396 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام به همگی!  دوستان ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۰ دارم و مشکلی جدی ک با ماشینم دارم اینکه اصلا گاز نمیخوره نهایت با دنده ۵ شاید ۴۰ تا سرعت بره، ب محض روشن شدن فن دور تند میزنه، دریچه گاز ۲ تا عوض کردم هیچ فرقی نکرد، کویلم مشکل داشت که ماشین خیلی شدید ریپ میزد و ۳ کار میکرد، که عوضش کردم یکم بهتر شد ولی بازم گاز نمیخوره! تو حادت درجا گاز ماشین یکمی بیشتر از حالت عادی هستش! پیش هرکسی بردم نتونست بفهمه که ادرس ۱ نفر ک مثلا خیلی وارد بودرو بهم دادنو رفتم پیشش گفت مشکل از ecu هست که دریچه گازتو میسوزونه، از من ۴۰۰ ت من گرفته مثلا درستش کرده ولی بازم حتی با دریچه گاز جدید هم تست کردیم اما فایده نداشت! دیگه دیوونم کرده نمیدونم مشکل از کجاست! البته سوکت پدال گازو که میکشم ماشین کارکردش خوب میشه و وقتی وصل میکنم خراب میشه و ۳ کار میکنه! البته سیم کشی قسمت موتور ماشینو عوض کردم  و بعد از اون لینجوری شد! و اینکه کلا همه امپرها از کار افتادن و فقط امپر بنزین اولی ک ماشینو روشن میکنم تا حدود ۵ دقیقه کار میکنه و بعدش میخوابه، ک البته با اینکه قبلا سالم بود الان خیلی هم اشتباه میزنه!
غیر از این اولی ماشینو روشن میکنم چراغای داخل کیلومتر همه روشنن ک بعد از چند دقیقه ک ماشین روشنه اونا هم خاموش میشن، فقط چراغ باطری یکسره روشنه نمیدونم چرا! برق داخل ماشین هم کلا قطعه و حتی چراغهای داشبورد و سیستم تهویه هم روشن نمیشن و کلا همه چی غیر از شیشه بالابرها از کار افتاده! و اینکه چراغهای کوچیک و چراغ داخل کیلومتر روشن میشن اما وقتی دسترو میچرخونم ک چراغهای بزرگ روشن بشن، اونا ک روشن نمیشن هیچ، چراغ داخل کیلومتر هم خاموش میشه! فقط وقتی ب قول معروف سو میدم چراغا روشن میشن ک شبا باید تو همون حالت نگهش دارم! دسته برف پاک کن هم هیچ کاری نمیکنه!
 راستی سیمهای فیشهای خاکستری و سبز روی bsm یا همون bm34 چندتاشون بهم اتصالی کرده بودن ک جداشون کردم! و ۱ چیز دیگه هم اینکه بعضی وقتا در ماشینو ک باز میکنم یا شویچو میچرخونم همه عقربه های کیلومتر باهم ۱ صدای ققییریچچ مانندی میدن و ۱ لحظه چراغ کیلومتر روشن میشه و خیلی کم بعضی وقتا برف پاک کن هم ۱ بار میزنه!  و دوباره اینکه ریموت ماشین تا چند روز پیش کار میکرد ولی بعد پند دقیقه از کار میفتاد که الان دیگه کلا از کار افتاده!
ببخشید خیلی طولانی شد ولی بدجور موندم! نمیدونم اینقد عیب ۱ دفه از کجا اومدن سراغ ماشینه! راستش همه چیزش سالم بود تا اینکه تو تعمیرگاه اتیش گرفتو چند دقیقه قسمت موتور میسوخت، خوشبختانه بی اس ام و ecu رو باز کرده بودیم، واسه همین سیم کشی موتورو عوض کردم! جالب لینجاست که شیم کشی قبلی ماشینو درستش کردیمو سیمهای سوخترو با نو عوض کردیم و وصلش کردبم ماشین روشن شدو درست هم گاز میخورد، البته باقی عیبها همه بودن، اما سیم کشیو ک نو انداختیم دیگه گاز نخورد! ببخسید خیلی پر حرفی کردم خیلی شرمندم
 اگر دوستان راهکاری داشته باشن خیلی ممنون میشم بهم بگن! بابت جمله بندی خیلی خرابم هم عذر خواهی میکنم واقعا این ماشینه دیوونم کرده الان ۱ ماه بیشتره ک خرابه!
یا تو محدوده ملارد و مارلیک اگر کسیو میشناسین ک واقعا وارد باشه اگر ادرس بدین خیلی ممنون میشم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 ساعت قبل، iliya00 گفته است :

سلام به همگی!  دوستان ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۰ دارم و مشکلی جدی ک با ماشینم دارم اینکه اصلا گاز نمیخوره نهایت با دنده ۵ شاید ۴۰ تا سرعت بره، ب محض روشن شدن فن دور تند میزنه، دریچه گاز ۲ تا عوض کردم هیچ فرقی نکرد، کویلم مشکل داشت که ماشین خیلی شدید ریپ میزد و ۳ کار میکرد، که عوضش کردم یکم بهتر شد ولی بازم گاز نمیخوره! تو حادت درجا گاز ماشین یکمی بیشتر از حالت عادی هستش! پیش هرکسی بردم نتونست بفهمه که ادرس ۱ نفر ک مثلا خیلی وارد بودرو بهم دادنو رفتم پیشش گفت مشکل از ecu هست که دریچه گازتو میسوزونه، از من ۴۰۰ ت من گرفته مثلا درستش کرده ولی بازم حتی با دریچه گاز جدید هم تست کردیم اما فایده نداشت! دیگه دیوونم کرده نمیدونم مشکل از کجاست! البته سوکت پدال گازو که میکشم ماشین کارکردش خوب میشه و وقتی وصل میکنم خراب میشه و ۳ کار میکنه! البته سیم کشی قسمت موتور ماشینو عوض کردم  و بعد از اون لینجوری شد! و اینکه کلا همه امپرها از کار افتادن و فقط امپر بنزین اولی ک ماشینو روشن میکنم تا حدود ۵ دقیقه کار میکنه و بعدش میخوابه، ک البته با اینکه قبلا سالم بود الان خیلی هم اشتباه میزنه!
غیر از این اولی ماشینو روشن میکنم چراغای داخل کیلومتر همه روشنن ک بعد از چند دقیقه ک ماشین روشنه اونا هم خاموش میشن، فقط چراغ باطری یکسره روشنه نمیدونم چرا! برق داخل ماشین هم کلا قطعه و حتی چراغهای داشبورد و سیستم تهویه هم روشن نمیشن و کلا همه چی غیر از شیشه بالابرها از کار افتاده! و اینکه چراغهای کوچیک و چراغ داخل کیلومتر روشن میشن اما وقتی دسترو میچرخونم ک چراغهای بزرگ روشن بشن، اونا ک روشن نمیشن هیچ، چراغ داخل کیلومتر هم خاموش میشه! فقط وقتی ب قول معروف سو میدم چراغا روشن میشن ک شبا باید تو همون حالت نگهش دارم! دسته برف پاک کن هم هیچ کاری نمیکنه!
 راستی سیمهای فیشهای خاکستری و سبز روی bsm یا همون bm34 چندتاشون بهم اتصالی کرده بودن ک جداشون کردم! و ۱ چیز دیگه هم اینکه بعضی وقتا در ماشینو ک باز میکنم یا شویچو میچرخونم همه عقربه های کیلومتر باهم ۱ صدای ققییریچچ مانندی میدن و ۱ لحظه چراغ کیلومتر روشن میشه و خیلی کم بعضی وقتا برف پاک کن هم ۱ بار میزنه!  و دوباره اینکه ریموت ماشین تا چند روز پیش کار میکرد ولی بعد پند دقیقه از کار میفتاد که الان دیگه کلا از کار افتاده!
ببخشید خیلی طولانی شد ولی بدجور موندم! نمیدونم اینقد عیب ۱ دفه از کجا اومدن سراغ ماشینه! راستش همه چیزش سالم بود تا اینکه تو تعمیرگاه اتیش گرفتو چند دقیقه قسمت موتور میسوخت، خوشبختانه بی اس ام و ecu رو باز کرده بودیم، واسه همین سیم کشی موتورو عوض کردم! جالب لینجاست که شیم کشی قبلی ماشینو درستش کردیمو سیمهای سوخترو با نو عوض کردیم و وصلش کردبم ماشین روشن شدو درست هم گاز میخورد، البته باقی عیبها همه بودن، اما سیم کشیو ک نو انداختیم دیگه گاز نخورد! ببخسید خیلی پر حرفی کردم خیلی شرمندم
 اگر دوستان راهکاری داشته باشن خیلی ممنون میشم بهم بگن! بابت جمله بندی خیلی خرابم هم عذر خواهی میکنم واقعا این ماشینه دیوونم کرده الان ۱ ماه بیشتره ک خرابه!
یا تو محدوده ملارد و مارلیک اگر کسیو میشناسین ک واقعا وارد باشه اگر ادرس بدین خیلی ممنون میشم

دوست عزیز سلام

من 206 مشکل دار زیاد دیدم ولی مورد شما هم نوبریه برای خودش ، خدا صبر بده

ایراد ماشین شما یکی دوتا نیست و هر جمله ریشه در مشکلات دیگه داره ولی عامل اصلی اینطور که به نظر میاد دسته سیم شماست

اول و قبل از هر موضوعی دسته سیم باید کاملا چک بشه و تک تک پین سوکت ها هم از دسته سیم هم از سنسور ها و ECU و BSM و خلاصه همه چیز باید بررسی بشه و دسته سیم جمع بشه

ECU هم حتما باد روی ماشین دیگه یا دستگاه تست ECU تست بشه

مشکل دسته راهنما هم احتمالا مربوط به خود COM2000 هستش و باید بعد از تعمیر مشکلات موتوری به اون هم رسیدگی کنید ولی قبلش این کار رو نکنید چون اصلا بعید نیست مشکل سیم کشی موتور این بلا رو سر ارتباطات COM2000 بیاره

تو 206 بی ربط ترین مشکلات به هم مربوط میشن

شما دسته سیم بازاری خریدید یا شرکتی؟

تاحالا بررسی شده؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/10/23, 22:19:11، 206 گفته است :

دوست عزیز سلام و به انجمن خوش آمدید

شما مطلب خودتون رو در تاپیک (موضوع) "تاپیک جامع قیمت گذاری تمامی مدل های 206 (قیمت بدید )" مطرح کرده بودید که ارتباطی با مشکل شما نداره. پست شما به این تاپیک "مشکلات مربوط به دریچه گاز برقی" منتقل شد

لطفا یک بار تمامی بخش های سایت رو مطالعه کنید و قبل از ارسال پست ، حتما تاپیک مرتبط رو پیدا کنید

اما در رابطه با مشکلتون

حتما کل سوکت های ECU موتور رو باز کنید و باد بگیرید و مطمئن بشید که خشک هستند

همین کار رو برای سوکت دریچه گاز هم انجام بدید و کاملا خشکش کنید و بهتره بقیه سوکت ها از جمله سوکت سنسور اکسیژن و سنسور دور موتور رو هم خشک کنید

اگر مشکل برطرف نشد،  برای تست دریچه گاز رو با یک دریچه دیگه تعویض کنید و ببینید مشکل پابرجا است و یا خیر

سلام 206تیپ 5دریچه گازبرقی فلزی بوش ،سیمکشی ماشین کامل عوض کردم،شمع وایر عوض کردم مشکی نداشتم قشنگ گازمیخورد کم هنگ میکرد،تا اینکه عصرساعت5ماشین روشن کردم برم دنبال بجه مدرسه که بیارمش هرکارکردم گازنخورد،باهزاربدبختی بردم پیش باتری ساز دیاگ زد خطاها پاک نشد فلش زد باز پاک نشد گازننیخور،دریچه گاز صدای تق تق ننیده وقتی سوئچ بازمیکنم،تو دیاگ ولتاژ0 گازمیدیم مینویسه باز،تیمه باز،تمام باز،ولی گازنمیخوره ،دیگه نمیدونم چه خاکی سرم کنم لطفا راهنمایم کنید باسپاس

لینک به ارسال
در در 1397/10/24, 20:36:23، iliya00 گفته است :

سلام

دوسته عزیز خوده شما میگی تا قبل از تعویض سیم‌کشی همه چی درست بوده پس همینطور که دوستمون گفتن تمام اتصالات سیم‌ها تا پین‌ها و سوکت‌ها خیلی خیلی مهم هستن و باید چک بشن. فقط سیم‌کشی مرتب کن و پین‌هارو یکی‌یکی و با وسواس شدید چک کنید و قطعی یا اتصالی نداشته باشه.

اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن..

لینک به ارسال
در در 1397/10/24, 23:43:19، 206 گفته است :

دوست عزیز سلام

من 206 مشکل دار زیاد دیدم ولی مورد شما هم نوبریه برای خودش ، خدا صبر بده

ایراد ماشین شما یکی دوتا نیست و هر جمله ریشه در مشکلات دیگه داره ولی عامل اصلی اینطور که به نظر میاد دسته سیم شماست

اول و قبل از هر موضوعی دسته سیم باید کاملا چک بشه و تک تک پین سوکت ها هم از دسته سیم هم از سنسور ها و ECU و BSM و خلاصه همه چیز باید بررسی بشه و دسته سیم جمع بشه

ECU هم حتما باد روی ماشین دیگه یا دستگاه تست ECU تست بشه

مشکل دسته راهنما هم احتمالا مربوط به خود COM2000 هستش و باید بعد از تعمیر مشکلات موتوری به اون هم رسیدگی کنید ولی قبلش این کار رو نکنید چون اصلا بعید نیست مشکل سیم کشی موتور این بلا رو سر ارتباطات COM2000 بیاره

تو 206 بی ربط ترین مشکلات به هم مربوط میشن

شما دسته سیم بازاری خریدید یا شرکتی؟

تاحالا بررسی

راستش  نه درست چک نکرد، چون اول ب اشتباه فک میکردم با سیم کشی جدید هم اول کار سالم بوده و فرداش خراب شده ولی چند روز پیش یادم افتاد که نه از همون اول خراب بوده!

البته ب نظرم مشکل از دریچه نیست چون ماشین میخواد گاز بخوره ولی نمیتونه!  اینکارو نمیدونم درسته یا غلط اما ۱ برق کار گفت باید وقتی با دست دریچه گازو باز میکنی ماشین گاز بخوره ولی این نمیخوره، این حرفش درست بوده یا نه؟؟

و اینکه مشکلات اون چراغا و برق داخل هم والا درست نمیدونم اما فک میکنم از دسته راهنما نباشه چون قبلا هیچ مشکلی نداشته و الان ب نظرم برق همه قسمتا کلا از ۱ جا قطعه! تو سایت خونده بودم که bsi اگر سیمها اتصالی کنن برق اون قسمتو قطع میکنه که باید ریست بشه تا درست بشه! سیما که روی bsm بدجور اتصالی کرده بودن، ولی راستش هرکاری کردم نتونستم bsi رو ریست کنم نمیدونم چرا؟! دریچه گازو هم هرکاری کردم فک کنم ریست نشد! یعنی از روی اطلاعات ساید که اموزش داده بودن اقدام کردم اما نشد! الان فقط سو بالا کار میکنه ب اضافه راهنماها! حالا جالبه قبلا راهنما سمت چپ من کلا قطع بودو برق نداشت ولی حالا درست شده!!😃

در ضمن ۱ نکته ک یادم رفته بود بگم ک شاید مهم باشه اینکه ماشین که تو حرکت باشه مثلا تو دنده ۵ حدود ۳۰ ثانیه یکم گاز میخوره و حرکت میکنه و بعدش حدود ۵ ثانیه کلا کپ میکنه انگار سوییچو خاموش کرده باشی و دوباره جون میگیره، که با ۱ ریتم تقریبا یکنواخت این حالت هستش! البته ماشین از چند روز پیش خیلی بهتر شده و سرعتش خیلی بیشتر شده ولی باز همینم شل کن و سفت کن داره، ۱ بار بهتره، ۱ بار بدتر!

راستی سیم کشیو بابام خریده ولی از نمایندگی گرفته، اما سیما تفکیک رنگ ندارنو چندتا ابی ۱ رنگ و چندتا ابی کمرنگتر و چندتا هم فک کنم زرد! ۱ برق کار میگفت ایساکویی اصل نیست اگه بود باید رنگا فرق میکرد!

ب نظرم برق ورودی bsi ۱ قطعی  از ۱ جا داره چون وقتی ماشین روشنه و دست میزنم بهش یا تکونش میدم ۱ لحظه چراغ کیلومتر روشن خاموش میشه و صدای چرررقق عقربه ها هم میاد و ...! اما نمیفهمم از کجاست.

در ضمن خیلی شرمندم ک اینقدر حرفام طولانی میشه و خیلی خیلی هم از اساتید ممنونم ک راهنماییم میکنن، باورتون نمیشه چجور گیر کردیم!  دلیلشو میگم میدونم این سایت واسه ۲۰۶ هستش و خیلی عذر میخوام اما شاید دوستان بتونن کمکی بکنن! چو ن غیر لز این ماشین بابام ۱ ریو مدل ۸۶ داره ک حدود ۲ ماه پیش خواستم باطری کسیو شارژ کنم، ماشینو روشن کردم بست باطریو ک برداشتم خاموش شد،( مدتی بود وقتی بارون میومد برق ماشین مشکل پیدا میکردو ضعیف قوی میشد، شب قبلش هم بارون اومده بود) ب هر حال، گفتیم شاید اشتباهی کردیمو دوباره همینکارو کردیم، ماشین خاموش شدو دیگه روشن نشد ک نشد ک نشد! اونم الان ۲ ماه میشه ک خرابه!  همونس ک بابت تعمیر ecu ماشینم پول گرفته بود، بابت کاممیوتر ریو هم ۳۰۰ گرفتو مثلا درستش کرد اما فایده ای نداشت! ک بعدا فهمیدم کد سوییچ برداشته ک گفت سوکت ایموبلایزر رو باید بکشی. کامپیوتر ریو مارک زیمنس هست که اون ای سی ۴۴ پایه رو بردو برداشت برنامه ریخت روش و دوباره لحیمش کرد رو برد!

قبل از تعمیر ecu هم کل سیم کشیو از موتور تا صندوقو هم کسی باز کرده و  زره زره با دقت دنبال قطعی چک کرده و سیمارو سرویس کرده اما بی فایده! گفتم اگر دوستان میتونن در این مورد هم راهنمایی کنن ک حداقل ۱ ماشین درست بشه  از سرما قندیل بستیم، یعنی دیگه اشکمون در اومده...!

و بازم بابت گرفتن وققتون خیلییییی عذر میخوام

لینک به ارسال
در در 1397/10/23, 22:19:11، 206 گفته است :

دوست عزیز سلام و به انجمن خوش آمدید

شما مطلب خودتون رو در تاپیک (موضوع) "تاپیک جامع قیمت گذاری تمامی مدل های 206 (قیمت بدید )" مطرح کرده بودید که ارتباطی با مشکل شما نداره. پست شما به این تاپیک "مشکلات مربوط به دریچه گاز برقی" منتقل شد

لطفا یک بار تمامی بخش های سایت رو مطالعه کنید و قبل از ارسال پست ، حتما تاپیک مرتبط رو پیدا کنید

اما در رابطه با مشکلتون

حتما کل سوکت های ECU موتور رو باز کنید و باد بگیرید و مطمئن بشید که خشک هستند

همین کار رو برای سوکت دریچه گاز هم انجام بدید و کاملا خشکش کنید و بهتره بقیه سوکت ها از جمله سوکت سنسور اکسیژن و سنسور دور موتور رو هم خشک کنید

اگر مشکل برطرف نشد،  برای تست دریچه گاز رو با یک دریچه دیگه تعویض کنید و ببینید مشکل پابرجا است و یا خیر

سلام شبتون بخیر من دیچه گاز رو ملشین دیگه تست کردم خراب بود ،الان ی دریچه گاز ذیگه گرفتم نو نو سویچ که باز میکنم ی لحظه ذریچه بازو بسته میشه ،استارت میزنم گازننیخوره باز،ذرضمن سویچ که باز میکنم پدال گاز فشارمیدیم دریچه عمل ننیکنه درصورتی که میگن باید دریچه بلزو بسته بشه ،ایا میشه از ای سی یو باشه؟اگه راهنمایم کنین ممنون میشم شب خوش

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری