alireza 206

تاپیک جامع واسکازین گیربکس پژو 206 (نوع،زمان تعویض و...)

959 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 20 ساعت قبل، milad.nahviian گفته است :

?\

مشکلی نداره با خیال راحت استفاده کن 

در 19 ساعت قبل، ronnine گفته است :

دوستان سلام وقت بخیر

یه تیپ ۵ صفر تحویل گرفتم تا الان ۷۲۰ تا راه بردم

روغن گیربکس و برای خروج براده و پلیسه کی عوض کنم بهتر هست؟ که زوزه هم نیوفته بعدا

درجه روغن پیشنهادی چند هست؟

روغن های شرکت نفت پارس و تجربه رو‌ماشین دیگه داشتم. خوب هستن واقعا. به نظرتون برای ۲۰۶ هم خوبه؟

عوض کنید حتما پارس یا ایرانول ۷۵w۸۰ خوبه

پروفی کار و اسو و الف هم مورد تایید هستند

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 21 ساعت قبل، ronnine گفته است :

دوستان سلام وقت بخیر

یه تیپ ۵ صفر تحویل گرفتم تا الان ۷۲۰ تا راه بردم

روغن گیربکس و برای خروج براده و پلیسه کی عوض کنم بهتر هست؟ که زوزه هم نیوفته بعدا

درجه روغن پیشنهادی چند هست؟

روغن های شرکت نفت پارس و تجربه رو‌ماشین دیگه داشتم. خوب هستن واقعا. به نظرتون برای ۲۰۶ هم خوبه؟

سلام مبارک باشه ایشالاه به خوشی سوار شید 

نیاز نیست عوض کنید اونم به این زودی اگه قرار باشه بعد 720 تا گیربکس صفر داخلش براده و پلیسه جمع شه مطمئن باشید یه سال نشده کل گیربکس سائیده شده 

پیشنهاد کارخونه برای گیربکس 60 هزار کیلومتره چون مثل روغن موتور با گرمای شدید موتور در تماس نیست عمرش خیلی بالاتره حالا شما میخواید زودتر عوض کنید حد اقل 20-30 تایی برید واسکازین مناسب هم 75-80 هست 

روغن موتوری ام که که کارخونه توی موتورهای صفر میریزه مخصوص ابندیه موتور طراحی شده و چون قطعات نو و ابندی نشده هستن از روغنی استفاده میشه که به موتور اسیب نخوره و اصلا توی بازار نمونش نیست یا اطلاعاتی نیست در مورد گرید مناسبو سطح کیفیش به خاطر همین به نظر من اشتباهه این باور که طرف همون اول روغن موتور رو عوض میکنه و یه روغن موتور معمولی میریزه تمام خودروهای صفر گارانتی دارن هزینه تعویض روغن هم که با مشتریه مطمئن باشید که کارخونه ها به خاطر نفع و سود خودشون هم که بود اگه ممکن بود روغن موتور اسیبی به موتور بزنه پیشنهاد میکردن مثلا تو 1000 تای اول عوض شه ولی هیچ کارخونه ای چنین پیشنهادی نمیکنه و ده هزار یا 15 هزارتارو زمان تعویض اولین روغن اعلام میکنن اگه ممکن بود این کیلومتر با اون روغن اسیبی به ماشین بزنه کمپانی بیشترین ضررو میکنه به خاطر هزینه های گارانتی 

این باوری که بین مردم هست بیشتر از تعمیر اساسی ماشین نشعت گرفته که ماشین تراشکاری رفته کلی قطعات تراش خورده موتور از حالت استاندارد در اومده قطعات غیر فابریگ و گاها بی کیفیت نصب شده و مکانیکم تو شرایط کارگاهی غیر مطلوب موتور رو تعمیر و جمع کرده و ممکنه براده و پلیسه و نا خالصی و گردو خاک موقع تعمیرات داخل موتور رفته و روغنی ام که استفاده شده روغن معمولیه داخل بازاره به همین خاطر تعویض زود هنگام روغن کار درستیه 

ولی در مورد خودرو صفر با شرایط مطلوب کارخونه و استاندارد بهترین توصیه و پیشنهاد اون چیزیه که خود کارخونه اعلام کرده و در دفترچه خودرو اورده مطمئن باشید کارخونه ها به خاطر شرایط گارانتی و بار مالیش همیشه سختگیرانه ترین پیشنهادهارو انجام میده اگه تو دفترچتون نوشته قبل هزارتا یا فراخانی داده برای تعویض واسکازین گیربکس حتما انجام بدید ولی اگه همچین پیشنهادی نشده و مثلا تعویض واسکازین رو 50 یا 60 هزارتا اعلام کرده یا روغن موتورو 10 یا 15 تا حد اقل تا نصف این کیلومترو با خیال راحت استفاده کنید 

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

ماشین من 35000 هزار کار کرده لازمه روغن واسکازین عوض کنم اگه اره چه مارکی با چه گرانروی

وی هشت مدل 96

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 32 دقیقه قبل، alizadeeh گفته است :

ماشین من 35000 هزار کار کرده لازمه روغن واسکازین عوض کنم اگه اره چه مارکی با چه گرانروی

وی هشت مدل 96

اگر مشکلی در تعویض دنده ندارید فکر نمیکنم نیاز باشه، کاسه نمدها رو چک کردید؟ نشتی نداره؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 50 دقیقه قبل، alizadeeh گفته است :

وی هشت مدل 96

از نظر من حداکثر بعد از ۴۰ هزارتا باید عوض بشه واسکازین.

یه واسکازین ۴۰ هزار کارکرد رو تخلیه کنید میبینید رنگ ذغال شده!

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، milad.nahviian گفته است :

اگر مشکلی در تعویض دنده ندارید فکر نمیکنم نیاز باشه، کاسه نمدها رو چک کردید؟ نشتی نداره؟

دنده عقب که میخوام بگیرم جا نمیره یه بار باید کلاج بالا پایین کنم تا درست بشه البته همیشه گی نیست

از دنده 2 به 1 که میخوام بزنم گیر داره این همیشه گی نیست ولی بلخره یه جای کار اشکال داره که اینطوری میشه

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، alizadeeh گفته است :

دنده عقب که میخوام بگیرم جا نمیره یه بار باید کلاج بالا پایین کنم تا درست بشه البته همیشه گی نیست

از دنده 2 به 1 که میخوام بزنم گیر داره این همیشه گی نیست ولی بلخره یه جای کار اشکال داره که اینطوری میشه

در کل فکر میکنم کاسه نمد پلوس یا جایی نشتی داره-به نظرم این بار که برای تعویض روغن میری حتما روغن واسکازین چک بشه و در صورت کم بودن حتما کاملا عوض بشه -اصلا اجازه نده مثلا یک لیتر اضاف کنه چون معلوم نیست قبلی چه برندی بوده -در

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام، جعبه دنده tu5 راهی برای سنجش سطح واسکازین نداره، یا احتمالاً  مدل 90 من نداره😁

منم تابستون رفتم جنوب، دنده 3 بد جا میرفت، واسکازینش هیچ گرانروی نداشت، مثل آب شده بود، عوض کردم خوب شد

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، Cavalier گفته است :

سلام، جعبه دنده tu5 راهی برای سنجش سطح واسکازین نداره، یا احتمالاً  مدل 90 من نداره😁

منم تابستون رفتم جنوب، دنده 3 بد جا میرفت، واسکازینش هیچ گرانروی نداشت، مثل آب شده بود، عوض کردم خوب شد

خیر مدلهای 85به به بعد ندارن

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری