alireza 206

تاپیک جامع واسکازین گیربکس (نوع،زمان تعویض و...)

799 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 4 ساعت قبل، tsdat گفته است :

ممنون بابت اشتراک تجربه

لیکومولی رو چند خریدید ؟ هزینه تعویض چه مقدار بود ؟
نسبت به واسکازین اول ماشین چقدر تفاوت داره ؟

لیکومولی  دو ظرف یک لیتری خریداری شد به قیمت چهل هزار  

هزینه بابت تعویض ندادم  قبل از این واسکازین دو بار دیگه هم تعویض شد تفاوتشم هم داخل عکس مشخص بود  احتمال میدم که اون لجن جمع شده اب هست و دلیلش شستشوی موتور با واتر جت  

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

از قرار معلوم هر کدام از  دو نوع گیربکس نصب شده در ۲۰۶  دستی  حجم متفاوتی توصیه شده 

گیربکس    MA5  با حجم دولیتر

http://uupload.ir/view/li4_ikco_peugeot206_ma5_gearbox_manualguide.pdf/

IMG_1902.thumb.PNG.073698760f98f7f3a937549dd03bc346.PNG

گیربکس  BE.  با حجم  ۱/۸ لیتر

http://uupload.ir/view/2l5z_peugeot206_be_servicemanual.pdf/

5be3618ecccba_ScreenShot2018-11-08at01_26.30(2).thumb.jpg.753b7e75629b1889e7f0f05302c3ae05.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/08/24, 21:39:32، MAHDI.R گفته است :

سلام  سال گذشته ماشین بعد تحویل و طی حدود ۱۵۰۰ کیلومتر واسکازین توتال ریختم که رضایت بخش نبود  سر۳ هزار لیکومولی ریختم خوب شد  حالا بعد یک سال وطی  ۲۸ هزار واسکازین ماشین تعویض شد .

واسکازین داخل گیربکس داخل یه ظرف جمع اوری شد بعد گذشت ۲۴ ساعت و ته نشین شدن حدود نیم لیتر واسکازین شبیه لجن جمع شد که تو عکس میشه دید و معلومه

A2.thumb.jpg.df7868eade722ef9497a9991dd3fd626.jpg

اب هم  حدود بیش از ۲ سی سی اب هم با سرنگ جمع شد که احتمالان از مسیر پیچ هواکش وارد شده بود .

ته ظرف شیشه ایی اگر داخل عکس ببینید مثل اینکه خاک هست شبیه حالت قاطی کردن اب روغن هست ولی یه خورده جامد تر

A1.thumb.jpg.3004cedde0e2f2d2c345f60da0f4cada.jpg

در کل خیلی جالب نبود به این نتیجه رسیدم که سالی یک بار تعویض واسکازین ضرری نداره

در رابطه با نوشته بالا من به  اشتباه پیچ سریز رو نوشتم که اصلاح میشه  

عجب اتفاقا من یادمه وانت داشتم (پیکان پژویی )مدل70 اوز اونجایی که روغن گیربکس و دیفرانسیل دیر عوض میشه دیفرانسیلو از وقتی گرفته بودم عوض نکرده بودم همیشه فقط فول میکردم یادمه یه بار وقتی تعویض روغنی بودم یه میله کرد داخل دیفرانسیل و نشونم داد واسکازین کاملا مثل گل و کرم رنگ بود که وقتی دیدم سریع گفتم عوض کن حتی یادمه دفعه بعدشم عوض کردم که کثیفیها کاملا بیرون بیاد 

دفعه بعد 206 مدل 84 رو بردم تعویض روغنی و خواستم واسکازینو چک کنه که اونم بایه الن مثل کژ واسکازینو نشونم داد و گفت کثیفه و عوضش کن اونم کمی رنگ کرم و شیری شده بود و حالت گل داشت من فکر میکردم اون دو ماشین من چون احتمالا سالهای سال عوض نشده و همیشه سریز شده و هر دو ماشین دست دوم و مدل پایین بود و معلوم نیست صاحبانش چجوری رسیدگی میکردن به اون روز افتاده چون من فکر میکردم عمر واسکازین خیلی بالاست و اقا مصطفی ام گفتن واسکازین گیربکس یا در خودروهای قدیمیتر یا 4wd دیفرانسیل احتیاج به تعویض زود هنگام نداره چون مثل روغن موتور با گرمای موتور و سیلندر برخورد ندارن و تا 60 هزار کیلومتر راحت جواب میده

ولی حالا که واسکازین ماشین شمارو میبینم که خودروتونم صفر بوده و. قطعا گیربکس در بهترین حالت خودش بوده و شما ام از واسکازین خوب ("لیکومولی) که خیلیا تاییدش میکنن ریختید بعد 25 هزارتا به این روز افتاده و نیم لیترش گل کرم رنگه واقعا نظرم درباره کارکرد بالای واسکازین عوض شد و از این به بعد حتما یکبار در میون که روغن عوض میکنم واسکازینم عوض میکنم به نظرم عامل اصلی زوزه افتادن گیربکس و صدا افتادن برلبرینگ شفت همین میتونه باشه که جنس واسکازینها داخل ایران خوب نیست و به این روز میفته

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

عجب اتفاقا من یادمه وانت داشتم (پیکان پژویی )مدل70 اوز اونجایی که روغن گیربکس و دیفرانسیل دیر عوض میشه دیفرانسیلو از وقتی گرفته بودم عوض نکرده بودم همیشه فقط فول میکردم یادمه یه بار وقتی تعویض روغنی بودم یه میله کرد داخل دیفرانسیل و نشونم داد واسکازین کاملا مثل گل و کرم رنگ بود که وقتی دیدم سریع گفتم عوض کن حتی یادمه دفعه بعدشم عوض کردم که کثیفیها کاملا بیرون بیاد 

دفعه بعد 206 مدل 84 رو بردم تعویض روغنی و خواستم واسکازینو چک کنه که اونم بایه الن مثل کژ واسکازینو نشونم داد و گفت کثیفه و عوضش کن اونم کمی رنگ کرم و شیری شده بود و حالت گل داشت من فکر میکردم اون دو ماشین من چون احتمالا سالهای سال عوض نشده و همیشه سریز شده و هر دو ماشین دست دوم و مدل پایین بود و معلوم نیست صاحبانش چجوری رسیدگی میکردن به اون روز افتاده چون من فکر میکردم عمر واسکازین خیلی بالاست و اقا مصطفی ام گفتن واسکازین گیربکس یا در خودروهای قدیمیتر یا 4wd دیفرانسیل احتیاج به تعویض زود هنگام نداره چون مثل روغن موتور با گرمای موتور و سیلندر برخورد ندارن و تا 60 هزار کیلومتر راحت جواب میده

ولی حالا که واسکازین ماشین شمارو میبینم که خودروتونم صفر بوده و. قطعا گیربکس در بهترین حالت خودش بوده و شما ام از واسکازین خوب ("لیکومولی) که خیلیا تاییدش میکنن ریختید بعد 25 هزارتا به این روز افتاده و نیم لیترش گل کرم رنگه واقعا نظرم درباره کارکرد بالای واسکازین عوض شد و از این به بعد حتما یکبار در میون که روغن عوض میکنم واسکازینم عوض میکنم به نظرم عامل اصلی زوزه افتادن گیربکس و صدا افتادن برلبرینگ شفت همین میتونه باشه که جنس واسکازینها داخل ایران خوب نیست و به این روز میفته

والله من تو هیج کدوم از چهار تا ماشین قبلیم همچین چیزی ندیدم اغلب واسکازین لیکومولی مصرف میشد  .

واسکازین اول که ایران خودرو  ریخته بود  بعد تخلیه  خیلی تمیز بود من به وارد شدن اب از طریق پیچ هواکش مشکوک شدم وگرنه راهی دیگه ایی وجود نداره  این حالت لجن و کثیفی بیشتر شبیه ترکییب اب با روغن هست مشخصا سنگینتر از روغن بود  مشابه این رنگ رو زمانی دیدم که اب وارد مخزن واسکازین  پمپ واتر جت شد

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/08/09, 23:37:52، MAHDI.R گفته است :

من استفاده کردم به نظرم از توتال بهتر بود  دنده ها  نرم تر جا میرفتن فقط یه مشکل  چند وقت پیش پیچ سر ریز واسکازین رو باز کردم و اضافه واسکازین رو داخل بطری اب معدنی ریختم حدود 200cc اضافه ریخته بود (دو بار عوض کردم ) بعد یک هفته ته بطری جرم سیاه ته نشین شده حالا فردا واسکازین رو کامل  داخل یه ظرف تمیز خالی میکنم ببینم وضعیتش  چطور هست 

البته من از توتال ایرانی استفاده میکنم مشکلی ندارم دنده ها خوب جا میرن. در مورد آب که گفتید از همون هواکش وارد شده من یکبار موتور شویی کردم فردا دنده ها خوب جا نمیرفتن بعد سه روز خوب شد . بعد ها که گیربکس باز کردم کمی زنگ زدگی داشت 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، MAHDI.R گفته است :

والله من تو هیج کدوم از چهار تا ماشین قبلیم همچین چیزی ندیدم اغلب واسکازین لیکومولی مصرف میشد  .

واسکازین اول که ایران خودرو  ریخته بود  بعد تخلیه  خیلی تمیز بود من به وارد شدن اب از طریق پیچ هواکش مشکوک شدم وگرنه راهی دیگه ایی وجود نداره  این حالت لجن و کثیفی بیشتر شبیه ترکییب اب با روغن هست مشخصا سنگینتر از روغن بود  مشابه این رنگ رو زمانی دیدم که اب وارد مخزن واسکازین  پمپ واتر جت شد

مگه همیشه واسکازینو به همین شکل چک میکنید؟ اون دو واسکازینی ام که برای ماشینهای من بود و تعویض روغنیا بهم نشون دادن فقط یه خورده روی یه میله مثل گژ بود حالا نمیدونم اگه مثل شما میریختم تو شیشه ته نشین میشد یا همونجوری میموند ولی روی اون میله و انگشتای طرف واقعا دلهره اور بود

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

مگه همیشه واسکازینو به همین شکل چک میکنید؟ اون دو واسکازینی ام که برای ماشینهای من بود و تعویض روغنیا بهم نشون دادن فقط یه خورده روی یه میله مثل گژ بود حالا نمیدونم اگه مثل شما میریختم تو شیشه ته نشین میشد یا همونجوری میموند ولی روی اون میله و انگشتای طرف واقعا دلهره اور بود

نه این سری به این دلیل بود:

در در 1397/08/09, 23:37:52، MAHDI.R گفته است :

من استفاده کردم به نظرم از توتال بهتر بود  دنده ها  نرم تر جا میرفتن فقط یه مشکل  چند وقت پیش پیچ سر ریز واسکازین رو باز کردم و اضافه واسکازین رو داخل بطری اب معدنی ریختم حدود 200cc اضافه ریخته بود (دو بار عوض کردم ) بعد یک هفته ته بطری جرم سیاه ته نشین شده حالا فردا واسکازین رو کامل  داخل یه ظرف تمیز خالی میکنم ببینم وضعیتش  چطور هست 

همیشه در زمان تعویض روغن یه کم روی دستمال کاغذی میزنم ببینم براده یا جرم داره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/08/22, 22:35:32، endwaiter گفته است :

اون ۲ لیتری احتمالا واسه اتومات باشه. دستی بعید می دونم اینقدر گرون باشه. اگر واقعا ۴۵۰ باشه اصلا توجیه نداره. همون توتال ۷۵-۸۰ اگه تقلبی نباشه خوبه. یه مدل ۳ لیتری سوزوکی تولید شرکت شل بود قبلا، من از اون ریخته بودم. عالی بود. تو نمایندگی هایی که لوازم ویتارا دارن شاید گیر بیاد.

من یه لیترشو ریختم و با ماشین یه دور زدم، بعد خالیش کردم و دو لیترو ریختم. حرف نداشت. ولی همون توتالم بد نیست. ممکنه ایراد خود گیربکس یا چیز دیگه ای باشه.

یه موضوع جالبی که پیش اومد برام،مکانیکم بهم گفت ۱ ماه کار کن با این یه مقدار روغن خاصیتشو از دست بده قول میدم درست بشه،موقعی که این موضوع مطرح کردم هنوز مشکل پابرجا بود تا ۳ روز پیش ،از ۳ روز پیش تا الان که حدود ۱ ماه از تعویض میگذره به طور جالبی مشکل حل شد.حتی با اینکه هوا سردتر شد.الان اصلا مشکل ندارم راحت دنده۱ جا میره.خلاصه حرف مکانیکم درست بود.پیشنهادم به دوستان اینه که اگر لیکو‌مولی ریختن یه ۱ ماهی باهاش سر کنن حتما درست میشه.

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، tsdat گفته است :

بنده هم مشکل بد جا رفتن هنگام شروع ، 2 به 1 و البته شروع در هوای سرد دارم
ماشین مدل 97 و 13 هزار تا رفته

به نظرتون روغن رو عوض کنم بهتر می شه ؟
چند لیتر و چه مارکی

پیشاپیش ممنون

من لیکومولی ۷۵ ریختم اولا تا ۱ ماه همین مشکل داشتم ،بعد از ۱ ماه که روغن کار کرد الان اوکی شده،حتی هوا هم سردتر شده اما اوکیه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری