mehrdad320

مبـــاحث مــربوط به ارتـفـــاع

1,971 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

سوالي داشتم: ميتونم ارتفاع عقب 206 تيپ 5 بدون وسايل اضافي و با مجموعه استاندارد كارخونه 3 سانت بيارم پايين؟

شدن که بله میشه اما جلو هم به همون نسبت باید پایین بیاد که سواری ماشین خشک میشه کمی. بیشتر از 3 سانت معمولا توصیه مکنن کمک هم لوازمی بشه.

مرسي از پاسخت آقا حسين

سه تا سوال داشتم اگر شما يا بعضي از دوستان جواب بدين خيل ممنون ميشم:

1) اگر امكان پذيره كه ارتفاع عقب رو 3 سانت پايين آورد، براي اكسل جلو هم بدون لوازم اضافي (مثل كمكهاي قابل تنظيم) با همون كمكهاي استاندارد كارخونه اي ميشه 2 الي 3 سانت جلو رو هم پايين آورد؟

2) اگر اين كار امكان پذيره كجا بايد بدم انجامش بدن؟خودم ميتونم يا حتما بايد تو نمايندگي يا جاي خاصي انجام بشه؟

3) اگر جلو و عقب ماشينو 3 سانت بيارم پايين با رينگ و لاستيك 15/50/205 مشكلي پيش نمي آد؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1) اگر امكان پذيره كه ارتفاع عقب رو 3 سانت پايين آورد، براي اكسل جلو هم بدون لوازم اضافي (مثل كمكهاي قابل تنظيم) با همون كمكهاي استاندارد كارخونه اي ميشه 2 الي 3 سانت جلو رو هم پايين آورد؟

2) اگر اين كار امكان پذيره كجا بايد بدم انجامش بدن؟خودم ميتونم يا حتما بايد تو نمايندگي يا جاي خاصي انجام بشه؟

3) اگر جلو و عقب ماشينو 3 سانت بيارم پايين با رينگ و لاستيك 15/50/205 مشكلي پيش نمي آد؟

salam.gif

1-عقب که کمکها رگلاژی هستن و میتونین راحت پایین بیارید، برای پایین آوردن ارتفاع جلو هم اگه میخواید حتی الامکان کوبش رو کمتر کنید مقرون به صرفه ترین راه استفاده از کمکهای به اصطلاح لوازمی هستش که کمکهای فابریک ماشین رو کورسش رو کوتاهتر میکنن تا با برش فنر،کمکها جای بازی بیشتری داشته باشن

بریدن فقط فنر هم هیچوقت توصیه نمیشه چون ماشین به شدت میکوبه مخصوصاً اینکه میخواید 3 سانت ارتفارع رو کم بکنید.

2-برای اینکار باید به جلوبندی سازها مراجعه کنید و نمایندگی اینکار رو انجام نمیده چون ماشینتون از گارانتی خارج میشه

3-چون تجربه ای در این زمینه ندارم بهتره که دوستان دیگه نظر بدن،ضمن اینکه سایز انتخابی شما برای 206 مناسب نیست و باید از لاستیک 15/55/195 استفاده کنید.

موفق باشید

لینک به ارسال

کیوان جان،جسارتا واسه 3سانت که لوازمی نمیکنن دیگه!

نه اینکه بد باشه ها،خیلی خوبه ولی لزومی نداره...مثل اینه که وقتی پنچری لاستیک رو میشه گرفت و نو هم هست آدم بره یکی دیگه بگیره!کاره خوبیه ولی خرج اضافی هست

(اسه 3سانت یکمی هم فنر بریده شه خیلی به چشم نمیاد )ماشین دوستم تریبا همینقدر رو برید در حدیکه 3-4سانتی بیاد پایین،تو ماشینش میشستی فرقی با ماشین معمولی نداشت...حالا شایدم بعدا صداش درمیاد!

بیشتر لوازمی وقتی کاربرد داره که شما خیلی بخواین ماشین رو بیارین پایین...3سانت مثل اینه که دونفر عقب ماشین نشسته باشن،شایدم یه نفر!

صفحه قبل من یه توضیح کامل راجب فنر تیپ4 دادم،دوست داشتین یه نگاه کنید ببینید شاید اون فنر کارتون رو بتونه راه بندازه البته یکم پیدا کردنش سخته ولی خب میارزه

اگه مییخواین لب به لب بشه لاستیک و گلگیر یا پایینتر یا زیر اون ارتفاع داشته باشین،باید برین سراغ لوازمی

جلوبندی ساز گفت از این ارتفاع یکم پایینتر بیای یواش یواش دیگه سواریتو از دست میدی...

لینک به ارسال
سلام دوستان

سوالي داشتم: ميتونم ارتفاع عقب 206 تيپ 5 بدون وسايل اضافي و با مجموعه استاندارد كارخونه 3 سانت بيارم پايين؟

شدن که بله میشه اما جلو هم به همون نسبت باید پایین بیاد که سواری ماشین خشک میشه کمی. بیشتر از 3 سانت معمولا توصیه مکنن کمک هم لوازمی بشه.

مرسي از پاسخت آقا حسين

در مورد آیتم سوم باید دید که منظور شما از مشکل چیه؟ اصولا مشکلاتی که ممکنه براتون اتفاق بیافته به شرح زیر است:

1- استهلاک بیشتر سیستم جلوبندی

2- خطای نشان دادن سرعت توسط کیلومترشمار

3- برخورد لاستیک با گلگیر

4- بالانس نشدن چرخها

در مورد گزینه اول که خوب مشخصا به علت سنگین تر شدن مجموعه رینگ و لاستیک و کاهش ارتفاع مد نظرتون فرسایش سیستم تعلیق و جلوبندی افزایش پیدا میکند.

در مورد گزینه دوم و سوم نکاتی که باید مدنظرتون باشه از این قرار است که همیشه قطر مجموعه رینگ و لاستیک شما با مدل استاندارد می بایست یکسان باشد تا دچار خطای نشان دادن سرعت توسط کیلومترشمار نشوید که در این حالت قطر رینگ و لاستیک انتخابی شما به میزان یک سانتیمتر از استاندارد کارخانه کمتر است. در مورد برخورد لاستیک با گلگیر (که دغدغه اصلی دوستداران کاهش ارتفاع و رینگ اسپرت است) میبایست میزان خروج از مرکزیت رینگ انتخابی شما با مدل استاندارد کارخانه یکی باشه تا لاستیک از سمت داخل و یا خارج با گلگیر برخورد نکنه در غیر این صورت برای گلگیر عقب نیاز به باد دادن آن وجود دارد و در چرخهای جلو هم لاستیک از گلگیر بیرون میزنه.

در مورد گزینه چهارم هم حتما رینگ با مارک معروف ابتیاع کنید تا از بروز مشکلات بعدی مثل شکستگی، بالانس نشدن و... جلوگیری شود.

لینک به ارسال
کیوان جان،جسارتا واسه 3سانت که لوازمی نمیکنن دیگه!

ببخشید من اشتباهاً فکر کردم 3 انگشت منظورشونهeek.gif

لینک به ارسال

سلام خدمت تمام دوستانی که با ارسال اطلاعات ارزشمند خود مرا در یافتن راه حل مناسب برای افزایش نسبی هندلینگ با کمترین تغییرات نسبت به حالت استاندارد، کمک کردند.

با اجازه دوستان گرامی نتیجه گیری زیر را از جوابها انجام میدهم:

1)محور عقب 1 تا 2 سانت رگلاز

2)محور جلو بدون تغییر (چون همینجوری پایین هستش)

3)استفاده از رینگ با مارک معتبر که مشکل بالانس نداشته باشد.

4)استفاده از لاستیک 195/55/15

لینک به ارسال

این محور جلو عقب رو مطمئن شو که ارتفاعش ثابت بمونه...یعنی مطمئن شو جلو پایینتره و اگه خواستی عقب رو به همون نسبت پایین بیار...کلا 206 به جلو متمایل هست و از بقل که نگاه کنی باید شیبدار باشه رکاب ماشین نه مثل پراید صاف!

لینک به ارسال

دوست من واسه 3 انگشت من یه راهی بهت میگم که خیلی مقرون به صرفه هست و هیچ کوبشی ایجاد نمیکنه.(تضمین میکنم)

البته نمیدونم همه جا انجام میدن یا نه!!!!

واسه کمک جلو من بردم پیش یکی.سوئیچ ماشین و گرفت رفت/10 دقیقه دیگه اومد.با تعجب ماشینو نگا کردم دیدم ارتفاعش کم شده.

پرسیدم چکار کردی؟ اولش نگفت.بعدا گفت که با حرارت فنر و جمع کردم.فقط فنر منظورمه نه خود کمک.

6 تومن بیشتر هم ندادم.

خیلی حال کردم خداییش.

لینک به ارسال
دوست من واسه 3 انگشت من یه راهی بهت میگم که خیلی مقرون به صرفه هست و هیچ کوبشی ایجاد نمیکنه.(تضمین میکنم)

البته نمیدونم همه جا انجام میدن یا نه!!!!

واسه کمک جلو من بردم پیش یکی.سوئیچ ماشین و گرفت رفت/10 دقیقه دیگه اومد.با تعجب ماشینو نگا کردم دیدم ارتفاعش کم شده.

پرسیدم چکار کردی؟ اولش نگفت.بعدا گفت که با حرارت فنر و جمع کردم.فقط فنر منظورمه نه خود کمک.

6 تومن بیشتر هم ندادم.

خیلی حال کردم خداییش.

تو رو خدا این بلاها رو سر ماشینتون نیارید حرارت دادن فولاد و آلیاژهای اون باعث میشه که فنر دچار تردی شده و دیگه قابلیت تحمل ضربه سابق را نداشته باشه و در یک حرکت ناگهانی احتمال شکستن فنر وجود دارد.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان....دیدم بحث ارتفاع 206 داغه گفتم منم عکس ماشینمو بزارم حالشو ببرین...این عکس ماشین منه یک ماهی میشه که ارتفاع زدم جلوش رو با فنر شماره 28 عوض کردم که ماشین زیاد کوبش انچنانی نداره کوبش داره ولی نه زیاد ..مثل قبلش نیست...عادت کردم ...البته شهر اصفهان خیابوناش به نسبت خوبه ..الان ارتفاع کلگیر جلو تا تایر 3 انگشته...البته انگشت من....ماشینم قشنگه؟عقبش خوبه یا بیارمش بالاتر...سایز تایرم 195 55 15 هستش...البته استاندارد نیست این ارتفاع ولی خوب خشگله

http://xm.vacau.com/images/85edfa24307b.jpg

http://xm.vacau.com/images/1c7739397588.jpg

http://xm.vacau.com/images/6155b0da06d1.jpg

http://www.irfreeup.com/images/58337317171217122158.jpg

http://www.irfreeup.com/images/54552973801610105205.jpg

http://www.irfreeup.com/images/11762612099842110268.jpg

http://www.irfreeup.com/images/25874833042450870710.jpg

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری