ramin58

راهنمایی برای خرید و استفاده از دستگاه دیاگ شخصی(PPS و...)

227 ارسال در این موضوع قرار دارد

ایا کسی با elm327 کار کرده؟

رو 206 تیپ 2 مدل 90 کار میکنه ؟

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

رو 206 كار مي كنه و قيمتش هم 60 دلار هست. قبلا ارزش خريد داشت ولي الان فكر نكنم ارزش خريد داشته باشه چون قيمتش بالا 100 رد مياد!

لینک به ارسال

دوستان در مورد اين دستگاه اطلاعاتي بدن خيلي خوبه.

لینک به ارسال
دوستان در مورد اين دستگاه اطلاعاتي بدن خيلي خوبه.

سلام

فکر میکنم این دستگاه به یه سری ماشین هایی که امکان اتصالشون رو داشته باشن می خوره و کدهای ماشین رو می خونه و اطلاعات مربوط بهشون رو نشون می ده.مثلا کد مربوط به شتاب و و....

و اگه تو سیستم الکترونیکیشون مشکلی داشته باشن فکر کنم اونم می تونه نشون بده.

اساتید هم اگه اشتباه کردم ببخشین و کامل بفرمایید

با احترام

لینک به ارسال

دوست عزیز این دستگاه بر پایه یک IC که شماره اون ELM327 هست ساخته شده و طبق استاندارد OBD-II کار میکنه.

تقریبا تمام ماشین های امروزی هم این استاندارد رو ساپورت میکنند و با این دستگاه میتونید پیغام های خطا, فشار منیفولد, ولتاژ سنسور اکسیژن, دور موتور, سرعت و خیلی چیز های دیگه رو کنترل کنید.

اگر اون IC که گفتم رو داشته باشید میتونید خودتون هم این دستگاه رو بسازید. قیمتش هم در سایت سازنده 32 دلار میباشد اما فکر نمیکنم بتونید ازشون خرید کنید در نتیجه باید از این کیت های اماده استفاده بکنید که در قیمت های مختلف موجود هستند.

ادرس سایت سازنده IC:

http://www.elmelectronics.com/obdic.html#ELM327

لینک به ارسال

ممنون از کیهان عزیز با اطلاعات کاملشون

این دستگاه یک دیاگ یونیورساله که برای خودرو های ایرانی انواع 206(استثنا هم داره) ، تندر 90 ، نیسان ها،انواع هیوندا و کیا رو تست کردم و جواب داده

همراه این دستگاه یک مینی cd به شما تحویل میشه که چند نرم افزار داره که یکی Free و بقیه پولی هستند

نرم افزار free نامش scan tool هست

بقیه نرم افزار ها:

EasyOBDII

OBD2Spy

ScanMaster-ELM

درایور برای ویندوز XP و ویستا داره و روی سون هم به خوبی کار میکنه

کیفیت دستگاه و کابل خوبه، سوکت خوبه، زیر افتاب شدید خوب دوام اورده و تو پارت هایی که خرید کردم خرابی وجود نداشته

در مجموع برای استفاده شخصی با قیمت زیر 100 تومن وسیله خوبیه

امکانات هم توانایی خواندن خطا و پاک کردن، خواندن تمامی پارامتر های لحظه موتور و مانیتور کردن

ولی نکته اساسی:

اگر 206 دارید حتما از قبل خرید تست کنید که روی ماشین خودتون جواب میده یا نه، چند مورد تست شده که کار نکرده در صورتی که روی همون مدل 206 با همون شرایط و تیپ و مدل سال و... کار میکنه

احتمالا اون موارد هم مروبط به دستکاری سیم کشی و... هست ولی حتما چک کنین

لینک به ارسال

با تشكر فراوان از كيهان عزيز و مدير كل.اين دستگاه الان چنده و كجا گير مياد؟

لینک به ارسال

با سلام خدمت مدیران محترم سایت و دوستان عزیز. هرچی گشتم تاپیکی رو پیدا نکردم به ناچار این تاپیک رو زدم .

میخواستم بدون کسی نرم افزار خاصی برای دیاگ 206 داره که بتونیم روی سیستم خودمون نصب کنیم و تا حدی مشکلات مربوطه رو برطرف کنیم . در صورت وجود این نرم افزار ،

1- اسمش رو و ورژنش رو بگید و اینکه از کجا میشه گیر آورد.

2- مطمئنا یه کابل مخصوص میخواد و این کابل رو از کجا میشه جور کرد؟

3- قیمتش هم پایین باشه (زیر 100)

لینک به ارسال

خدمت حسین جان عرض شود که تنها دستگا هی که رو 206 خوب جواب داده pps یا همون lexia3 هست که برای عیب یابی ,پاک کردن خطا ,دانلود ecuو bsii استفاده میشه(قیمت 350-650)

چند نمونه اینترفس دیگه هم وجود داره که فقط برای مشاهده اطلاعات ecu و طرز کار موتور استفاده میشه که زیاد بنظر من کار بردی نیست(حدود قیمت 100)

لینک به ارسال
خدمت حسین جان عرض شود که تنها دستگا هی که رو 206 خوب جواب داده pps یا همون lexia3 هست که برای عیب یابی ,پاک کردن خطا ,دانلود ecuو bsii استفاده میشه(قیمت 350-650)

چند نمونه اینترفس دیگه هم وجود داره که فقط برای مشاهده اطلاعات ecu و طرز کار موتور استفاده میشه که زیاد بنظر من کار بردی نیست(حدود قیمت 100)

پس این نرم افزاری که تنظیم موتری ها باش کار میکنن و خطا ها رو پاک میکنن چی هست؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری