hamed_kmm

مباحث مربوط به کویل ، جرقه و آوانس جرقه

801 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام به همه دوستان واساتید محترم:

ماشین من یه 206 تیپ2 مدل 83 هستش 126000 کارکردشه.چند وقته ماشین نامیزون کارمیکنه و به اصطلاح بنزینو خام میسوزونه مصرفشم احساس میکنم یکم بالاست.رفتم دیاگ زدم خطای پالس درونی احتراق رو نشون داد (که اصلا نمیدونم چی هست)و بعد از پاک کردن بازهم میومد،کپ ماشینمم که هر کاری کردم حل نشد(کم شد ولی از بین نرفت) مپ سنسورشو واسه کپی که داشت عوض کردم بهتر شد ولی کپش کامل از بین نرفت با اینکه زود به زود مپ سنسورشو تمیز میکنم در مورد خام سوزی و خطای پالس درونی احتراقشم تمیدونم ایرادش ازکجاست.شمع هاشم بوش 4 پلاتینه که یکی میگفت شاید مال همین شمع هاییه که انداختی چون با فابریکیش فرق داره!!!

در کل چنتا سوال از دوستان و اساتید محترم داشتم که اگه لطف کنید و راهنمائیم کنید ممنون میشم:

1.این ایراد در پالس درونی احتراق اصلا چی هستش و ربطی به خام سوزی ماشینم داره یا نه؟

2.مشکل از شمع هاست یا کویل ماشینم خراب شده یا هیچ کدوم؟یا هردو؟؟

3.فلش و آپدیت ecu در رفع کپ ماشین و خام سوزیش تأثیری داره و اینکه ecu ماشین من اصلا آپدیت میشه؟(ecu از نوع ساژم s2000)

4.اگه ecu قابل آپدیته و تآثیری تو حل مشکل ماشین داره جای مطمئنی رو سراغ دارید که برم انجام بدم؟

مرسی از همه دوستان

1- بله وقتی پالس درست تولید نشه تمامی عوامل جرقه زنی دچار اختلال می شند ( اگر یک پالس در کامپیوتر اشتباه تولید بشه کامپیوتر به اصلاح خودمان هنگ می کنه )

2-ب فکر کنم به کوئل شما بر می گرده و شایدم شمع ها ، شمع های 4 پلاتینه قبلا شنیده بودم بعضی وقت ها خوب جواب نمی دند (اول باید با شمع ها تست کنید )

3- 206 مدال 1383 شما دریچه گازش سیمی هست و کپ مادر زادی نداره و این 206 ها در نداشتن تاخیر حرف اول را می زنند این کپ ایجاد شده باید در اثر یک ایراد موتوری باشه شاید دلیل اصلیش همین قضیه خام سوزی باشه

4- و فکر نکنم بشه ECU شما را ابدیت کرد چون یک اپدیت برای تیب 2 هست ورژن اروپایی می کنه ECU را ان هم برای بهتر شدن کپ اولیه در مورد موضوع اپدیت از دوستانی که در اینجا کار چیپ تیونینگ انجام می دند سوال بفرمایید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ممنون از جوابتون

من با شمع فابریکشم بردم دیروز دیاگ زدم بازهم همین ایراد بود یعنی باید کویل بخرم؟؟؟

لینک به ارسال

سلام من 206 وی 8 مدل 90 دارم مدتیه وقتی گاز میدم انگار ماشین توی دو زمان شتاب میگیره انگار یه چیزی خوب بهش نمیرسه چند بار هم تعمییرگاه بردمش میگه مشکل از کوئله میشه؟ چجوری؟ اخه یعنی چی اونم مدل90 خواهش میکنم راهنمایی کنید

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام من 206 وی 8 مدل 90 دارم مدتیه وقتی گاز میدم انگار ماشین توی دو زمان شتاب میگیره انگار یه چیزی خوب بهش نمیرسه چند بار هم تعمییرگاه بردمش میگه مشکل از کوئله میشه؟ چجوری؟ اخه یعنی چی اونم مدل90 خواهش میکنم راهنمایی کنید

گاهی اوقات منم همچین مشکلی دارم

مثلا گاز رو که از دوره موتوره 2.5 کله میکنی تا 6 که برسه انگار ماشین تو چند مرحله شتابش رو از دست میده و دوباره شتاب میگیره

به نظر من که به خاطره بی کیفیت بودن بنزینهhappy.gifhappy.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/happy.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

ماشینتون موردی نداره

سبک رانندگیتون چجوریه؟ دور پایین؟

پدال گاز رو ریست کنید:

ریست پدال گاز در ECU 7.4.5

1-سویچ باز(سویچ سه حالت داره A-برق بعضی ادوات مثل شیشه،فندک و ... وصل میشه B-برق پشت آمپر وصل میشه و پمپ بنزین به کار می افته C- استارت)منظور از سویچ باز مرحله دومه.

2- حدود 10 ثانیه صبر می کنید تا نشانگر سطح روغن به مقدار کارکرد ماشین تبدیل بشه همین طور صدای پمپ بنزین هم قطع شده.(در عرض 2.5 ثانیه اول دریچه گاز ریست شده)

3- در ادامه پدال را تا ته فشار میدید 5 ثانیه نگه میدارید (برای احتیاط بیشتر هم شد اشکال نداره).پدال را ول می کنید.

4-بدون این که گاز بدید ماشینو روشن می کنید تا حدود 1 دقیقه در جا کار کنه.در خلال این یک دقیقه هم اصلا گاز ندید.

5- ماشینو خاموش می کنید.والسلام.

نکته دمای آب موتور بین 10 تا 90 درجه و دمای محیط بالا تر از 8 درجه باید باشه

منبع:تیونینگ تاک

لینک به ارسال

دوستان قبلا هر از گاهی ماشینو که روشن میکردم ماشین با لرزش شدید انگار که سه سیلندر کار کنه کار میکرد و چراغ چک روشن میشد. ecu خطای عدم احتراق سیلندر 4 میداد

رفتم شمعها رو عوض کردم و بوش انداختم

الانم بعضی وقتا اینجوری میشه و بازم همون خطای عدم احتراق سیلندر 4 رو میده

بنظرتون مشکل از چی میتونه باشه

وایر شمعها رو عوض کنم حل میشه؟ از کجا میشه فهمید وایرها مشکل دارن؟

لینک به ارسال

سلام

احتمالا از همون وایر باید باشه

بازشون کن ببین اگه ترک خورده بودن باید تعویض بشن

لینک به ارسال

سلام دوستان

بنده 206 تیپ 2 مدل 90 دارم

چند ماهی هست که یه مشکلی داره و هرجا بردم نتونستن درستش کنن، از نمایندگی مرکزی ایران خودرو تا چندتا تعمیرگاه بزرگ توی شهر.

حالا مشکلش:

وقتی دارم باهاش میرم کُپ میکنه، اکثرا وقتی ماشین گرم هست، و سرعت مهم نیست، سرعت و دور موتور کم و سرعت و دور موتور بالا این اتقاق میفته، اینجوریه که دور موتور در یک لحظه افت میکنه و ماشین کپ میکنه، این قضیه انقدر تکرار میشه و اعصاب خوردکن میشه که انگار سوار کالسکه شدم :| وقتی این اتفاق زیاد میفته چراغ باتری در لحظه ی کپ کردن روشن میشه (فقط برای یک لحظه، همون لحظه ای که ماشین دور موتورش میفته)

یکبار دیگه هم بارون اومده بود داشتم میرفتم، یه مقداری آب تو خیابون جمع شده بود، من با سرعت کم (10 تا 15 تا) ازش رد شدم، که بعد از اون ماشین دور موتورش بالای 2 نیومد و هی ریپ میزد و راه نمیرفت و چراغ باتری هی روشن و خاموش میشد و برقش قطع و وصل میشد، زنگ زدم امداد خودرو، وقتی اومد ماشین سالم شده بود :| ولی گفت مشکل ممکنه از سیم کشی باشه (گفت ببر نماینگی مرکزی بگو سیم کشی و چک کنن و من بردم و گفتن مشکلی ندیدن)

کارهایی که تا حالا رو ماشین انجام شده: شستشوی انژکتور، تعویض شمع، تعویض فیلتر بنزین، تعویض map sensor، تعویض باک بنزین و ...

به نظر شما مشکل کجاست؟

ممکنه مشکل از کویل باشه؟

لینک به ارسال

سلام من امروز کویل ماشینمو عوض کردم 206 تیپ 2 ولی متاسفانه آن مقاومتی که روی ک.یل نصب میشد (با یک مهره به پیچ کویل متصل میشود) گم شد و تعمیرکار گفت اشکالی ندارد ، میشه کاربرد آن قطعه را رای من توضح دهید ؟

لینک به ارسال

سلام دوستان

بنده 206 تیپ 2 مدل 90 دارم

چند ماهی هست که یه مشکلی داره و هرجا بردم نتونستن درستش کنن، از نمایندگی مرکزی ایران خودرو تا چندتا تعمیرگاه بزرگ توی شهر.

حالا مشکلش:

وقتی دارم باهاش میرم کُپ میکنه، اکثرا وقتی ماشین گرم هست، و سرعت مهم نیست، سرعت و دور موتور کم و سرعت و دور موتور بالا این اتقاق میفته، اینجوریه که دور موتور در یک لحظه افت میکنه و ماشین کپ میکنه، این قضیه انقدر تکرار میشه و اعصاب خوردکن میشه که انگار سوار کالسکه شدم :| وقتی این اتفاق زیاد میفته چراغ باتری در لحظه ی کپ کردن روشن میشه (فقط برای یک لحظه، همون لحظه ای که ماشین دور موتورش میفته)

یکبار دیگه هم بارون اومده بود داشتم میرفتم، یه مقداری آب تو خیابون جمع شده بود، من با سرعت کم (10 تا 15 تا) ازش رد شدم، که بعد از اون ماشین دور موتورش بالای 2 نیومد و هی ریپ میزد و راه نمیرفت و چراغ باتری هی روشن و خاموش میشد و برقش قطع و وصل میشد، زنگ زدم امداد خودرو، وقتی اومد ماشین سالم شده بود :| ولی گفت مشکل ممکنه از سیم کشی باشه (گفت ببر نماینگی مرکزی بگو سیم کشی و چک کنن و من بردم و گفتن مشکلی ندیدن)

کارهایی که تا حالا رو ماشین انجام شده: شستشوی انژکتور، تعویض شمع، تعویض فیلتر بنزین، تعویض map sensor، تعویض باک بنزین و ...

به نظر شما مشکل کجاست؟

ممکنه مشکل از کویل باشه؟

سلام

حتما مشکل از سیمکشی داخل موتوره

ولی شما اتصال های بدنه رو چک بکن

روی گیربکس و پشت چراغ جلو اتصال داره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری