amir_h989

روشن نشدن لامپ های پنل تهویه

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

89 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان چند روز پیش دیدم چراغ های پشت کلیدهای پنل بخاریم روشن نمیشه بعضی از دوستان همینجا راهنمایی کردن که ممکنه لامپ های پشتش سوخته باشه یا فیوزش منم هر دوشو چک کردم (البته فقط فیوزهای کوچیکش رو) همگی سالم بودن کسی میدونه ممکنه چش شده باشه ضمنا ماشینم تیپ6 مدل87

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

242585 سلام دوستان چند روز پیش دیدم چراغ های پشت کلیدهای پنل بخاریم روشن نمیشه بعضی از دوستان همینجا راهنمایی کردن که ممکنه لامپ های پشتش سوخته باشه یا فیوزش منم هر دوشو چک کردم (البته فقط فیوزهای کوچیکش رو) همگی سالم بودن کسی میدونه ممکنه چش شده باشه ضمنا ماشینم تیپ6 مدل87

سلام ممکنه از پاتروم پشت لامپ ها باشه که از جاش دراومده،یکم اونا رو بچرخون اگه روشن نشد لامپ نو جایگزین کن

سلام آقا من امروز دکمه های ولوم رو با مدل دایره ای آلومینیومی عوض کردم خیلی قشنگ شده :kolah:

لینک به ارسال

سلام

لطفا مشخصات لامپهای پنل تهویه دستی و اتوماتیک را اگر ممکنه بزارید...

منظور بنده اون سه لامپ رشته ایه...

لینک به ارسال

برای لامپ های پشت تهویه میشه smd کار گذاشت؟

لینک به ارسال

صفحه تهویه اتومات روشنه ولی چراغ دکمه ها خاموشه از کجا باید عوض کنم آموزش شما رو مطالعه کردم ولی با تهویه ماشین من فرق میکنه

V8 92 multi

http://uupload.ir/files/grco_609de7cf-f5ff-4648-8fc8-e72c1ff47646.jpeg

لینک به ارسال
در در 1395/09/30, 18:43:58، omid26y گفته است :

سلام

لطفا مشخصات لامپهای پنل تهویه دستی و اتوماتیک را اگر ممکنه بزارید...

منظور بنده اون سه لامپ رشته ایه...

لامپش فشاری نوع کوچک ۱۲ ولت ۱.۲ وات. البته من ۱۴ ولت  ۱.۴ وات انداختم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1390/12/17, 12:30:12، Mehr7400 گفته است :

متاسفانه هنگام ساخت 206 (در سال 1998) LED ساخته نشده بود و يا خيلي گرون قيمت بود

به همين دليل در قسمت تهويه مطبوع و صفحه ساعت از لامپ استفاده شده

كافيست قسمت تهويه را باز كنيد و 3 لامپ آن را تعويض نماييد

يا اينكه از LED استفاده كنيد

موفق باشيد

سلام خسته نباشید من لامپ ها رو عوض کردم اما جالبه موقع روشن کردن دستک چراغ ها لامپ ها روشن نمیشه و شاستی گرم کن عقب هم کار نمیکنه بعد از خاموش کردن دستک چراغها و خاموش شدن چراغها شاستی گرم کن و چراغ کولر روشن شده کار میکند اما لامپ ها خاموش هستن مشکل از کجاست 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/10/25, 10:12:24، alidaemy گفته است :

سلام خسته نباشید من لامپ ها رو عوض کردم اما جالبه موقع روشن کردن دستک چراغ ها لامپ ها روشن نمیشه و شاستی گرم کن عقب هم کار نمیکنه بعد از خاموش کردن دستک چراغها و خاموش شدن چراغها شاستی گرم کن و چراغ کولر روشن شده کار میکند اما لامپ ها خاموش هستن مشکل از کجاست 

عزیز LED جهت دار هست و باید مثبت و منفیش رعایت بشه

اگر برعکس بزنید روشن نمیشه

حتما یکجای کار رو دارید اشتباه میکنید

نیازی به بازکردن کامل پنل تهویه مطبوع و یا ساعت (دمونتاز کردن یونیتها نیست)

فقط کافیه قاب داشبورد رو باز کنید و پیچهای تهویه و ساعت رو باز کنید تا این دو آزاد بشن

حالا با چرخاندن لامپها 

لامپها بیرون میایند

حالا میتونید لامپهارو با LED جایگذین کنید

اون زمانی که من این کار رو میکردم (سال 90) توی بازار انواع و اقسام LED ها موجود نبود!

برای همین مجبور بودم 5 عدد LED - SMD رو به همراه مقاومت بسازم تا جایگذین لامپها کنم!

(4 عدد برای 4 طرف و یکی به سمت بیرون تا بتونه همه طرف رو روشن کنه! برای پایه هم همون لامپ رو شکوندم و LED هارو به همان سیم لامپ لحیم کردم!)

ولی خوشبختانه برای تک تک لامپهای انواع ماشینها جایگذین LED آماده در بازار موجود هست!

(متاسفانه عکسی اون زمان تهیه نکردم تا نشون بدم!)

برای ساعت هم پشت LCD ساعت یک طلق نارنجی وجود داره (که هنوز هم استفاده میکنند!)

و اگر میخواهید LED کار کنید و نور صفحه ساعت سفید بشه باید اون طلق رو بردارید و جاش از یک طلق سفید استفاده کنید

من از کیسه پلاستیکی سفید رنگ (نه شیشه ای) استفاده کردم تا نور پشت یکنواخت بشه

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان

قابل توجه عزیزانی که فقط نور پس زمینه کلیدهای پنل بخاریشون روشن نمیشه:

پنل بخاری سه عدد لامپ با مشخصاتی که قبلا دوستان فرمودن داره که دو تا از این لامپها برای پس زمینه اون ال‌سی‌دی کوچیک هست و فقط یکیش برای نور کلیدهاست(دقت کنید همه‌ی لامپ‌ها برای نور کلیدها استفاده نشده) و با سوختن اون یه لامپ کل کلیدهای پنل بدون نور میشن،

خدمت دوستانی که لامپ رو عوض کردن ولی مشکل حل نشده عرض کنم اکثر مواقع اتصال لامپ با پایه‌ها درست برقرار نمیشه و لامپ روشن نمیشه، یه مقدار پایه‌ها رو تکون بدین مشکل حل میشه، بیخود سراغ دمونتاژ کل پنل نرین

ضمنا اگه فقط یکی از این لامپها روشن بشه معنیش اینه که مدارهای پنل و فیوزها سالمن چون خر سه لامپ موازی هستن با هم ، و فقط به فکر تعویض لامپ و نصب صحیح و با دقت اون باشین تا مشکلتون حل بشه

یا علی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری