hadibmw

سیستم ESP-EBD-ABS چیست؟ (معرفی)

143 ارسال در این موضوع قرار دارد

ممنون از شما ولی اصلا هیچ یک از عکس ها رو باز نمی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان

واقعا از خوندن مطالب و تجربه هاو راهنمایی هاتون لذت بردم..

من پریروز یه 20sd v8 سفارشی مدل 90 که سه ماه کار کرده خریدم... بدون رنگ و ضربه...امروز تو سرعت مثلا بالا(70 الی 90 ) ترمز رو تست می کردم..وقی پدال رو تا ته فشار فشار میداد( به اصلاح ترمز سریع می گرفتم) همزمان با توقف کامل یه صدای تق تق تق از چرخها شنیده میشد..این ایراده یا همون ABS هست؟ تا حالا با ماشینی که ABS داشته باشه رانندگی نداشتم..گفتم از شما کمک بگیرم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
سلام دوستان

من پریروز یه 20sd v8 سفارشی مدل 90 که سه ماه کار کرده خریدم... بدون رنگ و ضربه...امروز تو سرعت مثلا بالا(70 الی 90 ) ترمز رو تست می کردم..وقی پدال رو تا ته فشار فشار میداد( به اصلاح ترمز سریع می گرفتم) همزمان با توقف کامل یه صدای تق تق تق از چرخها شنیده میشد..این ایراده یا همون ABS هست؟ تا حالا با ماشینی که ABS داشته باشه رانندگی نداشتم..گفتم از شما کمک بگیرم

سلام بله کاملا درست تشخیص دادی این صدای چرخها است که سیستم ABSکاراینه نمیزاره درحرکت ایست کامل کنندتاحالاهم این سیستم رارانندگان قدیمی درخودروهایی که absندارن اجرامیکنند بدین شکل که اگرحس کنندچرخهادرحالت قفل هستندیک بارسریع پاروازترمزبرداشته ودوباره ترمزمیگیرنداین کارراسیستم ABSخیلی سریعتردرحدصدم ثانیه چندبارچرخهاراآزاد میکنه این دستورتوسط چرخ دنده وسنسری درهرچرخ که درنهایت پالسی به یونیت ABSداده میشه عمل میکنه پس نتیجه میگیریم اگردرپشت چرخی این دنده خورشیدی وسنسوروجودداشت این چرخ دارای سیستم ABSاست باتشکرمهدی

لینک به ارسال

دوستان حالا EBA چی هستش؟ اگه کسی میدونه ما رو هم مستفیض کنه، ممنون میشم...

لینک به ارسال

EBA : Emergency Brake Assist

نیروی کمکی ترمز در مواقع اضطراری.

عملکرد این سیستم هم به این صورت هست که وقتی تشخیص بده شما در موقعیتی هستین که ماشین باید در کوتاهترین زمان و حداکثر قدرت بایسته, نیروی ترمز رو در یک چشم به هم زدن به حداکثر خودش (مانند وقتی پدال تا آخر و به محکمی فشرده شده باشه) می رسونه و باعث می شه ترمز ها با بیشترین قدرت و سریعترین زمان ماشین رو نگه دارن؛ هرچند شما پدال رو تا آخر فشار نداده باشین.

نحوه ی تشخیصش هم از روی سرعت حرکت پدال هست.

در واقع اگه خیلی سریع بزنید روی ترمز, ولی به اندازه ی کافی به پدال فشار وارد نکرده باشید, EBA ترمز رو جوری به کار می اندازه که انگار پدال رو تا آخرین حد فشرده باشین.

لینک به ارسال

EBA : Emergency Brake Assist

نیروی کمکی ترمز در مواقع اضطراری.

عملکرد این سیستم هم به این صورت هست که وقتی تشخیص بده شما در موقعیتی هستین که ماشین باید در کوتاهترین زمان و حداکثر قدرت بایسته, نیروی ترمز رو در یک چشم به هم زدن به حداکثر خودش (مانند وقتی پدال تا آخر و به محکمی فشرده شده باشه) می رسونه و باعث می شه ترمز ها با بیشترین قدرت و سریعترین زمان ماشین رو نگه دارن؛ هرچند شما پدال رو تا آخر فشار نداده باشین.

نحوه ی تشخیصش هم از روی سرعت حرکت پدال هست.

در واقع اگه خیلی سریع بزنید روی ترمز, ولی به اندازه ی کافی به پدال فشار وارد نکرده باشید, EBA ترمز رو جوری به کار می اندازه که انگار پدال رو تا آخرین حد فشرده باشین.

دقیقا، به بهترین وجه عملکرد سیستم EBA رو توضیح دادید. بسیار ممنونم

جالبه که بستگی به سرعت حرکت خودرو نداره، حتی در سرعت های پایین، وقتی EBA تشخیص بده که ماشین باید ترمز کنه، فعال می شود. وقتی هم که فعال می شود انگار که تا چند ثانیه بعد همچنان فعال می ماند و تا چند ترمز بعدی قدرت ترمز گیری، حتی با کمترین فشار روی پدال، بسیار زیاد می باشد! happy.gif

باز هم از توضیح شما بسیار ممنونم

لینک به ارسال
سلام دوستان

salam.gifدوست عزيز اين صدا مال برخورد سريع و مكرر لنت به ديسكه raghs.gifraghs.gifraghs.gifraghs.gifraghs.gifraghs.gifraghs.gifraghs.gif

لینک به ارسال

salam.gif

دوستان یک سئوال mayi.gif

وقتی که برای تعیین خطای سنسور های چرخ (سنسور هایی که جهت ارسال اطلاعات قفل شدن چرخ ها به سیستم ABS هستند)، به تعمیرگاه رجوع می کنم، بدون اینکه ماشین حرکت کنه خطای آنها مشخص می شود؟ یا لازمه که خودرو حرکت کنه

خراب بودن یا کثیف بودن به طور جدا تشخیص داده می شود؟

سئوال دوم اینکه، برای کار کردن سیستم ABS آیا حتما لازم است که بعد از تعویض تایرها و یا رینگ ها، به BSI معرفی بشود؟ در غیر این صورت ABS کار نمی کنه؟

منتظر نظر اساتید فن هستم.

با احترام hi.gif

لینک به ارسال

دوست من در رابطه با سوال اول در صورت قطعی سنسور با دیاگ قابل تشخیص هست ولی بعضی وقت ها برای تست ارسال پالس خودرو یا چرخ باید حرکت کنه. کهاگه چرخ های عقب باشه فقط چراغ ABS روشن میشه و اگر چرخ های جلو باشه چراغ AIRbag هم روشن میشه. سوال دوم هم اینکه هم در BSI و هم در یونیت ABS باید تعریف بشه. ممکنه کار کنه ولی به صحت و دقت کار نمیکنه

لینک به ارسال
دوست من در رابطه با سوال اول در صورت قطعی سنسور با دیاگ قابل تشخیص هست ولی بعضی وقت ها برای تست ارسال پالس خودرو یا چرخ باید حرکت کنه. کهاگه چرخ های عقب باشه فقط چراغ ABS روشن میشه و اگر چرخ های جلو باشه چراغ AIRbag هم روشن میشه. سوال دوم هم اینکه هم در BSI و هم در یونیت ABS باید تعریف بشه. ممکنه کار کنه ولی به صحت و دقت کار نمیکنه

salam.gif ممنون از ارسال پاسخ

شما این تجربه رو داشتید و مطمئن هستید؟ من گمان می کنم که ABS من به دقت و صحت کار نمی کنه چون اخیرا یک بار که ترمز شدید کردم چرخ روی زمین کشیده شده و قفل کرد. ولی در عین حال هیچکدام از چراغ های ABS . AIRBAG روشن نیستند.

خود چراغ ABS رو چه گونه می توانم چک کنم؟ یعنی صحت عملکرد کلیه چراغ های خطا و اخطار رو که روی صفحه پشت آمپر هستند رو اصلا روشی هست که بشود بررسی کرد؟ think.gif

با این اوصاف بهتره اول چرخ ها رو باز کنم و حسگرها رو تمیز و وضعیت ظاهری شون رو بررسی کنم. بعدش ببرم تعمیرگاه با دستگاه DIAG بخوام معلوم کنه که خطا دارند یا ندارند (با حرکت دادن خودرو یا چرخ). اگر خطا داشتند معلوم می شود که چراغ های پشت آمپر هم مشکل دارند. اون وقته که مشکل می شود 2 تا doa.gif

این یارانه های نقدی کی واریز می شود که ما بریم تعمیرگاه eek.gif

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری