و دستگاه را پیکربندی نمودند. مشکل روشن شدن ماشین بر طرف شد اما چند مشکل جدید ایجاد شده است. یکی اینکه سیستم قفل مرکزی کلا از کار افتاده است. ولي به صورت دستي فعال ميشود

صدای بیپ بع از حركت شنيده مي شود های پخش ماشین شنیده می شود.

آلارم كيسه هوا و كمربند فعال است

مشكل اساسي كيلومتر كاركرد من از 6000 به 251000عوض شده

يه جا بردم گفتن شايد BSI ماشينت رو با دسته دوم عوض كردن از كجا ميشه فهميد كه عوض شده يا نه؟

مرسي

با سلام

مشکل اصلی همون طور که گفتا از بی اس ای و نوع بیکر بندی باشه

بهترین کار اینه که با یه بی اس ای هم نوع خودتون عوض کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه

اون کیلومتر حتما به خاطر پیکر بندی اشتباه هست

زیر فرمون یا دقیق تر زیر اون قسمتی که لامپ جلو رو تنظیم میکنید به تیکه پلاستیکی هست که یه پیچ داره که با سکه باز میشه لطفا اون رو باز کنید و بی اس ای رو مشاهده نمایند اگه شد عکس بگیرید یا اسم بی اس ای رو بگید تا ببینیم عوض شده یا نه

راستی علت در امدن چرخ عقب با رينگ و توپي چی بود؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

من نمي فهمم كه تصادف درب و ركاب چه ربطي به BSI و كد پروندن داره؟

قبلاً مشكلي داشت ماشينتون؟

251000 .... !!!!

لینک به ارسال
من نمي فهمم كه تصادف درب و ركاب چه ربطي به BSI و كد پروندن داره؟

قبلاً مشكلي داشت ماشينتون؟

251000 .... !!!!

شاید به علت شدت ضربه BSI ضربه خورده و کد پرونده

اون کارکرد سه دلیل دارد

1-BSI دست دوم بوده

2- پیکر بندی مشکل دارد

3- امپر ماشین با یه ماشین ای که اینقدر کارکرد داره عوض شده است

لینک به ارسال

سلام

تاپیک مشابه داریم که بعدا ادغام میشه:

post1727.html?hilit=configuration#p1727

مشکل شما ناشی از عدم اطلاع و تخصص کافی همچنین عدم آشنایی به زبان فارسی از طرف کسی بوده که BSI رو دانلود کرده

حتما پیگیر این قضیه باشید و ساده گذشت نکنید، یا BSI رو کلا تعویض کردند یا برای تست جابجا کردن که کیلومتر عدد جدید رو گرفته

بقیه موارد با پیکربندی از طرف یک فرد مجرب درست خواهد شد

ضمنا برای تغییر کیلومتر هم باید پیش تعمیرگاه هایی که کیلومتر کم میکنن برین و بعدد مورد نظر(کیلومتر قبلی) بدید تا انجام بشه

البته من اگر جای شما باشم به نمایندگی فشار میارم که این کار ها رو انجام بدن و خودشون دنبال کار ها باشن

لینک به ارسال

سلام.به نظر من 206 درست ميگه.

ماشين شما بدون شك دست كاري شده

وحتما بايد به تعمير گاه فشار بيارين.

چون من ماشينو از نزديك نديدم نميتونم چيزيو ثابت كنم

اما سنسور كيلومتر 206 اطلاعات به 2 مقصد ميفرسته :

1-آمپر

2-bsi

و اين 2 بعد از بازكردن سوئيچ باهمديگر مچ ميشن و بعد عدد نهايي خونده ميشه

لازم به ذكره كه bsi خودشو با آمپر هماهنگ مكنه

وعدد رو آمپر مي خونه

حالا اگه bsi دچار صدمه بشه وحافظش پاك بشه بين امپر و bsi اختلاف پيدا ميشه كه يا 0000 نشون ميده يا عدد چيزه ديگه

چون هنگام تعويض bsi استك حتما كيلومترو از توش بايد پاك كرد كه اختلالي ايجاد نكنه

و اينكه اگر bsi شما خراب نشده باشه مشكلاتي كه اعلام كردين با يه كانفيگوري حل ميشه

لینک به ارسال

سلام

ماشینی رو رفیقم پیکر بندی بی اس ای انجام داد به طور اتوماتیتک. ماشینش هم 206 اس دی وی 20 هست.مشکلش حل شد ولی الان که حرکت داده متوجه شد که کیلومترش کار نمی کنه و نور بالا که میزنه به جاش نور پایین و برعکس روشن میشه .امکان داره ورژن اپگرید بی اس ای رو بد نصب کرده باشه یا بایست دوباره پیکربندی دستی انجام بده.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری