1,648 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 6 دقیقه قبل، Hamid00560 گفته است :

بله سگ دست همینی که اقا مهدی گذاشتن هست

ماشین من از پایین شل بود.فک کنم بکس ۱۳ خورد.سفتش کردیم یک دور درست شد

اینم بگم که قبلا جلوبندی تعویض شده بود حتی توپی و کمک فنر هم کلا تعویض شده بود ولی صدا میومد هنوز

بله بیشترین صدای جلوبندی 206 از همین سیبک هست   ولی من تا اون بوشها خراب نشن حتی اگر صدای پاره شدن آهن بده عوض نمیکنم :::P

در در 1397/07/04, 08:03:58، mehrdadghp گفته است :

سلام مهدی جان 

با توجه به چکاپ کاملی که از سیستم تعلیق کردید و سالم بوده بهتره به اتاق فکر کنید و بد نیست به یک صافکار کاربلد هم نشون بدید.

ارادتمندم مهرداد جان این رو باید به صاحب کنونی بگیم

چون برای سال 91 هست واون ماشین کلا پاره آجر شد رفت

بیچاره صاحبش چقدر زحمت کشید جمش کرد :sad:

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 4 ساعت قبل، Mehdi.T گفته است :

مهدی چند سال پیش ماشین من جلوش تصادف کرد

بعد از تعمبرات در نمایندگی دقیقا مشکل تو رو پیدا کردم

حدود ده بار هم جلوبندی باز شد ولی مشکل رفع نشد

ماشین رو آوردم منزل وبه همراه پدر رفتیم که صدا رو تشخیص بدیم

لحظه ای که صدا میداد حس کردم صدا از زیر پای خودم هست پا رو به کف فشار دادم

صدا قطع شده بعد متوجه شدم که آقایون جلوبندسازها جک رو زیر  زیر پاییها میزدند وآهن کف

کج شده ودر مواقع افتادن در چاله یا دست انداز وسط آهن جای پا بالا وپایین میشد وصدا میداد که

دادم به یه آهنگر یه چوپ چهار گوش گذاشت تو کف وجاهایی که خراب شده بود رو با پوتک درست کرد ومشکل برطرف شده

این رو هم برسی کن

اتفاقا کف پای منم این بلا سرش اومده...

لینک به ارسال

سلام 

یه مشکلی که چندروزه برام پیش اومده اینه که وقتی میخوام برم تو پارک و فرمون رو میچرخونم از چرخ سمت شاگرد صدای ترق ترق میاد ۳ تا ترق پشت سر هم

بعدم که میخوام دربیام از پارک بازم همین صدا شنیده میشه

توی حرکت هم صدا نمیده.فقط موقع پارک کردن 

میل موجگیر و پلوس هردو دو ماه قبل تعویض شده و طبق هم دیدیم سالمه و بوش هاشم سالمه

چیز دیگه ای میتونه باعث این صدا بشه؟

لینک به ارسال
در 29 دقیقه قبل، Hamid00560 گفته است :

سلام 

یه مشکلی که چندروزه برام پیش اومده اینه که وقتی میخوام برم تو پارک و فرمون رو میچرخونم از چرخ سمت شاگرد صدای ترق ترق میاد ۳ تا ترق پشت سر هم

بعدم که میخوام دربیام از پارک بازم همین صدا شنیده میشه

توی حرکت هم صدا نمیده.فقط موقع پارک کردن 

میل موجگیر و پلوس هردو دو ماه قبل تعویض شده و طبق هم دیدیم سالمه و بوش هاشم سالمه

چیز دیگه ای میتونه باعث این صدا بشه؟

سلام

احتمال زیادقرقری فرمان سمت شاگرد مرخصه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

من به تازگی یدونه 206 تیپ پنج خریدم. همون ابتدای کار 8 تیکه جلوبندی با نمونه اصلی تعویض شد. رینگ و لاستیک های فابریک هم با رینگ 15 اینچی (چینی) و لاستیک 205.60.15 تعویض شد. فنرهای جلو هم عوض شدن و با تنظیم کمک های عقب، ارتفاع ماشین تا حدود استانداردتری پایین اومد. الان یک مقدار توی سرعت های بالا (حدود 120 تا و به ویژه توی ناهمواری های اتوبان ها) یک مقدار احساس می کنم ماشین اون تعادل لازم را ندارد.

به نظرتون نصب استرس بار یا تعویض اکسل عقب با نمونه RC یا GTI وضعیت را بهتر خواهد کرد؟ البته دیگه سن من از لایی و حرکات نمایشی گذشته است اما خوب ترجیح میدم ماشین توی اتوبان های شهری کمی مطمئن تر حرکت کند.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/07/12, 22:23:41، Atom گفته است :

سلام دوستان

من به تازگی یدونه 206 تیپ پنج خریدم. همون ابتدای کار 8 تیکه جلوبندی با نمونه اصلی تعویض شد. رینگ و لاستیک های فابریک هم با رینگ 15 اینچی (چینی) و لاستیک 205.60.15 تعویض شد. فنرهای جلو هم عوض شدن و با تنظیم کمک های عقب، ارتفاع ماشین تا حدود استانداردتری پایین اومد. الان یک مقدار توی سرعت های بالا (حدود 120 تا و به ویژه توی ناهمواری های اتوبان ها) یک مقدار احساس می کنم ماشین اون تعادل لازم را ندارد.

به نظرتون نصب استرس بار یا تعویض اکسل عقب با نمونه RC یا GTI وضعیت را بهتر خواهد کرد؟ البته دیگه سن من از لایی و حرکات نمایشی گذشته است اما خوب ترجیح میدم ماشین توی اتوبان های شهری کمی مطمئن تر حرکت کند.

سلام

به نظرم شما اول به فکر تعویض لاستیک با سایز مناسب باشید. 

لاستیکی که انداختید زیادی برای ۲۰۶ بزرگه... ممکنه دلیل بی تعادلی ماشین همین باشه....

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، !Mehdi گفته است :

سلام

به نظرم شما اول به فکر تعویض لاستیک با سایز مناسب باشید. 

لاستیکی که انداختید زیادی برای ۲۰۶ بزرگه... ممکنه دلیل بی تعادلی ماشین همین باشه....

سلام

کاملا حق با شماست، این سایز غیر فابریک است ... منتها داستان این است که من اشتباه سایز را نوشتم!

سایز درست 205-55 R15 است. در مورد قطر لاستیک توی بخش tire calculator سایت 1010tires محاسبات را دیدم، کمترین خطا را فاق 55 و 50 داشت که هر دو توی بازار هست. منتها برای اینکه ماشین نرم تر شود، فاق بلندتر را انتخاب کردم. البته قطعا فاق بلندتر لغزش بیشتری روی دیواره لاستیک توی پیچ ها داره اما خیلی اهل امتحان حداکثر شتاب جی ماشین نیستم که برایم مهم باشد.

در مورد عرض لاستیک هم، اول دنبال لاستیک michelin energy saver plus یا Toyo DRB/CF2 بودم. اگر این لاستیک ها را پیدا می کردم، تصمیمم عرض 195 بود منتها چون فقط Kumho HS51 پیدا کردم، مجبور شدم این لاستیک را بخرم. از اونجایی که Kumho عرض کمتری داره (همون جا هم عملی تست شد، تقریبا توی مایه های 195 هست) سایز 205 را خریدم.

البته این را هم باید توجه داشت که آفست رینگ چینی بر خلاف نمونه فرانسوی که 6.5 است، 7 است. البته باید اعتراف کنم خرید رینگ چینی اشتباه بود و واقعا پشیمون هستم!!!

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Atom گفته است :

در مورد عرض لاستیک هم، اول دنبال لاستیک michelin energy saver plus یا Toyo DRB/CF2 بودم.

195 میشلن پیدا نمیشه. اگه اشنایی دارید لاستیک و رینگ هاتون را یکی دو روز عوض کنید ببینید مشکل ارتعاش که میگید حل میشه یا نه؟ بعضی لاستیک ها کارخونه ای مشکل دارند و حتی بعضی رینگ ها و تا توی کار نره هم مشکلشون معلوم نمیشه  و حتی خرج های غیر ضروری متفرقه زیادی روی دست صاحبش میگذاره.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/07/07, 13:19:37، Mehdi.T گفته است :

بله بیشترین صدای جلوبندی 206 از همین سیبک هست   ولی من تا اون بوشها خراب نشن حتی اگر صدای پاره شدن آهن بده عوض نمیکنم :::P

ارادتمندم مهرداد جان این رو باید به صاحب کنونی بگیم

چون برای سال 91 هست واون ماشین کلا پاره آجر شد رفت

بیچاره صاحبش چقدر زحمت کشید جمش کرد :sad:

برای من که الان صدای هم چی میده:

صدای زنگوله مانند

لق لق

ول بودن

...

خالی کردن آجر ،تو دست انداز های ریز و پشت سرهم:grin:

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

195 میشلن پیدا نمیشه. اگه اشنایی دارید لاستیک و رینگ هاتون را یکی دو روز عوض کنید ببینید مشکل ارتعاش که میگید حل میشه یا نه؟ بعضی لاستیک ها کارخونه ای مشکل دارند و حتی بعضی رینگ ها و تا توی کار نره هم مشکلشون معلوم نمیشه  و حتی خرج های غیر ضروری متفرقه زیادی روی دست صاحبش میگذاره.

مهرداد جان دقیقا حرفت درباره michelin energy saver plus درست است، چک کردم دیدم اصلا این سایز نداره! کلا دنبال نخود سیاه بودم نصف روز ...

البته مشکل ارتعاش نیست، یک جور کم تعادلی توی سرعت های بالای 120 تاست. قدیمی ها می گفتن هوا میشینه زیر ماشین، از این دست احساس ها ... البته پیشنهادت در مورد تعویض رینگ فوق العاده است. اتفاقا یکی از دوستان 4 تا رینگ شیروکو اصلی زیر ماشینش داره که بیشتر از رنگ سفید ماشین اون، به ماشین آبی من میاد. خدا رو چه دیدی، شاید با تعویض رینگ و استفاده از لاستیک های خودم، حالمم بهتر شد :))

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری