pd_pejman

عدم تنظیم میزان گازخوردن ماشین با فشار بر پدال گاز(مکث گاز)

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

573 ارسال در این موضوع قرار دارد

من قبلا احساس میکردم نفس ماشین با گازی که بهش میدم زیاد تناسب نداره. دیروز صبح به روشی که دوستان گفتن ریست کردم. موقع ریست کردن صدای خاصی میومد مثل صدای حرکت موتور چراق ماشین.ولی بعدش خیلی بهتر شده و مکث نداره . از دوستان ممنون واسه تشریح روش ریست کردن

امكان داره مراحل رو ريز تر كنيد:

مثلا در مرحل 3 و 4 ---درمرحله3 وقتي 20 ثانيه مكث تموم شد بايد پا رو از پدال جدا كرد درسته

در مرحل 4 بدون فشردن پدال 20 ثانيه سوييچ باز و استارت درسته

؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
من قبلا احساس میکردم نفس ماشین با گازی که بهش میدم زیاد تناسب نداره. دیروز صبح به روشی که دوستان گفتن ریست کردم. موقع ریست کردن صدای خاصی میومد مثل صدای حرکت موتور چراق ماشین.ولی بعدش خیلی بهتر شده و مکث نداره . از دوستان ممنون واسه تشریح روش ریست کردن

می شه اون مراحل آخر را شما بیشتر تشریح بفرمائید

ممنون از لطف شما

لینک به ارسال

سلام

من يه تيپ 2 مدل 81 دارم

وقتي گاز ميدم در دنده هاي 1 و 2 و 3 دور موتور تا 2000-2500 مياد هنوز هم صدايي مثل صداي دلكو مياد ! يا همون دنده مرده بقول دوستان

يا وقتي كولر ميزنم بدتر ميشه

فكر ميكنين مشكل از كجاست ؟

لینک به ارسال
سلام

من يه تيپ 2 مدل 81 دارم

وقتي گاز ميدم در دنده هاي 1 و 2 و 3 دور موتور تا 2000-2500 مياد هنوز هم صدايي مثل صداي دلكو مياد ! يا همون دنده مرده بقول دوستان

يا وقتي كولر ميزنم بدتر ميشه

فكر ميكنين مشكل از كجاست ؟

چه روغنی میریزین؟

پمپ بنزین و نوع بنزین رو یک باک کامل عوض کنید

لینک به ارسال

سلام عزیز

ماشین منم تیپ2 مدل 87برج 8واوایلش مصرفش بالا بود بهم گفتند مال برنامه ecuشه بردم نمایندگی برنامشو عوض کردن درست شد. شاید ماشین شما هم مشکلش برنامش باشه.

لینک به ارسال

سوالی داشتم

چند وقته موقع عوض کردن دنده حین رانندگی ماشین خاموش میکنه.البته فکر میکنم موقعی که کلاج رو میگیرم میخوام دنده عوض کنم این اتفاق میوفته.البته همیشه اینطور نیست.

بنظرتون ایراد از کجاست؟

لینک به ارسال

سلام دوستان یک سوالی داشتم که تاپیک دیگه ای ندیدم براش تیپ5 دارم...

کلاچ بالا درگیر میشه یعنی باید پام را تا تقریبا نصفه از روی کلاچ بردارم تا حرکت کنه و درگیر شه ..میدونم 206 کلا اینجوری هست میخواستم بپرسم میشه که بدم تغییرش بدن که پایین درگیر شه؟؟؟

توی شتاب و سرعت که فرقی اصلا نداره؟؟؟

...

سوال دوم اینه که پدال گاز ماشین خیلی سفته ÷دالم نشبت به سایر تیپ5 ها سفته اصلا وقتی از پشت 405 ام میشینم پشت تیپ5 پدال گاز خیلی سفته .... پدال گاز 405 و ماشینا دیگه مثل اب نرمه....

همینطور کمی کلاچم هم نسبت به تیپ5 دیگه سفت تر هست!!!

پدال گاز و میشه کاریش کرد؟؟؟ عیب از چی هست؟

من نمیدونم چرا اینقدر ماشین من وسایلش نسبت به سایر تیپ5 ها سفت تر هست....از کلاچ و گاز تا فرمان و نرمی فنر ها.....

از فنر هاشم که اونقدر نرم نیستن و خیلی تقریبا میتکونه ...با نرمی 405 قابل مقایسه نیست!!

سفت نبودن ترمز های عقب و ترمز دستی چکار کنم ماشین 13 هزار کار کرده توی 7 هزار هم لنت عقب عوض کردم...

لینک به ارسال

سلام اقا کیوان,

راجب کلاچ باید بگم کلاچ 206 ها سیمش اتوماتیک هست و نقش این اتوماتیک بودن رو یک فنر بازی میکنه. فکر کنم اگر جای اون فنر یک سیم ثابت قرار بدی بعد بتونی کلاچ رو خودت همونطوری که میخوای تنظیم کنی. البته تنظیم اتومات سیم کلاچت به وضعیت دیسک و صفحه ات بستگه داره و اگر دیسک و صفحه تموم شده باشه یا اخراش باشه بازم اون فنره کاری میکنه که کلاچ بالاتر درگیر بشه (این قسمت که گفتم رو مطمئن نیستم ). وضعیت دیسک و صفحه هم با شتاب و سرعت رابطه ی مستقیم داره.

پدال گاز هم چون برقی احتمالا چرخ دنده های توی پدال کمی روغن کاری میخواد ( با دریچه گاز اشتباه نگرفتم ) ولی نمیدونم که پدال پلمپ هست یا میشه بازش کرد؟

برای ترمز دستی هم وضعیت لنت هارو چک کن و بده ترمز دستی رو رگلاژ کنن درست میشه.

موفق باشید.

لینک به ارسال

asadi_keyhan عزیز مرسی از راهنماییت ....

پس یعنی به صورت فابریکی و مثل سایر ماشین ها کلاچ قابل تنظیم نیست و باید به جای فنره سیم بگذارم اره؟؟

دوم از کجا بفهمم که دیسک صفحه تموم شده ..شتاب و سرعت عالی و خیلی خوبه .....

بعد شرمنده خیلی سوال میکنم .... چه نوع دیسک صفحه ای خوب هست و قیمتش چنده که شتاب ببره بالا فکر کنم از خودش ایرانی باشه...

ترمز پایی که میگیرم چرخ های عقب خیلی درگیر نمیشن تمام فشار روی چرخ جلو میاد ..... و تعمیر کار گفت این مثل کاسه چرخ نیست بشه ریگلاج کنی راست میگه؟؟؟

ترمز دستی و خودم میتونم ریگلاژ کنم؟؟؟

لینک به ارسال

سلام,

بله به صورت معمولی قابل تنظیم نیست.

در مورد تست صفحه کلاچ فکر کنم باید ترمز دستی رو بگیرید. ماشین که روشنه کلاچو میکیرید میزارید دنده یک بعد هی کلاچی میگیرید و ول میکنید. عقب ماشین بیاد پایین و ماشین با قدرت میل به جلو رفتن داشته باشه. البته فوت و فن این روش رو دقیق بلد نیستم.

دیسک و صفحه هم متاسفانه اطلاع ندارم که چه نوعی خوب هست چون ماشین اتوماتیکه تا حالا سر و کارم با دیسک و صفحه پژو نیافتاده. ولی برای مزدا 323 دیسک و صفحه ریویی انداختیم خوب بود.

در مورد ترمز با پا بیشتر فشار ترمز روی چرخ جلو میاد ولی در مورد رگلاژ لنت عقب چیزی نمیدونم.

بله احتمالا خودتون بتونید نباید زیاد کار سختی باشه. کنار دسته ترمز دستی زیر پلاستیک وسط داشبرد باید یک مهره باشه با اون میتونید تنظیم کنید. البته مطمئن نیستم پیچ تنظیم 206 هم همونجاست یا نه؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری