hadibmw

سیستم ESP-EBD-ABS چیست؟ (معرفی)

143 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 12 ساعت قبل، 206 گفته است :

سلام

با فلاشر ارتباطری نداره و حتی در سرعت های پایین هم میشه با ضربه کوچکی به پدال فعالش کرد

فلاشر در هنگام ترمز شدید از پارامتر شتاب G sensor نصب شده در یونیت ایربگ فعال میشه

سلام

ممنون که اصلاح کردین من تا حالا فکر می کردم که فلاشر نشانه فعال شدنشه. البته جایی نخونده بودم بلکه استنباط خودم بود از طرز کار ترمز اضطراری و تجربه ترمز شدید و ...

نشونه فعال شدن eba  چیه؟

و اگر جسارت نباشه برای این اطلاعات منبع دارین یا استنباط و تجربه خود تونه.

ممنون

ویرایش شده در توسط zilamo
پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سیستم EBA برای حالت LOKEشدن ترمز استفاده شده حالت چوب شدن ترمز پیش نیاد در مسیرهای بوستر و...کانالهایی طراحی میشه که تا مسیر عبور هوا تغییر کنه 

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 17 دقیقه قبل، zilamo گفته است :

سلام

ممنون که اصلاح کردین من تا حالا فکر می کردم که فلاشر نشانه فعال شدنشه. البته جایی نخونده بودم بلکه استنباط خودم بود از طرز کار ترمز اضطراری و تجربه ترمز شدید و ...

نشونه فعال شدن eba  چیه؟

و اگر جسارت نباشه برای این اطلاعات منبع دارین یا استنباط و تجربه خود تونه.

ممنون

شما تو یه جای خلوت با سرعت مثلا ۴۰ تا، یهو پا رو از رو گاز بردار و بکوب رو ترمز. منتها زود ول کن. می بینی که ماشین ترمز رو یه لحظه بعد از شما ول می کنه. یعنی شما پا رو برداشتی، ولی همچنان ترمز درگیره. با یه مکث کوتاه اگه ببینه نیروی پای شما روی ترمز ادامه نداره و مطمئن بشه، ماشینم نیروی ترمز رو قطع می کنه. 

وقتی هم که ترمز گیری ناگهانی می کنی، مثلا پدال رو ۶۰ درصد فشار دادی، اما ماشین با نیروی کامل ترمز می گیره. شما یه آن یهو بزن رو ترمز و ول کن. چند بار امتحان کن، خودت متوجه میشی.

کلا هدف EBA اینه که اگه به هر دلیلی راننده ترمز رو با قدرت مناسب فشار نداد و یا اینکه یه لحظه بی دلیل فشار رو کم کرد، حادثه ایجاد نشه و ترمز بصورت کامل گرفته بشه. ممکنه راننده پیر باشه یا زیادی جوون یا کم تجربه و...

البته همه اینها فقط در زمان ترمزهای ناگهانی انجام میشه که ماشین احساس وجود شرایط بحرانی رو می کنه.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری