pd_pejman

عدم تنظیم میزان گازخوردن ماشین با فشار بر پدال گاز(مکث گاز)

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

566 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 27 دقیقه قبل، wantedheart388 گفته است :

سلام دوستان 

نمیدونم جای سوالم اینجا هست یا نه

امروز یه مشکلی پیش اومده واسه ماشین

موقعی که از دنده یک میرم به دو اگه یک رو خیلی پر نکنم تو دنده دو ماشین گاز میخوره و وقتی به سرعت سی چهل تا میرسه فقط گاز میخوره و دور موتور میره بالا و  به سختی شتاب میگیره  ، همراه این اتفاقات یه صدای وزز و فسس خاص خفیفی هم شنیده میشه اول فکر کردم مشکل از مجموعه مکش و فیلتر هوا ایناس که چک کردم دیدم مشکلی نداشت ، چراغ چک هم روشن نشده. به نظرتون مشکل از کجاس ؟

اینم بگم که وقتی خلاص و در جا گاز میدم اون صدا نمیاد و همه چی نرماله 

روغن موتور و فیلتر هوا و ... رو هم دو سه روزه عوض کردم

دیسک و صفحه

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 22 دقیقه قبل، wantedheart388 گفته است :

سلام دوستان 

نمیدونم جای سوالم اینجا هست یا نه

امروز یه مشکلی پیش اومده واسه ماشین

موقعی که از دنده یک میرم به دو اگه یک رو خیلی پر نکنم تو دنده دو ماشین گاز میخوره و وقتی به سرعت سی چهل تا میرسه فقط گاز میخوره و دور موتور میره بالا و  به سختی شتاب میگیره  ، همراه این اتفاقات یه صدای وزز و فسس خاص خفیفی هم شنیده میشه اول فکر کردم مشکل از مجموعه مکش و فیلتر هوا ایناس که چک کردم دیدم مشکلی نداشت ، چراغ چک هم روشن نشده. به نظرتون مشکل از کجاس ؟

اینم بگم که وقتی خلاص و در جا گاز میدم اون صدا نمیاد و همه چی نرماله 

روغن موتور و فیلتر هوا و ... رو هم دو سه روزه عوض کردم

سلام دوست عزیز

مواردی که اشاره کردید به احتمال ۹۹ درصد مربوط به تموم شدن صفحه کلاچ هستش

خصوصا اگه سیم کلاچ اتوماتیک داشته باشید و صفحه در حال تموم شدن باشه یهو تو خیابون میمونید و به هیچ عنوان نمیتونید حرکت کنید

امتحان صفحه کلاچ هم خیلی ساده است و بارها تو سایت در موردش صحبت شده

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، ramin_gm گفته است :

سلام دوست عزیز

مواردی که اشاره کردید به احتمال ۹۹ درصد مربوط به تموم شدن صفحه کلاچ هستش

خصوصا اگه سیم کلاچ اتوماتیک داشته باشید و صفحه در حال تموم شدن باشه یهو تو خیابون میمونید و به هیچ عنوان نمیتونید حرکت کنید

امتحان صفحه کلاچ هم خیلی ساده است و بارها تو سایت در موردش صحبت شده

ممنونم دوست عزیز ، برام عجیب بود که یهو اینجوری شد آخه هیچ نشونه ای هم نداشت قبلا ، سیم کلاچ هم اتومات هست ، اقدام  میکنم سریعا 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، wantedheart388 گفته است :

ممنونم دوست عزیز ، برام عجیب بود که یهو اینجوری شد آخه هیچ نشونه ای هم نداشت قبلا ، سیم کلاچ هم اتومات هست ، اقدام  میکنم سریعا 

متاسفانه این تاپیک جای مناسبی برای بحث در مورد دیسک و صفحه نیست ولی برای بعضی از دوستان که شاید در این مورد اطلاعی نداشته باشن عرض میکنم

سیم کلاچ اتوماتیک بسیار عالی عمل میکنه و باعث میشه نیاز به رگلاژ دستی وجود نداشته باشه و پدال کلاچ همیشه در جای خاصی درگیر بشه و این شرایط تا پایان عمر صفحه تغییر محسوسی نکنه

اما اشکال بزرگی هم داره، و اون همین مورد هستش که شما اشاره کردید، بدون هیچ نشونه خاصی و معمولا بدون اخطار قبلی یهو صفحه به انتها میرسه و دیگه درگیر نمیشه و متاسفانه راهی جز حمل با جرثقیل باقی نمیذاره

البته دوستانی که با شتاب زیاد شروع به حرکت میکنن یکم زودتر متوجه پایان عمر صفحه کلاچ میشن و لیز خوردن صفحه رو احساس میکنن

از مدیران عزیز برای پست این مطلب در تاپیک غیر مربوط پوزش میخوام

ویرایش شده در توسط ramin_gm
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

سلام پدال گاز ماشین نسبت به ماشین های دیگه که سوار شدم خیلی سفته مثل سمند 405 و پراید. سیم گاز هم عوض کردم تاثیری نداشت ممنون میشم راهنمایی کنید مدل 82

لینک به ارسال
در در 1396/02/05, 10:05:29، wantedheart388 گفته است :

با سلام:

روش آزمایش صفحه کلاچ هم بسیار ساده می باشد.

1- ترمز دستی را تا آخر بکشید.

2- خودرو راروشن کنید.

3- پا را تا ته روی کلاچ قرار دهید.

4- خودرو را  در دنده یک قرار دهید.

5- پدال گاز را آرام, آرام فشار دهید و کلاچ را آرام, آرام بالا بیاورید. اگر خودرو خواست خاموش شود یا خاموش شد, صفحه کلاچ در وضعیت مناسبی قرار دارد. برای تنظیم پدال کلاچ هم آزمایش زیر را انجام دهید. پدال کلاچ را با دست آرام به سمت پائین فشار دهید, حداکثر فاصله ای که با فشار دست به پائین, احساس می کنید پدال کلاچ سفت شد حدود یک سانتی متر است اگر بیش تر بود باید توسط پیچ تنظیم این مقدار را تنظیم کنید. این روش برای تمام خودرو های غیر اتوماتیک صادق است.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری